Вибори президента РФ в Підмосков'ї: як проголосувати за місцем знаходження

Вісімнадцятого березня у всіх суб'єктах РФ оголошено єдиним днем голосування . У 2018 році для тих громадян, які збираються реалізовувати своє виборче право не за місцем реєстрації, процедура голосування спрощена. Тепер не потрібно брати відкріпне посвідчення - достатньо подати заяву про включення до списку виборців за місцем знаходження. Причому зробити це можна і віддалено. Про те, де подати цю заяву і як по ньому проголосувати, читайте в матеріалі порталу mosreg.ru.

Хто зможе голосувати за місцем знаходження

джерело:   ©   , РИА Новости, Віталій Бєлоусов джерело: © , РИА Новости, Віталій Бєлоусов

Громадянин Росії, який в день голосування 18 березня 2018 року буде перебувати далеко від місця своєї реєстрації і дільничної виборчої комісії, зможе проголосувати за місцем фактичного знаходження . Так, громадяни, які не мають прописки в Московській області і які будуть перебувати в регіоні в день голосування, повинні заздалегідь подати заяву про включення до списку виборців. Даний порядок був визначений постановою ЦВК Росії від 1 листопада 2017 року.

Крім того, проголосувати зможуть і жителі Підмосков'я, які в день голосування перебуватимуть за межами Російської Федерації. Всього за кордоном відкриється 370 виборчих дільниць. Можливість віддати голос є і у тих громадян, хто 18 березня перебуватиме в місцях тимчасового перебування (в лікарні, під вартою, на вахті, військовослужбовці, які опинилися за межами своєї військової частини). Так, в Московській області в місцях тимчасового перебування буде організовано 73 виборчих ділянки - у всіх СІЗО, аеропортах, включаючи «Жуковський», перинатальних центрах і лікарнях, де понад 400 койко-місць.

Куди подати заяву

джерело:   Фотобанк Московської області   , Леонід Пухачов джерело: Фотобанк Московської області , Леонід Пухачов

Заява про бажання проголосувати на виборах за місцем знаходження подається виборцем :

- в одну з територіальних виборчих комісій Московської області з 31 січня по 12 березня 2018 року (крім тих, які організовуються для дострокового голосування);

- в будь-який МФЦ на території Московської області з 31 січня по 12 березня 2018 роки;

- в одну з дільничних виборчих комісій Московської області з 25 лютого по 12 березня 2018 роки;

- в одну з виборчих комісій за межами РФ, не пізніше ніж за 10 днів до дня голосування;

- через Єдиний портал держпослуг з 31 січня по 12 березня 2018 роки (не пізніше 24 годин).

Заява оформлюється в паперовому вигляді при особистому зверненні до територіальних і дільничних виборчих комісій, а також в МФЦ. Заявнику необхідно мати при собі громадянський паспорт або тимчасове посвідчення особи в разі його заміни. Виняток зроблено для інвалідів, які можуть подати заяву за допомогою довірених осіб. Важливим є те, що заяву можна оформити і віддалено - в електронному вигляді через портал держпослуг.

Після процедури оформлення документ вноситься в Журнал реєстрації заяв про голосуванні за місцем знаходження. В результаті заявника виключать з числа виборців за місцем реєстрації і включать в список зазначеного в заяві виборчої дільниці за місцем знаходження.

Як заповнити заяву

джерело:   Фотобанк Московської області   , Олександр Жолудов джерело: Фотобанк Московської області , Олександр Жолудов

Заява про голосування за місцем знаходження складається з основної частини і відривного талона. Після заповнення заяви відривний талон залишається на руках виборця . Якщо заява подається в електронному вигляді, то дані, що містяться в відривному талоні, потрібно роздрукувати.

В основній частині заяви самим виборцем вказується наступна інформація:

- ПІБ виборця і дата народження;

- Серія та номер паспорта;

- адреса прописки за паспортом (або інформація про те, що реєстрації за місцем проживання немає);

- дата і час подачі заяви;

- місце перебування виборця в день голосування, включаючи найменування суб'єкта РФ або іноземної держави, і номер виборчої дільниці, де він хоче голосувати.

У лівій верхній частині заяви міститься машинозчитуваний код, що містить інформацію про суб'єкта РФ, де голосуватиме заявник, а також номер територіальної або дільничної виборчої комісії (або МФЦ).

Що стосується відривного талона, то він заповнюється співробітником пункту подачі заяв і включає наступні дані:

- ПІБ особи, яка прийняла заяву, його підпис і дату;

- ПІБ виборця, відомості про його місце знаходження в день голосування, включаючи найменування суб'єкта РФ або іноземної держави, номер виборчої дільниці, де він хоче голосувати, і адреса приміщення для голосування.

На відривному талоні заяви проставляється печатка відповідної виборчої комісії (або штамп МФЦ).

Якщо місце голосування змінилося

джерело:   РІАМО джерело: РІАМО

Виборець має право голосувати тільки в одному місці. Тому не пізніше ніж за один день до виборів формується Реєстр виборців, які виключені зі списків за місцем проживання. Якщо обставини складуться таким чином, що виборець в день голосування перебуватиме за адресою реєстрації, то він все одно зможе проголосувати в своїй дільничної виборчої комісії. Однак в цьому випадку буде здійснена перевірка: якщо з'ясується, що громадянин не проголосував на вказаному ним раніше в заяві ділянці, то він буде допущений до голосування. Перевірку необхідно здійснити протягом двох годин з моменту звернення і завершити її не пізніше 20:00 за місцевим часом.

Голосує також повинен буде знову представити паспорт або замінюючий його документ.

Іван Пишечкін

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация