Вибори президента РФ в Україні

akzent.zp.ua

Євген Стрім, РИА Новости Україна

Ще в п'ятницю, 16 березня, в Міністерстві внутрішніх справ пообіцяли, що не пустять росіян в диппредставництва для участі у виборах президента. У заяві відомства зазначалося, що таке рішення прийняли через наміри Росії провести голосування в Криму.

Після цього посольство РФ в Києві направило ноту в МЗС України з вимогою забезпечити проведення виборів. З аналогічним закликом до влади країни звернулася і ОБСЄ.

akzent.zp.ua

Уже вранці в неділю стало відомо, що ділянки для голосування в Києві, Одесі, Львові та Харкові відкрилися вчасно . Але віддати голос за главу держави змогли тільки співробітники посольства і консульств - інші громадяни РФ просто не змогли потрапити на ділянки.

Поліція + націоналісти

У ніч на 18 березня в Києві сили Національної поліції і Національної гвардії оточили будівлю посольства, змонтували металеві огорожі, заблокували рух пішоходів і транспорту. При цьому квартал патрулюють посилені наряди поліції.

Але не тільки правоохоронці посилено стежили за дипустановою. Виконали обіцянку націоналісти, які влаштували під будівлею багатогодинну акцію - з дровами, покришками, багаттям в бочці для обігріву та палаючими фаєрами . Блокували посольство "об'єднані сили націоналістів -" Свобода "," Правий сектор "," Національний корпус, ОУН, "С14" і інші ". Тут же роздавали печиво і розливали гарячий чай.

За заявами організаторів, пікети проходять в Києві, Харкові, Одесі та Львові : Блокування почалося о восьмій годині і триватиме до закриття виборчих дільниць.

Охочих проголосувати в Києві практично не було. При цьому від "активістів" постраждала літня жінка, прийшла до посольства РФ в столиці. Поліція не пустила жінку в будівлю, а під час спілкування росіянки з журналістами хтось із натовпу кинув у неї кілька жмень квашеної капусти.

У регіонах - гаряче

В Одесі близько 300 осіб евакуювали через помилкове повідомлення про мінування вулиці , Де розташована будівля консульства РФ. Правоохоронці вибухівки не виявили.

У Харкові націоналісти також пікетували будівлю генерального консульства РФ , Перш оточення співробітників Нацгвардії і Нацполіціі. На одному з автомобілів з дипломатичними номерами протестувальники написали "Крим наш" .

А у Львові "Національний корпус", "Свобода" і "Правий сектор" влаштували "вогненний протест" : Підпалили покришки у металевого паркану, яким поліція відгородила територію дипломатичної установи. Але правоохоронці ніяк не відреагували на дії "активістів", яких зібралося близько 100 чоловік. На паркані розклеїли плакати з екстремістськими гаслами.

протести пройшли також в Запоріжжі та Полтаві .

ukraine.mid.ru

В цілому явка на вибори президента РФ в Україні виявилася практично нульовий .

Дивіться також: Харків. Посилена охорона і протест націоналістів у консульства РФ

Претензії РФ і 3 причини від Геращенко

У МЗС РФ жорстко прокоментували фактичний зрив голосування в українських містах. Офіційний представник відомства Марія Захарова заявила, що Київ "абсолютно безсоромно і беззаконно" перешкодив участі росіян у виборах .

"Коли стало очевидно, що громадян Росії залякати не виходить і росіяни, незважаючи ні на що, все одно прийдуть і проголосують, київський режим пішов на безпрецедентні заходи - оголосив про фізичну недопуск громадян Росії в день голосування на виборчі дільниці. Навіщо все це їм потрібно ? Відповідь очевидна. Громадяни Росії, які мали намір проголосувати на Україні, своїми очима бачать, що там відбувається. Тому їх вибір був би очевидний. Такий результат волевиявлення київську владу влаштувати ніяк не міг ", - сказала Захарова.

Крім цього в МЗС Росії заявили, що рішення України безпрецедентно, суперечить міжнародним правозахисним нормам, зокрема положенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, і не вкладається в загальноприйняті уявлення про цивілізованих країнах.

Заочно відповіла російському відомству перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко: вона назвала причини, за якими росіянам не дали проголосувати в Україні.

"По-перше, ВР України два тижні тому прийняла звернення до парламентів держав ЄС і G7, до міжнародних інституцій із закликом не визнавати вибори Путіна, тому що вони фальсифікуються, зокрема в включеному Криму. Якщо ми закликаємо світ не визнавати ці вибори, і це офіційна заява ВР, було б дивно, якби ці вибори проходили на території України ", - написала політик своїй сторінці в Facebook .

Вона нагадала, що "МЗС України офіційно звертався в РФ припинити провокацію і скасувати незаконні вибори в Криму, і попереджав, що в разі продовження цих провокаційних фальсифікацій виборів, українська сторона змушена також вжити відповідних заходів". Також Геращенко зазначила питання безпеки.

Дивіться також: Львів. Вогняний протест націоналістів під консульством Росії

"Ми не дозволимо комусь в цей день зробити провокації в дипломатичних установах іншої країни і потім це використовувати. Тому все правильно", - повідомила перший заступник голови парламенту.

Сором замість демократії

Не відбулася в Україні голосування - божевільний сором, впевнений політтехнолог Дмитро Раїм . А демократія, підкреслює він, - це право голосувати.

"Посольства, консульства Росії заблоковані. Так ми хочемо миру в країні, що людям з російським громадянством не даємо пройти на ділянку? Може, вони проти йдуть, а ми що, не даємо? Блокування голосування - це не демократія. Там Президента і без нас оберуть. Ми ж могли показати істинні цінності демократії і цивілізації ", - написав експерт на своїй сторінці в Facebook.

Навіщо все це їм потрібно ?
Так ми хочемо миру в країні, що людям з російським громадянством не даємо пройти на ділянку?
Може, вони проти йдуть, а ми що, не даємо?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация