Вибори-2018: перші ділянки для голосування відкрилися в Камчатському краї і Чукотському автономному окрузі

  1. Скільки часу триватиме голосування
  2. Хто претендує на пост президента Росії
  3. Де голосувати на виборах президента РФ
  4. Як знайти свою виборчу дільницю
  5. Як бути, якщо вас немає в списках
  6. як голосувати
  7. Чи можна проголосувати вдома
  8. Що буде, якщо не прийти на вибори
  9. Що робити, якщо на вулиці питають, за кого ви голосували
  10. Як захистити свій голос
  11. Як рахують голоси
  12. Коли з'являться перші результати виборів

Отже, в Російській Федерації стартували вибори президента Росії

Отже, в Російській Федерації стартували вибори президента Росії. Вибори проходять 18 березня 2018 року. Відповідно до Конституції Російської Федерації президент країни буде обраний на шестирічний термін шляхом рівного і прямого загального таємного голосування.

Скільки часу триватиме голосування

Голосування в Росії, а також за кордоном відбудеться 18 березня 2018 року зі 8.00 до 20.00 за місцевим часом. Перші дільниці відкриються в Росії ще 17 березня о 23.00 за московським часом (Камчатський край і Чукотський автономний округ), а останні - закриються 18 березня в 21.00 мск (Калінінградська область).

Хто претендує на пост президента Росії

На пост президента Росії претендують вісім кандидатів. Ось їхні імена в тому порядку, як вони будуть представлені у виборчому бюлетені і на інформаційних плакатах на виборчих дільницях:

Сергій Бабурін, кандидат від «Російського загальнонародного союзу», балотується вперше;

Павло Грудінін, кандидат від КПРФ, вперше представляє на виборах ліві сили;

Володимир Жириновський, кандидат від ЛДПР, це його п'ята президентська кампанія;

Володимир Путін, чинний президент, самовисуванець, висувається на цю посаду вдруге поспіль, двічі займав пост президента Росії з 2000 по 2008 роки, з 2008 по 2012 роки був прем'єр-міністром;

Ксенія Собчак, кандидат від «Громадянської ініціативи», балотується вперше і є першою жінкою - кандидатом в президенти Росії;

Максим Сурайкін, кандидат від «Комуністів Росії», балотується вперше;

Борис Титов, кандидат від Партії зростання, також вперше претендує на пост президента РФ;

Григорій Явлінський, кандидат від партії «Яблуко», бере участь в президентських виборах в третій раз.

Де голосувати на виборах президента РФ

На президентських виборах 2018 вперше були скасовані відкріпні посвідчення. Для отримання можливості проголосувати на «чужому» ділянці, потрібно було подбати заздалегідь, скориставшись порталом держпослуг або самостійно прийшовши в свою дільничну виборчу комісію (ДВК).

В день голосування це робити вже пізно, тому для участі у виборах необхідно прийти на свою виборчу дільницю відповідно до місця реєстрації. Пам'ятайте, головний документ, з яким вас допустять до голосування, це ваш паспорт з відповідною реєстрацією.

Пам'ятайте, головний документ, з яким вас допустять до голосування, це ваш паспорт з відповідною реєстрацією

Для голосування за кордоном вам знадобиться, природно, загальногромадянський паспорт. Якщо ви будете брати участь у виборах за кордоном, вам потрібно заздалегідь з'ясувати, де будуть ділянки для голосування , Як правило вони знаходяться при російських посольствах, консульствах та інших представництвах РФ.

Як знайти свою виборчу дільницю

Якщо ви не дуже відповідальний виборець і почали шукати тільки в день виборів або недавно переїхали і просто не встигли з'ясувати, куди потрібно йти в день голосування, то знайти свою виборчу дільницю можна за адресою на сайті Центральної виборчої комісії (ЦВК) . І взагалі сайт Центрвиборчкому - основне джерело інформації з усіх питань, що стосуються виборів.

Як бути, якщо вас немає в списках

Для початку переконайтеся, що ви прийшли саме на свою виборчу дільницю. Якщо ви не помилилися адресою, але вас чомусь немає в списках (це буває, хоча і нечасто), зверніться до голови ДВК. Вам запропонують прямо на місці написати заяву про включення до списку виборців, після чого секретар перевірить вашу реєстрацію і видасть виборчий бюлетень.

як голосувати

Отримавши бюлетень, розпишіться напроти свого прізвища в списку, попередньо перевіривши правильність усіх зазначених даних.

Отримавши бюлетень, уважно з ним ознайомитися, робіть це не поспішаючи - за часом ви обмежені тільки термінами роботи ділянки. Потім зайдіть в кабінку для таємного голосування, відзначте одного з кандидатів (будь-яким знаком у відповідній клітинці, як правило, це галочка), а потім опускайте бюлетень в урну. Залежно від типу урни, бюлетень потрібно буде опустити в складеному вигляді або не складаючи.

Залежно від типу урни, бюлетень потрібно буде опустити в складеному вигляді або не складаючи

Не можна писати в бюлетені будь-які слова, особливо нецензурні, такий бланк буде вважатися зіпсованим. Також не можна ставити значки більше, ніж за одного кандидата, - такий бюлетень також буде недійсним.

Якщо ви ненароком зіпсували бюлетень, попросіть у члена ДВК новий бланк, повернувши зіпсований. Пам'ятайте, виносити бюлетень з дільниці заборонено, це незаконно.

Чи можна проголосувати вдома

Ви можете голосувати вдома, якщо з якоїсь причини ви не можете прийти на дільницю - через віку, хвороби або, наприклад, домашнього арешту.

В цьому випадку ви або ваші близькі повинні зателефонувати на ділянку або принести туди відповідну письмову заяву. Зробити це потрібно не пізніше 14.00 дня голосування.

Після отримання відповідної заявки в день голосування до вас прийдуть члени ДВК і спостерігач з бюлетенем і урною. Якщо звернення було усним, то вдома вам потрібно буде написати відповідну заяву. Якщо людині важко писати, це на його прохання і в його присутності за нього може зробити хтось із близьких. Але голосувати громадянин обов'язково повинен сам.

Що буде, якщо не прийти на вибори

Участь у виборах є добровільною, ніякого покарання за відмову від голосування не передбачено. Добровільна відмова громадянина від свого виборчого права просто означає, що він передоручає це право іншим і за замовчуванням погоджується з рішенням більшості.

Що робити, якщо на вулиці питають, за кого ви голосували

Відповідати або не відповідати на це питання - ваше право. Якщо опитування проводять соціологи (з відповідними бейджиками), це означає, що складаються попередні дані екзитполів (англ. Exit poll, букв. Опитування на виході) - використовувана у світовій соціологічній практиці процедура опитування громадян, виробленого на виході з виборчих дільниць після голосування.

Як захистити свій голос

В першу чергу «захистити» свій голос громадянин може тим, що прийде на виборчу дільницю і проголосує. Це не означає, що, якщо хтось в день голосування «забуде» виконати свій громадянський обов'язок, його бюлетенем зможе скористатися хтось інший - це не тільки неможливо технічно, але така спроба є кримінальним злочином, за яку передбачено покарання аж до тюремного ув'язнення.

Але пам'ятайте, що беручи участь у виборах, ви реалізуєте своє право на участь в долі країни. Крім того, соціологи не дадуть збрехати - чим вище явка, тим релевантні результат, а значить - чесніше вибори.

Ну і, звичайно, голос кожного учасника голосування захищений - для цього існує спеціально розроблена система безпеки. Зокрема, для цього існує державна автоматизована система (ГАС) "Вибори" - російська державна інформаційна та телекомунікаційна система, яка призначена для автоматизації виборчих процесів і запобігання будь-яких помилок і фальсифікацій.

Як рахують голоси

Як тільки закриються виборчі дільниці, на першому етапі підбиття підсумків виборів в дільничних виборчих комісіях почнеться підрахунок вручну бюлетенів, відданих за кожного кандидата. Цей процес проходить під контролем спостерігачів і оформляється у вигляді протоколу, завіреного підписами членів ДВК.

Після цього в присутності голови, заступника, секретаря ДВК і керівника групи контролю, куди входять члени виборчої комісії, серед яких представники різних політичних партій, дані протоколу вводяться в ГАС «Вибори». Потім цифри усіх ДВК підсумовуються і захищеними каналами зв'язку передаються одночасно в бази даних виборчкомів суб'єктів Російської Федерації і в ЦВК РФ, де йде незалежна паралельна перевірка і підрахунок голосів.

Коли з'являться перші результати виборів

До закінчення голосування публікувати будь-які дані про електоральні вподобання росіян заборонено законом. Протягом дня будуть публікуватися тільки дані про явку на виборчі дільниці по регіонах.

Перші результати будуть оприлюднені, як тільки закриються останні виборчі дільниці в Калінінградській області, це станеться 18 березня в 21.00 мск. Після цього ЗМІ отримають право публікувати результати екзитполів. Незабаром після цього з'являться перші попередні підсумки зі сходу країни, а до півночі загальна картина по результат виборів президента Росії буде більш чи менш ясною. До ранку понеділка попередні дані результатів виборів президента Росії практично по всій країні будуть оголошені офіційно.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация