Вибори президента США в 2016 році

  1. особливості виборів
  2. Розклад сил у президентських виборах 2016
  3. Кандидати в президенти США в 2016 році
  4. Республіканська партія
  5. незалежні кандидати
  6. В якості висновку

9 листопада 2016 року був обраний 45-й президент Сполучених Штатів Америки. Ним став Дональд Трамп - бізнесмен і мільярдер, який висунув себе сам. Дата виборів президента США була відома заздалегідь - перший вівторок листопада. Президент країни обирається на 4 роки. Який займав цю посаду протягом двох термінів Барак Обама не мав права участі у виборах.

Ним став Дональд Трамп - бізнесмен і мільярдер, який висунув себе сам

особливості виборів

Головна особливість виборів президента США полягає в двоступеневою схемою виборного процесу. Перший рівень - обрання вибірників від кожного штату. У колегію вибірників штат делегує кількість своїх представників, яка дорівнює кількості представників даного штату в обох палатах Конгресу. Виняток зроблено для округу Колумбія, що не представленого в Конгресі США, але делегує трьох представників до колегії. Згідно із законом, від округу Колумбія обирається стільки ж виборців, скільки від самих малонаселених штатів.

У колегії 538 вибірників У колегії 538 вибірників. Переможе той кандидат в президенти, за якого проголосують мінімум 270 вибірників. В історії були приклади, коли кандидат в президенти приймав в результаті присягу, отримавши в ході виборів менше голосів, ніж його суперник. Останній випадок стався в 2000 році. У національному масштабі більше голосів отримав Альберт Гор, а перемогу святкував Джордж Буш-молодший, за якого віддав голос 271 виборець. Тому в день президентських виборів виборці голосують за списки вибірників.

Переміг список отримує голоси всіх вибірників від цього штату. Так проходять вибори у всіх штатах США, крім штатів Небраска і Мен, де система ще складніше. Збирається для голосування колегія на 41 день після проведення виборів. Практично ця процедура перетворюється на формальність, але в історії країни два рази функцію визначення переможця доводилося брати на себе Палаті представників Конгресу. Правда, це відбувалося давно, на початку XIX століття.

Вибір представникам штатів в колегії вибірників належить зробити між перемогли в праймеріз кандидатами в президенти від двох провідних політичних партій країни. Партійні праймеріз проходять в кожному штаті. Таким чином «віслюки» (символ Демократичної партії) і «слони» (символ Республіканської партії) відбирають єдиного кандидата від своєї партії на посаду президента США. З ним в парі у виборах бере участь кандидат на посаду віце-президента.

Щасливий переможець приймає присягу 20 січня року, який слідує за роком виборів. Таким чином, новий президент США вступить на посаду 20.01.2017.

Розклад сил у президентських виборах 2016

До дня виборів ще багато часу, але шанси всіх потенційних кандидатів уже зважуються найскрупульознішим чином. Проте загальновідомо, що внутрішньополітична ситуація в Америці дуже мінлива й очевидні на сьогоднішній день кандидати свої позиції можуть втратити, а аутсайдери, навпаки, перетворитися в лідерів гонки. Гонки, за якою буде спостерігати весь світ.

Немає сенсу навіть згадувати «записних» кандидатів, які вже гучно оголосили про свої президентські амбіції. Серед них немає серйозних претендентів. Серйозні політики поки або відмовляються від пропозиції балотуватися або говорять про те, що такий найважливіший крок треба ретельно обміркувати. Воістину, погана кінь починає з галопу.

Кандидати в президенти США в 2016 році

Демократична партія

Демократична партія

У «ослів» є явний лідер - Хілларі Клінтон. Вона і першої леді встигла побувати, і з Бараком Обамою довго і успішно змагалася в ході праймеріз 2008 року, і Держсекретарем чотири роки працювала. І нинішній президент її готовий підтримати. Хоча це скоріше мінус, ніж плюс, з його-то «популярністю». Зараз багато хто намагається дистанціюватися від підтримки з боку американського президента, цієї «кульгавої качки» в політиці, і Хілларі Клінтон винятком не є. Іншою можливою проблемою може стати її аж ніяк не богатирське здоров'я. Ближче до виборів їй обов'язково згадають падіння в непритомність. Зібрати необхідні для ведення виборчої кампанії кошти для Клінтон проблеми не складе, рейтинг впізнаваності у неї найвищий серед усіх потенційних кандидатів. Клан Кеннеді (один з найвпливовіших в партії) її також збирається підтримати. Так що поки в Демократичній партії у неї гідного суперника не видно. Та й її обрання буде логічним продовженням загальної політкоректній лінії: спочатку перший темношкірий президент, за ним перша жінка-президент.

У Демократичній партії сильні позиції у нинішнього віце-президента Джозефа Байдена, але він відмовився йти на вибори. У всякому разі, поки відмовився. Якщо ж Байден передумає, то він стане єдиним серйозним противником Хілларі Клінтон.

Його прикладу послідував і Держсекретар Керрі, який оголосив про свій відхід з політики після завершення президентського термін Обами.

Сенатор Елізабет Уоррен, губернатор Нью-Йорка Ендрю Куомо, Ховард Дін і Брайян Швейцер не зможуть змагатися з Хілларі Клінтон в ході праймеріз, політична вага у них надто різний.

Республіканська партія

У республіканців немає явного лідера У республіканців немає явного лідера. Шанси мають:

  • Конгресмен Марко Рубіо, представник консервативного крила партії, з родини іммігрантів з Куби. Католик. Його навіть порівнюють з Джоном Кеннеді, тільки «розлив» у Рубіо республіканський. На думку Time, є «рятівником республіканців». Поки обережний при озвучуванні своєї позиції.
  • Конгресмени Ренд Пол і Пол Райян. Обидва порівняно молоді, помітні, користуються підтримкою в партії. Обидва відомі своїми консервативними поглядами.
  • Екс-губернатор Флориди Джеб Буш, брат і син президентів США. За нього підтримка у Флориді, «грошові мішки», симпатії багатьох «латинос». І для американців це бренд. У Джеба Буша поки немає необхідної впізнаваності, але зараз його активно намагаються «розкрутити».
  • Губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті. Вважалося, що має найбільші шанси серед республіканців, однак пролунав відомий скандал з перекриттям мосту імені Джорджа Вашингтона. Зараз для нього не все так райдужно, як було ще рік тому.
  • Мітт Ромні. Програвши Обамі, оголосив, що не збирається брати участь у виборах 2016 року. Однак уже в січня 2015 свою позицію змінив. Має у своєму розпорядженні необхідний досвід і підтримкою. Але поки за результатами опитувань поступається Хілларі Клінтон.

Стало відомо, що від демократів була обрана Хілларі Клінтон.

незалежні кандидати

Обов'язково будуть Обов'язково будуть. Без них шоу буде не таким яскравим. Деякі вже навіть оголосили про своє рішення балотуватися в президенти. Найцікавішою кандидатурою представляється мільярдер Дональд Трамп. Саме цікавою, а не серйозною. За останні 150 років пост президента США діставався тільки представникам двох партій. Ніякі незалежні кандидати до фінішу не допускалися. Навіть мільярдери. 2016 рік став приємним винятком.

В якості висновку

В даний момент питання більше ставляться до кандидатів від республіканців. Поки явного лідера серед них немає. Але за час, що залишився до 8 листопада 2016 року час все може змінитися і тоді, можливо, «останні стануть першими».

До числа закономірностей виборного процесу в США можна віднести і той факт, що після двох термінів президентства представника однієї партії пост переходив до представника іншої. Чи повториться ця традиція в 2016 році? Ім'я майбутнього президента США дізнаємося на 41 день після проведення виборів.

Читайте також:

» Вибори депутатів до Держдуми в 2016 році

» Чи буде криза в 2016 році в Росії

» Ювілейні дати і знаменні події в 2016 році

Помітили помилку на сайті? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter

Чи повториться ця традиція в 2016 році?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация