Вибори в Україні: Київ: Ілля Муромець гірше Путіна і небезпечніше Чахліка Невмерущего - Вільна Преса - Україна. Новини України сьогодні. Рейтинг кандидатів у президенти України, останні новини.

На Україні заборонили продаж книг про Іллю Муромця та інших російських богатирів, оскільки визнали їх яскравим зразком «пропаганди держави-агресора». Офіційно заборона на продаж творів «Ілля Муромець і Соловей-розбійник: казки про російських богатирів» і «Богатирські російські казки» вступив в силу ще в кінці листопада після засідання експертної ради Державного комітету телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо). За заборону проголосували 11 з 15 членів ради.

Спочатку чиновники пояснили своє рішення тим, що ці книги видані в Росії. Однак 21 грудня видання «Українські новини» опублікувало витяги з протоколу засідання, і виявилося, що справа не тільки в країні випуску книг.

«Пропаганда держави-агресора, зокрема імперських геополітичних доктрин, які передбачають об'єднання народів навколо держави-агресора, його державної мови, культури, головною релігійної конфесії (православ'я) і служать ідеологічною основою повернення України в сферу домінування держави-агресора», - так пояснюється необхідність заборонити казки про богатирів.

Членів експертної ради не збентежило, що дія билин відбуваються на території давньоруської держави, столицею якого на той момент був Київ. Крім того, можливий прототип героя Ілля Печерський згодом став ченцем Києво-Печерської лаври, його мощі до сьогодні покояться в Ближніх печерах храму.

Складається враження, що українська влада взагалі відчувають перед російськими богатирями містичний страх, як будь-яке Чудо-Юдо. Наприклад, фільм «Останній богатир», який встановив касові рекорди на території всього СНД, вийде на Україні на два місяці пізніше - під Новий рік. Мабуть, студія Disney, в копродукції з якої знято картину, не захотіла втрачати гарантований заробіток і пролобіювала її прокат.

Ось тільки щоб не бентежити уми публіки «імперською пропагандою», фільм буде йти в дубляжі з зміненими іменами, а, може, і історією. Василиса там перетворилася на Василину, Змій Горинич - в «Змія Відчігайло», Кощій - в Чахліка Невмерущего, а сама стрічка перейменована в «Останнього героя», щоб про богатирів нічого не нагадувало. Хоча незрозуміло, як вдасться зовсім обійти тему богатирів, якщо Ілля Муромець і Добриня Микитич - одні з діючих персонажів.

Читайте також

На Україні заборонили продаж книг про Іллю Муромця та інших російських богатирів, оскільки визнали їх яскравим зразком «пропаганди держави-агресора» «Соколи» Порошенко поспішають на війну з Росією

ВСУ гарячково готують свою військову інфраструктуру до сутички з Москвою вже в найближчі роки

Експертна рада Держкомтелерадіо почав працювати в цьому році і вже встиг заборонити продаж на Україні 19 видань. Серед них не тільки билини про богатирів, а й «Велика енциклопедія школяра», складена Шоном Коннолі, «Сталінград» британського історика Ентоні Бівора, підручник російської мови «Я пишу правильно» і навіть дві історичні книги Бориса Акуніна, не поміченого в «імперської пропаганди », а, навпаки, підтримує український режим.

15 грудня віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко заявив, що нелегальні російські книги будуть вилучати, а продавців штрафувати на 32 тис. Грн (понад 66 тисяч рублів) при першому порушенні і на 160 тисяч (330 тисяч рублів) при повторних «проступки» . Кириленко додав, що за півроку дії закону про обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції «антиукраїнського змісту» кількість імпортованих з Росії книг зменшилася в шість разів.

Член Ради з питань міжнаціональних відносин при президенті РФ Богдан Безпалько вважає, що заборона билин про російських богатирів тільки на перший погляд виглядає смішним, на ділі ж це ще один крок у послідовній політиці по відриву України від Росії.

- Те, що відбувається сьогодні в Україні, можна назвати трагікомедією. До цього потрібно ставитися серйозно, хоча заборона книг про Іллю Муромця і виглядає анекдотично. Простежується чітка тенденція до того, щоб сформувати у майбутніх поколінь жителів України антиросійські свідомість.

Українська влада борються не з явищами радянського або навіть імперського періоду, а з усією нашою тисячолітньою історією. Ілля Муромець і інші богатирі - персонажі билинні, які, до речі, з'явилися тільки тому, що російський Північ не піддався ударам татаро-монгольської орди і багато в чому зберіг незалежність. Їх заборона укладається в ідеологію по заміщенню загальноросійського свідомості свідомістю нового рівня, створеним за лекалами, які були сформульовані ще на початку ХХ століття діячами українського націоналізму.

Ми можемо посміхатися, почувши про заборону книг про Іллю Муромця, але вимоги знести пам'ятник князю Володимиру сміху не викликають. Наступною ініціативою, ймовірно, буде знесення пам'ятного каменю біля Історичного музею з цитатою з «Повісті временних літ»: «Звідки є пішла російська земля». Надалі спробують заборонити і самі слова «русская земля», будуть все переводити і трансформувати з урахуванням націоналістичної ідеології. «Руську правду» Ярослава Мудрого перероблять в «Українську правду» і так далі.

Вся ця діяльність Києва в сфері культури стосується не тільки пам'яток, а й кіно, літератури, мови, історії. Вона покликана сформувати антиросійську ідентичність у громадян України, у російських людей, яким прищеплюють русофобські свідомість.

Навіть боротьба з російською мовою є спробою відокремити себе від загальноруського масиву. Україна як і раніше залишається російськокультурної, російськомовної країною. 86% населення думає російською мовою, але при цьому думки і риторика у деяких з цих людей абсолютно русофобські. Скільки говорили про те, що і сам президент України, і журналісти, і інтелігенція - це люди російської культури, але по суті своїй вони русофоби.

Тому я б закликав ставитися до цих заборон дуже серйозно. Хоча складно втриматися від дошкульного зауваження про те, що дитяча книжка про Іллю Муромця здатна зруйнувати українську державу і ідеї української нації. Що ж, якщо з нами Ілля Муромець, Добриня Микитич та Альоша Попович, ми будь-якого солов'я-розбійника і будь-якого поганина звернемо в втеча.

«СП»: - Але як саме це зробити, чи є у Росії можливість якось вплинути на це наступ на російську культуру на Україні?

- У Росії є дуже потужний капітал і інструментарій - це напрацювання нашої тисячолітньої культури. Будь-яка людина, який з нею знайомиться, зрозуміє, що все ми росіяни, точніше навіть, «руські». Але зараз у нас немає чисто технічної можливості донести це знання до населення України.

У нас же допускають українські трансляції на території Криму. До цього ставляться з іронією, але більшість воєн, які сьогодні прийнято називати гібридними, не обходяться без інформаційної складової.

Замість сміху нам самим потрібно будувати вежі навколо України, створювати культурні інструменти, щоб залучати її громадян. Але не всіх підряд, а тих, хто проявляє до нас ціннісну та ідейну близькість. Ми можемо допомогти їм отримати у нас освіту, громадянство, зробити кар'єру.

Але поки що, на жаль, у нас це або не робиться, або робиться в обмежених масштабах, або без належного старанності. Наприклад, коли на Україні набирали студентів для навчання в наших вузах, деякі виявилися переконаними націоналістами. Напевно це можна було з'ясувати, хоча б поговоривши з цими людьми або навівши про них довідки. Чому гроші російських платників податків витрачаються на те, щоб в наших вузах навчалися люди, які ненавидять нашу країну?

Тому сьогодні нам потрібно максимально задіяти існуючі інструменти і задуматися про створення нових. А утримання для наповнення цих інструментів у нас дуже багато - вся тисячолітня культура, маса історичних перемог і звершень, велика російська мова.

Заступник керівника Інституту країн СНД Ігор Шишкін також вважає, що до українських заборонам потрібно ставитися вкрай серйозно.

- Українській владі необхідно зруйнувати загальноросійськеєдність і свідомість українців. А для цього потрібно, в першу чергу, ліквідувати розуміння спільності коренів. Богатирі-то росіяни. Так, ми пам'ятаємо заяви Порошенко про те, що Анна Ярославна була українською княжною, і так далі. Але ці заяви вже для дорослих людей, а казки і билини - те, на чому виховується дитина. Якщо дитина з дитинства знає, що Ілля Муромець, Добриня Микитич та Альоша Попович - це російські богатирі, загальні і для українців, і для білорусів, і для великоросів, у нього залишається це на підкірці.

Ось чому вони стільки десятиліть борються із загальним свідомістю українців і досі його повністю не витравили. Знищити його - одна з центральних завдань для них. Тому російські богатирі і проголошуються «агентами країни-агресора».

Можна над цим сміятися, зубоскалити, говорити, що вони повні ідіоти, але ці «ідіоти» працюють постійно і неухильно для досягнення однієї мети - витравлювання всього, що пов'язано з російською історією, і перетворення українців у повністю неросійських людей.

Коли цих діточок виховають на коміксах невідомо про кого, з ними можна буде зовсім по-іншому працювати в більш зрілому віці. У висновку комісії відкритим текстом сказано, що російські богатирі - це загроза «незалежної» України, України, як анти-Росії. І це правда.

Читайте також

До Порошенко їде строгий ревізор з Німеччіни

Захід змінює контроль на Україні з «латиноамериканського» на «африканський»

«СП»: - Чи можна протистояти цій політиці?

- Насамперед, ми повинні припинити зубоскалити над «нерозумними» київською владою і чекати, що завтра вони зникнуть. За свідомість російських людей на Україні потрібно боротися.

У нас дві крайнощі - або ми нічого не робимо, або розводимо руками і говоримо, що поїзд пішов. нещодавно пройшла новина про те, що київський режим підсилює потужність передавачів, які ведуть мовлення на Крим. А скільки було іронічний повідомлень про те, що це гроші на вітер, що нічого не вийде? Але чи був хоч один питання про те, чому ми на четвертому році перевороту не побудували жодного власного передавача, щоб транслювати України?

Як тільки піднімаєш цю тему, говорять, що сучасні засоби їх заглушать, тому це марно. А чому злиденна Україна може будувати вежі, що не задаючись питанням, заглушать їх чи ні? Чому ми досі не задіяли наш потужний передавач, який стоїть в Придністров'ї і покриває майже всю Україну? Його використовують іноземці, щоб транслювати українських громадян, а ми не діємо. А потім кепкувати з приводу заборони російських казок.

Чому немає дитячих передач, які ведуть мовлення на Україну, де розповідалося б про тих же самих богатирів? Чому не надходять на Україну російські книги? Чому ми не робимо нічого, щоб на цій території зберігався російський дух?

Головне не те, що роблять вони. Вони наші вороги і будуть так чинити завжди, незалежно від нашої реакції. Головне питання в тому, що робимо ми для захисту своїх інтересів. Нещодавно Дональд Трамп виступив з промовою про національну стратегію, в якій заявив, що перемога США в боротьбі за глобальну гегемонію Без упередження щодо, але вони зроблять все, щоб ця перемога відбулася. Ось це установка. Ми ж замість цього тільки критикуємо київський режим. Але йому від цього ні жарко, ні холодно, хоч би ми сто разів висловили несхвалення.

«СП»: - Але як саме це зробити, чи є у Росії можливість якось вплинути на це наступ на російську культуру на Україні?
Чому гроші російських платників податків витрачаються на те, щоб в наших вузах навчалися люди, які ненавидять нашу країну?
А скільки було іронічний повідомлень про те, що це гроші на вітер, що нічого не вийде?
Але чи був хоч один питання про те, чому ми на четвертому році перевороту не побудували жодного власного передавача, щоб транслювати України?
А чому злиденна Україна може будувати вежі, що не задаючись питанням, заглушать їх чи ні?
Чому ми досі не задіяли наш потужний передавач, який стоїть в Придністров'ї і покриває майже всю Україну?
Чому немає дитячих передач, які ведуть мовлення на Україну, де розповідалося б про тих же самих богатирів?
Чому не надходять на Україну російські книги?
Чому ми не робимо нічого, щоб на цій території зберігався російський дух?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация