Вибори президента показали: Валаамського монастиря - мильна бульбашка

  1. на догоду «монастирю» ліквідували світський селище з населенням в 500 чоловік;
  2. монастиря за всі ці роки (1991-2017) так і не побудували ... (Не йдуть люди в ченці!)

Розділом про вибори 2018 року на Валаамі ми починаємо публікацію документів і матеріалів дослідження, проведеного в 2016-2018 рр. в популярному жанрі історико-статистичних досліджень про монастирі, єпархіях і парафіях РПЦ, в нашому випадку - дослідження про чотирьох православних чоловічих монастирях, в різний час існували на о-ві Валаам.

Драматичному Валаамському минулого присвячено багато книг і публікацій, в основному, правда, церковно-міфологічного змісту. Тим цінніше значення статистики, історичної та соціальної, об'єктивно відображає життя (або смерть) знаменитого заповідного острова. У цьому відношенні велике значення мали вибори Президента Росії Валаамі в 2018 р Вони статистично закріпили підсумки ліквідаційного процесу «Унікальною історичної і природно-ландшафтної території« Валаам »Республіки Карелія і Російської Федерації» і ті висновки, які роблять дослідники протягом останніх років, а саме:

  • на догоду «монастирю» ліквідували світський селище з населенням в 500 чоловік;

  • підпалили селищну школу (згоріла дотла!) і багатоквартирний житловий будинок «Зимова готель», - на цьому місці патріархія РПЦ будівель ... духовно-просвітницький центр з ... «готелем духовно-просветітельсткого типу» (!) і другий монастирський музей;
  • десятки світських жителів депортовані, люди хворіють і вмирають;
  • у багатьох відібрали єдине житло, інших поселили у небезпечні для здоров'я (грибок і пліснява) квартири на материку;
  • ліквідовані ВСІ державні підприємства, включаючи Музей-заповідник і природний парк;
  • з федерального бюджету «в монастир» посилають колосальні кошти, мільярди, -

- але! -

  • монастиря за всі ці роки (1991-2017) так і не побудували ... (Не йдуть люди в ченці!)

По суті, такий підсумок 25-річної Валаамской авантюри під назвою «Північний Афон» висвітили саме президентські вибори 2018 р ставши тим самим статистико-інформаційним приводом для публікації тут нашого дослідження. Ці вибори - таке ж знакова подія в історії країни, як і підстава Першого монастиря на Валаамі в 1388-1415 рр., Описане в давньоруській (церковної) повісті «Сказання короткий про Валаамском монастирі»:

«Жили на тому острові одержимі бісами корели, що займаються язичницьким волхвуванням і творять багато капості ...

... Правителі ... і христолюбиві імениті люди численні жертви ... дали, старанно підкоряючись словами архієпископа ... швидко відрядили посланців з письмовими указами ... щоб був той острів Валаам відданий преподобного Сергія, а живуть там люди вигнані.

Посланці ... живуть тут людей з острова того висилати почали. Тоді вони, бісом збройні, ополчилися й улаштували війну проти посланих. [Але] їх здолали і багатьох убили, і так послані незабаром їх з острова вигнали. Тоді ж і деякі з побожних ченців від смертельних ран померло ».

Іншими словами, президентські вибори 2018 року на острові статистично позначили торжество Валаамського середньовіччя.

Унікальне явище ці вибори в Валаамі!

*

Опубліковані (тут і далі) строго наукові історико-статистичні відомості про валаамских монастирях, насправді, є захоплюючим популярним «чтивом».

Автори публікації і весь дослідницький колектив проекту сподіваються своїми публікаціями просвітити влади, в першу чергу, Адміністрацію Президента РФ, де на подив, - що показав дуже дивний фільм «з президентом», названий на державному телеканалі «Валаам» (в ефірі 14 січня 2018 р .), - не виявилося (?) компетентних фахівців в області державно-церковних відносин.

Всім вдалого знайомства з нашим дослідженням. Дякуємо.

Цей матеріал - перший із серії статей дослідницького проекту «І Сторіко-статистичні відомості про Валаамских монастирях, 1388-2017». Підсумки цього проекту прекрасно ілюструє картина Валаамського селищної художника Василя Івановича Максимова. У 1990 році (картини зберігається в приватній колекції в Норвегія) художник зобразив східні ворота Валаамського монастиря, через які з монастиря (або в монастир?) Котяться кулясті об'єкти, що нагадують райдужні мильні бульбашки.


) Котяться кулясті об'єкти, що нагадують райдужні мильні бульбашки

Валаамського художник Василь Максимов Валаамського художник Василь Максимов

З передмови до розділу «Соціальна статистика о-ва Валаам. 1980-і - 2018 рр. »

У 2013-2014 рр. автономної некомерційної організацією «Центр публічної політики, громадянської освіти та прав людини» (м Петрозаводськ) було зроблено соціологічне дослідження, що стосувалося громадської думки про монастир. Дослідження було проведене з державною фінансовою підтримкою, кошти виділені в якості гранту Інститутом громадського проектування за підсумками VI Конкурсу «Проблеми розвитку сучасного російського суспільства», відповідно до розпорядження Президента Російської Федерації від 03 травня 2012 № 216-рп.

За підсумками дослідження була випущена монографія «Соціологія прикордонного міста. Громадська думка і громадянські ініціативи Сортавала »(автори - Гліб Яровий, Олена Цумарова і Олег Яровий).

Ось що сказано в книзі на стор. 131-138 (Розділ VI. Сортавала і Валаам: питання релігійної ідентичності):

Острів Валаам після закриття державного музею-заповідника в 1992 році асоціюють з освіченим тоді ж ставропігійного Валаамським Спасо-Преображенським чоловічим православним монастирем. <...> Ліквідація світської адміністрації селища Валаам, переселення корінних жителів Валаама в Сортавала і включення монастирського поселення на Валаамі до складу міста Сортавала стане <...> важливим політичним рішенням влади, спрямованим на розвиток міста.

РПЦ оголосила Валаамського монастиря «Культурним об'єктом світового значення» і «загальноруський святинею»; у благоустрої монастиря беруть активну участь міністерства, федеральні відомства і Адміністрація президента РФ, в безпосередньому господарському віданні якої знаходиться храмовий комплекс Свято-Володимирського скиту. Поява монастиря з його великим господарством і бюджетом, широкої економічної, соціальної та культурної активністю в складі економічно депресивного районного центру Сортавала (2006 г.) гіпотетично має мати чимале значення для розвитку міста, а для його жителів стати фактором культурно-релігійної згуртованості.

Питання № 18 анкети - багатоплановий: про те, як це рішення відбилося на ситуації в місті, наскільки воно сприяло розвитку міста і консолідації жителів, як вплинуло на Сортавальском ідентичність, яка взагалі релігійна (православна) ідентичність міста в зв'язку з появою там однією з найбільш процвітаючих релігійних організацій РПЦ МП.

<...> За підсумками опитування з'ясувалося ... що 83% респондентів позитивного впливу монастиря на життя міста не відчувають ...

На підставі даних опитування загальне ставлення жителів міста до монастиря можна оцінити як індиферентне. У громадській думці сортавальцев, місто і монастир мало пов'язані між собою в економічному, соціальному і культурному відношеннях: вони живуть ... самі по собі.

Чисельність монастиря і немонастирского населення за підсумками голосування на о.Валаам на виборах президента Російської Федерації 18 березня 2018 р

Результати виборів по Дільничної виборчої комісії № 151 на о-ві Валаам наведені на сайті Центрвиборчкому Карелії:

Підсумки голосування за інформацією ЦВК Карелії Підсумки голосування за інформацією ЦВК Карелії

Там же міститься докладна інформація про виборців:

А) «Число виборців з Реєстру виборців, які підлягають виключенню зі списку виборців - 10 [чол.] »

Б) «Число виборців, включених до списку виборців на підставі поданих заяв про включенні до списку виборців за місцем знаходження - 209 [чол.] »

В) «Число виборців, які оформили заяви про включенні до списку виборців за місцем знаходження не раніше ніж за чотири дні до дня голосування і не пізніше 14 години за місцевим часом в день, що передує дню голосування, виключених зі списку виборців за місцем проживання - 2 [чол.] »

підсумки голосування показують:

1. Напередодні виборів з Реєстру виборців були виключені 10 чол., Постійно прописаних на острові. Найбільш ймовірно, це частина депортованих жителів селища Валаам, або ченці, які з монастиря напередодні виборів.

2. До списків виборців включено тимчасово знаходяться на острові, «перебувають», 209 + 2 = 211 чол., Які не мають ні постійної, ні тимчасової прописки на острові, що становить 59% дорослого населення острова в зимовий період 2017-2018 рр. Це працівники підрядних організацій, які обслуговують об'єкти монастиря або острівну інфраструктуру, за висловом єпископа Панкратія, «Вахтовим методом» : Будівельники, енергетики, дорожники та ін., В т.ч., ймовірно, деякі сезонні «трудники», що залишилися на острові «на зимівлю».

3. 12 виборців були обслужені комісією «на дому» - це, імовірно, власне монахи з оточення єпископа Панкратія, його наближені «політично грамотні» ігумен Мефодій і економ монах Мухін, і, можливо, хтось із складу навколишніх «скитів» і підприємств, напр., «ферма».

Виходячи з даних про голосування можна припустити, що від участі в виборах президента РФ відмовилося переважна більшість власне ченців, до 40-50 чол., Що, ймовірно, означає: релігійна організація «Валаамського монастиря» фактично відмовилася брати участь в голосуванні на виборах Президента РФ, очевидно, через «Не канонічності» виборів.

*

За даними Центрвиборчкому Республіки Карелії, доросле населення острова в зимовий період 2017/2018 рр. складалося:

постійно зареєстровані мешканці

працівників підрядних організацій без реєстрації, «вахтовики»

41%,

149 чол.

59%,

211 чол.

*

Відповідно до поданих документів Центрвиборчкому чисельність дорослого населення о.Валаам, що включає громадян, зареєстрованих за місцем постійного проживання, становить

Чол.

всього:

в т.ч.:

149

світські жителі колишнього пос.Валаам

ок. 60

монастирські «насельники»: ченці, послушники і працівники за постійними договорами найму

до 90

Неполітичні підсумки виборів, тобто не пов'язані з власне процедурами і результатом голосування, доводять:

1) Місцеве самоврядування і селищна адміністрація ліквідовані в 2006 р Цілеспрямоване переселення жителів селища проводилося органами держвлади в 1990-х і 2000-х рр. В результаті навмисного підпалу (сумнозвісний «великодній пожежа» 2016 г.) повністю згоріла селищна школа і зруйнований багатоквартирний житловий будинок «Зимова готель», де проживало 78 світських громадян. Світські громадяни після пожежі були депортовані з острова на материк, в заздалегідь побудовані для депортації будинку, в т.ч. на думку громадян, не придатні для проживання, будинки. Таким чином, в 2018 р селище Валаам може вважатися остаточно ліквідованим.

2) За останніх 25 років (1991/1992 -2016/17 рр.) Чисельність постійного населення острова, раніше в більшості корінного, в результаті сумісних дій органів державної влади Карелії ( «державна програма переселення» жителів селища, за висловом екс-глави Карелії Олександра Худілайнен) і Московської Патріархії, була штучно зменшена з 530 до 149 чол. або в 3,6 рази.

3) З урахуванням великої «плинності» в монастирі, про яку в ЗМІ повідомляв в 2016 р єпископ Панкратій, і неодноразового і повного оновлення складу ченців, на острові практично не залишилося жителів - знавців острова.

4) Оскільки населення острова на даний момент в основному «стороннє» (ченці), тимчасове, «вахтове», то і сам Валаамського монастиря - маленький, «вахтовий», з порожніми, надлишково побудованими в останні роки багатьма скитами і церквами, з « плинністю "ченців, випадково виявилися на Валаамі і можуть покинути його на свій розсуд в будь-який час.

Таким чином, виборча кампанія 2018 року на Валаамі статистично характеризує обстановку на острові як гострий демографічний, соціально-культурний та правовий криза з непередбачуваними наслідками.

Або в монастир?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация