Вибори-2016: результати, порушення, рекордно низька явка

  1. Фото: kremlin.ru
  2. Нові рекорди «Єдиної Росії» і успіх ЛДПР
  3. Фото: kremlin.ru
  4. Стовідсоткове влучання «Єдиної Росії» в Петербурзі
  5. Фото: Олександр Колбасов / ТАСС
  6. У Петербурзі замість виборів багато відсиділися будинку
  7. Фото: Євген Одіноков / Sputnik
  8. Порушення на виборчих дільницях і скандали
  9. Відеокамера на виборчій дільниці двічі з невеликим інтервалом зафіксувала, як заступник голови виборчої...

У Росії 18 вересня 2016 року відбудеться єдиний день голосування. Пройшли вибори в Державну думу Федеральних зборів Російської Федерації VII скликання і в парламентах різних суб'єктів країни. У Петербурзі вибрали депутатів в Законодавчі збори VI скликання.

Після перерви в 13 років Держдуму знову вибирали за змішаною системою: за партійними списками розподілялися 225 місць в парламенті, інші 225 повинні зайняти депутати, які перемогли в одномандатних округах.

За федеральному округу в парламент зуміли пройти ті ж чотири партії, що працювали раніше: «Єдина Росія», КПРФ, ЛДПР і «Справедлива Росія». Крім того, вперше з 2003 року в Росії пройшли вибори не тільки за партійними списками, але і в одномандатних округах.

У переважній більшості округів перемогли представники «Єдиної Росії». Кілька місць дісталося іншим парламентським партіям. В одному окрузі переміг самовисуванець Владислав Резник, а ще в двох - представники партій, які не пройшли в парламент по загальнофедеральних списками: Олексій Журавльов висувався від партії «Батьківщина», яку він очолює, а Рифат Шайхутдінов висувався від «Громадянської платформи», також глава партії.

У цьому році також не обійшлося без скандалів, порушень на виборчих дільницях і традиційно низьку явку виборців. «Санкт-Петербург.ру» розповідає, чим запам'яталися вибори-2016.

ру» розповідає, чим запам'яталися вибори-2016

Фото: kremlin.ru

Нові рекорди «Єдиної Росії» і успіх ЛДПР

За результатами виборів (пораховані 99% протоколів) фракції у новій Думі сформують ті ж партії, що працювали в минулому скликанні: «Єдина Росія» (54,17% голосів), КПРФ (13,37%), ЛДПР (13,18% ) і «Справедлива Росія» (6,21%). Інші політичні сили не змогли подолати п'ятивідсотковий бар'єр.

«Батьківщина» набирає 1,49%, «Комуністи Росії» - 2,28%, Російська партія пенсіонерів за справедливість (РППС) - 1,74%, «Зелені» - 0,76%, «Громадянська платформа» - 0,22 %, «Парнас» - 0,73%, Партія зростання - 1,28%, «Громадянська сила» - 0,14%, «Яблуко» - 1,99%, "Патріоти Росії" - 0,59%.

Однією з несподіванок минулих виборів став успіх ЛДПР при голосуванні за партійними списками. Ця партія вперше зрівнялася за популярністю з КПРФ: відрив комуністів склав всього близько чверті відсотка (в 2011 році він становив 5,95%, в 2007-му - 3,43%).

Перемогла «Єдина Росія». Вибори за змішаною системою принесли приголомшливий результат - кандидати від партії зуміли перемогти в 90% округів, отримавши 203 мандата. За партійними списками «Єдина Росія» отримала трохи більше половини голосів - 54,21%.

Всього у партії влади в новому парламенті буде 343 місця - це рекорд «Єдиної Росії» (у 2011 році у єдиноросів було 238 місць, в 2007 році - 315 місць). У сьомому скликанні Держдуми у партії буде конституційна більшість, що дозволяє фракції «Єдиної Росії» самостійно сил змінювати конституційні закони.

«В умовах цих складнощів, великої кількості невизначеностей, ризиків люди безумовно вибирають так звану стабільність. І довіряють провідній політичній силі, уряду. Результати голосування це ще і реакція наших громадян на спробу зовнішнього тиску на Росію, на загрози, санкції, на спроби розгойдати ситуацію зсередини », - прокоментував результати президент РФ Володимир Путін.

Результати голосування це ще і реакція наших громадян на спробу зовнішнього тиску на Росію, на загрози, санкції, на спроби розгойдати ситуацію зсередини », - прокоментував результати президент РФ Володимир Путін

Фото: kremlin.ru

Стовідсоткове влучання «Єдиної Росії» в Петербурзі

У Петербурзі, за попередніми даними, за всіма 25 одномандатних округах в Законодавчі збори перемагають представники партії «Єдина Росія». В даний момент оброблено трохи більше 50% підсумкових протоколів, введених в систему ГАС «Вибори».

Однією з найбільш гучних новин для Північної столиці стало обрання в Держдуму РФ депутата Віталія Мілонова . За словами Милонова, незважаючи на це, він залишиться жити в Петербурзі.

«Я один такий, я - соціокультурне явище Північної столиці. Мене ніким замінити не можна. Я працюватиму їздити в Держдуму, а жити буду в Петербурзі », - заявив депутат. Про свою майбутню роботу в нижній палаті парламенту Мілонов відгукнувся як про якусь місії.

«Ставати сірою масою я не збираюся, я, по-перше, рудий. По-друге, збираюся зробити там якомога більше. Я в Закса, в рідному Кіровському районі, з Серафімичем, полковником, дорогим спікером був в комфортній обстановці. А в Москві я нікого не знаю, як Фрося Бурлакова там буду ходити », - додав Віталій Мілонов.

При цьому депутат запевнив, що бізнесом в Москві займатися не буде. Перший законопроект він присвятить боротьбі з колекторами - «щоб їх не було на білому світі».

Фото: Олександр Колбасов / ТАСС

У Петербурзі замість виборів багато відсиділися будинку

У 2016 році в Росії була рекордно низька явка на вибори. Нову Думу обрали менше 50% росіян; в деяких регіонах на дільниці для голосування прийшли менше третини зареєстрованих виборців. Явка в цілому по Росії склала 47,8% (дані за результатами підрахунку 94,1% голосів).

Це виявився найнижчий результат в історії Росії. До цього найнижча явка на вибори в парламент була зафіксована в 1993 році - 54,81%. У 2011 році явка склала 60,21%, в 2007 році - 63,78%, в 2003 році на виборах проголосували 55,75% росіян. При цьому в Кремлі відмовляються називати явку низькою. «Явка як явка», - прокоментувала показники глава ЦВК Елла Памфілова.

«Вітали б більш висока явка, але нинішню явку можна назвати низькою. Це відображає реальність, ту пропорцію політично активного населення, яке бере участь у виборчому процесі. Головне, напевно, результат », - також прокоментував прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Згідно з попередніми даними, найбільш низькою явка була в Москві, Московській області і Петербурзі. У Петербурзі проголосували лише менше 35% виборців. Максимальна явка на виборах 18 вересня відзначена в Кемеровській області (78,96%), Тюменської області (74,3%) і Чечні (72,16%). Причому виконуючий обов'язки глави Чеченської республіки Рамзан Кадиров отримав на виборах глави регіону більш 97,05% голосів.

Причому виконуючий обов'язки глави Чеченської республіки Рамзан Кадиров отримав на виборах глави регіону більш 97,05% голосів

Фото: Євген Одіноков / Sputnik

Порушення на виборчих дільницях і скандали

Днем голова міськвиборчкому Віктор Панкевич повідомляв, що не отримував повідомлень про так званих «каруселях». Ближче до вечора, коли спостерігачі в різних районах міста заявляли про організовані групи голосуючих, яких підвозили автобусами до виборчих дільниць, в ГІКе запевняли, що отримали тільки п'ять скарг за весь день. І додавали, що повідомлення, які надходили зі ЗМІ, перевіряли мобільні групи Гика, і жодне з них нібито не підтвердилося.

Незважаючи на це, спостерігачі від різних партій, а також їх незалежні колеги не раз повідомляли про повторні голосування з відкріпними посвідченнями. Наприклад, спостерігачі від ЛДПР, «Яблука» і «Справедливої ​​Росії» повідомляли про подібне порушення на дільниці номер 112, який розташований на Василівському острові. За їх словами, на ділянці за відкріпними посвідченнями проголосувала організована злочинна група громадян. Вони, за свідченням спостерігачів, не могли точно назвати адресу свого місця проживання і перемовлялися між собою про необхідність комусь «віддзвонитися» після голосування.

Кореспондент «Фонтанкі.ру» в рамках журналістського експерименту особисто взяв участь в «каруселі». Він отримав бюлетені в Кіровському районі на ділянці 616 за своїм паспортом за іншу людину. У школу на Ленінському проспекті була викликана поліція. Журналіста затримали і доставили в поліцію. Про інших учасників «каруселі» не повідомлялося. Заступник голови Петербурзької виборчої комісії Дмитро Краснянський назвав «карусель» «кричущим випадком» і пообіцяв домогтися порушення кримінальної справи.

Відеокамера на виборчій дільниці двічі з невеликим інтервалом зафіксувала, як заступник голови виборчої комісії опускає в урну кілька стопок бюлетенів
Фото: YouTube

Вкидань бюлетенів в місті було зафіксовано не так багато, як «каруселей», пише «ЗАКС.Ру». Однак один з таких випадків був зафіксований і навіть знятий спостерігачами в Московському районі. На ділянці номер 1 287 спостерігачі сфотографували чоловіка, який опускає в урну цілу стопку бюлетенів. Ця фотографія широко розійшлася в мережі.

Вкидання був зафіксований і в ДВК номер 533 в Калінінському районі Петербурга. За повідомленням спостерігачів, в урну для голосування опустили близько 30 бюлетенів. Факт вкидання бюлетенів в Петербурзі на ділянці 2053, що знаходиться у Фрунзенському районі, зафіксував і ЦВК, про це повідомила Елла Памфілова.

Згадані спостерігачами ділянки в ЦВК не відзначили, оскільки Елла Памфілова не вважає відеозапис достатньою для доказу порушень на виборах в Державну думу і Законодавчі збори. До такого висновку голова ЦВК прийшла, подивившись відео з виборчої дільниці в Барнаулі, на якому нібито був зафіксований черговий «карусель». Про п'ять найгучніших порушеннях в Росії з перевдяганням і повторами можна прочитати в подомной матеріалі «Санкт-Петербург.ру» за цим посиланням .

ру» за цим посиланням

Фото: Василь Максимов / AFP

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация