Вибори-2012: політики кидають свої партії

  1. Прикріплений файл
  2. АВТОР:
  3. Орфографічна помилка в тексті:

23 травня 2011, 5:10 Переглядів: 23 травня 2011, 5:10 Переглядів:   Відродження одномандатних округів передбачено проектом закону про вибори

Відродження одномандатних округів передбачено проектом закону про вибори.

Новий закон про вибори народних депутатів, який зараз обговорюється, стане відверто антипартійних: зменшення в два рази кількості місць в Раді для партій (з 450 до 225), збільшення прохідного бар'єру до 4-5% і заборона блоків роблять більшість партій нецікавими для спонсорів і непотрібними для їх лідерів. Зате для політиків і бізнесменів з'являється нова можливість спробувати щастя - відродження мажоритарних (одномандатних) округів. Що також передбачено проектом закону.

"Після прийняття нового закону цілком можуть відмовитися від участі у виборах Народна партія Литвина, Соцпартія, майже всі партії націонал-патріотичного спектру -" Наша Україна ", Рух, УНП - і навіть ПСПУ. Якщо якась із них і виявиться в списках партій, то тільки для іміджевої підтримки її лідерів в одномандатних округах", - вважає політолог Михайло Погребинський.

ПОРЯТУНОК НАОДИНЦІ. Дійсно, за нашою інформацією, в "Нашій Україні" нардепам вже радять "придивлятися до округів". Практично немає сумнівів, що на одномандатні округи підуть такі зірки політнебосклона, як Володимир Литвин, Юрій Костенко та Наталія Вітренко. Багато хто чекає і спробу повернення Олександра Мороза.

Зменшення кількості партій також буде обумовлено тим, що багато бізнесменів, які раніше ще розраховували провести їх до парламенту, тепер отримають можливість пройти по одномандатному округу. Характерним прикладом тут є УНП Юрія Костенка, яка існує завдяки фінансуванню господаря "Оболоні" Олександра Слободяна - цілком ймовірно, що останній зробить акцент не на партії, а на декількох округах, для себе, Костенко і ще двох-трьох соратників. Як кажуть джерела в "Нашій Україні", такий же лінії дотримується і головний фінансист їх партії Сергій Бондарчук.

До речі, за нашою інформацією, найбільш далекоглядні бізнесмени вже почали "роботу в округах" (виходячи з їх кордонів на виборах 2002 року), даючи певні суми на поліпшення соціальної інфраструктури. Правда, експерти говорять, що, крім можливості "купити" округ, таким бізнесменам потрібно буде ще одне - домовленість з владою. Інакше кошти можуть вилетіти в трубу: на даний момент округу ще не "нарізані" (за законом це буде зроблено за 90 днів до виборів), і влада може "нарізати" їх так, що "підгортають" округ виявиться розрізаним навпіл.

НА ВСІХ НЕ ВИСТАЧИТЬ. Потенційним переможцям не легше, ніж аутсайдерам: у тих же регіоналів зараз 190 чоловік в парламенті, а за партійним списком зараз проходить 72, і чи виросте рейтинг до виборів - бозна (добре, якщо не впаде ще більше). Тому зараз в ПР вже активно розподіляють мажоритарні округи між партійцями. Схожа ситуація в БЮТ: швидше за все, їх буде в Раді від 50 до 60, а зараз у фракції більше 100, плюс кілька місць обіцяно соратникам з НУНС. Тому багатьом в цих фракціях вже зараз явно чи натяками дають зрозуміти, що треба йти на округи. Наприклад, за словами джерела у фракції БЮТ, цей шлях чекає Володимира Яворівського.

ВАРТІСТЬ. На думку політолога Вадима Карасьова, вартість передвиборчої кампанії в одному з округів становитиме мінімум 4 млн доларів, і то за умови, що з владою буде домовленість про підтримку. Природно, що випадкові люди при такій кошторисі витрат по мажоритарці не пройдуть.

Природно, що випадкові люди при такій кошторисі витрат по мажоритарці не пройдуть

нестабільна більшість

Одним з головних мотивів відродження "мажоритарки" називається бажання команди Януковича гарантовано отримати більшість у новій Раді. Адже є думка, що мажоритарники завжди примикають до того, у кого влада. Але наскільки виправданий такий розрахунок? На даний момент за партійними списками влада (ПР + " сильна Україна "+ КПУ) отримує 103 мандата, 53 мандати у договороспроможною Оппозит (" Фронт змін "і" УДАР "), 69 - у непримиренній (БЮТ і" Свобода "). Щоб отримати більшість в Раді, владі потрібна перемога хоча б в 123 з 225 одномандатних округів, тобто взяти всі округи на Сході і Півдні плюс частина округів в Центрі.

Завдання в принципі здійсненна, але тільки за допомогою бізнесменів та інших місцевих авторитетів, які переможуть в одномандатних округах. І тому це не буде стабільна більшість: по кожному з голосувань потрібно буде проводити індивідуальні "бесіди" з безпартійними мажоритарниками. Плюс захищені недоторканністю, вони легко можуть змінити орієнтацію, якщо зрозуміють, що влада втрачає свої позиції або не виконує свої обіцянки. Чи повториться ситуація після виборів 2002 року, тоді Кучмі з горем навпіл вдалося зібрати більшість за допомогою мажоритарників. Але воно було дуже нестабільним, голосів постійно не вистачало, а вже в ході "помаранчевої революції" депутатське "болото", в основному, переметнулися на бік Ющенка. Тому Банковій не варто особливо розраховувати на мажоритарників. Потрібно намагатися всіма силами наростити рейтинг Партії Регіонів, продемонструвавши народу хоч якийсь результат від реформ і значно збільшивши соцвиплати.

Прикріплений файл:

Прикріплений файл


Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Вибори-2012: політики кидають свої партії". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Дмитро Коротков

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Але наскільки виправданий такий розрахунок?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация