Вибори 2018: Як голосувати в іншому місті

Потенційному виборцю - громадянину РФ - має бути не менше 18 років. Обов'язкова умова - наявність паспорта або тимчасового посвідчення особи в період заміни основного документа.

Щоб проголосувати в іншому місті, потрібно подати заяву. У ньому вказуються ПІБ, дата народження, адреса місця проживання, серія і номер паспорта, дата і час подачі заяви, місто і номер виборчої дільниці, в якому громадянин збирається голосувати. Дізнатися адресу виборчої дільниці можна на сайті Центральної виборчої комісії РФ .

Заяву можна подати кількома способами, але тільки до 12 березня.

Спосіб 1. порталу держпослуг. На сайті є спеціальний розділ «Подача заяви про включення виборця до списку виборців за місцем знаходження на виборах президента Російської Федерації» . Необхідно вибрати свою виборчу дільницю, потім відправити заяву. При голосуванні 18 березня виборцю потрібно взяти з собою паспорт громадянина РФ і роздруковувати частина заяви. Її можна також показати на екрані мобільного пристрою.

Спосіб 2. Багатофункціональний центр «Мої документи». Перед цим необхідно уточнити, чи укладено угоду між виборчою комісією вашого міста і багатофункціональним центром. Жителям великих населених пунктів хвилюватися не варто. Решта можуть дізнатися всю необхідну інформацію на сайті МФЦ. Повний список центрів, а також всі контактні номери вказані на сайті «Моїх документів».

Спосіб 3. Через будь-яку територіальну виборчу комісію (ТВК). Їх адреси також можна знайти на спеціальному інтернет-сайті .

Спосіб 4. Через дільничну виборчу комісію (ДВК). Як правило, ТВК і УІКі працюють з понеділка по п'ятницю.

Важливий момент. Подати заяву про голосування за місцем перебування громадянин може тільки один раз. Якщо ж виборець подасть кілька, то єдино вірним буде вважатися перше.

Після особистої подачі заяви видається відривний талон із зазначенням адреси «нового» ділянки.

І ще кілька важливих моментів. Виборець може подати заяву, але проголосувати на своєму «рідному» ділянці. Правда, вже в день голосування на це буде потрібно трохи часу - члени ДВК повинні упевнитися, що громадянин ще не голосував. Інваліди, які не можуть вийти з дому, повинні повідомити про це в ТВК або ДВК. Тоді члени виборчої комісії прийдуть з необхідним заявою додому, і в день голосування інвалід зможе зробити свій вибір, не залишаючи квартири.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация