Виборці проголосують ногами. Огляд луганських ЗМІ

Минулий тиждень змусила журналістів знову копирсатися в бійках мажоритарників. . Паралельно преса, підкріплюючи свої умовиводи прогнозами експертів, передрікає: 28 жовтень виборці швидше за все «проголосують ногами».

Виборці не знають, за кого їм голосувати?

Явка на виборах буде низькою, прогнозує видання «Полеміка». За час, що залишився до виборів в Україні час соціологи фіксують, що близько 20% тих, хто піде на вибори, не знають, за кого їм проголосувати. Причин дві: по-перше, відсутність в бюлетенях графи «Проти всіх», яка залишала вибір навіть тоді, коли його немає. По-друге, білі плями в спектрі партій, не заповнені серйозною політсилою.

Видання задається питаннями: які саме партій не вистачає цим 20%? Кого вони виберуть в кінцевому підсумку? І посилаючись на Сегодня, зазначає, що від відповіді на ці питання, може залежати доля виборів - «адже 20% на чиюсь користь здатні перевернути всю нинішню електоральну картину».

Далі Полеміка посилається на політолога Володимира Фесенка, який заявив, що виборці, які обрали б нині відсутню графу, визначаться просто: «Вони проголосують ногами, тобто не прийдуть на вибори. Крім того, на вибори, в кінцевому підсумку, не прийде і частина тих, хто зараз ще намагається зробити вибір між партіями, але до 28 жовтня його так і не зробить. Тому слід очікувати, що явка на нинішніх виборах виявиться нижче, ніж на останніх парламентських і президентських, - замість звичайних 65-70% слід очікувати десь 60% в цілому по країні і 50% - по великих містах, в яких відсоток тих, хто голосував проти всіх був найбільш високим ».

«Що стосується тих, хто не збирається голосувати проти всіх, але не бачить своєї партії в бюлетені, тут думки політологів розходяться, - далі повідомляє Полеміка. - Так, Михайло Погребинський вважає, що значна частина, хто не визначився - це наймані працівники: «Багатьох виборців цікавлять не гуманітарні гасла або зовнішня політика, а соціальний погляд на суспільство. Вони не бачать, щоб будь-яка партія чітко і виразно виступала за інтереси найманих працівників. Замість того, чого вони очікують, партії виступають за інтереси власників - великих чи дрібних, а найманих працівників не захищає ніхто. Цьому є об'єктивні причини: на Заході роль такої партії грають соціал-демократи, які фінансуються потужними профспілками. У нас же таких профспілок немає, тому будь-яка партія змушена йти за підтримкою до олігархів і, відповідно, захищати їх інтереси. В результаті на місці соціал-демократів у нас вакуум. На старті кампанії здавалося, що таку роль буде грати Королевська, але зараз вона говорить тільки про свободу бізнесу. Що стосується КПУ, то мотивів голосування за неї два - її послідовна позиція щодо зближення з Росією і ностальгія по СРСР. Ніхто всерйоз не вірить, що вони «повернуть країну народу», тому що ніхто не вірить, що у комуністів буде реальна влада ». За кого ж проголосує потенційний електорат есдеків? «У них не залишиться вибору, окрім голосування з ідеологічних мотивів - тобто за Партію Регіонів і КПУ на Сході і за опозицію на Заході».

На думку Володимира Фесенка, основу хто не визначився складають «розчаровані виборці ПР і БЮТ»: «У випадку з ПР це ті, кого« покращення »не торкнулося або торкнулося недостатньо. Правда, частина цього електорату регіоналів вдалося повернути, завдяки активній пропаганді і закону про мови, але не всіх. У випадку з «Батьківщиною» - її колишнім виборцям не вистачає «персоніфікованої надії», тобто вони не бачать лідера, якому могли б повірити. І справа навіть не у відсутності Юлії Тимошенко - вони швидше готові повірити який-небудь нової яскравої особистості. Тому вибір колишнього електорату ПР і БЮТ на цих виборах може виявитися різним: в той час як не визначився екс-регіонали, швидше за все, повернуться до вибору ПР, хто не визначився, екс-бютівці, швидше за все, виберуть Кличко, який більше відповідає їхньому баченню образу «нової опозиції ».

Види чорних технологій

«Східний варіант» на цьому тижні знову повернувся до теми боротьби між кандидатами-мажоритарниками. «Це завжди зіткнення особистісних амбіцій, в яких торжествує людське, занадто людське бажання підколоти, принизити опонента, виставити його в поганому світлі перед виборцями. Тому часом за технологіями штабів стежити навіть забавно », - зазначає видання.

Велика кількість кандидатів породжує велику кількість чорних технологій, які застосовують їх штаби.

«ВВ» взявся розбити застосовуються чорні технології на групи.

Перша група - ( «доступна виключно партії влади, зазначає ВВ) - дискредитація опонентів, тиск на них і« вибивання з гри за допомогою силових структур і судів ».

Жертвою цієї технології вже стали: Володимир Струк (104-й округ), Микола Греков, Сергій Шахов (107-й виборчий округ).

Друга група технологій - «створення опонентові іміджу« скажений мажора »

«З цією метою використовуються відомості про кримінальне минуле та сьогодення кандидатів, роздуваються історії навколо реальних або уявних витівки політиків (рукоприкладство, ДТП і т.д.), - пояснює ВВ. - Кримінальні зв'язку пригадували згаданим вище Струку, Шахову, Гончарову, а також Сергія Дунаєва (107-й округ) та Юрію Тернікову (108-й округ). В цьому плані більшість кандидатів прийшли в політику з бізнесу досить вразливі, тому що в 90-і роки накопичення первісного капіталу без контактів з криміналом в українських умовах було практично неможливим. У рукоприкладство звинувачують людей з команди Шахова, нібито які побили на мітингу в Сєвєродонецьку незадоволених городян, і кандидата Валерія Мошенського нібито вдарив журналіста Жеведь. Найбільш резонансним піар-ДТП стала інформація про нібито інцидент за участю кортежу лідера партії «Україна-Вперед» Наталії Королевської , Який під час агітаційної поїздки до Красного Луча потрапив в ДТП. Специфіка цих повідомлень в тому, що перевірити їх справжність практично неможливо, так як кандидати при захисті своєї і очорненні чужий репутації коштів не щадять, спотворюючи картину до невпізнання ».

Третя група технологій «спрямована на заплутування виборців безпосередньо на виборчих дільницях» через впровадження в списки двійників - однофамільців або навіть повних тезок. За інформацією КВУ, «охоронець Шахова змінив прізвище на Дунаєв, спеціально щоб допомогти своєму патрону і відтягнути голоси від його основного опонента на окрузі».

«Виборчком не зареєстрував його, - нагадує видання. - По двійникам можна відстежувати округу, де йде справжня боротьба - 107-й - двійник Сергія Шахова, 108-й - там зареєстровані двійники Мошенського, Тернікова, 109-й- двійники Олександра Макарова, Володимира Медяника ».

Четверта група - «поширення інформаційних вірусів параноїдального характеру, розрахованих на породження в суспільстві панічних чуток» - з цією метою через агітпродукцію кандидатів (анонімну) «запускаються нарочито неправдоподібні, але зорієнтовані на ірраціональні страхи обивателів відомості про опонентів»: «Найбільш яскраві приклади по 109 округу - на вулицях були розвішані листівки, які попереджали луганчан, що паспортні дані, зібрані кандидатом Медяником при роздачі подарунків, будуть використані їм для офор лення банківських кредитів. Одного з опонентів Медяника - Макарова, представника команди Шахова, чернопіаровская газета «Патріот Донбасу» звинувачує в тому, що роздаються від його імені благодійні 50 гривень виявляються фальшивими купюрами, газета рясніє несамовитими історіями пенсіонерів, життя яких зруйнували фальшиві «Макарівські полтиники».

П'ятий вид технологій - «ідеологічні медіавіруси».

«Хороший приклад - ролики йдуть слідом за рекламними роликами КПУ на обласному телебаченні, - уточнює ВВ. - Слоган комуністів «Повернемо країну народу» обігрується за допомогою відеоряду як заклик до повернення в застійний СРСР (кадри з маразматичних Брежнєвим, черги, війна в Афганістані, Чорнобиль і т.д.). У цю категорію «чорного піару» можна віднести і «полювання» за нерухомістю і авто лідера луганських комуністів Спиридона Кілінкарова. Сеанс викриття «буржуазного способу життя» вождів КПУ дійшов до абсурду, коли в інтернеті як суперкомпромат подавалися фото, на яких Кілінкаров і Симоненко виходять з луганського ресторану, очевидно, авторами креативу передбачалося, що комуністи в силу пролетарської ідеології повинні обідати виключно біля будок з шаурмою ».

Далі йдуть шоста умовна група технологій - це «різного роду екзотика», яка народжується «в запалених головах технологів, переконаних, що мало чорного піару не буває».

«Наприклад, в ЗМІ з'явилося повідомлення про те, що на підтримку Мошенського висловилося якесь луганське об'єднання геїв і лесбіянок, - пише ВВ. - В цю ж скарбничку можна віднести провокаційне повідомлення про те, що Сергій Шахов намагався покінчити з собою в наркотичному угарі. Ефективність таких викидів вкрай низька і робляться вони найчастіше з метою розваги і докази своєї креативної крутизни самих піарників, таке мистецтво заради мистецтва ».

Підводячи підсумки ВВ пише: «Всупереч уявленню про те, що чорні політтехнології спрямовані кандидатами один проти одного, насправді« чорний піар »спрямований перш за все проти інтересів рядового виборця. Політтехнологи прагнуть позбавити його об'єктивної інформації про хід виборів та діяльності його суб'єктів, прагнуть залякати і заплутати виборця, вселити йому помилкові міфи і параноїдальні ідеї. Однак, на всякий хитрий замок є і своя хитра відмичка: захоплюючись кандидати та їхні наймані бійці часто з брудною водою вихлюпують і дитини правди. Адже якщо про свої справи і помислах кандидати в основному безбожно вихваляються і брешуть, то прагнучи очорнити опонента, іноді говорять і правду. Зіставивши факти взаємних потоків бруду, очистивши зерна від плевел, можна цілком скласти справжні фізіономії претендентів на депутатські крісла. Головне при цьому не втратити віру в людство.

Напад на «Рудник» - помста або повернення в 90-е?

«Луганськ.Коментарі» з'ясовував подробиці самого резонансної події в Антрацитівському районі Луганської області.

Напад озброєних людей на приватну шахту «Рудник» в Луганській області пов'язує «з силовим перерозподілом власності або з помстою за 3 загиблих гірників». Повідомляє видання.

Шахта «Рудник» розташована в поле, в 800 метрах від р Петровське Антрацитівського району. Напад стався 30 вересня о 20.30. Шестеро озброєних осіб (за однією версією - карабіном, за іншою - автоматами) в масках проникли в приміщення нарядної «Рудника».

Там, як описує подію «ЛК», вони зв'язали 3 гірників, відібрали мобільні телефони і винесли з приміщення до породному відвалу. Після цього пошкодили електричний трансформатор, а також підпалили об'єкти на території шахти: приміщення нарядної (вагончик), побутове тимчасове приміщення, компресорну, лебедочного, і спалили 3 автомобілі (ВАЗ 2105, ВАЗ 2102 і ЗІЛ-131).

Під час події на шахті працювали 8 осіб, 5 з яких знаходилися в похилій виробці, 3 (яких пов'язали) на поверхні. Робота шахти була припинена, шахтарі підняті на поверхность.В 22.25 працівникам «Рудника» вдалося повідомити про напад в екстрені служби.

«Одна з версій події - помста за трьох загиблих на« Руднику »гірників, - пишуть Коментарі. -. Майже рік тому, 5 вересня, о 23.00 сталося раптове затоплення виробок приватної шахти «Рудник». В результаті аварії в шахті на горизонті 340 метрів опинилися заблоковані 3 гірники: прохідник 1979 року народження, гірник очисного забою 1981 року народження і гірник підземний 1984 року народження. Через сильний припливу підземних вод рятувальники просто не змогли дістатися до шахтарів. Згідно з висновками прокуратури, аварія сталася через допущені порушень нормативних актів при виконанні проекту по розробці видобутку вугілля. Керівнику проектних робіт пред'явлено звинувачення за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки). Справа з обвинувальним висновком було направлено до суду для розгляду по суті.

Друга версія - «перерозподіл майна».

«Ця версія актуально особливо в зв'язку з недавніми подіями на шахті« Білоріченська », - уточнює видання.

Наталія Сергєєва, ОстроВ


Виборці не знають, за кого їм голосувати?
Видання задається питаннями: які саме партій не вистачає цим 20%?
Кого вони виберуть в кінцевому підсумку?
За кого ж проголосує потенційний електорат есдеків?
Напад на «Рудник» - помста або повернення в 90-е?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация