Вибори 2014. Перші десятки найпопулярніших партій

Хто йде на вибори в Раду 2014 в першій десятці різних політичних партій.

на виборах до Верховної Ради 2014 балотуються 29 партій. З них 21 партія вперше висувається на вибори в парламент, хоча в багатьох з них фігурують вже знайомі нам політики. Але навіть в перших десятках політсил на виборах 2014 багато нових облич.

Читай також: Комбат-батяня-батяня-комбат або c фронту прямо в Раду (інфографіка)

Ми вирішили розглянути докладніше перші частини списків найвідоміших партій, які беруть участь у нинішній парламентській гонці.

Блок Петра Порошенка

У першій десятці президентської партії - його найближчі соратники, такі як Кличко і Луценко, депутати з УДАРу, з яким об'єдналася партія "Солідарність" в блок. На третьому місці - радник президента, активістка Майдану і сама в недавньому минулому кандидат в президенти Ольга Богомолець. На п'ятому - радник президента і лідер кримських татар Мустафа Джемілєв.

Політиків і людей, до неї причетних, розбавляє командир бригади тактичної авіації Юлій Мамчур, який прославився тим, що вийшов без зброї до «зелених чоловічків», які атакували військову частину в Бельбеку.

Наведіть на фото кандидата, щоб дізнатися про нього більше

Відзначимо, що нижче за списком йдуть міністр науки Сергій Квіт (11 місце), журналісти Сергій Лещенко, Мустафа Найєм (19 і 20 місце), Ольга Червакова (49 місце), глава Одеської ОДА Ігор Палиця (34), колишній глава НБУ Степан Кубів (59), Ірина Луценко (70), глава Меджлісу Рефат Чубаров (71), екс-мер Одеси Едуард Гурвіц (96).

"Батьківщина"

Юлія Тимошенко демонстративно поставила на перше місце в списку своєї партії українську льотчицю і добровольця батальйону "Айдар" надію Савченко , Яка ось уже кілька місяців перебуває під арештом в Росії.

Крім Савченко і самої Тимошенко в першій десятці "Батьківщини" - ще одна жінка. Це Олена Шкрум, правозахисниця, експерт благодійного фонду "Право на захист", фонд допомагає Агентству ООН з питань біженців з Донбасу.

Це Олена Шкрум, правозахисниця, експерт благодійного фонду Право на захист, фонд допомагає Агентству ООН з питань біженців з Донбасу

На перших місцях в партії повно нових облич. Наприклад, Олексій Рябчин з Українського антикризового медіа-центру, який за словами Тимошенко, "організовував зустрічі в медіа-центрі з реформаторами".

Читай також: Володимир Парасюк: Чи не приписуйте мені, що я проект Коломойського (відео)

Також серед громадських активістів в десятці - Ігор Луценко, який був викрадений взимку з Майдану разом з Юрієм Вербицьким, і Вадим Івченко - експерт з питань місцевого самоврядування.

Є в десятці і представник молодого крила "Батьківщини" - Іван Крулько, який входив до Ради Майдану. З "МАЙДАНІВСЬКИЙ" минулим і президент аналітичного центру "відкрита політика" Ігор Жданов.

Майже всі нинішні депутати "Батьківщини" йдуть в списку починаючи з другої десятки.

Радикальна партія Олега Ляшка

Олег Ляшко йде першим номером в списку своєї партії, на друге місце поставив помічника Андрія Лозового. На третьому і сьомому - бойові комбати "Айдара" і "Луганська", на 9-му - колишній замкомбата "Азова".

П'ятим у списку йде син Романа Шухевича, 81-річний Юрій-Богдан Шухевич, засновник УНА-УНСО і політичний в'язень радянської системи.

У цій компанії також екс-глава Держслужби автомобільних доріг Валерій Вощевський, який зайняв місце плавця Дениса Силантьєва в десятці. Силантьєв перемістився на 12 місце.

А на шостому місці політолог, а в минулому - колишній перший заступник голови Національного агентства України з питань державної служби Ігор Попов. На 43-місці - директор того ж центру "Політика", де "президентствує" Попов, Микола Давидюк.

Прикрашає чоловічу компанію співачка Злата Огневич (в миру - Інна Бордюг).

Прикрашає чоловічу компанію співачка Злата Огневич (в миру - Інна Бордюг)

На 11-му рядку - "радник Ляшко з економічних питань" Віктор Галасюк, президент технопарку Bionic Hill, який зводив девелоперський холдинг UDP екс-депутата від Партії регіонів Василя Хмельницького.

Читай також: Парламентські вибори - 2014: зареєстровано ще 656 кандидатів у депутати

Нижче першої десятки Радикальної партії також зустрічаються відомі особистості - боєць батальйону "Шахтарськ" Дмитро Лінько, на 33-му - ротний "Азова" Ігор Криворучко.

16-й - юрист Андрій Артеменко, в 2006-му році очолював фракцію БЮТ у Київраді, але пізніше в ряді багатьох однопартійців переметнувся в більшість Черновецького.

На 24-му місці - дружина Дмитро Корчинського Оксана, на 65-му - адвокат Віктор Смалій, відомий захистом активіста Автомайдану Андрія Дзіндзя.

Цікаво, що раніше в списку Ляшко на 28-му місці був мільйонер Контантін Кондаков, але зараз на сайті ЦВК його ім'я в списку Радикальної партії відсутній.

Самопоміч

У партії, організованої мером Львова Андрієм Садовим, сам він перебуває на непрохідному 50-му місці, а очолює список громадянська активістка Ганна Гопко. У 2014 році, після подій на Майдані, Гопко разом з іншими активістами розробила і домоглася прийняття "реанімаційному пакету реформ".

На другому місці - комбат "Донбасу" Семен Семенченко , Який навіть обрав свій бойовий псевдонім ім'ям при реєстрації в кандидати. Крім того, з "Донбасом" пов'язаний Павло Кішкар і Наталія Веселова, яка збирає для батальйону гроші.

Також серед реформаторів - Олексій Скрипник - засновник і директор ІТ-компанії Елекс, член наглядової ради IT-BPO Lviv Cluster; Оксана Сироїд - директор Української Правничої Фундації, експерт реанімаційне пакету реформ. Віктор Кривенко - експерт в області військово-промислового комплексу і економічної стратегії, експерт "реанімаційному пакету реформ".

На 11 місці Олена Сотник - член правління Асоціації правників України. З 2014 року увійшла до складу групи адвокатів по захисту прав та інтересів сімей "Небесної сотні". 13-м місці в списку лідер партії "Воля" Єгор Соболєв,

"Свобода"

У першій десятці кандидатів від ВО "Свобода" також є свій герой АТО. На п'ятому місці - Олексій Миргородський, командир взводу 22-го мотопіхотного батальйону, який "на громадянці" був директором компанії "Агродизель".

Решта ж кандидатів з першої десятки - суцільно депутати і міністри.

Решта ж кандидатів з першої десятки - суцільно депутати і міністри

Партія "Правий сектор"

У "Правого сектора" відбулися зміни в списку кандидатів вже після реєстрації в ЦВК. Першому номеру Андрію Тарасенко відмовили в реєстрації через непогашену судимість.

За інформацією Міністерства внутрішніх справ, щодо Андрія Тарасенка 24 січня 2014 року вступив в силу вирок, згідно з яким він засуджений до позбавлення волі строком на 2 роки зі звільненням від покарання з виправним терміном 2 роки.

Таким чином, його місце займає Олена Білозерська, яка раніше була під номером два. Білозерська - відомий блогер, яка давно висвітлює діяльність націоналістичних сил в Україні. Зараз Білозерська, як видно з матеріалів на її сайті, знаходиться в зоні АТО.

Також ЦВК відмовила в реєстрації 16-му номеру "Правого сектора" Роману Хмарі, з тієї ж причини. Відносно Романа Хмари 16 червня 2012 набув чинності законний вирок, згідно з яким він засуджений до позбавлення волі строком на 3 роки і звільнений від його відбування з випробувальним терміном 3 роки.

Відносно Романа Хмари 16 червня 2012 набув чинності законний вирок, згідно з яким він засуджений до позбавлення волі строком на 3 роки і звільнений від його відбування з випробувальним терміном 3 роки

Також в десятку Правого сектора увійшов: Олег Мікац, командир 93-ї окремої механізованої бригади, Командир добровольчого українського корпусу Андрія Стемпіцького і начальник штабу ДУК Валерій Воронов. Нашестя місці - Олена Карпюк, як повідомляє партія - "дружина викраденого ФСБ Росії активіста Миколи Карпюка".

Читай також: Комбат «Донбасу» підтвердив, що хоче стати народним депутатом

Серед учасників націоналістичного руху незвично високе місце займає Тарас Керницький, екс-депутат Львівської облради. Разом з дружиною він володіє ТОВ "Укренерго", яка часто вигравала тендери на місцевому і державному рівні.

Лідер партії Правий сектор Дмитро Ярош буде балотуватися в мажоритарному окрузі , Так як "воює і не має можливості їздити по країні з агітацією".

"Народний фронт"

В першу десятку політсили Арсенія Яценюка крім його соратників Олександра Турчинова, Андрія Парубія, Арсена Авакова, В'ячеслава Кириленка, Лілії Григорович увійшли стали відомими після Майдану Тетяна Чорновіл, яка раніше очолювала антикорупційне відомство, а зараз займає посаду радника глави МВС, Вікторія Сюмар - в минулому "голос" РНБО.

У партії Яценюка в списку найбільше комбатів - на п'ятому місці командіровку батальйону "Миротворець" Андрій Тетерук, на 10-му - комбат "Дніпро-1" Юрій Береза, на 26-му - "Артемівська" Костянтин Матейченко, на 32-му - "Золоті ворота" та "Київ-1" Євген Дейд. Також в списку заступник голови СБУ Андрій Левус, замкомбата батальйону імені Кульчицького Нацгвардії Михайло Боднар.

Також в списку заступник голови СБУ Андрій Левус, замкомбата батальйону імені Кульчицького Нацгвардії Михайло Боднар

На 12-му місці - Сергій Пашинський - народний депутат від Батьківщини, екс-в.о. глави Адміністрації президента. На 13-му місці глава "Інформаційного опору" Дмитро Тимчук, на 21-му - радник глави МВС Антон Геращенко.

Читай також: Вибори в Раду 2014: в депутати йдуть сини Порошенко, Литвина і Боделана

Партія Сергія Тігіпка "Сильна Україна"

У партії Тігіпка на другому місці опинився повернувся в політику Валерій Хорошковський. На третьому - вірна соратниця Тігіпка з Одеси Світлана Фабрикант, далі - інші представники "Сильної України" на місцях - Андрій Гамов, Євген Жадан.

На п'ятому місці - Ігор Мазепа, засновник Concorde Capital, інвестиційний банкір, на 11-му - президент "Української автомобільної корпорації" Таріел Васадзе, на 15-му - Олексій Логвиненко з "Турбоатома", на 16-му - колишній генпрокурор Святослав Піскун. Також в списку - безліч депутатів-регіоналів.

Concorde Capital,
Джерело: © delo.ua

Інтернет партія України

Політичний проект, перша п'ятірка якого - люди, що носять імена кіно-персонажів, - найкраща пародія на українську політику. Але крім героїв "Зоряних воєн" в списку можна зустріти імена реальних людей. Таких, як підприємці Владислав Савчук та Андрій Терещенко, юрист держкомпанії Завод цивільної авіації Юлія Рижих, дизайнер Микола Крилов, економіст "Антон Гречка".

Всього в списку 17 осіб.

Комуністична партія України

Комуністи не стали вигадувати нічого нового і відправили на вибори старих перевірених депутатів

Комуністи не стали вигадувати нічого нового і відправили на вибори старих перевірених депутатів

опозиційний блок

Партія під назвою "Опозиційний блок", зібрала під своє крило колишніх регіоналів, міністрів з уряду Азарова і інших екс-чиновників, що були на держслужбі при Януковичі.

Читай також: Екс-регіонала спіймали на підкупі виборців в Харкові (відео)

Перше місце у Юрія Бойка, Екс-віце-прем'єр-міністр України в уряді Миколи Азарова в ЗМІ в останні роки найчастіше фігурував в контексті "вишок Бойка".
На другому місці - Олександр Вілкул, в 2010 році був призначений головою Дніпропетровської ОДА. З грудня 2012-го по лютий 2014 го працював віце-прем'єр-міністром України. Третій номер - колишній мер Харкова, а потім і губернатор Харківської області Михайло Добкін, який прославився футболкою "Беркут" за часів євромайдан, заохоченням "тітушек" і спробами створити якийсь "Фронт південного сходу".

За ним несподівано йде Вадим Рабинович, який балотувався на минулих президентських виборах. У 1995 році Рабинович став одним із засновників телеканалу 1 + 1.

У 1995 році Рабинович став одним із засновників телеканалу 1 + 1

Також в десятці депутати Нестор Шуфрич , Наталія Королевська, Тетяна Бахтєєва, Олексій Білий. На 11-му місці недавно отримав українське громадянство Вадим Новинський, на 12-му - екс-глава АП Сергій Льовочкін, на 17-му - його сестра. 20-е місце у екс-представника президента Януковича в Раді Юрія Мірошниченка, який запам'ятався сльозами нібито каяття в телеефірі після розстрілів на Майдані втечі Януковича.

Читай також: Вибори 2014: ЦВК спростить процедуру голосування для біженців з Донбасу

Також в списку Ірина Горіна - теща Олеся Довгого, колишній міністр молоді та спорту Юрій Павленко, екс-голова Дніпропетровської ОДА Дмитро Колєсніков.
"Україна - єдина країна"

Партія, швидко зібрана журналістом Данилом Яневським, який пішов з Громадське.ТВ, і активістом Максимом Музикою.

Також в першій десятці телеведучий, громадський активіст Олексій Мочанов, директор національного музею Тараса Шевченка, письменник Дмитро Стус, старійшина волонтерського руху Георгій Тука, муфтій Сергій Ісмагілов, юрист Артем Шамрай, директор видавництва "Фоліо" Олександр Красовицький.

Знайти достатньо інформації про учасників другої десятки партії вельми проблематично, всього в партії 92 людини.

"Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)"

Партія колишнього міністра оборони Анатолія Гриценка "Громадянська позиція" для нинішніх виборів включила в назву ім'я свого глави. Другим номером став голова політичної партії "Демократичний альянс" Василь Гацько. Демальянску, з яким "Громадянська позиція" об'єдналася для виборів, віддано два місця.

Демальянску, з яким Громадянська позиція об'єдналася для виборів, віддано два місця

"Україна майбутнього"

"Україна майбутнього" на чолі зі Святославом Олійником вже не в перший раз йде на вибори. На цей раз в списку з'явилися радник відділу забезпечення роботи голови Дніпропетровської ОДА Тетяна Губа, адвокат і учасник АТО Віталій Дорохін, журналіст Дмитро Сіманський, волонтери Оксана Машовець і Тарас Здреник.

Нагадаємо, 28 серпня в Україні стартувала виборча кампанія з позачергових виборів до парламенту, які заплановані на 26 жовтня.

У п'ятницю, 26 вересня, Центральна виборча комісія (ЦВК) завершила реєстрацію політичних партій в загальнонаціональному багатомандатному виборчому окрузі, зареєструвавши 29 партій на позачергові вибори депутатів Верховної Ради.

Дивіться також - Під будівлею ЦВК стратили опудало глави виборчкому

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация