Вибори-2018. Підсумки друге турів. Володимир

Губернатор Володимирській області Світлана Орлова програла вибори глави регіону за підсумками другого туру.

Переможцем став кандидат від ЛДПР Володимир Сипягин.

Після підрахунку 100% протоколів Сипягин отримав 57,03% голосів, Орлова - 37,46%. У голосуванні взяли участь 38,29% виборців регіону - більше, ніж в першому турі, коли явка склала 32,96%. При це 9 вересня Сипягин поступився Орлової, отримавши тільки 31,19% голосів проти 36,42%.

При це 9 вересня Сипягин поступився Орлової, отримавши тільки 31,19% голосів проти 36,42%

Член ЦВК Росії Олександр Кінева, який працював у Володимирській області 23 вересня, заявив, що виборча кампанія в регіоні стала однією з "найчистіших і відповідають закону". "З моєї точки зору, на даний момент вибори у Володимирській області пройшли максимально чисто і передумов до того, щоб вони були скасовані, або їх результати були переглянуті, немає", - наводить його слова ТАСС.

В ході виборів виборчком отримав 16 скарг, але 14 з них були передані в територіальні і дільничні комісії. За підсумками їх розгляду виборча комісія виявила всього два порушення, які не вплинуть на остаточний результат кампанії. Зокрема, член ДВК від КПРФ з правом дорадчого голосу скаржився, що ТВК несвоєчасно відповідає на його запити. Крім того, повідомлялося про можливий підкуп виборців у Коврові, проте поліція цю інформацію не підтвердила.

Крім цього, в ході введення даних протоколів регіональний виборчком повідомив про збої в роботи системи ГАС "Вибори". Через нього близько другої години на половині територій було неможливо ввести дані протоколів про підсумки голосування. Пізніше накладку пояснили необхідністю уникнути провокації.

У ніч на понеділок Володимир Сипягин приїхав в облвиборчком і подякував виборцям регіону за підтримку. Він заявив, що вже приступив до формування своєї команди.

Найближчим часом новообраному губернатору також належить визначитися з кандидатурою сенатора від виконавчої влади. Зараз на пост претендують регіональний координатор ЛДПР Сергій Корніш, редактор місцевого новинного сайту "ТВ-Миг" Іван лютки, що став за підсумками виборів 9 вересня депутатом Законодавчих зборів Володимирській області, і начальник департаменту по роботі з управліннями залізниць "Євразійської стрілочної компанії" Олександр Пронюшкін.

За оцінками експертів, чинний губернатор Володимирської області Світлана Орлова, яка керує регіоном з 2013 року, підійшла до виборів не найпопулярнішим кандидатом. Саме її занадто високий антирейтинг в очах виборців і став причиною її поразки за підсумками другого туру. Крім того, вплинув слабкий контроль над територіями з боку внутрішньополітичного блоку регіону, а також конфлікт з мером Володимира.

Крім цього, свою роль зіграло відторгнення Орлової у значної частини місцевої еліти, контраст між публічним стилем губернатора і сучасними реаліями і тривалий досвід перебування регіону в зоні "червоного пояса".

При цьому, як пише "Газета.ру", Сипягина спочатку називали технічним кандидатом. А найнебезпечнішим суперником губернатора вважали журналіста Максима Шевченка, який балотувався від КПРФ, але, як повідомляв "Давидов.Індекс" , Не зміг пройти муніципальний фільтр. При цьому Шевченко і КПРФ продовжували критикувати Орлову і після відсторонення від участі у виборах, однак до другого туру критика припинилася, так як комуністи не захотіли підтримувати Володимира Сипягина.

Додамо, що остаточні підсумки виборів губернатора Володимирській області регіональний виборчком затвердить в середу, 26 вересня.

Підсумки другого туру коментує політичний аналітик Кирило Ніколенко: "Головною причиною перемоги Сипягина є те, що губернаторська кампанія розвивалася по референдумну типу. Це був референдум про відставку Орлової. Виборці вказали, що ні за яких умов не хочуть бачити її головою регіону.
В цілому кампанія була на рідкість брудною. Між першим і другим туром в області великими тиражами розповсюджувалася "чорнуха", підроблені матеріали, агітація без вихідних даних і оплати з рахунків кандидатів для дезорієнтації виборців. ЛДПР зробила всі можливі заходи, щоб програти. Її кандидат робив наголос на свою партійність, по регіону колесили депутати думської фракції. <...> Влада готові були до фальсифікацій. Найбільш гостра ситуація склалася в Ленінському районі міста Володимира, де за розпорядженням голови адміністрації в приміщення виборчкому не пускали голів УІКов, які привезли протоколи з переможними для Сипягина результатами. <...> Зірвати сценарій масового переписування протоколів вдалося завдяки діям ЗМІ і десанту спостерігачів з інших регіонів. "

Політтехнолог, член Громадської палати РФ Катерина Курбангалеева також зазначає, що Сипягин виграв в основному завдяки протестному характеру голосування: "Звичайно, мотиви голосування за Володимира Сипягина - це мотиви голосування за кандидата" проти всіх ". Причому якщо в разі Хабаровського краю хоча б був опонент - заступник голови комітету Держдуми, що пройшов нехай і договірну, але виборчу кампанію, - то тут і опонента не було в прямому і переносному сенсі цього слова. Досить сказати, що Сипягин фактично робив все, щоб не виграти. У нього в другому турі не було ні агітації, ні активних зустрічей, ні навіть системи спостерігачів. <...> Я думаю, в історію політтехнологій цей випадок повинен увійти як "парадокс Сипягина". <...>
Навіть в системі губернаторських виборів, надійно захищених від несподіванок муніципальним фільтром, виборці знайшли можливість недвозначно вказати влади на двері. І тут тричі подумаєш: може вже краще повернутися до реальних альтернативних виборів, ніж отримувати протестне голосування за принципом "за будь-якого, крім ..."? "

Політолог, кандидат юридичних наук, директор Центру політологічних досліджень Фінансового університету при уряді РФ Павло Салін озвучив свою думку по обох пройшли 23 вересня другим турами: "У Хабаровську і Володимирі було яскраво виражене протестне голосування проти чинної влади. Народ голосував не за когось то, а проти. <...>
На підсумок другого туру в Хабаровську істотно вплинула ситуація в Примор'ї. Люди дійсно повірили, що від їхнього голосу щось залежить, прийшли, проголосували і не помилилися. Прецедент може вплинути на інші регіони, люди можуть вийти з електоральної сплячки. <...>
Володимир радіє від ураження Орлової. Однак навряд чи, що зміниться з приходом Сипягина. Я думаю, ні в Хабаровському краї, ні у Володимирській області великих змін чекати не потрібно. Переможці швидко вбудуються в систему. <...>
Вибори показали, що у нас недооцінюється ступінь розуму електорату, а люди взяли і послали сигнал влади про те, що вони незадоволені поточною ситуацією. "

Ну як то так.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация