Вибори Президента Російської Федерації 2018

  1. Основні принципи проведення виборів Президента Російської Федерації
  2. Право висування кандидатів на посаду Президента Російської Федерації
  3. Збір підписів на підтримку висування кандидатів на посаду Президента Російської Федерації
  4. Інформування виборців і передвиборна агітація
  5. Спостерігачі на виборах Президента Російської Федерації

Основні принципи проведення виборів Президента Російської Федерації

Президент Російської Федерації обирається громадянами Російської Федерації на основі загального рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні.

Підготовка і проведення виборів Президента Російської Федерації здійснюються відкрито і гласно, на виборчих дільницях мають право бути присутніми спостерігачі і представники ЗМІ.

Право обирати Президента Російської Федерації, брати участь у висуванні кандидатів на посаду Президента Російської Федерації, передвиборної агітації, спостереженні за проведенням виборів Президента Російської Федерації, роботою виборчих комісій, включаючи встановлення підсумків голосування і визначення результатів виборів має громадянин Російської Федерації, який досяг на день голосування 18 років .

Президентом Російської Федерації може бути обраний громадянин Російської Федерації досяг 35 років, який постійно проживає в Російській Федерації не менше 10 років.

Не має права бути обраним Президентом Російської Федерації громадянин:

- має громадянство іноземної держави або посвідку на проживання на території іноземної держави;

-визнається судом недієздатним або міститься в місцях позбавлення волі за вироком суду, а також засуджений до позбавлення волі за вчинення тяжких та (або) особливо тяжких злочинів, злочинів екстремістської спрямованості і має на день голосування не зняту і не погашену судимість за зазначені злочини - до закінчення певного строку з дня зняття чи погашення судимості залежно від тяжкості злочину;

- підданий адміністративному покаранню за вчинення ряду адміністративних правопорушень екстремістської спрямованості.

Вибори Президента Російської Федерації проводяться по єдиному федеральному виборчому округу, який включає в себе всю територію Російської Федерації.

Вибори Президента Російської Федерації призначені Радою Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації на 18 березня 2018 року.

З 31 січня 2018 року виборець, який буде знаходитися в день голосування поза місцем свого проживання, має право подати заяву про включення до списку виборців за місцем свого знаходження.

Адреси виборчих комісій і іншу інформацію про вибори можна знайти на сайті ЦВК Росії та Санкт-Петербурзької виборчої комісії, а також підписавшись на акаунти комісій в соціальних мережах.

Право висування кандидатів на посаду Президента Російської Федерації

Вибори Президента Російської Федерації призначені на 18 березня 2018 року. Кандидати на посаду Президента Російської Федерації можуть бути висунуті політичними партіями, а також в порядку самовисування.

Для підтримки самовисування кандидата необхідно створити групу виборців у кількості не менше 500 громадян Російської Федерації, що володіють активним виборчим правом. Виборець може входити тільки в одну групу виборців, створену для підтримки самовисування кандидата.

У самовисуванця є 20 днів з дня публікації рішення про призначення виборів, щоб зібрати необхідні документи і звернутися в ЦВК Росії з клопотанням про реєстрацію групи.

Висування кандидата політичною партією проводиться на з'їзді. Уповноважені представники політичної партії не пізніше ніж через 25 днів з дня публікації рішення про призначення виборів подають до ЦВК Росії документи кандидата і рішення з'їзду.

Центральна виборча комісія Російської Федерації протягом п'яти днів з дня надходження відповідних документів або приймає рішення про реєстрацію групи виборців (уповноважених представників партії) або про відмову в реєстрації. Підставами для відмови може служити відсутність передбачених законом документів або відсутність у кандидата пасивного виборчого права, зокрема недосягнення нею віку 35 років, незнятої або погашена судимість або громадянство іноземної держави.

Кандидат, висунутий в порядку самовисування, зобов'язаний зібрати на свою підтримку не менше 300 тисяч підписів виборців, при цьому на один суб'єкт Російської Федерації має припадати не більше 7500.

Реєстрація кандидата від парламентських партій може здійснюватися на підставі рішення політичної партії про висунення кандидата без збору підписів виборців. Таких партій зараз чотири: Всеросійська політична партія «Єдина Росія», Політична партія «КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ І НАУКИ УКРАЇНИ», Політична партія ЛДПР - Ліберально-демократична партія Росії, Політична партія Справедлива Росія.

Інші політичні партії зобов'язані зібрати на підтримку висунутого нею кандидата не менше 100 тисяч підписів виборців, при цьому на один суб'єкт Російської Федерації має припадати не більше 2500.

Адреси виборчих комісій і іншу інформацію про вибори можна знайти на сайті ЦВК Росії та Санкт-Петербурзької виборчої комісії, а також підписавшись на акаунти комісій в соціальних мережах.

Збір підписів на підтримку висування кандидатів на посаду Президента Російської Федерації

Вибори Президента Російської Федерації призначені на 18 березня 2018 року.

Кандидат, висунутий в порядку самовисування, зобов'язаний зібрати на свою підтримку не менше 300 тисяч підписів виборців (Не більше 7500 на один суб'єкт федерації), політична партія (за винятком 4 парламентських) - 100 тисяч підписів виборців (трохи більше 2500 на один суб'єкт федерації) .

Підписи виборців на підтримку висунення кандидата можуть збиратися з дня оплати виготовлення підписних листів. Участь органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів управління організацій всіх форм власності, установ, членів виборчих комісій з правом вирішального голосу в зборі підписів виборців не допускається. Забороняється в процесі збору підписів примушувати виборців ставити свої підписи і винагороджувати їх за це в будь-якій формі, а також здійснювати збір підписів на робочих місцях, в процесі і місцях видачі заробітної плати, пенсій, допомог, стипендій, інших соціальних виплат, надання благодійної допомоги.

Право збору підписів виборців належить дееспособному громадянину Російської Федерації, який досяг на момент збору підписів віку 18 років. Всі витрати, пов'язані з виготовленням підписних листів і зі збором підписів, проводяться тільки через виборчий фонд кандидата.

Виборець має право ставити підпис на підтримку висування різних кандидатів, але тільки один раз на підтримку висування одного і того ж кандидата.

Підпис на підтримку висування кандидата і дату її внесення виборець ставить власноруч. Дані про виборця, яке ставить у підписному листі свій підпис і дату її внесення, можуть вноситися до підписного листа на прохання виборця особою, що здійснює збір підписів виборців. Зазначені дані вносяться тільки від руки, при цьому використання олівців не допускається.

Всі документи для реєстрації кандидата, в тому числі підписні листи з підписами виборців на підтримку висунення кандидата (якщо збір підписів необхідний для його реєстрації) представляються в ЦВК Росії не раніше 27 грудня 2017 року і не пізніше 31 січня 2018 року до 18 годин за московським часом .

Адреси виборчих комісій і іншу інформацію про вибори можна знайти на сайті ЦВК Росії та Санкт-Петербурзької виборчої комісії, а також підписавшись на акаунти комісій в соціальних мережах.

Інформування виборців і передвиборна агітація

Вибори Президента Російської Федерації призначені на 18 березня 2018 року.

Інформаційне забезпечення виборів Президента Російської Федерації включає в себе інформування виборців та передвиборну агітацію, сприяє усвідомленому волевиявленню виборців, гласності виборів.

Інформаційні матеріали, що розміщуються в засобах масової інформації або поширювані іншим способом, повинні бути об'єктивними, достовірними, не повинні порушувати рівність кандидатів.

Інформаційна кампанія проходить в три тимчасових етапи. На території Санкт-Петербурга розміщені понад 1000 поверхонь носіїв зовнішньої реклами, аудіоролики на ескалаторах станцій метрополітену, стікери в вагонах метро, ​​брендування транспорту, трансляція відеороликів на зовнішніх міських відеоекранів і екранах в громадському транспорті, банери з інформацією на сайтах в мережі «Інтернет», інформація в регіональних друкованих ЗМІ, на каналах регіональних організацій телерадіомовлення, листівки для розміщення в парадних житлових будинків, на території підприємств і організацій, плакати для об'єк Ктов соціальної інфраструктури. Заплановані також поширення запрошень на вибори і поквартирний обхід членами ДВК для інформування про новий порядок включення в списки виборців за місцем знаходження.

Агітаційний період починається з дня подання кандидатом в ЦВК Росії заяви про згоду балотуватися і припиняється в нуль годин за місцевим часом 17 березня 2018 року. На каналах організацій телерадіомовлення, в періодичних друкованих виданнях та в мережевих виданнях агітація проводиться в період, який розпочинається 17 лютого 2018 року.

Проведення передвиборної агітації в день голосування і в попередній йому день забороняється.

Адреси виборчих комісій і іншу інформацію про вибори можна знайти на сайті ЦВК Росії та Санкт-Петербурзької виборчої комісії, а також підписавшись на акаунти комісій в соціальних мережах.

Спостерігачі на виборах Президента Російської Федерації

Вибори Президента Російської Федерації призначені на 18 березня 2018 року.

З моменту початку роботи дільничної виборчої комісії в день голосування і до отримання повідомлення про прийняття вищестоящої виборчої комісією протоколу про підсумки голосування, а також при повторному підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях мають право бути присутніми спостерігачі, іноземні (міжнародні) спостерігачі.

Спостерігачів вправі призначити кожен зареєстрований кандидат або його довірена особа, кожна політична партія, що висунула зареєстрованого кандидата, а також суб'єкти громадського контролю - Громадська палата Російської Федерації, а на території Санкт-Петербурга - Громадська палата Санкт-Петербурга.

Спостерігачем може бути громадянин Російської Федерації, у якого активним виборчим правом. Повноваження спостерігача повинні бути засвідчені в письмовій формі у відповідне напрямку. Напрямок дійсно при пред'явленні документа, що посвідчує особу спостерігача. Попереднє повідомлення про направлення спостерігача не потрібно.

Кандидат або його довірена особа, політична партія, суб'єкт громадського контролю можуть призначити в кожну дільничну виборчу комісію кілька спостерігачів, які мають право почергово здійснювати спостереження за проведенням голосування та іншими виборчими процесами в приміщенні для голосування.

Іноземні (міжнародні) спостерігачі отримують дозвіл на в'їзд в Російську Федерацію в порядку, встановленому федеральним законом, і акредитуються Центральною виборчою комісією Російської Федерації при наявності запрошення.

Адреси виборчих комісій і іншу інформацію про вибори можна знайти на сайті ЦВК Росії та Санкт-Петербурзької виборчої комісії, а також підписавшись на акаунти комісій в соціальних мережах.

печатка Електронна пошта

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация