Вибори президента ПМР - результати виборів в Придністров'ї - ФОТО. ВІДЕО


Вибори президента невизнаної Прінднестровской республіки готові піднести несподіваний сюрприз. За результатами обробки приблизно 95% бюлетенів в першому турі перемагає опозиціонер Євген Шевчук, екс-спікер парламенту Придністров'я, заявили в штабі кандидата. Друге місце займає "кандидат Москви" Анатолій Камінський з 27,7% голосів. А ось чинний президент Ігор Смирнов, якому багато хто пророкував перемогу, ризикує навіть не потрапити до другого туру. Він набирає 25,5% голосів, передає "Інтерфакс" з посиланням на штаб Шевчука.

Вибори президента ПМР - альтернативна версія

Кремль на виборах в Придністров'ї робив ставку на спікера місцевого парламенту Анатолія Камінського, нагадує "Комерсант" . Він, однак, ризикує не виправдати надій російської влади.

Придністров'я з новим парламентом - TRUST.UA

Раніше повідомлялося, що, за даними exit-poll, перемагає чинний глава Придністров'я Ігор Смирнов, проти висунення якого активно виступала Москва і на чийого сина в Росії завели ряд кримінальних справ.

Як повідомили напередодні в виборчкомі, результати голосування будуть оприлюднені в понеділок о 12:00 по Москві. За даними опитувань населення на виході з виборчих дільниць, які представило після їх закриття придністровське інформаційне агентство "Вектор", на виборах лідирував Смирнов з результатом 47,38%. На другому місці, за цими даними, - Євген Шевчук з 23,21%, на третьому - нинішній голова законодавчих зборів Анатолій Камінський з 22,06%.

БЮТ: Медведєв віддав Януковичу Придністров'я - TRUST.UA

Інформагентство "Вектор" - єдина зареєстрована ЦВК організація, що мала право проводити екзит-поли.

Якщо подібний розклад або варіант прихильників Шевчука підтвердиться, президент невизнаної республіки буде визначено за підсумками другого туру голосування. Вибори вже визнані такими, що відбулися, в голосуванні взяли участь 56,6% виборців при порозі явки в 50%. Щоб перемогти в першому турі, претенденту на президентський пост необхідно набрати 50% голосів виборців плюс ще один голос.

На пост президента Придністров'я претендували шість кандидатів: нинішній керівник ПМР Ігор Смирнов, голова Верховної Ради республіки Анатолій Камінський, колишній спікер придністровського парламенту Євген Шевчук, лідер придністровських комуністів Олег Хоржан, голова партії "Прорив" Дмитро Соїн і політолог Андрій Сафонов.

Придністров'я кличе до себе росіян у формі - TRUST.UA

Повторне голосування пройде не пізніше ніж у двотижневий строк з дня встановлення результатів першого туру. При проведенні другого туру голосування вибори визнаються такими, що відбулися, якщо в них взяли участь більше 25% виборців. Переможець визначається простою більшістю.

В даний час обстановка в республіці спокійна, напередодні завершився мітинг на підтримку Смирнова на центральній площі Тирасполя завершився, повідомляє ІТАР-ТАРС. У мітингу брали участь ОСТК (Об'єднана рада трудових колективів), Придністровська асоціація ветеранів війни в Афганістані та Союз захисників Придністров'я.

Як зазначив в інтерв'ю "Інтерфаксу" один з організаторів мітингу голова Союзу захисників Придністров'я і лідер "Народного союзу", "мета проведення мітингу - нагадати кандидатам на пост президента про волевиявлення придністровців, висловленому на референдумі 2006 року про незалежність Придністровської Молдавської Республіки". Акція була санкціонована міською владою Тирасполя.

Як Кремль намагався втрутитися в хід виборів

Непередбачуваність нинішніх виборів в Придністров'ї забезпечила Москва, відзначає "Комерсант". З її ж допомогою вони стали і самими скандальними за всі роки існування республіки. Ще на початку року Кремль прямо дав зрозуміти, що не хоче бачити президентом нинішнього лідера Придністров'я Ігоря Смирнова, який править республікою останні 20 років. Смирнова викликали в Москву, де глава кремлівської адміністрації Сергій Наришкін і секретар Радбезу РФ Микола Патрушев настійно рекомендували йому піти на спокій. В обмін Ігорю Смирнову і членам його сім'ї, які давно влаштувалися в Москві, обіцяли недоторканність.

Але придністровський лідер до ради Москви не прислухався. Тоді Наришкін назвав висунення Ігоря Смирнова кандидатом в президенти "помилкою". Потім діяльністю членів його сім'ї зацікавилися російські правоохоронні органи. Молодший син президента Олег Смирнов тепер є фігурантом відразу двох кримінальних справ. Його підозрюють в розкраданні 160 млн рублів, спрямованих Росією в Придністров'ї в якості гуманітарної допомоги, і в привласненні чужого майна на суму 186 млн рублів.

А минулого тижня російський телеканал НТВ, регулярно лає неугодних Кремлю людей, показав викривальний фільм про сім'ю Ігоря Смирнова під промовистою назвою "Термін для президента". У фільмі стверджувалося, що придністровський лідер використовував своє становище вкрай для збагачення. Ігор Смирнов вже оголосив, що має намір подати на телекомпанію до суду за наклеп.

Одночасно Москва стала активно підтримувати спікера придністровського парламенту, лідера партії "Оновлення" Анатолія Камінського. Під час виборчої кампанії Тирасполь був обвішаний плакатами, на яких Камінський був зображений поруч з прем'єром РФ Володимиром Путіним. На підтримку спікера прямо висловлювалися російські політики, в тому числі Наришкін.

Але настільки потужна підтримка Кремля так і не зробила Камінського лідером президентської гонки. Нова небезпека для нього стала виходити від включився в гонку під проросійськими гаслами опозиціонера Євгенія Шевчука. Він став "протестним" кандидатом, за якого стали голосувати ті, кому не подобалися ні давно знайомий Смирнов, ні "кандидат Москви" Камінський.

Так чи інакше, але принаймні одну битву в Придністров'ї Москва вже програла, відзначає "Комерсант" - їй не вдалося змусити Ігоря Смирнова відмовитися від президентських амбіцій. Тепер вона може програти ще й другу, якщо президентом республіки стане опозиціонер Шевчук.

Як пройшли вибори

Придністров'я активно вибирає президента. На 14:00 за московським часом явка виборців на виборах президента ПМР перевищила 27%. Згідно із законом, щоб вибори відбулися, має прийти 50% виборців. Спостерігачі відзначають "технічні недоліки", але в цілому вибори проходять гладко.

як повідомляє "Інтерфаксу" з посиланням на ЦВК, проголосували 111 814 виборців з 409,7 тис. зареєстрованих. Найбільша явка зафіксована в Кам'янському районі - 37,76%, а також в Дубосарському районі - 34,2%. Явка в Тирасполі досягла 24,97%. Найменша явка зафіксована в Рибницькому районі - 24,53%.

Вперше придністровці вибиратимуть на найближчі п'ять років тільки президента, а не в тандемі з віце-президентом, як було раніше. У цьому році Верховна Рада внесла поправки в Конституцію, згідно з якими посаду віце-президента скасована.

У виборах беруть участь шість кандидатів: чинний глава Придністров'я Ігор Смирнов, голова Верховної Ради Анатолій Камінський, екс-спікер Євген Шевчук (лідери гонки), а також лідер місцевих комуністів Олег Хоржан, керівник руху "Прорив" Дмитро Соїн і політолог Андрій Сафонов.

70-річний Смирнов, який очолює самопроголошену республіку з 1991 року, балотується в п'ятий раз. Москва не приховує негативного ставлення до даного факту. Син Смирнова Олег звинувачується в Росії в економічних злочинах. Глава кремлівської адміністрації Сергій Наришкін раніше висловив думку, що у Анатолія Камінського "є програма, яка змогла б вивести республіку з кризи".

"Росбалт" з посиланням на соцопитування пише, що, швидше за все, ніхто з трійки лідерів в першому турі не набере необхідних для перемоги 50% + один голос. Соціологи стверджують, що для обрання президента 25 грудня буде проведено другий тур.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация