Вибори в Україні: Соколи Порошенко проти соколів Путіна - Вільна Преса - Україна. Новини України сьогодні. Рейтинг кандидатів у президенти України, останні новини.

24 червня, під час виступу в Харківському університеті повітряних сил, президент Петро Порошенко залишився вірним собі, видаючи бажане за дійсне.

Очевидно, підлаштовуючись під аудиторію, глава України заявив, що «незалежної» необхідні потужні військово-повітряні сили, які були б здатні відбити атаку будь-якого супротивника. «Наша військова авіація за своїм призначенням, вогневої потужності і дальності бойового застосування повинна стати тією силою, яка разом з іншими складовими оборони забезпечить стримування амбіцій Російської Федерації, яка буде здатна нанести адекватний удар у відповідь будь-якому агресорові», - заявив Порошенко.

При тому, що на відміну від українського «літаючого мотлоху», одне перерахування російських частин ВПС зайняло б більше половини виступу пана Порошенка. У той час як українські «небесні тихоходи» (велика їх частина являє нерастранжіренную частина «радянської спадщини») в останні роки перетворилися в штучний товар. І все ж Порошенко не сумує: «в 2016 році на модернізацію української авіації виділено 2,5 мільярда гривень (приблизно 6,4 мільярда рублів)».
«Це дозволить армії отримати з ремонту близько 50 літальних апаратів з відновленої боєздатністю: 35 літаків, решта - вертольоти», - додав президент.

Про те, що навіть морально застарілий літак Су-27 коштує $ 15 млн. (В колишніх цінах), Верховний головнокомандувач вважав за краще промовчати.

Пару років тому світ облетіли шокуючі кадри, як українські бомбардувальники за допомогою некерованих снарядів «прасували» мирне міста Донбасу та Луганська.

Однак ополченцям Донбасу вдалося захопити засоби ППО в військових частинах, щоб прикрити небо над народними республіками. Незабаром вони стали регулярно вражати бойові літаки українських ВПС. Після відчутних втрат ВПС України припинили здійснювати бойові вильоти в Донбас.

Читайте по темі

24 червня, під час виступу в Харківському університеті повітряних сил, президент Петро Порошенко залишився вірним собі, видаючи бажане за дійсне Нуланд вислухала стогони Києва і їде в Москву

Чого чекати від українсько-російського вояжу помічниці держсекретаря США

Нагадаємо, раніше глава України хвалився тим, що ВСУ «зупинили найбільшу армію на континенті і створили потужну коаліцію в світі».

Незважаючи на настільки, здавалося б, вражаючі успіхи, глава української держави заявляв про необхідність підготувати і інфраструктуру, і відповідну матеріально-технічну базу для того, щоб мати можливість розгорнути партизанський рух в країні в разі війни. Він також затвердив указ, що дозволяє іноземцям та особам без громадянства проходити службу в українській армії.

Директор Центру стратегічної кон'юнктури Іван Коновалов вважає, що ВПС України показали, що виявилися не в змозі впоратися навіть з ополченцями, які мали в своєму розпорядженні тільки ПЗРК.

- Та чисельність відновлених одиниць авіації абсолютно неспроможна в російських масштабах, де мова йде про сотні одиниць. Хоч бойових, хоч військово-транспортних літаків або вертольотів.

«СП»: - У російських ВПС на підході є вже «літаючий робот», винищувач п'ятого покоління Т-50. Чим може відповісти український авіапром?

- На озброєнні українських ВПС лише те, що залишилося від радянської армії. Це Су-27, МіГ-29, Су-24, чеські літаки Д-39 (які ми використовували в якості тренувальних). Треба враховувати, що у Києва є ще літаки ДП «Антонова» (військово-транспортні машини). Але знову ж таки, за останні два роки в війська були передані буквально одиниці цієї техніки.

Наприклад, в серпні 2015 року ВВС України отримали один Ан-26 (1969 року випуску). Цей борт знаходився на зберіганні, і його просто відремонтували. Передача військової техніки ВПС України становила 1-5 одиниць в місяць. Можна порахувати, скільки всього отримали українські вояки штурмовиків, вертольотів і літаків.

«СП»: - Що може протиставити цьому Росія?

- В одному Криму розміщена авіадивізія. Це більше всіх повітряних сил України. Крім того, українська техніка - це вийняте із запасників і відремонтоване мотлох (частина її була збита). Не кажучи, вже про те, що до цих пір не створена система управління повітряними силами України.

Це пов'язано із загальним безладом в країні. Управління не налагоджено. Відповідно, яким може бути управління ЗСУ? Як наслідок, відсутність чіткого розуміння того, кого слід переозброювати, де брати кошти. Так і не відрегульована логістика. Розкидані по різних місцях аеродроми можуть являти собою якусь силу?

«СП»: - Натовці і американці можуть поставити «незалежну» на військово-технічний «кошт»?

- Це неможливо. По-перше, у керівництва альянсу є чітке розуміння того, що будь-яка техніка, передана Україні, може незабаром опинитися у ополченців. Тому НАТО поставляє тільки нелетальної техніку, не кажучи вже про складні системи управління або наведення вогню. Відомий випадок, коли Україна отримала три системи для виявлення артилерійського вогню. Одну зламала, а дві інші захопили ополченці, коли брали Дебальцеве.

«СП»: - ВСУ може закрити небо за допомогою систем ППО?

- У цьому сенсі на Україні не так все погано. «Самостійщікі» спираються на час, що залишився від СРСР озброєння. А це досить великий спадок, включаючи С-300. По крайней мере, нанести якісь удари вони можуть. Інша справа, важко визначити, в якому стані знаходяться українські системи «земля-повітря», з огляду на якість обслуговування. Тим більше, що шість систем С-300 українці продали, частину просто розвалилася і згнила. Скільки боєздатних системи ППО у Києва залишилося - це «таємниця, покрита мороком».

Інша справа, що в наземних боях з ЛДНР вони просто не приносять користі. У республік адже немає авіації. Я думаю, що Порошенко, все-таки мав на увазі протистояння російської авіації. Тоді це просто смішно - російські ВПС одні з найсильніших у світі. Тільки дві армії можуть з нами конкурувати в повітрі - США і Китай.

Китай бере чисельністю, а американці технологіями. У нас же накопичений великий досвід експлуатації нових і модернізованих платформ. Рівновеликі суперники України - це Молдавія і Албанія.

«СП»: - Тобто, Порошенко відверто блефує?

- Навіть не знаю, як назвати це. Президент України вже давно дискредитував себе. Можливо, якби він розумів, що говорить відверту дурість, і виставляє себе на посміховисько, він би утримався від такої неадекватної оцінки. А так, начебто не дурна людина. Просто «положення зобов'язує» - раз виступаєш в Харківському університеті повітряних сил.

Наскільки я пам'ятаю, до середини минулого року український генералітет заявляв, що до середини минулого року було відремонтовано для ВПС мало не 600 одиниць техніки. Ну і де все це? Просто цікаво - сьогодні розмова йде про 50 літальних апаратів. Складається таке враження, що всі ці цифри беруться «зі стелі».

У розмові з «СП» головний редактор журналу «Національна оборона» Ігор Коротченко заявив, що будь-який виступ Порошенко вже давно сприймається як анекдот.

- Чергові грізні заяви пана Порошенка про те, що він мало не збирається завдавати авіаударів по Росії, нічого, крім почуття щирого подиву, не викликають.

- Вся українська авіація, як і військова техніка в цілому, це металобрухт і ненавчені люди. Максимум, на що вони здатні, це вбивати своїх співвітчизників на Сході України. Чим вони і займаються з великим успіхом ось уже більше двох років.

Що стосується українських ВПС, то вони, як такі не існують. Можна, звичайно, викотити на «бетонку» винищувач, посадити на друге місце в кабіні пілота Порошенко, і покатати його. Щоб показати народу, який класний у нас Головнокомандувач. Але, з практичної точки зору, говорити про те, що ВПС України представляють собою організовану силу, не доводиться.

«СП»: - Тоді за рахунок чого українська армія збирається «протистояти російській агресії»?

- Потенціал ВСУ чисто каральний. Ми пам'ятаємо, що навіть слабо навчені ополченці, які взяли в руки автомати Калашникова і захопили трофейну техніку, завдали, як мінімум, два нищівних поразки по українській армії.

На сьогоднішній день це найбільш корумпована і загрузла в злиднях військова сила в Європі. Потенціал ВСУ навіть гірше, ніж армії Косово. Це п'яні мародери, які готові розстрілювати і знищувати свій власний народ. Нагадаю, що українська армія навіть вивозила ковані ворота з Донбасу. Це армія гвалтівників, про бойову могутність якої, взагалі, не доводиться говорити.

Читайте по темі

Сепаратист на прізвище Савченко

Артем Буян про несподівану риториці депутата ПАРЄ

До речі кажучи, Україна продала до 80% того зброї, яке вона отримала після краху СРСР. Найчастіше використовуючи для цього шахрайські, нелегальні схеми. На міжнародному рівні Київ звинувачували в поставках Саддаму Хусейну. Був скандал, коли Ірак повернув партію БТР через тріщини в броні. Частина контрабанди пішла в ряд африканських країн.

«СП»: - На стані чиєї «оборонки» найбільшою мірою позначається розрив в ОПК?

- Український оборонно-промисловий комплекс був повністю орієнтовано на Росію. На нашу країну доводилося 90% всіх поставок. В основному, комплектуючі, вузли, двигуни. Крім того, Україна реалізовувала ряд спільних програм. Зокрема, по військово-транспортному літаку Ан-70. Розрив коопераційних зв'язків означає смерть українського ОПК. Тому що нікому його продукція не потрібна, в принципі. Ця агонія триватимуть від 3 до 5 років.

«СП»: - Що може протиставити цьому Росія?
Відповідно, яким може бути управління ЗСУ?
Розкидані по різних місцях аеродроми можуть являти собою якусь силу?
«СП»: - Натовці і американці можуть поставити «незалежну» на військово-технічний «кошт»?
«СП»: - ВСУ може закрити небо за допомогою систем ППО?
«СП»: - Тобто, Порошенко відверто блефує?
Ну і де все це?
«СП»: - Тоді за рахунок чого українська армія збирається «протистояти російській агресії»?
«СП»: - На стані чиєї «оборонки» найбільшою мірою позначається розрив в ОПК?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация