Вибори президента 2018: за кого голосувати 18 березня

  1. На першому етапі Спочатку про своє бажання балотуватися заявили понад 60 осіб. Пізніше в списку...
  2. Перемога з другого туру
  3. Нова епоха
  4. Один до шести
  5. зміна головного
  6. Рекордна явка кубанців

На першому етапі

Спочатку про своє бажання балотуватися заявили понад 60 осіб. Пізніше в списку залишалося 17 чоловік, але більшість зійшли з дистанції, повідомивши про це Центрвиборчком. І після 31 січня, коли завершився прийом документів від претендентів на реєстрацію кандидатами в президенти РФ, залишилося вісім.

Нагадаємо, хто вони. Самовисуванець, діючий глава держави Володимир Путін, лідер ЛДПР Володимир Жириновський, кандидат від КПРФ - Павло Грудінін. Представили необхідні документи в ЦВК також Сергій Бабурін ( «Російський загальнонародний союз»), Григорій Явлінський ( «Яблуко»), Борис Титов ( «Партія ЗРОСТАННЯ»), Ксенія Собчак ( «Громадянська ініціатива») і Максим Сурайкін ( «Комуністи Росії») .

Таким чином, у виборчих бюлетенях буде не більше восьми прізвищ висуванців. Список може скоротитися після 10 лютого, коли завершиться процес реєстрації кандидатів. Поки статус кандидатів мають двоє: Володимир Жириновський (ЛДПР) і Павло Грудінін (КПРФ). Вони були висунуті парламентськими політичними партіями, і тому їм для реєстрації не був потрібен збір підписів виборців.

Вони були висунуті парламентськими політичними партіями, і тому їм для реєстрації не був потрібен збір підписів виборців

Вибори-2018. Володимир Путін, самовисування Фото: ysia.ru

Висуванці від непарламентських партій повинні до 31 січня надати в ЦВК 100 тисяч підписів.

Самовисуванець - діючий глава держави Володимир Путін повинен був зібрати 300 тисяч підписів росіян, щоб стати кандидатом в президенти. Він в п'ять разів перевиконав цю норму: в його підтримку зібрано 1 мільйон 611 тисяч підписів. До речі, кубанці також брали активну участь в цьому процесі.

Офіційно агітаційна кампанія в ЗМІ розпочнеться з 17 лютого і триватиме до 16 березня.

Переломний момент

Майбутні вибори президента стануть сьомими в історії сучасної Росії.

Майбутні вибори президента стануть сьомими в історії сучасної Росії

Вибори-2018. Володимир Жириновський, кандидат від ЛДПР Фото: www.rabstol.net

Перші вибори глави держави відбулися 12 червня 1991 року. Щоб перемогти, кандидату необхідно було отримати більше половини голосів виборців. За пост глави держави боролися шість претендентів. У тому числі Борис Єльцин, який на той момент очолював Верховної Ради Української РСР, Микола Рижков, екс-голова Ради міністрів СРСР, і Володимир Жириновський, лідер ЛДПР. Переміг Борис Єльцин, за якого проголосувало 57,3 відсотка виборців.

У 91-му, багато в чому переломному для нашої країни, на виборчі дільниці прийшло 74,66 відсотка виборців.

Перемога з другого туру

Другі вибори президента Росії були призначені на 16 червня 1996 року. Вони стали єдиними в історії країни, коли глава держави обирався в результаті двох турів голосування. Тоді вступив в силу закон «Про вибори президента Російської Федерації».

Тоді вступив в силу закон «Про вибори президента Російської Федерації»

Вибори-2018. Павло Грудінін, кандидат від КПРФ Фото: http://www.vladtime.ru

На президентське крісло претендували десять претендентів. Серед них діючий глава держави Борис Єльцин і перший президент СРСР Михайло Горбачов. Про свої амбіції вже тоді стабільно заявляли лідери політичних партій Володимир Жириновський (ЛДПР), Геннадій Зюганов (КПРФ) і Григорій Явлінський ( «Яблуко»).

У боротьбу включилися також відомий бізнесмен Володимир Бринцалов, генеральний директор МНТК «Мікрохірургія ока» Святослав Федоров, генерал Олександр Лебедь та інші.

Свій вибір зробили 70 відсотків виборців. Однак ніхто з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів, тому на 3 липня був призначений другий тур голосування.

Вибори-2018. Ксенія Собчак, кандидат від партії «Громадянська ініціатива» Фото: woman.ru

У ньому брали участь два претенденти, які отримали найбільшу підтримку: Борис Єльцин і Геннадій Зюганов. Борис Єльцин набрав 53,83 відсотка голосів. А ось на Кубані лідирував Геннадій Зюганов, через що Краснодарський край деякий час називався «червоним поясом».

Нова епоха

31 грудня 1999 Борис Єльцин оголосив про дострокове складання повноважень президента країни, сказавши знамените: «Я втомився, я йду». І призначив виконуючим обов'язки глави держави Володимира Путіна.

Дострокові треті вибори президента Росії відбулися 26 березня 2000 року. Було заявлено 11 кандидатів.

Безумовним лідером став Володимир Путін, який виступив самовисуванцем. Його суперниками були лідери провідних партій Володимир Жириновський, Геннадій Зюганов, Григорій Явлінський. До них приєдналися кінорежисер Станіслав Говорухін, бізнесмен Умар Джабраїлов, нинішня глава ЦВК, а тоді голова суспільно-політичного руху «За громадянську гідність» Елла Памфілова, колишній прокурор Юрій Скуратов і інші представники державно-політичної еліти.

Переміг Володимир Путін (майже 53 відсотки голосів), другим став Геннадій Зюганов (близько 29 відсотків), третім - Григорій Явлінський (більше 5 відсотків).

Вибори-2018. Григорій Явлінський, кандидат від партії «Яблуко» Фото: Анна Артем'єва / www.novayagazeta.ru

У виборах брало участь 68,74 відсотка виборців. На Кубані за Володимира Путіна проголосувало більше половини тих, хто прийшов на виборчі дільниці людей.

Обраний президент офіційно вступив на посаду 7 травня.

Один до шести

Четверті вибори глави держави в нашій країні проводилися 14 березня 2004 року. Вони спиралися вже на нову редакцію закону «Про вибори президента РФ", що вступила в чинності 16 січня 2003 року.

На вищий пост глави держави балотувалося 6 кандидатів.

Володимир Путін включився у виборчу кампанію як самовисуванець. У числі претендентів також були Сергій Миронов - голова Ради Федерації, Олег Малишкін від ЛДПР, Микола Харитонов від КПРФ і Ірина Хакамада, колишній голова СПС, а також Сергій Глазьєв - лідер думської фракції «Батьківщина».

У числі претендентів також були Сергій Миронов - голова Ради Федерації, Олег Малишкін від ЛДПР, Микола Харитонов від КПРФ і Ірина Хакамада, колишній голова СПС, а також Сергій Глазьєв - лідер думської фракції «Батьківщина»

Вибори-2018. Сергій Бабурін, кандидат від партії «Російський загальнонародний союз» Фото: ru.wikipedia.org

Володимир Путін лідирував з великою перевагою голосів - 71,31 відсотка. Всі інші учасники президентської гонки залишилися далеко позаду.

У Краснодарському краї близько 60 відсотків кубанців прийшли на виборчі дільниці і 1,6 мільйона наших земляків голосували за Володимира Путіна.

зміна головного

2 березня 2008 року в Росії пройшли п'яті вибори глави держави. Президент Росії Володимир Путін, згідно з основним законом країни, не мав права балотуватися на третій термін поспіль.

Прем'єру Дмитру Медведєву конкуренцію склали Геннадій Зюганов, Володимир Жириновський і Андрій Богданов від Демократичної партії Росії.

Вибори-2018. Борис Титов, кандидат від «Партії ЗРОСТАННЯ» Фото: РИА Новости / Костянтин Чалабі

Проголосувало 69,8 відсотка виборців. Президентом Росії став Дмитро Медведєв.

Кубанці були, як завжди, активні в день виборів, показавши явку не нижче попередньої.

Рекордна явка кубанців

Шості президентські вибори в Росії відбулися 4 березня 2012 року. Про свою участь у передвиборній гонці заявив Володимир Путін. Його суперниками стали Володимир Жириновський, Геннадій Зюганов, Сергій Миронов і Михайло Прохоров (ТОВ «Група ОНЕЕКСІМ»).

Володимир Путін переміг з великою перевагою, набравши понад 63 відсотків голосів.

Вибори-2018. Максим Сурайкін, кандидат від партії «Комуністи Росії» Фото: mir24.tv

Кубань продемонструвала рекордну для Південного федерального округу явку виборців - 70,86 відсотка. За Володимира Путіна проголосувало 1 мільйон 715 тисяч кубанців.

Починаючи з 2000 року на президентських виборах, і в 2004-му, і 2012-му роках, кубанці віддавали перевагу Володимиру Путіну, тому що бачили в ньому міцного державного діяча і сильного політика, який любить свою країну і свій народ, який багато робить для Росії .

18 березня ми будемо голосувати за сильного президента великої Росії. І це вибори не тільки глави держави, а й нашого майбутнього.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация