Вибори осені-2012: інтриги і прогнози

Фонд розвитку громадянського суспільства, який очолює колишній керівник Управління з питань внутрішньої політики адміністрації президента РФ Костянтин Костін, підготував доповідь, присвячену прийдешнім регіональним і муніципальних виборів - "Вибори за новими правилами: інтриги і прогнози електорального циклу 2012 року". Фонд розвитку громадянського суспільства, який очолює колишній керівник Управління з питань внутрішньої політики адміністрації президента РФ Костянтин Костін, підготував доповідь, присвячену прийдешнім регіональним і муніципальних виборів - Вибори за новими правилами: інтриги і прогнози електорального циклу 2012 року

14 жовтня в 77 суб'єктах Російської Федерації пройдуть понад 4,8 тис. Регіональних і муніципальних виборів. Крім губернаторів п'яти регіонів належить обрати парламенти Республіки Північна Осетія - Аланія, Удмуртської Республіки, Краснодарського краю, Пензенської, Саратовської і Сахалінської областей; мера Калінінграда; представницькі органи місцевого самоврядування регіональних центрів - Барнаула, Владивостока, Курська, Петропавловська-Камчатського, Твері, Черкеська, Ярославля і т.д.

Експерти Міжнародного валютного фонду відзначають, що в першу чергу специфіка нинішнього виборчого циклу визначається повернення губернаторських виборів. Вони пройдуть в п'яти регіонах - Амурської, Бєлгородської, Брянської, Новгородської і Рязанської областях.

На думку укладачів доповіді, не викликає сумнівів результат кампаній в трьох регіонах - Амурської, Белогородской і Новгородській областях. Високі рейтинги губернаторів цих регіонів свідчать, що будь-яких сюрпризів на виборах очікувати навряд чи варто.

Інтрига зберігається в Брянській і Рязанської областях. Експерти Міжнародного валютного фонду вважають, що глава Брянської області Н.Денін швидше за все отримає перемогу на виборах. Але активну кампанію веде кандидат від КПРФ, депутат Держдуми В. Потомський. Однак його головною проблемою залишається низька пізнаваність (Потомський - виходець з Ленінградської області).

У Рязанській області реальну конкуренцію в.о. глави регіону О.Ковалеву міг скласти кандидат від "Патріотів Росії" І. Морозов. Однак 14 вересня Ковальов і Морозов уклали угоду. Кандидату від "Патріотів Росії" було обіцяно повернення до Ради Федерації (Морозов раніше вже був сенатором), а його колегам по партії - пости в уряді. Тим самим різко зросли шанси Ковальова на обрання.

Друга особливість нинішньої виборчої кампанії - участь у виборах нових партій. Експерти Міжнародного валютного фонду дійшли висновку, що "нові партії поки що не мають серйозні організаційними, іміджевими і фінансовими ресурсами і, отже, не користуються значною електоральною підтримкою, а тому не мають серйозних перспектив на цих виборах".

Що стосується "Єдиної Росії", то в доповіді наголошується, що вона зберігає статус домінуючої партії. "Згідно із соціологічними дослідженнями і прогнозами, її кандидати лідирують на всіх губернаторських виборах і виборах глави Калінінграда, її списки займають перші місця навіть там, де в грудні минулого року партія програла або перемогла недостатньо переконливо. У Владивостоку, Твері і Ярославлі" Єдина Росія "зіткнулася з серйозними проблемами в ході кампанії. Але в "загальному заліку" ЕР все одно залишиться лідером ", - йдеться в доповіді.

Опозиційні партії - як "старі", так і "нові" - мають на виборах непогані перспективи. Експерти Міжнародного валютного фонду впевнені в тому, що КПРФ, ЛДПР і "Справедлива Росія" майже повсюдно виступлять цілком впевнено. Шанси пройти в Барнаульскую міську думу має РПР-ПАРНАС. Уваги заслуговує і опозиційний коаліційний проект на краснодарських виборах.

Говорячи про нові партіях (у виборах бере участь 21 така партія), експерти пропонують скористатися спортивною термінологією. ЕР, КПРФ, ЛДПР і СР - це "вища ліга", три непарламентські партії ( "Яблуко", "Патріоти Росії" і "Правое дело") - "перша ліга", а все нові партії - "друга ліга". "Одним з можливих результатів виборів, швидше за все, стане витіснення пасивних старих партій з" першої ліги "найбільш активними новачками з" другої ліги ", - йдеться в доповіді. Причому явним аутсайдером постає партія" Правое дело ". Реальними ж претендентами на потрапляння в "першу лігу" є ДПР, "Зелені", "Комуністи Росії", а також "Нова Росія" і "Партія пенсіонерів України".

Автори доповіді також відзначають, що кандидати, реально налаштовані на участь у виборах, здатні зібрати необхідну кількість підписів муніципальних депутатів. Прикладами можуть служити досвід Ігоря Морозова в Рязанській області і Вадима Потомський в Брянській області.

Крім того, відзначається низький інтерес до виборів з боку опозиції, в тому числі непримиренної. Але, наголошується в доповіді, "більшість її лідерів і" осіб ", як федеральних, так і регіональних, явно виявилися до них (виборів - прим.) Не готові. Ні організаційно, ні політично, ні морально".

У доповіді підкреслюється, що "нинішні кампанії проходять на тлі скорочення опозиційної активності". "Протестна хвиля, що піднялася після думських виборів, в даний час практично спала і не робить серйозного впливу на порядок виборів", - вважають експерти Фонду розвитку громадянського суспільства.

Що стосується явки, то може позначитися певна втома виборців, оскільки в регіонах, де пройдуть вибори, доведеться голосувати втретє менш ніж за рік (вибори депутатів Держдуми, глави держави та інші).

У доповіді наголошується, що висновки, зроблені його авторами, попередні. Остаточні Фонд розвитку громадянського суспільства обіцяє представити в наступній доповіді, присвяченому аналізу результатів електорального циклу осені-2012.

З текстом доповіді можна ознайомитися на сайті ІА Regnum.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация