Вибори президента: десять днів до кінця реєстрації, один кандидат

Про те, як рухається передвиборча кампанія, голова Центральної виборчої комісії розповідав 19 березня делегації Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співпраці в Європі.

Зараз в Україні працює спеціальна місія цієї організації, яка спостерігає за позачерговими виборами президента, призначеними на 25 травня 2014 року.

Михайло Охендовський розповів, що на сьогодні в Комісії надійшло менше 10 заяв про реєстрацію кандидатів на пост президента України, - все від «самовисуванців», чи не від партій. Однак, каже Охендовський, ЦВК мав підстави зареєструвати тільки одну людину, який виконав всі вимоги до оформлення документів, передбачені чинним законодавством.

Довідка МП:
17 березня Центрвиборчком зареєстрував кандидатом в президенти колишнього першого заступника генпрокурора і екс-заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Рената Кузьміна. У Генпрокуратурі Кузьмін займався резонансні розслідування кримінальних справ проти колишніх топ-чиновників. Він першим озвучував інформацію про справи проти першого президента Леоніда Кучми, екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Охендовський каже, що виборчий процес проходить менш активно, ніж на останніх чергових виборах президента України.

Охендовський каже, що виборчий процес проходить менш активно, ніж на останніх чергових виборах президента України

«Для порівняння можу сказати, що на 23-й день виборчого процесу виборів президента в 2010 році - на 10 листопада 2009 року - Центральною виборчою комісією було зареєстровано 17 з 18 майбутніх кандидатів на пост президента України», - цитує голову ЦВК офіційний сайт Центрвиборчкому.

згідно Календарним планом позачергових виборів президента України висування кандидатів закінчується через десять днів - 30 березня.

«Тільки одна політична партія провела з'їзд, на якому висунула кандидата на пост Президента України. Ще одна офіційно повідомила Комісії про намір провести такий з'їзд 22 березня. Але ми готові до того, що найближчим часом в Комісію продовжать надходити належним чином оформлені документи для реєстрації кандидатів на пост президента України », - сказав Охендовський.

Довідка МП:

Партія, яка вже висунула кандидата, - це «Радикальна партія» 5 березня з'їзд цієї політсили висунув голову партії, позафракційного нардепа Олега Ляшка.

Партія, яка буде збиратися для висунення свого кандидата для участі в президентських виборах 22 березня, - це Партія регіонів.

UPD В середині днів 20 березня стало відомо, що ПР перенесла свій з'їзд на 29 березня.

Занепокоєння глави ЦВК викликає ситуація з формуванням складу окружних виборчих комісій. Справа в тому, що члени цих комісій пропонуються тільки кандидатами на пост президента України, кожен з яких має право подати по одній людині до складу кожної ОВК.

«З огляду на те, що мінімальний склад окружної виборчої комісії становить 12 осіб, хотілося б мати і не менша кількість кандидатів, здатних запропонувати необхідні кандидатури», - пояснює Михайло Охендовський.

Якщо все ж кандидатів на пост президента буде менше дванадцяти, то відсутніх членів окружних виборчих комісій доведеться призначати за поданням Центрвиборчкому. Робити так ЦВК доведеться вперше в історії країни.

«У попередній практиці ми жодного разу не призначали членів ОВК таким чином. Сподіваюся, що і на цей раз зазначену юридичну можливість використовувати не доведеться », - сподівається голова Центральної виборчої комісії.

Як будуть голосувати на виборах громадяни України, які проживають на території Криму, поки незрозуміло, говорить Охендовський.

«Без сумніву, і АРК, і Севастополь юридично є і залишаться частиною території України. Тому я переконаний, що і наша держава в цілому, і ЦВК зокрема повинні вжити вичерпних заходів для забезпечення можливості реалізації виборчих прав громадян, які проживають в Криму і місті Севастополі.

Конкретні і дієвих заходів для цього повинні бути визначені як Верховною Радою України, так і Центральною виборчою комісією. Умови для участі в виборах і вільного волевиявлення повинні бути створені для кожного українського виборця незалежно від місця його проживання. Упевнений, що необхідні механізми будуть введені в найближчому майбутньому », - сказав він.

Голова Центральної виборчої комісії окремо підкреслив, що на сьогодні немає юридичних підстав ставити під сумнів можливість проведення позачергових виборів президента України від 25 травня 2014.

«І якщо зараз говорити про непереборних юридичних викликах для цього виборчого процесу, то я не можу назвати жодного з таких", - запевнив Охендовський.

Довідка ЦВК:

Делегація Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співпраці в Європі почала роботу в Україні 19 березня. До складу основної групи місії зі спостереження за позачерговими виборами президента України, які відбудуться 25 травня 2014 року, увійшли 17 експертів ОБСЄ.

Очікується, що 28 березня до України прибудуть 100 довготермінових спостерігачів від держав-учасників ОБСЄ, а безпосередньо в день голосування спостереження здійснюватимуть 900 короткострокових іноземних спостерігачів від цієї організації.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация