вибір ножа

Якось я вже розповідав про речі, які бажано взяти з собою в похід

Якось я вже розповідав про речі, які бажано взяти з собою в похід. І не важливо, на тиждень Ви йдете, або ж просто вирішили побродити на природі годинки 3-4. До речі, я пам'ятаю такий чудовий і показовий випадок (це було давно, коли я тільки вникав в суть туризму і вивчав ази), як вибрався я в один лісок, від будинку до нього на велосипеді приблизно година їзди. Попередньо я простудіював карти, начебто все було зрозуміло. Приїхав на місце, пристебнув свого залізного коня до берези, озирнувся і пішов углиб лісу. Природно, компас не взяв (навігаторів тоді ще не було) начебто і так все зрозуміло, приблизно уявляю, куди потрібно йти, щоб вийти назад. Йшов я так близько години, фотографував. Ну, думаю, пора і назад. Пішов. І пройшов вже більше години, а ліс все не закінчується. Загалом, виходив я з цього лісу близько 2.5 годин. А коли вийшов, довелося ще й велосипед знайти, так як вийшов я на деякому
видаленні від місця, де стартував. Чому так сталося, я як-небудь розповім, а сенс історії в тому, що збираючись в похід на 3-10 годин, можна затриматися там на добу або двоє, а то і більше. І якщо у Вас з собою немає елементарних необхідних речей, які допоможуть Вам гідно провести цей час наодинці з природою, що не запанікувати, ситуація запам'ятається, як цікаве невинне пригода, урок на все життя. В іншому випадку, може і здоров'я постраждати.
У даній статті я спробую дати кілька рекомендацій щодо ножа, який може послужити дійсно добру службу і врятувати життя. Відразу скажу, що в похід краще брати два ножа, один з яких завжди у Вас на поясі або на шнурку в піхвах, що виключає травматизм. Інший ніж може перебувати в рюкзаку, або закріплений в районі ноги, в куртці. Сенс в тому, що втратити два ножа складніше, ніж один. Тепер про ножах. Їх багато: виробники позиціонують ножі для туристів, мисливців, рибалок, ножі для виживання .
Перше, на що я звертаю увагу при покупці дійсно серйозного ножа, щоб він не належав до холодної зброї. Якщо у Вас є право на носіння таких предметів, до Вас цей пункт не відноситься, в іншому - це питання потрібно уточнити (в принципі, без дозволу такий ніж просто не продадуть). При продажу якісного фірмового ножа до нього додається сертифікат, копію якого можна носити з собою. Це вступ, далі безпосередньо про деякі властивості ножа, з яким зручно в поході. Свого часу я відмовився від використання ножів, клинок яких має розмір з «лікоть». Таку махину незручно носити, підвищений ризик завдати собі травму, з'являється непотрібний ентузіазм, а ось в роботі такі ножі не зовсім зручні. Наприклад, відкрити консерви набагато швидше, зручніше і безпечніше складаним ножем, ніж ножем, що нагадує ніж на «крокодила». Зверніть увагу на ручку ножа: вони бувають круглої форми і плескатої з боків. Я не користуюся ножами з круглою ручкою, особливо якщо ручка зроблена з металу. Крім того, мені не зручно тримати такий ніж, особливо якщо рука в рукавичці. Якщо рукоять ножа зроблена з дерева або покрита спеціальною гумою, на такі ножі я дивлюся в першу чергу. Бажано, щоб було місце під заводне кільце або мотузку, щоб ніж в разі потреби можна було підв'язати або підвісити. Так що при покупці, спробуйте ніж взяти однією і іншою рукою, потримайте його, Вам повинно бути зручно, а ніж повинен «сісти в руку», як влитий. Зверніть увагу, рукоять ножа може плавно переходити в лезо, а може в місці переходу мати уступ, що перешкоджає зісковзуванню кисті на лезо. Для походу заходи безпеки зайвими не будуть.
Лезо туристичного ножа не повинно бути тонким. Наприклад, мої ножі мають товщину не менше 3-3.5 мм .. а довжина клинка така, що лезо не гнеться при тиску. Більшість кухонних ножів мають таку ж товщину, але через довгий леза вони гнуться. У поході така гнучкість може призвести до поломки ножа. Важливий момент, якщо Ви плануєте придбати складаний ніж (до речі, не поганий вибір), лезо ножа повинно обов'язково фіксуватися, щоб в самий невідповідний момент ніж не склався. Якщо плануєте в поході часто користуватися мотузкою, не буде зайвою серейторним заточка (легше різати мотузку), хоча це і не обов'язково. Запам'ятайте, якщо у Вас ніж з фіксованим лезом, без піхов його переносити вкрай не рекомендую. У поході Ви точно пару раз оступитеся, спіткнетеся, впадете. І якщо ніж відкритий - це небезпечно для життя.
Щодо заточування ножа і стали можна говорити довго. І я не стану вдаватися в подробиці, тому що це доля професіоналів цієї справи. Якщо не володієте мистецтвом заточування ножа, краще довірити цю справу фахівцеві, щоб не зіпсувати клинок.
Не прагніть відразу брати дорогу річ. наприклад, компанія Mora зі Швеції за цілком помірні гроші пропонує ножі , Які відмінно тримають заточку, приємно лежать в руці, мають гідний красивий вид. Я до сих пір не розбираюся в марках стали, з яких роблять ножі, але для себе вибрав кілька брендів, які повністю мене влаштовують. У свої походи одного дня я беру один мультитул (Використовую пилку для заготівлі дров під щепочніцу) і ніж з фіксованим клинком в пластикових піхвах.
І пам'ятайте, у 95% випадків ніж в поході потрібен для нарізання продуктів харчування і відкриванні консервів. Ще 3-4% туристів (особливо любителів екстриму і мінімалізму) ножами заготовляють дрова. Але бувають і такі ситуації, коли ніж може врятувати життя: перерізати корені, в яких затиснуло ногу, зброю для видобутку їжі, засіб самозахисту від тварин (від людей краще тікати, або не виходити на конфлікт, інакше можна спокійно потрапити під статтю), розрізати стропи, мотузки і багато іншого.
Ніж для туриста - це не розвага, ніж - це саме життя, душа туриста.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация