Вибори в США, Трамп розійшовся не на жарт, Обозреватель, блог

Доброго часу доби всім Друзям. Про основні події, які перебували в центрі уваги в США і американських ЗМІ протягом останнього тижня.

* З моєї точки зору в Америці на тижні, що минає не відбувалося нічого з розряду breaking news. Але країна наближається до найважливішого у своїй новітній історії дня - до вівторка, 6 листопада 2018 року, коли відбудуться вибори до Конгресу 116-го скликання, з переобранням повного складу Палати Представників в кількості 435 депутатів, переобранням 35 сенаторів із 100, перевибори губернаторів і місцевих законодавчих органів (законодавчих органів) в 36 штатах.

- Виборцям належить відповісти для самих себе на питання, чи згодні вони з тим, що виконавча влада практично вийшла з-під контролю законодавчої влади в зв'язку з тим, що остання в особі Конгресу 115-го скликання і його республіканської більшості в обох палатах ухиляється від виконання контрольних функцій. А якщо не згодні, то чи готові обрати такий Конгрес, у всякому разі його Палату Представників, який би здійснював контроль над діями і бездіяльністю виконавчої влади. Наприклад, над діями, що носять відверто корупційний характер. Або, наприклад, над бездіяльністю, що проявляється в невиконанні закону про санкції від 2 серпня 2017 року, відвертою його профанації.

- Передвиборна кампанія вступила в завершальну фазу, йде повним ходом і протягом усього тижня новини про виступи кандидатів, нинішнього і колишнього президентів і віце-президентів на підтримку кандидатів від своїх партій складають не менше 90% від всіх новин.

- Трамп, виступаючи кожен день в одному, а то й двох штатах, не відрізняється новизною. Він різко нападає на демократичних кандидатів у сенатори і губернатори, заявляючи, що вони, якщо будуть обрані, перетворять той чи інший штат до Венесуели. Нападає на демократичну партію в цілому, заявляючи, що вона, якщо виграє вибори, відкриє кордони і запросить в країну бандитів, наркоторговців і торговців людьми з усього світу. Лякає своїх прихильників тим, що в Америку ось-ось станеться "вторгнення каравану" біженців, що складається з "членів банд". Щоб протистояти "вторгнення", він розпорядився послати на південний кордон 5200 військовослужбовців і заявив, що може збільшити це число до 15 тисяч (це більше військових, ніж в даний час беруть участь в бойових діях в Афганістані). Заявляє, що каравани організовуються демократами.

Що стосується чергового каравану (вони періодично рухаються з Гондурасу, Сальвадору і Гватемали протягом вже багатьох років через нестерпні умови життя в цих країнах), то взагалі невідомо чи дійде він до США (як і багато попередніх каравани). Якщо якась його частина дійде, то тільки в грудні, оскільки пройти швидше 1200-1300 км (саме на такій відстані від кордону США знаходиться зараз караван, в якому багато жінок і дітей) просто неможливо. Швидше за все багато біженців захочуть залишитися в Мексиці, в якій вони вже знаходяться, яка вже пропонує їм всім притулок і в якій у них в зв'язку з цим не буде проблем з легалізацією.

Швидше за все багато біженців захочуть залишитися в Мексиці, в якій вони вже знаходяться, яка вже пропонує їм всім притулок і в якій у них в зв'язку з цим не буде проблем з легалізацією

- Як передвиборного піару Трамп кілька разів заявив на цьому тижні, що видасть указ про часткове скасування дії 14-ї Поправки до Конституції США, що говорить, зокрема, про те, що всі, хто народилися на території США, є громадянами США. Це передвиборний піар, оскільки президент не має права змінювати Конституцію. Це може зробити тільки Конгрес, проголосувавши не менше, ніж 2/3-ми голосів у кожній з палат за умови, що потім прийняту поправку ратифікують 3/4 штатів. Гірше, якщо це не просто піар, а пробна куля, щоб перевірити реакцію на заяву про можливість видання президентом указу про припинення дії конституційної норми.

- Демократи і їх кандидати побудували свою передвиборну кампанію в цьому році на тому, що говорять з людьми на теми, що цікавлять в першу чергу виборців конкретного виборчого округу або штату. Кандидати від демократів практично не згадують Трампа в своїх виступах. Політичні стратеги партії вирішили, що для того, щоб люди пішли голосувати, з ними потрібно говорити про їх нагальні проблеми, а не займатися тим, щоб лаяти президента. Ця стратегія розумна, особливо з урахуванням помилок передвиборної кампанії 2016 року, коли Хілларі Клінтон і демократи в цілому в останні місяць-півтора кампанії займалися в основному тим, що лаяли Трампа і намагалися спростовувати його постійні неправдиві заяви і звинувачення на свою адресу, стаючи постійно в становище виправдовуються.

- Станом на суботу понад 30 мільйонів американських виборців вже проголосували достроково і поштою. Така активність виборців при достроковому голосуванні є рекордною за багато років на проміжних виборах.

* Рашагейт. Дуже цікава інформація з'явилася в четвер у газеті Нью-Йорк Таймс. Ця інформація заснована на електронному листуванні Роджера Стоуна, давнього друга і в 2016 році радника передвиборчого штабу Трампа, що передбачив публікацію WikiLeaks матеріалів, що дискредитують Клінтон з керівником передвиборчого штабу Трампа в серпні-листопаді 2016 Стівом Беннон.

У неділю, 2 жовтня 2016 року, Стоун написав у Твіттері: "У середу Хілларі Клінтон - все". У понеділок, 3 жовтня 2016 році, Стоун продовжив в Твіттері: "У мене є повна впевненість в тому, що Wikileaks і мій герой Джуліан Ассанж скоро викладуть урок американському народу".

В той же день, 3 жовтня, Метью Бойл, вашингтонський редактор ультраправого видання Брайтбарт, головним редактором і видавцем якого до приходу в штаб Трампа був Беннон, написав два електронних листи Стоуну: "Ассанж? Що у нього є? Я сподіваюся це щось гарне "І тут же:" Я залишив повідомлення Беннон, але він ще не передзвонив мені ".

І далі, Бойл пише Беннон: "Ви повинні зателефонувати Роджеру (Стоуну)". Беннон відповів 4 жовтня: "Так, він точно знає, що є у Ассанжа. Я повинен сказати, що це важливо".

Далі пішов подальший обмін електронними посланнями між Беннон і Стоуном.

Як електронне листування потрапила в розпорядження журналістів, вони не повідомляють, але можна припустити, що листування витекла від співробітників комітетів Конгресу, які проводили своє розслідування Рашагейта і зажадати всю електронну переписку передвиборного штабу Трампа.

А 7 жовтня 2016 року WiliKeaks почав публікацію листів, викрадених хакермі з російського ГРУ у керівника передвиборного штабу Клінтон Джона Подести.

Очевидно, спецпрокурор Роберт Мюллер також має в своєму розпорядженні всієї цієї листуванням і швидше за все набагато більшою кількістю електронних листів, ніж ті, що потрапили в газету. Повідомлялося, що Мюллер провів у великому журі допити кількох людей, близьких до Стоуну, а минулої п'ятниці слідчі з команди спецпрокурора знову довго розмовляли в своєму офісі зі Стівом Беннон.

* З книги Боба Вудворда "Страх: Трамп в Білому Домі". Глава 27. У ній розповідається, зокрема про те, що міністр оборони Меттіс і головний економічний радник президента Кон були дуже стурбовані тим, що Трамп не розуміє, як важливо мати надійних союзників, і як наявність надійних союзників пов'язано з питанням вільної торгівлі, проти якої весь час виступав президент. Меттіс запропонував запросити президента в міністерство оборони, в спеціальну закриту кімнату для найбільш секретних нарад, звану "Танк", і зробити для нього доповіді про становище в світі, про важливість наявності союзників і про те, як важливо мати з союзниками вільну торгівлю. У 10 ранку 20 липня 2017 року така нарада відбулася в міністерстві оборони. Трамп приїхав на нього з Беннон (тоді ще офіційно головним стратегом Білого Дому). У нараді взяли участь міністр оборони Меттіс, держсекретар Тіллерсон, головний економічний радник президента Кон, міністр фінансів Мнучін, голова об'едніенного комітету начальників штабів Данфорд, керівник апарату співробітників Білого Дому Прібас. Радник з національної безпеки Макмастер був відсутній за сімейними обставинами.

Нараду відкрив Меттіс, який сказав, що "найкращим нашим завоюванням є заснованих на правилах міжнародний демократичний порядок". Глобальна архітектура приносить безпеку, стабільність і процвітання.

Потім виступив держсекретар Тіллерсон, лейтмотивом виступу якого було: "усталений світовий порядок підтримував глобальний світ протягом 70 років".

Потім виступив Кон, котра розмовляла про важливість вільної торгівлі взагалі і вільної торгівлі з союзниками, зокрема. Вільна торгівля взаємовигідна. Завдяки їй наші фермери продають країнам-союзникам своєї продукції на $ 130 мільярдів на рік. Завдяки їй наші військові кораблі заходять на заправку і поповнення припасами в Сінгапур, а наші військові літаки базуються в цій країні і її розвідка продуктивно співпрацює з нашою.

Трамп перервав Коена "Я не хочу чути про це. Це г * вн *".

Міністр фінансів Мнучін сказав, що важливо підтримувати вільну торгівлю з союзниками.

Його перебив Беннон: "Одна з речей, яку хоче зробити президент, це десертіфіціровать ядерну угоду з Іраном. Хоч один з ваших великих союзників в Євросоюзі підтримає президента? Назвіть мені хоч одного, який введе санкції разом з нами?". Мнучін знову сказав про важливість союзників. Тіллерсон тут же заявив, що "Іран не порушує умови угоди, і все розвідувальні агентства сходяться в цьому. Як же вони можуть ввести нові санкції, якщо немає порушень угоди?" І став пояснювати технічні деталі дотримання Іраном угоди.

На це Трамп сказав: "Вони все роблять гроші". Вилаяв матом провідні європейські компанії. І зовсім не на жарт розійшовся, буквально накинувшись на генерала Данфорд та інших військових, закидаючи їх, що вони не можуть одержати ніде військову перемогу, питаючи, чим вони займаються в Афганістані, вичитуючи генерала Данфорд, немов винного школяра, і не сприймаючи його заперечення про тому, що військові тільки виконують вказівки політичного керівництва.

Після чого Беннон знову запитав: "Так що, підтримають вони нові санкції?" Мнучін відповів: "Ні". На що Беннон сказав: "Я закінчив. Це все, що вам потрібно знати про ваших союзників".

Після чого Трамп сказав Тіллерсона: "Рекс, ви слабак. Я хочу десертіфіціровать угоду".

І тут же президент запитав Мнучіна, чому міністерство фінансів не оголошує Китай валютним маніпулятором. Мнучін став пояснювати, що Китай не є в даний час валютним маніпулятором, що в США діє закон, що містить чіткі критерії для того, щоб оголосити якусь країну валютним маніпулятором, і Китай не соотвтетсвует цим критеріям "." Про що ви говорите ", - сказав Трамп, - "Візьміть і оголосіть, зробіть це".

Після чого Трамп став вимагати вивести американські війська з Південної Кореї, оскільки Південна Корея не платить гроші за те, щоб США її захищали і США мають дефіцит у зовнішній торгівлі з Південною Кореєю. На заперечення Кона, що це добре, тому що дозволяє американцям купувати дешево південнокорейські телевізори світового класу і інвестувати гроші в різні проекти будинку, Трамп сказав, що не бажає цього чути.

Нарада закінчилася. Трамп, Беннон і Прібас вийшли. Тіллерсон сидів, абсолютно приголомшений всім почутим.

"Ви в порядку?", - запитав його Кон.

, - запитав його Кон

"Він * б * ний придурок", - сказав Тіллерсон в присутності всіх, хто залишався в кімнаті.

На наступний день Тіллерсон повідомив Прібасу, що хоче піти у відставку. Прібас його став енергійно відмовляти і вмовляти бути більш гнучким і ввічливим у стосунках з президентом.

Сам Прібас ще не знав тоді, що йому залишилося працювати керівником апарату співробітників Білого Дому всього 9 днів.

При читанні цієї глави у мене склалося враження, що Бобу Вудворду всі подробиці цієї наради переказав Гарі Кон.

Спасибі всім, хто прочитав. Всім бажаю здоров'я, гарного неділі і хорошою наступного тижня.

Тисни! підписуйся ! Читай тільки краще!

Що у нього є?
Хоч один з ваших великих союзників в Євросоюзі підтримає президента?
Назвіть мені хоч одного, який введе санкції разом з нами?
Як же вони можуть ввести нові санкції, якщо немає порушень угоди?
Після чого Беннон знову запитав: "Так що, підтримають вони нові санкції?
Ви в порядку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация