ВИБОРИ-2018 Інформаційні матеріали з виборів Президента Російської Федерації

Вибори Президента Росії повинні відбутися 11 березня 2018 року Вибори Президента Росії повинні відбутися 11 березня 2018 року. Відповідно до Конституції Російської Федерації, глава держави буде обраний шляхом прямого загального таємного голосування терміном на шість років.

Згідно з Федеральним законом «Про вибори Президента РФ», перший тур повинен пройти в другу неділю місяця, в якому пройшли попередні загальні вибори, тобто 11 березня 2018 року.

12 квітня Держдума прийняла в першому читанні пакет поправок до виборчого

законодавство, згідно з яким, зокрема, передбачається перенесення виборів Президента Росії в 2018 році з 11 на 18 березня. У разі підписання Президентом РФ Володимиром Путіним даного закону вибори відбудуться 18 березня 2018 року, в четверту річницю приєднання Криму до Росії.

Президент Російської Федерації є главою держави і представляє Російську Федерацію всередині країни і в міжнародних відносинах.

Президент Російської Федерації обирається строком на шість років і не може займати посаду більше двох термінів поспіль. Президентом РФ може бути обраний громадянин Російської Федерації, не молодший 35 років, постійно проживає в Російській Федерації не менше 10 років.

Президент Російської Федерації є Верховним Головнокомандувачем Збройними Силами Російської Федерації. У разі агресії проти Російської Федерації або безпосередньої загрози агресії, Президент Російської Федерації вводить на території Російської Федерації або в окремих її місцевостях військовий стан.

Президент Російської Федерації у своїй діяльності видає укази і розпорядження, які є обов'язковими для виконання на всій території Російської Федерації.

Повноваження Президента Російської Федерації

˗ призначає за згодою Державної Думи Голови Уряду Російської Федерації;

˗ має право головувати на засіданнях Уряду Російської Федерації;

˗ приймає рішення про відставку Уряду Російської Федерації;

˗ подає Державній Думі кандидатуру для призначення на посаду Голови Центрального банку Російської Федерації;

ставить перед Державною Думою питання про звільнення з посади Голови Центрального банку Російської Федерації;

˗ за пропозицією Голови Уряду Російської Федерації призначає на посаду та звільняє з посади заступників Голови Уряду Російської Федерації, федеральних міністрів;

˗ вносить на розгляд Раді Федерації кандидатури для призначення на посаду суддів Конституційного Суду Російської Федерації, Верховного Суду

Російської Федерації; призначає суддів інших федеральних судів;

˗ Представляє Раді Федерації кандидатури для призначення на посаду

Генерального прокурора Російської Федерації і заступників Генерального прокурора Російської Федерації; вносить до Ради Федерації пропозицію про звільнення з посади Генерального прокурора Російської Федерації і заступників Генерального прокурора Російської Федерації; призначає на посаду і звільняє з посади прокурорів суб'єктів Російської Федерації, а також інших прокурорів, крім прокурорів міст, районів і прирівняних до них прокурорів;

˗ призначає і звільняє представників Російської Федерації в Раді Федерації;

˗ формує і очолює Раду Безпеки Російської Федерації;

˗ стверджує військову доктрину Російської Федерації;

˗ формує Адміністрацію Президента Російської Федерації;

˗ призначає і звільняє повноважних представників Президента Російської Федерації;

˗ призначає і звільняє вище командування Збройних Сил Російської Федерації;

˗ призначає і відкликає після консультацій з відповідними комітетами чи комісіями палат Федеральних Зборів дипломатичних представників Російської Федерації в іноземних державах і міжнародних організаціях.

Повноваження президента Російської Федерації в виборної системи:

˗ призначає вибори Державної Думи відповідно до Конституції Російської Федерації і федеральним законом;

˗ розпускає Державну Думу у випадках і порядку, передбачених Конституцією Російської Федерації;

˗ призначає референдум в порядку, встановленому федеральним конституційним законом;

˗ вносить законопроекти в Державну Думу;

˗ підписує і оприлюднює федеральні закони;

˗ звертається до Федеральних Зборів із щорічними посланнями про становище в країні, про основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики держави.

Повноваження Президента Російської Федерації у зовнішній політиці:

˗ здійснює керівництво зовнішньою політикою Російської Федерації;

˗ веде переговори і підписує міжнародні договори Російської Федерації;

˗ підписує ратифікаційні грамоти;

˗ приймає вірчі і відкличні грамоти акредитуються при ньому дипломатичних представників.

президент Російської Федерації

˗ вирішує питання громадянства Російської Федерації і надання політичного притулку;

˗ нагороджує державними нагородами Російської Федерації, присвоює почесні звання Російської Федерації, вищі військові і вищі спеціальні звання;

˗ здійснює помилування.

Організація роботи бібліотек

в період виборчих кампаній

Однією з найважливіших соціально - політичних завдань сучасного розвитку

Росії є формування громадянського суспільства. Його зрілість можна оцінити за вмінням і бажанням громадян брати участь в процесі голосування,

в реалізації свого активного виборчого права. Робота по підвищенню громадянської активності та правової освіти населення для бібліотек є традиційною, але в період виборів вона стає особливо насиченою та інтенсивної. Взаємодія з виборчими комісіями дозволяє об'єднати зусилля і розширити сферу діяльності бібліотек в цьому напрямку.

ВАЖЛИВО! Роботу в бібліотеці потрібно вибудовувати як інформаційну, але ні в якому разі не агітаційну. Зміст інформаційних матеріалів, що розміщуються в бібліотеках або розповсюджуваних іншим способом, має

бути об'єктивним, достовірним, не повинно порушувати рівність кандидатів,

виборчих об'єднань.

Інформування може відбуватися протягом всього виборчого процесу, стосуватися найрізноманітніших його аспектів, зокрема, включати в себе інформування про етапи виборчого процесу, законодавстві, особливості його застосування, а також про кандидатів, виборчих об'єднаннях, про передвиборних заходах і т.п. Доведення інформації про рівень виборів, тобто кого ми обираємо, про дату, місце і час проведення

голосування, дислокації виборчих комісій.

Інформація про учасників виборчого процесу: членів виборчих комісій, спостерігачів, довірених осіб кандидатів, кандидатів, політичні партії, громадські об'єднання і т.д.

Ідеї ​​щодо інформування населення про виборчі кампанії. В бібліотеках можна організувати «стіл довідок» «Вибори Президента Російської Федерації», де може бути представлена ​​інформація про закони,

складі територіальної та дільничної виборчих комісіях, про межі виборчих дільниць, про кандидатів, партії, підшивки газет, календар «До виборів залишилося ...» та інші матеріали.

Інформаційною підтримкою можна охопити всі категорії населення, вести роз'яснювальну роботу. У бібліотеці можна встановити ящик для запитань членам виборчої комісії «Що цікавить виборців?», В якому кожен бажаючий може залишити своє питання і отримати на нього відповідь.

Намагайтеся застосовувати цікаві форми інформування. Можна виготовити пам'ятку «Як захистити свої права на виборчій дільниці». Включити в неї відповіді на питання: Що робити, якщо ви прийшли на виборчу дільницю і дізнаєтеся, що до списку не потрапила? Ви ненавмисно зіпсували бюлетень: порвали або зробили помилку при заповненні? Ви переживаєте, що отримали фальшивий бюлетень і т.д. Практичні поради у формі відповідей на ці питання допомагають виборцям впевненіше почувати себе в разі виникнення нестандартних ситуацій.

Повага до державної символіки, знайомство з її історією є невід'ємною частиною цього напрямку роботи.

Заходи для дітей можна провести в доступній для їх розуміння формі (найчастіше, в ігровій):

˗ бесіда-діалог «Навіщо потрібні вибори?»;

˗ бібліотечно-правове змагання «Словник виборця»;

˗ вікторина «З історії виборів»;

˗ тест для розумних і догадливих «Ми вибираємо, нас вибирають»;

˗ кросворд «Наука вибирати»;

˗ конкурси малюнків, есе, творів.

Можна провести спільне з районної територіальної виборчої комісією урочистий захід «Посвята в виборці» молодих

жителів району, які мали вперше брати участь в процедурі голосування. Перед цим заходом можна провести конкурс творів на тему «Вибори. Чому мій голос важливий? », З яких можна використовувати висновки в заході, тобто зачитати уривки з творів та нагородити грамотами та призами учасників конкурсу. Необхідно мотивувати молодих

виборців брати участь у голосуванні на майбутніх виборах. Зал можна прикрасити плакатами про майбутні вибори, на екран проектувати заставку до заходу. Оформити книжкові виставки «Ми громадяни Росії», інформаційну виставку для виборця «Читай. Думай. Вибирай! », Звернути на них увагу, зробити огляд виставок. Приготувати і вручити молодим виборцям пам'ятки «Голосую вперше».

У День прапора - 22 серпня - можна провести акцію «Який у нас сьогодні свято?» (День Державного прапора). Приготувати і роздати жителям населеного пункту буклети з інформацією про історію свята та короткою інформацією майбутніх виборчих кампаніях, а також повітряні кулі квітів російського триколора.

Експрес-вікторина «Вибори в питаннях і відповідях»

  1. Як називається політичний добровільний союз людей, об'єднаних єдністю цілей, вираження і захисту інтересів за допомогою політичної влади? (Партія).
  2. Назвіть спосіб участі і прийняття рішення. (Голосування).
  3. Назвіть колегіальні органи, що формуються в терміни, які встановлені федеральним законом, законом суб'єкта Російської Федерації, що організують і забезпечують підготовку і проведення виборів. (Виборчі комісії).
  4. Як називається громадянин РФ, що володіє активним виборчим правом? (Виборець).
  5. Як називається особа, вибрана виборцями відповідного виборчого округу в представницький орган державної влади або орган місцевого самоврядування на основі загального рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні? (Депутат).
  6. Як називаються друковані, аудіовізуальні та інші матеріали, що містять ознаки передвиборної агітації, призначені для масового поширення, оприлюднення в ході виборчої кампанії? (Агітаційні

матеріали).

  1. Як називається особа, призначена при проведенні виборів вести спостереження за проведенням голосування, підбиттям його підсумків, зареєстроване кандидатом, виборчим об'єднанням, групою виборців? (Спостерігач).
  2. Чи можна агітувати за кандидата за день до виборів, в день голосування?

(Ні, перед днем ​​голосування оголошується «день тиші», тобто вся агітаційна

діяльність припиняється, а в день голосування тим більше).

  1. У якому законі визначено виборче право? (Конституція РФ).
  2. Куди і коли треба йти голосувати? (В день виборів треба йти в найближчу від Вашого будинку дільничну виборчу комісію. Голосовать треба в день виборів, про який повідомляють ЗМІ або персонально повідомляє виборча комісія, з 8.00 до 20.00).

1.1 Що таке електорат? (Це громадяни, яким надано право проголосувати на виборах).

  1. Що таке виборчий бюлетень? (Це документ для голосування з прізвищами кандидатів).
  2. Що таке агітація? (Це діяльність, здійснювана в період виборчої кампанії, що має на меті спонукати або спонукає виборців до голосування за кандидата, кандидатів, список кандидатів або проти нього (них).
  3. Що таке дострокове голосування? (Це процедура, яка забезпечує виборцю, учаснику референдуму, який в день голосування буде відсутній за місцем свого проживання і не зможе прийти до дільничної комісії, можливість проголосувати достроково).

Форми і назви заходів з виборів

  • Час інформацією «Сегодня ти школяр, а завтра ти виборець».
  • Вікторина з розділами: «Азбука права», «Як все влаштовано», «Назустріч виборам».
  • Інтерактивна вікторина «Я громадянин, а це значить ...».
  • Час правової інформації «Історія виборчого права Росії»,

«Короткий словник виборця», «Виборні процедури: історія і сучасність», «Хроніка Російської державності», «Виборець: права і обов'язки».

  • Час права «Історія виборчого права в нашій області (місті)».
  • Усні огляди «Адресовано молодому виборцю».
  • Інформаційний куточок «Молодому виборцю».
  • Віртуальна виставка «До прав людини через Інтернет. «Право вибирати і бути обраним»
  • Шпаргалка для майбутнього виборця.
  • Громадянський форум «Молодь і вибори».
  • Молодіжний годину «Твоє життя - твій вибір».
  • Інтелектуально-правова гра «Час вибирати»

«Актуальна розмова» «Вибори сьогодні: проблеми і питання», «Підемо на вибори», «Трибуна думок» «Популярно про вибори», «Нам жити - нам вибирати!»!

  • Урок-роздум «Вибори - усвідомлений крок», «Вчуся бути громадянином»
  • Час-суперечка «Зробити вибір - мій обов'язок і моє право», «Ти не правий, якщо не знаєш своїх прав!»
  • Турнір знавців права «Виборчий всеобуч»
  • Урок - правової лабіринт «Виборче право - в дії»
  • Бесіда «Думай! Вибирай! Голосуй! ».
  • Інформ-огляди «Новинки виборчого законодавства», «Азбука виборця» і ін.
  • «Круглий стіл» «Йдемо на вибори вперше», «Вибираємо майбутнє» та ін.
  • Урок суспільствознавства «Я - громадянин Росії», присвячений основним документом кожного громадянина - паспорту.
  • Урок-питання «Знати права і обов'язки» (познайомив читачів з «Декларацією прав дитини», «Конституцією РФ», «Сімейним кодексом») - розмова з учасниками уроку побудований у формі питань.
  • Поєдинок знавців права «Твоє виборче право»
  • День інформації «Наш вибір - наше майбутнє», «Наша дорога до виборів», «Молодіжна політика в сучасній Росії», «Ініціатива молодих - майбутнє Росії»
  • Час молодого виборця «Ми - інформуємо, ви - вибираєте»
  • Правовий практикум «... Але Громадянином бути зобов'язаний!»
  • Ситуаційна гра «Я голосую вперше»
  • Вечір запитань і відповідей «Зробити свій вибір - мій обов'язок і моє право»
  • Круглий стіл «Закони, які нас захищають», «Ми - виборці 21 століття»
  • Дискусія «Молодь. Політика. право »
  • Час виборця «Вибираємо майбутнє нашого міста», «Я - громадянин, я - виборець», «Світ права», «Вибори: завтра починається сьогодні»,

«Думай! Дій! Вибирай! »,« Наш вибір - наша доля! »,« Вибираємо гідного Президента »,« Хто, якщо не ми »,« Представляємо кандидатів »

Виставки:

«Вибір майбутнього»,

«Маю право знати виборче право»,

«Державний Прапор - символ Росії»,

«Символи нашої Батьківщини»,

«Мій Російський прапор»,

«Майбутньому виборцю»,

«Юним громадянам про вибори»,

«Ти громадянин, а це значить ...»

«Закони, які нас захищають»

«Вибори: історія і сучасність»

«Вибори-2017. Вибираємо Губернатора »

«Читаємо, думаємо, вибираємо»

Виставка - реклама «Знайомтеся, ваші кандидати»

Символи Росії ... Що це таке?

Історія виборчої системи

«Вам, молоді виборці!»

«Вибори? Хочу все знати »,« Вибори - шанс кожного вплинути на майбутнє країни »

Тематичні полиці «Правова невідкладна допомога», «Ти і твої права»

«Майбутнє Росії - за вами» - виставка-демонстрація

«Навколо права» - виставка-вікторина

виставка інформація «Вибори: завтра починається сьогодні»

- виставка-дискусія «Вибори: історія і сучасність» - виставка-дискусія

«Голосуємо за майбутнє Росії»

- виставка-діалог «Державна символіка Росії і історія її розвитку»

- виставка-вернісаж «Для вас, виборці»

- виставка-огляд «Думай! Дій! Вибирай! »

- виставка-огляд «Живи справжнім - думай про майбутнє»

- виставка-інформація «Інтернет-ресурси для молоді з виборчого права» та ін.

Л.А. Потокін, методист

Добірка методичних матеріалів з правової освіти та виборчого права

  1. Чеботарьова, І.Г. Про вибори все знати хочу! / І. Г. Чеботарьова // Читаємо, вчимося, граємо. - 2017 - № 4 - С. 75-77. - (Готуємося до уроку).

Сценарій ігрової програми, присвячене виборчого права для учнів 8-11 класів.

  1. Горська, Я. За майбутнє голосуємо разом: виховання електоральної культури / Я. Горська // Бібліотека. - 2016 - № 6 - С. 11-14. - (Правова освіта).

Робота Центру правової інформації - виховання електоральної культури.

  1. Ігнатьєва, Е. Наступна «станція» - політична грамотність!: Інтелектуальна гра / Є. Ігнатьєва // Бібліотека. - 2014 року - №5. - С. 20- 21 - (Правова освіта).

Сценарій гри, знайомить молодь з основами виборчої культури в Росії.

  1. Наш вибір - наше майбутнє [Електронний ресурс]: методичні рекомендації щодо формування правової культури молодих і майбутніх виборців / Избират. комісія Вологод. обл., Вологод. обл. універсам. науч. б-ка

ім. І. В. Бабушкіна; відп. ред. Антонова Л.І., сост. Н. А. Мясникова. - Вологда: ВОУНБ, 2013 - 62 с. // Режим доступу: http://www.booksite.ru/forum/knigi/vyibor.pdf

Даний посібник містить огляд діяльності та методичні рекомендації в

допомога роботі загальнодоступних бібліотек з правової освіти молоді.

О.А. Григор'єва, бібліограф

Зазначені в списку матеріали Ви можете взяти в

Центральній районній бібліотеці.

У бібліотеці можна встановити ящик для запитань членам виборчої комісії «Що цікавить виборців?
Включити в неї відповіді на питання: Що робити, якщо ви прийшли на виборчу дільницю і дізнаєтеся, що до списку не потрапила?
Ви ненавмисно зіпсували бюлетень: порвали або зробили помилку при заповненні?
Чому мій голос важливий?
У День прапора - 22 серпня - можна провести акцію «Який у нас сьогодні свято?
Як називається громадянин РФ, що володіє активним виборчим правом?
Як називаються друковані, аудіовізуальні та інші матеріали, що містять ознаки передвиборної агітації, призначені для масового поширення, оприлюднення в ході виборчої кампанії?
Як називається особа, призначена при проведенні виборів вести спостереження за проведенням голосування, підбиттям його підсумків, зареєстроване кандидатом, виборчим об'єднанням, групою виборців?
Чи можна агітувати за кандидата за день до виборів, в день голосування?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация