Вибори у Придністров'ї: від генерала до мага: Rise Moldova

  1. Вибори у Придністров'ї: від генерала до мага: Rise Moldova За 26 років самопроголошеної Придністровської...
  2. Вибори у Придністров'ї: від генерала до мага: Rise Moldova
  3. Дана стаття публікується в рамках проекту «Якісна журналістика для демократії», що впроваджується на...
  4. Вибори у Придністров'ї: від генерала до мага: Rise Moldova
  5. Дана стаття публікується в рамках проекту «Якісна журналістика для демократії», що впроваджується на...
  6. Вибори у Придністров'ї: від генерала до мага: Rise Moldova
  7. Дана стаття публікується в рамках проекту «Якісна журналістика для демократії», що впроваджується на...
  8. Вибори у Придністров'ї: від генерала до мага: Rise Moldova
  9. Дана стаття публікується в рамках проекту «Якісна журналістика для демократії», що впроваджується на...
  10. Вибори у Придністров'ї: від генерала до мага: Rise Moldova
  11. Дана стаття публікується в рамках проекту «Якісна журналістика для демократії», що впроваджується на...
  12. Вибори у Придністров'ї: від генерала до мага: Rise Moldova
  13. Дана стаття публікується в рамках проекту «Якісна журналістика для демократії», що впроваджується на...

Вибори у Придністров'ї: від генерала до мага: Rise Moldova

За 26 років самопроголошеної Придністровської молдавської республікою встигли «покермувати» два президента. У неділю, 11 грудня, близько півмільйона жителів регіону очікують на виборчих дільницях. Їм належить вибрати одного з шести кандидатів, які беруть участь у передвиборній боротьбі за президентське крісло. Фаворитами є нинішній президент регіону і спікер так званої Верховної ради (місцевого парламенту). Перший, після обрання в 2011 році главою самопроголошеної республіки, неодноразово літав по російському паспорту на чартерних літаках, а другий, що просувається у владу найманими менеджерами місцевих олігархів, до того ж до російського встиг обзавестися і українським громадянством. журналісти RISE Moldova зробили «рентген», вивчивши майно і інтереси, всіх претендентів на президентське крісло, серед яких є люди різних професій: юристи, економісти і навіть маг.

Т.зв. президент Придністров'я, який обирається на 5 років, визначає основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики невизнаної республіки, визначає склад місцевого уряду, призначає глав міст і районів. Це серйозний політичний ресурс і боротьба за нього ведеться теж серйозна.

У прийдешніх в грудні 2016 року виборах виявили бажання брати участь 13 осіб, але з них змогли зареєструватися семеро. З різних причин, до самих виборів «дійшли» шестеро: Вадим Красносельський, Євген Шевчук, Олег Хоржан, Володимир Григор'єв, Олександр Делі, Ірина Васілакі.

Будь-який з них переможе в першому турі, якщо заручиться підтримкою як мінімум 50% виборців, що прийшли на вибори за умови, що явка складе не менше 25% Будь-який з них переможе в першому турі, якщо заручиться підтримкою як мінімум 50% виборців, що прийшли на вибори за умови, що явка складе не менше 25%. Всього у виборчих урн очікують 417 тис. Жителів регіону з правом голосу.

Громадянин України, підтриманий «корпорацією»
Вадим Красносельський (46 років) - до середини жовтня нинішнього року очолював Верховну раду (парламент) невизнаної республіки, кожен третій депутат якого одночасно займає ключові посади в компаніях місцевого холдингу «Шериф». подробиці: ТУТ

подробиці:   ТУТ

Сам Красносельський дистанціюється від холдингу. Разом з тим, з 2012 року по листопад 2015 року він був радником голови ради директорів фірми «Інтердністроком» (IDC), - єдиного в регіоні оператора мобільного зв'язку, який входить в групу компаній «Шериф» . До цього працював у місцевій міліції, дослужившись до генерала внутрішніх справ. З 2007 по 2012, під час перебування президентом Придністров'я Ігоря Смирнова, Красносельський займав посаду міністра МВС самопроголошеної республіки.

Кандидатуру Вадима Миколайовича на майбутніх виборах підтримує тираспольський телеканал ТСВ, заснований батьками-засновниками "Шерифа», - олігархом Віктором Гушан і його бізнес-партнером Іллею Казмали. Цей же телеканал критикує діяльність чинного президента Придністров'я і головного опонента Красносільського на виборах, - Євгенія Шевчука.

Згідно з реєстром юридичних осіб Придністров'я, Вадим Красносельський обіймає посаду президента Республіканської громадської організації «Федерація веслувального спорту Придністров'я».

Нерухомого майна в Придністров'ї кандидат не зареєстрував, зате у власності Красносільського, згідно його декларації до ЦВК, - 2 автомобілі - «Тойота» і «Лексус». подробиці: ТУТ

Передвиборна агітація кандидата стилізована під стиль і кольори партійної символіки прокремлівської партії «Єдина Росія». Про підтримку цієї партією кандидатури Красносільського йдеться і в одному з агітаційних буклетів кандидата. У буклеті фото кандидата з'явилося поруч з відомим російським співаком, депутатом Держдуми РФ Йосипом Кобзоном. У свою чергу, Кобзон висловив обурення використанням своєї фотографії, повідомивши придністровським журналістам, що «я не знаю його [Красносільського] і ніколи не знав».

«Я дуже шкодую, що деякі опоненти використовують мою фотографію в своїх пропагандистських, так би мовити, метою», - сказав депутат Держдуми Подробиці: ТУТ

За даними з українського кордону, що є у розпорядженні RISE Moldova , За останні 10 років, з 2005 по 2015 рік, Красносельський перетинав молдавсько-український кордон за паспортами громадянина Російської Федерації, а з 2012 року і по паспорту громадянина України. подробиці: ТУТ

Конфронтація з холдингом і чартери президента
Чинний (з кінця 2011 року) президент Придністров'я, 48-річний Євген Шевчук також балотується на вищу посаду глави регіону.

Цей кандидат також використовує фотографію Йосипа Кобзона, - на вулицях Тирасполя з'явилися білборди з фразою під фото Кобзона: «Якби я був придністровців, то вибрав би Євгена Шевчука».

У минулому Шевчук працював віце-директором компанії «Шериф» (з 1998 по 2000 рік), був депутатом Верховної ради трьох скликань (з 2000 по 2011 рік)
У минулому Шевчук працював віце-директором компанії «Шериф» (з 1998 по 2000 рік), був депутатом Верховної ради трьох скликань (з 2000 по 2011 рік). У 2006 році став першим головою партії «Оновлення», представленої сьогодні в ВС більшістю депутатів.

У 2010 році (як то кажуть на сторінці кандидата, і в усіх його біографіях, розміщених в інтернеті), Шевчук вийшов з партії, пояснивши це тим, що спонсор даної політичної сили запропонував йому подати у відставку з поста голови політформування, а ще про відхід його попросили в керівництві «Оновлення».

У березні 2016 року головою "Оновлення" була обрана Галина Антюфеева, дружина колишнього глави КДБ регіону Володимира Антюфеева, яка також є і заступником голови ВС, тобто Вадима Красносільського.

Протягом останніх п'яти років Шевчук жорстко конфліктував зі своїми колишнім роботодавцем, намагаючись обмежити його економічний і політичний вплив (Подробиці: ТУТ ). Але особливих успіхів не досяг: на минулих рік тому вибори у Верховну раду представники «фракції» «Шерифа» отримали більшість.

Згідно з реєстром юридичних осіб регіону, Євген Шевчук є керівником НВО «Придністровський гуманітарний фонд» і головою Громадської організації «Союз платників податків Придністров'я».

З 2012 року Шевчук, уже будучи президентом регіону, став співзасновником і громадської організації, зареєстрованої в Москві, - Центру сприяння соціально-економічному розвитку Придністров'я (ЦС СЕРП). Головою правління Центру значиться громадянин РФ Владислав Волков, керівний і володіє в Москві ще однією компанією, - «Енергія Сходу» спеціалізується на торгівлі нафтопродуктами. подробиці: ТУТ

Судячи з поданої до ЦВК, в Придністров'ї у нинішнього лідера регіону є нерухоме майно: однокімнатна квартира в Тирасполі площею 76,4 кв.м та гараж на 21 кв. м .; трикімнатна квартира на 89,8 кв.м в місті Рибниця, а також льох площею понад 260 кв. метрів в селі Строенци того ж району; земельні ділянки в Тирасполі (24 кв. м.) і в селі Строенци на 22,8 тис. кв. метрів. подробиці: ТУТ

Транспортні засоби на ім'я Шевчука не зареєстровані.

Як з'ясували журналісти RISE Moldova, проаналізувавши дані українських прикордонників, ставши главою Придністров'я Євген Шевчук, за паспортом громадянина Російської Федерації, мінімум 5 разів літав через Одесу на приватних літаках. У квітні 2013 рік, на борту австрійської авіакомпанії EUROP STAR, Шевчук злітав з Одеси в салоннік (Греція) і назад. У листопаді 2013 року, на приватному літаку казахської компанії ORIENTEAGLE, нинішній глава Придністров'я злітав за маршрутом Одеса-аеропорт Сабіха (Туреччина) -Сабіха-Одеса. У грудні того ж року, теж на приватному літаку російської компанії Transaero, Шевчук побував у Москві. подробиці: ТУТ

Послуги від головного комуніста
Лідер Придністровської комуністичної партії Олег Хоржан (40 років) також балотується на посаду президента Партію він зареєстрував в 2004 році і з тих пір є її беззмінним головою ( ДОК ). В даний час працює і депутатом Верховної ради. З 1992 року Хоржан встиг попрацювати і вчителем, і юристом.

У 2007 році, за організацію в Придністров'ї мітингу протесту проти зростання цін і тарифів, судом Тирасполя засуджений умовно на один рік. подробиці: ТУТ

подробиці:   ТУТ

Хоржан повідомив ЦВК, що володіє будинком в місті Дубоссари (82,6 кв.м.); однокімнатної квартири близько 18 кв. м. в Рибниці; двокімнатної квартири на 36 кв. м. в Бендерах і сараю на 7 кв. метрів. У Тирасполі головному комуністу Придністров'я ще належить 50% офісної будівлі на 129,5 кв.м .; 50% земельної ділянки на 87 кв.м, а також легковий автомобіль «Тойота Камрі» (у спільній власності).

У соціальних мережах його називають молодшим помічником Шевчука. І це не безпідставно. Хоржан розділяє точку зору лідера регіону. Наприклад, 7 жовтня 2016 року, на позачерговому пленарному засіданні Верховної ради, Хоржан підтримав чинного президента, потім вийшов із залу засідання слідом за Шевчуком.

Як і президент, головний комуніст регіону виступає проти місцевих олігархів. 7 листопада Хоржан організував в Тирасполі партійний мітинг проти «Шерифа», але в підтримку Шевчука. У свою чергу, кількома місяцями раніше, Шевчук нагородив Хоржана орденом першого ступеня, в тому числі за «активну громадську діяльність». подробиці: ТУТ

Головний комуніст регіону балотувався в президенти і в 2011 році, набравши тоді 5,09% голосів.

Суддя зі стажем
Пост глави регіону хоче зайняти і колишній суддя, 56-річний Володимир Григор'єв. При першому президенті Придністров'я, Ігоря Смирнова, працював його радником з правових питань, суддею Арбітражного суду в Тирасполі, головою Конституційного суду, першим віце-міністром юстиції.

З 2010 по 2013 рік нинішній кандидат Григор'єв керував юридичною компанією «ЮрКомп» З 2010 по 2013 рік нинішній кандидат Григор'єв керував юридичною компанією «ЮрКомп». З 2013 року по теперішній час займає посаду директора філії Національного університету «Одеська юридична академія» в Тирасполі. подробиці: ТУТ

У столиці Придністров'я у Григор'єва є дві земельні ділянки площею 636 кв.м. і 860 кв.м (так вказав сам кандидат), а також він задекларував у своїй власності легковий автомобіль «Мерседес-Е 320»

Володимир Григор'єв: У першу чергу, ставши президентом, я маю намір винести на референдум питання про розпуск нинішнього Верховного ради, а потім перевести всіх депутатів на професійну основу. Негоже, коли парламент перетворився в ставлеників одного холдингу.

Прокурор без майна
На посаду президента претендує і екс-міністр юстиції регіону, а сьогодні - головний прокурор невизнаної республіки, 38-річний Олександр Делі, призначений на цю посаду в кінці 2012 року, - Прокурор без майна   На посаду президента претендує і екс-міністр юстиції регіону, а сьогодні - головний прокурор невизнаної республіки, 38-річний Олександр Делі, призначений на цю посаду в кінці 2012 року, -   після приходу Шевчука до влади після приходу Шевчука до влади.

Делі працював на різних посадах в органах прокуратури (2000-2006); в 2006 очолював Торгово-промислову палату. В цьому ж році знову працевлаштувався в рокуратуру. З 2009 року по 2012 працював в Міністерстві юстиції. подробиці: ТУТ

У Придністров'ї нерухомим майном і транспортними засобами офіційно не володіє. подробиці: ТУТ

«Особистий» психолог Шевчука
Серед зареєстрованих кандидатів є і жінка, 41 -жітельніца села Суклея (Слободзейський район) Ірина Васілакі, відома як народний цілитель і блогер. Жінка повідомляє, що сьогодні вона безробітна, але в своєму відеоблозі на YouTube стверджує, що раніше нібито працювала особистим психологом у президента Євгена Шевчука.

Ірина Васілакі перша подала документи в ЦВК і, відповідно, перша отримала підписні листи для збору підписів Ірина Васілакі перша подала документи в ЦВК і, відповідно, перша отримала підписні листи для збору підписів. Зібрати в свою підтримку, для реєстрації кандидатом, 10 тис. Голосів виявилося непросто. Проте, 18 листопада Васілакі все-таки отримала офіційний статус кандидата в президенти регіону, хоча і зареєстрована в місцевому Центрвиборчкомі, після перевірки підписних листів, останньої.

У селі Суклея у неї є житловий будинок площею 103,8 кв.м. і в м Тирасполь підвал площею 112,8 кв.м.

Ірина Васілакі: Як майбутній гарант Конституції, я не можу порушувати закон, а тому будь-який коментар пресі повинна погоджувати з Центрвиборчкомом. Я не хочу, щоб за кілька днів до виборів знайшли привід і мене зняли з виборчих перегонів. Так, я можу підтвердити, що була особистим психологом Шевчука. До його обрання президентом ми зустрічалися майже щодня. Більше деталей надати не можу.

Їх не беруть в президенти
Посада президента регіону бажали зайняти ще п'ятеро інших місцевих жителів. З різних причин вони не були зареєстровані ЦВК як кандидати або їх виключили з передвиборної гонки. Основна причина відмови в реєстрації: надання недостатньої кількості достовірних підписів на підтримку свого висунення або надання невірної інформації про агітаційних матеріалах.

Це колишній глава Верховної ради, 74-річний Григорій Маракуца ; Екс-глава служби безпеки президента Євгена Шевчука, колишній глава придністровської митниці та Міністерства внутрішніх справ, 50-річний Геннадій Кузьмичов ; Євген Вьюшков - 52 річний пенсіонер, полковник МВС Придністров'я; Анастасія Козодаева, - 55 річну безробітну і 48 річний житель регіону - Володимир Герасютенко.

Марія ТУЗЛОВА, Володимир ТХОРИКА

Дана стаття публікується в рамках проекту «Якісна журналістика для демократії», що впроваджується на основі гранту, наданого Європейським союзом. Сума європейського гранту покриває 90% вартості проекту. Співфінансування проекту «Якісна журналістика за демократію» в 2016 році забезпечено Бюро з прав людини і праці при Державному департаменті США. Висловлені думки і зауваження належать автору і не обов'язково відображають думку Європейського союзу.
Переопубликования статей з www.rise.md допускається, але обсягом не більше 1000 символів. В обов'язковому порядку необхідно цитувати джерело і автора інформації, а в разі переопубликования інформації веб-порталами необхідно проставляти і пряму гіперпосилання на цитовану на rise.md статтю. Повний переопубликования можливо тільки за умови угоди, укладеної з RISE Moldova. Матеріали on-line платформи www.rise.md захищені Законом №139 про авторське право і суміжні права, а також деонтологічних кодексом журналіста Республіки Молдова.

Стаття З ТЕМИ:

«Різники» придністровського бюджету

Бізнес-корпорація «Верховна рада»

Республіка Шериф

Вибори у Придністров'ї: від генерала до мага: Rise Moldova

За 26 років самопроголошеної Придністровської молдавської республікою встигли «покермувати» два президента. У неділю, 11 грудня, близько півмільйона жителів регіону очікують на виборчих дільницях. Їм належить вибрати одного з шести кандидатів, які беруть участь у передвиборній боротьбі за президентське крісло. Фаворитами є нинішній президент регіону і спікер так званої Верховної ради (місцевого парламенту). Перший, після обрання в 2011 році главою самопроголошеної республіки, неодноразово літав по російському паспорту на чартерних літаках, а другий, що просувається у владу найманими менеджерами місцевих олігархів, до того ж до російського встиг обзавестися і українським громадянством. журналісти RISE Moldova зробили «рентген», вивчивши майно і інтереси, всіх претендентів на президентське крісло, серед яких є люди різних професій: юристи, економісти і навіть маг.

Т.зв. президент Придністров'я, який обирається на 5 років, визначає основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики невизнаної республіки, визначає склад місцевого уряду, призначає глав міст і районів. Це серйозний політичний ресурс і боротьба за нього ведеться теж серйозна.

У прийдешніх в грудні 2016 року виборах виявили бажання брати участь 13 осіб, але з них змогли зареєструватися семеро. З різних причин, до самих виборів «дійшли» шестеро: Вадим Красносельський, Євген Шевчук, Олег Хоржан, Володимир Григор'єв, Олександр Делі, Ірина Васілакі.

Будь-який з них переможе в першому турі, якщо заручиться підтримкою як мінімум 50% виборців, що прийшли на вибори за умови, що явка складе не менше 25% Будь-який з них переможе в першому турі, якщо заручиться підтримкою як мінімум 50% виборців, що прийшли на вибори за умови, що явка складе не менше 25%. Всього у виборчих урн очікують 417 тис. Жителів регіону з правом голосу.

Громадянин України, підтриманий «корпорацією»
Вадим Красносельський (46 років) - до середини жовтня нинішнього року очолював Верховну раду (парламент) невизнаної республіки, кожен третій депутат якого одночасно займає ключові посади в компаніях місцевого холдингу «Шериф». подробиці: ТУТ

подробиці:   ТУТ

Сам Красносельський дистанціюється від холдингу. Разом з тим, з 2012 року по листопад 2015 року він був радником голови ради директорів фірми «Інтердністроком» (IDC), - єдиного в регіоні оператора мобільного зв'язку, який входить в групу компаній «Шериф» . До цього працював у місцевій міліції, дослужившись до генерала внутрішніх справ. З 2007 по 2012, під час перебування президентом Придністров'я Ігоря Смирнова, Красносельський займав посаду міністра МВС самопроголошеної республіки.

Кандидатуру Вадима Миколайовича на майбутніх виборах підтримує тираспольський телеканал ТСВ, заснований батьками-засновниками "Шерифа», - олігархом Віктором Гушан і його бізнес-партнером Іллею Казмали. Цей же телеканал критикує діяльність чинного президента Придністров'я і головного опонента Красносільського на виборах, - Євгенія Шевчука.

Згідно з реєстром юридичних осіб Придністров'я, Вадим Красносельський обіймає посаду президента Республіканської громадської організації «Федерація веслувального спорту Придністров'я».

Нерухомого майна в Придністров'ї кандидат не зареєстрував, зате у власності Красносільського, згідно його декларації до ЦВК, - 2 автомобілі - «Тойота» і «Лексус». подробиці: ТУТ

Передвиборна агітація кандидата стилізована під стиль і кольори партійної символіки прокремлівської партії «Єдина Росія». Про підтримку цієї партією кандидатури Красносільського йдеться і в одному з агітаційних буклетів кандидата. У буклеті фото кандидата з'явилося поруч з відомим російським співаком, депутатом Держдуми РФ Йосипом Кобзоном. У свою чергу, Кобзон висловив обурення використанням своєї фотографії, повідомивши придністровським журналістам, що «я не знаю його [Красносільського] і ніколи не знав».

«Я дуже шкодую, що деякі опоненти використовують мою фотографію в своїх пропагандистських, так би мовити, метою», - сказав депутат Держдуми Подробиці: ТУТ

За даними з українського кордону, що є у розпорядженні RISE Moldova , За останні 10 років, з 2005 по 2015 рік, Красносельський перетинав молдавсько-український кордон за паспортами громадянина Російської Федерації, а з 2012 року і по паспорту громадянина України. подробиці: ТУТ

Конфронтація з холдингом і чартери президента
Чинний (з кінця 2011 року) президент Придністров'я, 48-річний Євген Шевчук також балотується на вищу посаду глави регіону.

Цей кандидат також використовує фотографію Йосипа Кобзона, - на вулицях Тирасполя з'явилися білборди з фразою під фото Кобзона: «Якби я був придністровців, то вибрав би Євгена Шевчука».

У минулому Шевчук працював віце-директором компанії «Шериф» (з 1998 по 2000 рік), був депутатом Верховної ради трьох скликань (з 2000 по 2011 рік)
У минулому Шевчук працював віце-директором компанії «Шериф» (з 1998 по 2000 рік), був депутатом Верховної ради трьох скликань (з 2000 по 2011 рік). У 2006 році став першим головою партії «Оновлення», представленої сьогодні в ВС більшістю депутатів.

У 2010 році (як то кажуть на сторінці кандидата, і в усіх його біографіях, розміщених в інтернеті), Шевчук вийшов з партії, пояснивши це тим, що спонсор даної політичної сили запропонував йому подати у відставку з поста голови політформування, а ще про відхід його попросили в керівництві «Оновлення».

У березні 2016 року головою "Оновлення" була обрана Галина Антюфеева, дружина колишнього глави КДБ регіону Володимира Антюфеева, яка також є і заступником голови ВС, тобто Вадима Красносільського.

Протягом останніх п'яти років Шевчук жорстко конфліктував зі своїми колишнім роботодавцем, намагаючись обмежити його економічний і політичний вплив (Подробиці: ТУТ ). Але особливих успіхів не досяг: на минулих рік тому вибори у Верховну раду представники «фракції» «Шерифа» отримали більшість.

Згідно з реєстром юридичних осіб регіону, Євген Шевчук є керівником НВО «Придністровський гуманітарний фонд» і головою Громадської організації «Союз платників податків Придністров'я».

З 2012 року Шевчук, уже будучи президентом регіону, став співзасновником і громадської організації, зареєстрованої в Москві, - Центру сприяння соціально-економічному розвитку Придністров'я (ЦС СЕРП). Головою правління Центру значиться громадянин РФ Владислав Волков, керівний і володіє в Москві ще однією компанією, - «Енергія Сходу» спеціалізується на торгівлі нафтопродуктами. подробиці: ТУТ

Судячи з поданої до ЦВК, в Придністров'ї у нинішнього лідера регіону є нерухоме майно: однокімнатна квартира в Тирасполі площею 76,4 кв.м та гараж на 21 кв. м .; трикімнатна квартира на 89,8 кв.м в місті Рибниця, а також льох площею понад 260 кв. метрів в селі Строенци того ж району; земельні ділянки в Тирасполі (24 кв. м.) і в селі Строенци на 22,8 тис. кв. метрів. подробиці: ТУТ

Транспортні засоби на ім'я Шевчука не зареєстровані.

Як з'ясували журналісти RISE Moldova, проаналізувавши дані українських прикордонників, ставши главою Придністров'я Євген Шевчук, за паспортом громадянина Російської Федерації, мінімум 5 разів літав через Одесу на приватних літаках. У квітні 2013 рік, на борту австрійської авіакомпанії EUROP STAR, Шевчук злітав з Одеси в салоннік (Греція) і назад. У листопаді 2013 року, на приватному літаку казахської компанії ORIENTEAGLE, нинішній глава Придністров'я злітав за маршрутом Одеса-аеропорт Сабіха (Туреччина) -Сабіха-Одеса. У грудні того ж року, теж на приватному літаку російської компанії Transaero, Шевчук побував у Москві. подробиці: ТУТ

Послуги від головного комуніста
Лідер Придністровської комуністичної партії Олег Хоржан (40 років) також балотується на посаду президента Партію він зареєстрував в 2004 році і з тих пір є її беззмінним головою ( ДОК ). В даний час працює і депутатом Верховної ради. З 1992 року Хоржан встиг попрацювати і вчителем, і юристом.

У 2007 році, за організацію в Придністров'ї мітингу протесту проти зростання цін і тарифів, судом Тирасполя засуджений умовно на один рік. подробиці: ТУТ

подробиці:   ТУТ

Хоржан повідомив ЦВК, що володіє будинком в місті Дубоссари (82,6 кв.м.); однокімнатної квартири близько 18 кв. м. в Рибниці; двокімнатної квартири на 36 кв. м. в Бендерах і сараю на 7 кв. метрів. У Тирасполі головному комуністу Придністров'я ще належить 50% офісної будівлі на 129,5 кв.м .; 50% земельної ділянки на 87 кв.м, а також легковий автомобіль «Тойота Камрі» (у спільній власності).

У соціальних мережах його називають молодшим помічником Шевчука. І це не безпідставно. Хоржан розділяє точку зору лідера регіону. Наприклад, 7 жовтня 2016 року, на позачерговому пленарному засіданні Верховної ради, Хоржан підтримав чинного президента, потім вийшов із залу засідання слідом за Шевчуком.

Як і президент, головний комуніст регіону виступає проти місцевих олігархів. 7 листопада Хоржан організував в Тирасполі партійний мітинг проти «Шерифа», але в підтримку Шевчука. У свою чергу, кількома місяцями раніше, Шевчук нагородив Хоржана орденом першого ступеня, в тому числі за «активну громадську діяльність». подробиці: ТУТ

Головний комуніст регіону балотувався в президенти і в 2011 році, набравши тоді 5,09% голосів.

Суддя зі стажем
Пост глави регіону хоче зайняти і колишній суддя, 56-річний Володимир Григор'єв. При першому президенті Придністров'я, Ігоря Смирнова, працював його радником з правових питань, суддею Арбітражного суду в Тирасполі, головою Конституційного суду, першим віце-міністром юстиції.

З 2010 по 2013 рік нинішній кандидат Григор'єв керував юридичною компанією «ЮрКомп» З 2010 по 2013 рік нинішній кандидат Григор'єв керував юридичною компанією «ЮрКомп». З 2013 року по теперішній час займає посаду директора філії Національного університету «Одеська юридична академія» в Тирасполі. подробиці: ТУТ

У столиці Придністров'я у Григор'єва є дві земельні ділянки площею 636 кв.м. і 860 кв.м (так вказав сам кандидат), а також він задекларував у своїй власності легковий автомобіль «Мерседес-Е 320»

Володимир Григор'єв: У першу чергу, ставши президентом, я маю намір винести на референдум питання про розпуск нинішнього Верховного ради, а потім перевести всіх депутатів на професійну основу. Негоже, коли парламент перетворився в ставлеників одного холдингу.

Прокурор без майна
На посаду президента претендує і екс-міністр юстиції регіону, а сьогодні - головний прокурор невизнаної республіки, 38-річний Олександр Делі, призначений на цю посаду в кінці 2012 року, - Прокурор без майна   На посаду президента претендує і екс-міністр юстиції регіону, а сьогодні - головний прокурор невизнаної республіки, 38-річний Олександр Делі, призначений на цю посаду в кінці 2012 року, -   після приходу Шевчука до влади після приходу Шевчука до влади.

Делі працював на різних посадах в органах прокуратури (2000-2006); в 2006 очолював Торгово-промислову палату. В цьому ж році знову працевлаштувався в рокуратуру. З 2009 року по 2012 працював в Міністерстві юстиції. подробиці: ТУТ

У Придністров'ї нерухомим майном і транспортними засобами офіційно не володіє. подробиці: ТУТ

«Особистий» психолог Шевчука
Серед зареєстрованих кандидатів є і жінка, 41 -жітельніца села Суклея (Слободзейський район) Ірина Васілакі, відома як народний цілитель і блогер. Жінка повідомляє, що сьогодні вона безробітна, але в своєму відеоблозі на YouTube стверджує, що раніше нібито працювала особистим психологом у президента Євгена Шевчука.

Ірина Васілакі перша подала документи в ЦВК і, відповідно, перша отримала підписні листи для збору підписів Ірина Васілакі перша подала документи в ЦВК і, відповідно, перша отримала підписні листи для збору підписів. Зібрати в свою підтримку, для реєстрації кандидатом, 10 тис. Голосів виявилося непросто. Проте, 18 листопада Васілакі все-таки отримала офіційний статус кандидата в президенти регіону, хоча і зареєстрована в місцевому Центрвиборчкомі, після перевірки підписних листів, останньої.

У селі Суклея у неї є житловий будинок площею 103,8 кв.м. і в м Тирасполь підвал площею 112,8 кв.м.

Ірина Васілакі: Як майбутній гарант Конституції, я не можу порушувати закон, а тому будь-який коментар пресі повинна погоджувати з Центрвиборчкомом. Я не хочу, щоб за кілька днів до виборів знайшли привід і мене зняли з виборчих перегонів. Так, я можу підтвердити, що була особистим психологом Шевчука. До його обрання президентом ми зустрічалися майже щодня. Більше деталей надати не можу.

Їх не беруть в президенти
Посада президента регіону бажали зайняти ще п'ятеро інших місцевих жителів. З різних причин вони не були зареєстровані ЦВК як кандидати або їх виключили з передвиборної гонки. Основна причина відмови в реєстрації: надання недостатньої кількості достовірних підписів на підтримку свого висунення або надання невірної інформації про агітаційних матеріалах.

Це колишній глава Верховної ради, 74-річний Григорій Маракуца ; Екс-глава служби безпеки президента Євгена Шевчука, колишній глава придністровської митниці та Міністерства внутрішніх справ, 50-річний Геннадій Кузьмичов ; Євген Вьюшков - 52 річний пенсіонер, полковник МВС Придністров'я; Анастасія Козодаева, - 55 річну безробітну і 48 річний житель регіону - Володимир Герасютенко.

Марія ТУЗЛОВА, Володимир ТХОРИКА

Дана стаття публікується в рамках проекту «Якісна журналістика для демократії», що впроваджується на основі гранту, наданого Європейським союзом. Сума європейського гранту покриває 90% вартості проекту. Співфінансування проекту «Якісна журналістика за демократію» в 2016 році забезпечено Бюро з прав людини і праці при Державному департаменті США. Висловлені думки і зауваження належать автору і не обов'язково відображають думку Європейського союзу.
Переопубликования статей з www.rise.md допускається, але обсягом не більше 1000 символів. В обов'язковому порядку необхідно цитувати джерело і автора інформації, а в разі переопубликования інформації веб-порталами необхідно проставляти і пряму гіперпосилання на цитовану на rise.md статтю. Повний переопубликования можливо тільки за умови угоди, укладеної з RISE Moldova. Матеріали on-line платформи www.rise.md захищені Законом №139 про авторське право і суміжні права, а також деонтологічних кодексом журналіста Республіки Молдова.

Стаття З ТЕМИ:

«Різники» придністровського бюджету

Бізнес-корпорація «Верховна рада»

Республіка Шериф

Вибори у Придністров'ї: від генерала до мага: Rise Moldova

За 26 років самопроголошеної Придністровської молдавської республікою встигли «покермувати» два президента. У неділю, 11 грудня, близько півмільйона жителів регіону очікують на виборчих дільницях. Їм належить вибрати одного з шести кандидатів, які беруть участь у передвиборній боротьбі за президентське крісло. Фаворитами є нинішній президент регіону і спікер так званої Верховної ради (місцевого парламенту). Перший, після обрання в 2011 році главою самопроголошеної республіки, неодноразово літав по російському паспорту на чартерних літаках, а другий, що просувається у владу найманими менеджерами місцевих олігархів, до того ж до російського встиг обзавестися і українським громадянством. журналісти RISE Moldova зробили «рентген», вивчивши майно і інтереси, всіх претендентів на президентське крісло, серед яких є люди різних професій: юристи, економісти і навіть маг.

Т.зв. президент Придністров'я, який обирається на 5 років, визначає основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики невизнаної республіки, визначає склад місцевого уряду, призначає глав міст і районів. Це серйозний політичний ресурс і боротьба за нього ведеться теж серйозна.

У прийдешніх в грудні 2016 року виборах виявили бажання брати участь 13 осіб, але з них змогли зареєструватися семеро. З різних причин, до самих виборів «дійшли» шестеро: Вадим Красносельський, Євген Шевчук, Олег Хоржан, Володимир Григор'єв, Олександр Делі, Ірина Васілакі.

Будь-який з них переможе в першому турі, якщо заручиться підтримкою як мінімум 50% виборців, що прийшли на вибори за умови, що явка складе не менше 25% Будь-який з них переможе в першому турі, якщо заручиться підтримкою як мінімум 50% виборців, що прийшли на вибори за умови, що явка складе не менше 25%. Всього у виборчих урн очікують 417 тис. Жителів регіону з правом голосу.

Громадянин України, підтриманий «корпорацією»
Вадим Красносельський (46 років) - до середини жовтня нинішнього року очолював Верховну раду (парламент) невизнаної республіки, кожен третій депутат якого одночасно займає ключові посади в компаніях місцевого холдингу «Шериф». подробиці: ТУТ

подробиці:   ТУТ

Сам Красносельський дистанціюється від холдингу. Разом з тим, з 2012 року по листопад 2015 року він був радником голови ради директорів фірми «Інтердністроком» (IDC), - єдиного в регіоні оператора мобільного зв'язку, який входить в групу компаній «Шериф» . До цього працював у місцевій міліції, дослужившись до генерала внутрішніх справ. З 2007 по 2012, під час перебування президентом Придністров'я Ігоря Смирнова, Красносельський займав посаду міністра МВС самопроголошеної республіки.

Кандидатуру Вадима Миколайовича на майбутніх виборах підтримує тираспольський телеканал ТСВ, заснований батьками-засновниками "Шерифа», - олігархом Віктором Гушан і його бізнес-партнером Іллею Казмали. Цей же телеканал критикує діяльність чинного президента Придністров'я і головного опонента Красносільського на виборах, - Євгенія Шевчука.

Згідно з реєстром юридичних осіб Придністров'я, Вадим Красносельський обіймає посаду президента Республіканської громадської організації «Федерація веслувального спорту Придністров'я».

Нерухомого майна в Придністров'ї кандидат не зареєстрував, зате у власності Красносільського, згідно його декларації до ЦВК, - 2 автомобілі - «Тойота» і «Лексус». подробиці: ТУТ

Передвиборна агітація кандидата стилізована під стиль і кольори партійної символіки прокремлівської партії «Єдина Росія». Про підтримку цієї партією кандидатури Красносільського йдеться і в одному з агітаційних буклетів кандидата. У буклеті фото кандидата з'явилося поруч з відомим російським співаком, депутатом Держдуми РФ Йосипом Кобзоном. У свою чергу, Кобзон висловив обурення використанням своєї фотографії, повідомивши придністровським журналістам, що «я не знаю його [Красносільського] і ніколи не знав».

«Я дуже шкодую, що деякі опоненти використовують мою фотографію в своїх пропагандистських, так би мовити, метою», - сказав депутат Держдуми Подробиці: ТУТ

За даними з українського кордону, що є у розпорядженні RISE Moldova , За останні 10 років, з 2005 по 2015 рік, Красносельський перетинав молдавсько-український кордон за паспортами громадянина Російської Федерації, а з 2012 року і по паспорту громадянина України. подробиці: ТУТ

Конфронтація з холдингом і чартери президента
Чинний (з кінця 2011 року) президент Придністров'я, 48-річний Євген Шевчук також балотується на вищу посаду глави регіону.

Цей кандидат також використовує фотографію Йосипа Кобзона, - на вулицях Тирасполя з'явилися білборди з фразою під фото Кобзона: «Якби я був придністровців, то вибрав би Євгена Шевчука».

У минулому Шевчук працював віце-директором компанії «Шериф» (з 1998 по 2000 рік), був депутатом Верховної ради трьох скликань (з 2000 по 2011 рік)
У минулому Шевчук працював віце-директором компанії «Шериф» (з 1998 по 2000 рік), був депутатом Верховної ради трьох скликань (з 2000 по 2011 рік). У 2006 році став першим головою партії «Оновлення», представленої сьогодні в ВС більшістю депутатів.

У 2010 році (як то кажуть на сторінці кандидата, і в усіх його біографіях, розміщених в інтернеті), Шевчук вийшов з партії, пояснивши це тим, що спонсор даної політичної сили запропонував йому подати у відставку з поста голови політформування, а ще про відхід його попросили в керівництві «Оновлення».

У березні 2016 року головою "Оновлення" була обрана Галина Антюфеева, дружина колишнього глави КДБ регіону Володимира Антюфеева, яка також є і заступником голови ВС, тобто Вадима Красносільського.

Протягом останніх п'яти років Шевчук жорстко конфліктував зі своїми колишнім роботодавцем, намагаючись обмежити його економічний і політичний вплив (Подробиці: ТУТ ). Але особливих успіхів не досяг: на минулих рік тому вибори у Верховну раду представники «фракції» «Шерифа» отримали більшість.

Згідно з реєстром юридичних осіб регіону, Євген Шевчук є керівником НВО «Придністровський гуманітарний фонд» і головою Громадської організації «Союз платників податків Придністров'я».

З 2012 року Шевчук, уже будучи президентом регіону, став співзасновником і громадської організації, зареєстрованої в Москві, - Центру сприяння соціально-економічному розвитку Придністров'я (ЦС СЕРП). Головою правління Центру значиться громадянин РФ Владислав Волков, керівний і володіє в Москві ще однією компанією, - «Енергія Сходу» спеціалізується на торгівлі нафтопродуктами. подробиці: ТУТ

Судячи з поданої до ЦВК, в Придністров'ї у нинішнього лідера регіону є нерухоме майно: однокімнатна квартира в Тирасполі площею 76,4 кв.м та гараж на 21 кв. м .; трикімнатна квартира на 89,8 кв.м в місті Рибниця, а також льох площею понад 260 кв. метрів в селі Строенци того ж району; земельні ділянки в Тирасполі (24 кв. м.) і в селі Строенци на 22,8 тис. кв. метрів. подробиці: ТУТ

Транспортні засоби на ім'я Шевчука не зареєстровані.

Як з'ясували журналісти RISE Moldova, проаналізувавши дані українських прикордонників, ставши главою Придністров'я Євген Шевчук, за паспортом громадянина Російської Федерації, мінімум 5 разів літав через Одесу на приватних літаках. У квітні 2013 рік, на борту австрійської авіакомпанії EUROP STAR, Шевчук злітав з Одеси в салоннік (Греція) і назад. У листопаді 2013 року, на приватному літаку казахської компанії ORIENTEAGLE, нинішній глава Придністров'я злітав за маршрутом Одеса-аеропорт Сабіха (Туреччина) -Сабіха-Одеса. У грудні того ж року, теж на приватному літаку російської компанії Transaero, Шевчук побував у Москві. подробиці: ТУТ

Послуги від головного комуніста
Лідер Придністровської комуністичної партії Олег Хоржан (40 років) також балотується на посаду президента Партію він зареєстрував в 2004 році і з тих пір є її беззмінним головою ( ДОК ). В даний час працює і депутатом Верховної ради. З 1992 року Хоржан встиг попрацювати і вчителем, і юристом.

У 2007 році, за організацію в Придністров'ї мітингу протесту проти зростання цін і тарифів, судом Тирасполя засуджений умовно на один рік. подробиці: ТУТ

подробиці:   ТУТ

Хоржан повідомив ЦВК, що володіє будинком в місті Дубоссари (82,6 кв.м.); однокімнатної квартири близько 18 кв. м. в Рибниці; двокімнатної квартири на 36 кв. м. в Бендерах і сараю на 7 кв. метрів. У Тирасполі головному комуністу Придністров'я ще належить 50% офісної будівлі на 129,5 кв.м .; 50% земельної ділянки на 87 кв.м, а також легковий автомобіль «Тойота Камрі» (у спільній власності).

У соціальних мережах його називають молодшим помічником Шевчука. І це не безпідставно. Хоржан розділяє точку зору лідера регіону. Наприклад, 7 жовтня 2016 року, на позачерговому пленарному засіданні Верховної ради, Хоржан підтримав чинного президента, потім вийшов із залу засідання слідом за Шевчуком.

Як і президент, головний комуніст регіону виступає проти місцевих олігархів. 7 листопада Хоржан організував в Тирасполі партійний мітинг проти «Шерифа», але в підтримку Шевчука. У свою чергу, кількома місяцями раніше, Шевчук нагородив Хоржана орденом першого ступеня, в тому числі за «активну громадську діяльність». подробиці: ТУТ

Головний комуніст регіону балотувався в президенти і в 2011 році, набравши тоді 5,09% голосів.

Суддя зі стажем
Пост глави регіону хоче зайняти і колишній суддя, 56-річний Володимир Григор'єв. При першому президенті Придністров'я, Ігоря Смирнова, працював його радником з правових питань, суддею Арбітражного суду в Тирасполі, головою Конституційного суду, першим віце-міністром юстиції.

З 2010 по 2013 рік нинішній кандидат Григор'єв керував юридичною компанією «ЮрКомп» З 2010 по 2013 рік нинішній кандидат Григор'єв керував юридичною компанією «ЮрКомп». З 2013 року по теперішній час займає посаду директора філії Національного університету «Одеська юридична академія» в Тирасполі. подробиці: ТУТ

У столиці Придністров'я у Григор'єва є дві земельні ділянки площею 636 кв.м. і 860 кв.м (так вказав сам кандидат), а також він задекларував у своїй власності легковий автомобіль «Мерседес-Е 320»

Володимир Григор'єв: У першу чергу, ставши президентом, я маю намір винести на референдум питання про розпуск нинішнього Верховного ради, а потім перевести всіх депутатів на професійну основу. Негоже, коли парламент перетворився в ставлеників одного холдингу.

Прокурор без майна
На посаду президента претендує і екс-міністр юстиції регіону, а сьогодні - головний прокурор невизнаної республіки, 38-річний Олександр Делі, призначений на цю посаду в кінці 2012 року, - Прокурор без майна   На посаду президента претендує і екс-міністр юстиції регіону, а сьогодні - головний прокурор невизнаної республіки, 38-річний Олександр Делі, призначений на цю посаду в кінці 2012 року, -   після приходу Шевчука до влади після приходу Шевчука до влади.

Делі працював на різних посадах в органах прокуратури (2000-2006); в 2006 очолював Торгово-промислову палату. В цьому ж році знову працевлаштувався в рокуратуру. З 2009 року по 2012 працював в Міністерстві юстиції. подробиці: ТУТ

У Придністров'ї нерухомим майном і транспортними засобами офіційно не володіє. подробиці: ТУТ

«Особистий» психолог Шевчука
Серед зареєстрованих кандидатів є і жінка, 41 -жітельніца села Суклея (Слободзейський район) Ірина Васілакі, відома як народний цілитель і блогер. Жінка повідомляє, що сьогодні вона безробітна, але в своєму відеоблозі на YouTube стверджує, що раніше нібито працювала особистим психологом у президента Євгена Шевчука.

Ірина Васілакі перша подала документи в ЦВК і, відповідно, перша отримала підписні листи для збору підписів Ірина Васілакі перша подала документи в ЦВК і, відповідно, перша отримала підписні листи для збору підписів. Зібрати в свою підтримку, для реєстрації кандидатом, 10 тис. Голосів виявилося непросто. Проте, 18 листопада Васілакі все-таки отримала офіційний статус кандидата в президенти регіону, хоча і зареєстрована в місцевому Центрвиборчкомі, після перевірки підписних листів, останньої.

У селі Суклея у неї є житловий будинок площею 103,8 кв.м. і в м Тирасполь підвал площею 112,8 кв.м.

Ірина Васілакі: Як майбутній гарант Конституції, я не можу порушувати закон, а тому будь-який коментар пресі повинна погоджувати з Центрвиборчкомом. Я не хочу, щоб за кілька днів до виборів знайшли привід і мене зняли з виборчих перегонів. Так, я можу підтвердити, що була особистим психологом Шевчука. До його обрання президентом ми зустрічалися майже щодня. Більше деталей надати не можу.

Їх не беруть в президенти
Посада президента регіону бажали зайняти ще п'ятеро інших місцевих жителів. З різних причин вони не були зареєстровані ЦВК як кандидати або їх виключили з передвиборної гонки. Основна причина відмови в реєстрації: надання недостатньої кількості достовірних підписів на підтримку свого висунення або надання невірної інформації про агітаційних матеріалах.

Це колишній глава Верховної ради, 74-річний Григорій Маракуца ; Екс-глава служби безпеки президента Євгена Шевчука, колишній глава придністровської митниці та Міністерства внутрішніх справ, 50-річний Геннадій Кузьмичов ; Євген Вьюшков - 52 річний пенсіонер, полковник МВС Придністров'я; Анастасія Козодаева, - 55 річну безробітну і 48 річний житель регіону - Володимир Герасютенко.

Марія ТУЗЛОВА, Володимир ТХОРИКА

Дана стаття публікується в рамках проекту «Якісна журналістика для демократії», що впроваджується на основі гранту, наданого Європейським союзом. Сума європейського гранту покриває 90% вартості проекту. Співфінансування проекту «Якісна журналістика за демократію» в 2016 році забезпечено Бюро з прав людини і праці при Державному департаменті США. Висловлені думки і зауваження належать автору і не обов'язково відображають думку Європейського союзу.
Переопубликования статей з www.rise.md допускається, але обсягом не більше 1000 символів. В обов'язковому порядку необхідно цитувати джерело і автора інформації, а в разі переопубликования інформації веб-порталами необхідно проставляти і пряму гіперпосилання на цитовану на rise.md статтю. Повний переопубликования можливо тільки за умови угоди, укладеної з RISE Moldova. Матеріали on-line платформи www.rise.md захищені Законом №139 про авторське право і суміжні права, а також деонтологічних кодексом журналіста Республіки Молдова.

Стаття З ТЕМИ:

«Різники» придністровського бюджету

Бізнес-корпорація «Верховна рада»

Республіка Шериф

Вибори у Придністров'ї: від генерала до мага: Rise Moldova

За 26 років самопроголошеної Придністровської молдавської республікою встигли «покермувати» два президента. У неділю, 11 грудня, близько півмільйона жителів регіону очікують на виборчих дільницях. Їм належить вибрати одного з шести кандидатів, які беруть участь у передвиборній боротьбі за президентське крісло. Фаворитами є нинішній президент регіону і спікер так званої Верховної ради (місцевого парламенту). Перший, після обрання в 2011 році главою самопроголошеної республіки, неодноразово літав по російському паспорту на чартерних літаках, а другий, що просувається у владу найманими менеджерами місцевих олігархів, до того ж до російського встиг обзавестися і українським громадянством. журналісти RISE Moldova зробили «рентген», вивчивши майно і інтереси, всіх претендентів на президентське крісло, серед яких є люди різних професій: юристи, економісти і навіть маг.

Т.зв. президент Придністров'я, який обирається на 5 років, визначає основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики невизнаної республіки, визначає склад місцевого уряду, призначає глав міст і районів. Це серйозний політичний ресурс і боротьба за нього ведеться теж серйозна.

У прийдешніх в грудні 2016 року виборах виявили бажання брати участь 13 осіб, але з них змогли зареєструватися семеро. З різних причин, до самих виборів «дійшли» шестеро: Вадим Красносельський, Євген Шевчук, Олег Хоржан, Володимир Григор'єв, Олександр Делі, Ірина Васілакі.

Будь-який з них переможе в першому турі, якщо заручиться підтримкою як мінімум 50% виборців, що прийшли на вибори за умови, що явка складе не менше 25% Будь-який з них переможе в першому турі, якщо заручиться підтримкою як мінімум 50% виборців, що прийшли на вибори за умови, що явка складе не менше 25%. Всього у виборчих урн очікують 417 тис. Жителів регіону з правом голосу.

Громадянин України, підтриманий «корпорацією»
Вадим Красносельський (46 років) - до середини жовтня нинішнього року очолював Верховну раду (парламент) невизнаної республіки, кожен третій депутат якого одночасно займає ключові посади в компаніях місцевого холдингу «Шериф». подробиці: ТУТ

подробиці:   ТУТ

Сам Красносельський дистанціюється від холдингу. Разом з тим, з 2012 року по листопад 2015 року він був радником голови ради директорів фірми «Інтердністроком» (IDC), - єдиного в регіоні оператора мобільного зв'язку, який входить в групу компаній «Шериф» . До цього працював у місцевій міліції, дослужившись до генерала внутрішніх справ. З 2007 по 2012, під час перебування президентом Придністров'я Ігоря Смирнова, Красносельський займав посаду міністра МВС самопроголошеної республіки.

Кандидатуру Вадима Миколайовича на майбутніх виборах підтримує тираспольський телеканал ТСВ, заснований батьками-засновниками "Шерифа», - олігархом Віктором Гушан і його бізнес-партнером Іллею Казмали. Цей же телеканал критикує діяльність чинного президента Придністров'я і головного опонента Красносільського на виборах, - Євгенія Шевчука.

Згідно з реєстром юридичних осіб Придністров'я, Вадим Красносельський обіймає посаду президента Республіканської громадської організації «Федерація веслувального спорту Придністров'я».

Нерухомого майна в Придністров'ї кандидат не зареєстрував, зате у власності Красносільського, згідно його декларації до ЦВК, - 2 автомобілі - «Тойота» і «Лексус». подробиці: ТУТ

Передвиборна агітація кандидата стилізована під стиль і кольори партійної символіки прокремлівської партії «Єдина Росія». Про підтримку цієї партією кандидатури Красносільського йдеться і в одному з агітаційних буклетів кандидата. У буклеті фото кандидата з'явилося поруч з відомим російським співаком, депутатом Держдуми РФ Йосипом Кобзоном. У свою чергу, Кобзон висловив обурення використанням своєї фотографії, повідомивши придністровським журналістам, що «я не знаю його [Красносільського] і ніколи не знав».

«Я дуже шкодую, що деякі опоненти використовують мою фотографію в своїх пропагандистських, так би мовити, метою», - сказав депутат Держдуми Подробиці: ТУТ

За даними з українського кордону, що є у розпорядженні RISE Moldova , За останні 10 років, з 2005 по 2015 рік, Красносельський перетинав молдавсько-український кордон за паспортами громадянина Російської Федерації, а з 2012 року і по паспорту громадянина України. подробиці: ТУТ

Конфронтація з холдингом і чартери президента
Чинний (з кінця 2011 року) президент Придністров'я, 48-річний Євген Шевчук також балотується на вищу посаду глави регіону.

Цей кандидат також використовує фотографію Йосипа Кобзона, - на вулицях Тирасполя з'явилися білборди з фразою під фото Кобзона: «Якби я був придністровців, то вибрав би Євгена Шевчука».

У минулому Шевчук працював віце-директором компанії «Шериф» (з 1998 по 2000 рік), був депутатом Верховної ради трьох скликань (з 2000 по 2011 рік)
У минулому Шевчук працював віце-директором компанії «Шериф» (з 1998 по 2000 рік), був депутатом Верховної ради трьох скликань (з 2000 по 2011 рік). У 2006 році став першим головою партії «Оновлення», представленої сьогодні в ВС більшістю депутатів.

У 2010 році (як то кажуть на сторінці кандидата, і в усіх його біографіях, розміщених в інтернеті), Шевчук вийшов з партії, пояснивши це тим, що спонсор даної політичної сили запропонував йому подати у відставку з поста голови політформування, а ще про відхід його попросили в керівництві «Оновлення».

У березні 2016 року головою "Оновлення" була обрана Галина Антюфеева, дружина колишнього глави КДБ регіону Володимира Антюфеева, яка також є і заступником голови ВС, тобто Вадима Красносільського.

Протягом останніх п'яти років Шевчук жорстко конфліктував зі своїми колишнім роботодавцем, намагаючись обмежити його економічний і політичний вплив (Подробиці: ТУТ ). Але особливих успіхів не досяг: на минулих рік тому вибори у Верховну раду представники «фракції» «Шерифа» отримали більшість.

Згідно з реєстром юридичних осіб регіону, Євген Шевчук є керівником НВО «Придністровський гуманітарний фонд» і головою Громадської організації «Союз платників податків Придністров'я».

З 2012 року Шевчук, уже будучи президентом регіону, став співзасновником і громадської організації, зареєстрованої в Москві, - Центру сприяння соціально-економічному розвитку Придністров'я (ЦС СЕРП). Головою правління Центру значиться громадянин РФ Владислав Волков, керівний і володіє в Москві ще однією компанією, - «Енергія Сходу» спеціалізується на торгівлі нафтопродуктами. подробиці: ТУТ

Судячи з поданої до ЦВК, в Придністров'ї у нинішнього лідера регіону є нерухоме майно: однокімнатна квартира в Тирасполі площею 76,4 кв.м та гараж на 21 кв. м .; трикімнатна квартира на 89,8 кв.м в місті Рибниця, а також льох площею понад 260 кв. метрів в селі Строенци того ж району; земельні ділянки в Тирасполі (24 кв. м.) і в селі Строенци на 22,8 тис. кв. метрів. подробиці: ТУТ

Транспортні засоби на ім'я Шевчука не зареєстровані.

Як з'ясували журналісти RISE Moldova, проаналізувавши дані українських прикордонників, ставши главою Придністров'я Євген Шевчук, за паспортом громадянина Російської Федерації, мінімум 5 разів літав через Одесу на приватних літаках. У квітні 2013 рік, на борту австрійської авіакомпанії EUROP STAR, Шевчук злітав з Одеси в салоннік (Греція) і назад. У листопаді 2013 року, на приватному літаку казахської компанії ORIENTEAGLE, нинішній глава Придністров'я злітав за маршрутом Одеса-аеропорт Сабіха (Туреччина) -Сабіха-Одеса. У грудні того ж року, теж на приватному літаку російської компанії Transaero, Шевчук побував у Москві. подробиці: ТУТ

Послуги від головного комуніста
Лідер Придністровської комуністичної партії Олег Хоржан (40 років) також балотується на посаду президента Партію він зареєстрував в 2004 році і з тих пір є її беззмінним головою ( ДОК ). В даний час працює і депутатом Верховної ради. З 1992 року Хоржан встиг попрацювати і вчителем, і юристом.

У 2007 році, за організацію в Придністров'ї мітингу протесту проти зростання цін і тарифів, судом Тирасполя засуджений умовно на один рік. подробиці: ТУТ

подробиці:   ТУТ

Хоржан повідомив ЦВК, що володіє будинком в місті Дубоссари (82,6 кв.м.); однокімнатної квартири близько 18 кв. м. в Рибниці; двокімнатної квартири на 36 кв. м. в Бендерах і сараю на 7 кв. метрів. У Тирасполі головному комуністу Придністров'я ще належить 50% офісної будівлі на 129,5 кв.м .; 50% земельної ділянки на 87 кв.м, а також легковий автомобіль «Тойота Камрі» (у спільній власності).

У соціальних мережах його називають молодшим помічником Шевчука. І це не безпідставно. Хоржан розділяє точку зору лідера регіону. Наприклад, 7 жовтня 2016 року, на позачерговому пленарному засіданні Верховної ради, Хоржан підтримав чинного президента, потім вийшов із залу засідання слідом за Шевчуком.

Як і президент, головний комуніст регіону виступає проти місцевих олігархів. 7 листопада Хоржан організував в Тирасполі партійний мітинг проти «Шерифа», але в підтримку Шевчука. У свою чергу, кількома місяцями раніше, Шевчук нагородив Хоржана орденом першого ступеня, в тому числі за «активну громадську діяльність». подробиці: ТУТ

Головний комуніст регіону балотувався в президенти і в 2011 році, набравши тоді 5,09% голосів.

Суддя зі стажем
Пост глави регіону хоче зайняти і колишній суддя, 56-річний Володимир Григор'єв. При першому президенті Придністров'я, Ігоря Смирнова, працював його радником з правових питань, суддею Арбітражного суду в Тирасполі, головою Конституційного суду, першим віце-міністром юстиції.

З 2010 по 2013 рік нинішній кандидат Григор'єв керував юридичною компанією «ЮрКомп» З 2010 по 2013 рік нинішній кандидат Григор'єв керував юридичною компанією «ЮрКомп». З 2013 року по теперішній час займає посаду директора філії Національного університету «Одеська юридична академія» в Тирасполі. подробиці: ТУТ

У столиці Придністров'я у Григор'єва є дві земельні ділянки площею 636 кв.м. і 860 кв.м (так вказав сам кандидат), а також він задекларував у своїй власності легковий автомобіль «Мерседес-Е 320»

Володимир Григор'єв: У першу чергу, ставши президентом, я маю намір винести на референдум питання про розпуск нинішнього Верховного ради, а потім перевести всіх депутатів на професійну основу. Негоже, коли парламент перетворився в ставлеників одного холдингу.

Прокурор без майна
На посаду президента претендує і екс-міністр юстиції регіону, а сьогодні - головний прокурор невизнаної республіки, 38-річний Олександр Делі, призначений на цю посаду в кінці 2012 року, - Прокурор без майна   На посаду президента претендує і екс-міністр юстиції регіону, а сьогодні - головний прокурор невизнаної республіки, 38-річний Олександр Делі, призначений на цю посаду в кінці 2012 року, -   після приходу Шевчука до влади після приходу Шевчука до влади.

Делі працював на різних посадах в органах прокуратури (2000-2006); в 2006 очолював Торгово-промислову палату. В цьому ж році знову працевлаштувався в рокуратуру. З 2009 року по 2012 працював в Міністерстві юстиції. подробиці: ТУТ

У Придністров'ї нерухомим майном і транспортними засобами офіційно не володіє. подробиці: ТУТ

«Особистий» психолог Шевчука
Серед зареєстрованих кандидатів є і жінка, 41 -жітельніца села Суклея (Слободзейський район) Ірина Васілакі, відома як народний цілитель і блогер. Жінка повідомляє, що сьогодні вона безробітна, але в своєму відеоблозі на YouTube стверджує, що раніше нібито працювала особистим психологом у президента Євгена Шевчука.

Ірина Васілакі перша подала документи в ЦВК і, відповідно, перша отримала підписні листи для збору підписів Ірина Васілакі перша подала документи в ЦВК і, відповідно, перша отримала підписні листи для збору підписів. Зібрати в свою підтримку, для реєстрації кандидатом, 10 тис. Голосів виявилося непросто. Проте, 18 листопада Васілакі все-таки отримала офіційний статус кандидата в президенти регіону, хоча і зареєстрована в місцевому Центрвиборчкомі, після перевірки підписних листів, останньої.

У селі Суклея у неї є житловий будинок площею 103,8 кв.м. і в м Тирасполь підвал площею 112,8 кв.м.

Ірина Васілакі: Як майбутній гарант Конституції, я не можу порушувати закон, а тому будь-який коментар пресі повинна погоджувати з Центрвиборчкомом. Я не хочу, щоб за кілька днів до виборів знайшли привід і мене зняли з виборчих перегонів. Так, я можу підтвердити, що була особистим психологом Шевчука. До його обрання президентом ми зустрічалися майже щодня. Більше деталей надати не можу.

Їх не беруть в президенти
Посада президента регіону бажали зайняти ще п'ятеро інших місцевих жителів. З різних причин вони не були зареєстровані ЦВК як кандидати або їх виключили з передвиборної гонки. Основна причина відмови в реєстрації: надання недостатньої кількості достовірних підписів на підтримку свого висунення або надання невірної інформації про агітаційних матеріалах.

Це колишній глава Верховної ради, 74-річний Григорій Маракуца ; Екс-глава служби безпеки президента Євгена Шевчука, колишній глава придністровської митниці та Міністерства внутрішніх справ, 50-річний Геннадій Кузьмичов ; Євген Вьюшков - 52 річний пенсіонер, полковник МВС Придністров'я; Анастасія Козодаева, - 55 річну безробітну і 48 річний житель регіону - Володимир Герасютенко.

Марія ТУЗЛОВА, Володимир ТХОРИКА

Дана стаття публікується в рамках проекту «Якісна журналістика для демократії», що впроваджується на основі гранту, наданого Європейським союзом. Сума європейського гранту покриває 90% вартості проекту. Співфінансування проекту «Якісна журналістика за демократію» в 2016 році забезпечено Бюро з прав людини і праці при Державному департаменті США. Висловлені думки і зауваження належать автору і не обов'язково відображають думку Європейського союзу.
Переопубликования статей з www.rise.md допускається, але обсягом не більше 1000 символів. В обов'язковому порядку необхідно цитувати джерело і автора інформації, а в разі переопубликования інформації веб-порталами необхідно проставляти і пряму гіперпосилання на цитовану на rise.md статтю. Повний переопубликования можливо тільки за умови угоди, укладеної з RISE Moldova. Матеріали on-line платформи www.rise.md захищені Законом №139 про авторське право і суміжні права, а також деонтологічних кодексом журналіста Республіки Молдова.

Стаття З ТЕМИ:

«Різники» придністровського бюджету

Бізнес-корпорація «Верховна рада»

Республіка Шериф

Вибори у Придністров'ї: від генерала до мага: Rise Moldova

За 26 років самопроголошеної Придністровської молдавської республікою встигли «покермувати» два президента. У неділю, 11 грудня, близько півмільйона жителів регіону очікують на виборчих дільницях. Їм належить вибрати одного з шести кандидатів, які беруть участь у передвиборній боротьбі за президентське крісло. Фаворитами є нинішній президент регіону і спікер так званої Верховної ради (місцевого парламенту). Перший, після обрання в 2011 році главою самопроголошеної республіки, неодноразово літав по російському паспорту на чартерних літаках, а другий, що просувається у владу найманими менеджерами місцевих олігархів, до того ж до російського встиг обзавестися і українським громадянством. журналісти RISE Moldova зробили «рентген», вивчивши майно і інтереси, всіх претендентів на президентське крісло, серед яких є люди різних професій: юристи, економісти і навіть маг.

Т.зв. президент Придністров'я, який обирається на 5 років, визначає основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики невизнаної республіки, визначає склад місцевого уряду, призначає глав міст і районів. Це серйозний політичний ресурс і боротьба за нього ведеться теж серйозна.

У прийдешніх в грудні 2016 року виборах виявили бажання брати участь 13 осіб, але з них змогли зареєструватися семеро. З різних причин, до самих виборів «дійшли» шестеро: Вадим Красносельський, Євген Шевчук, Олег Хоржан, Володимир Григор'єв, Олександр Делі, Ірина Васілакі.

Будь-який з них переможе в першому турі, якщо заручиться підтримкою як мінімум 50% виборців, що прийшли на вибори за умови, що явка складе не менше 25% Будь-який з них переможе в першому турі, якщо заручиться підтримкою як мінімум 50% виборців, що прийшли на вибори за умови, що явка складе не менше 25%. Всього у виборчих урн очікують 417 тис. Жителів регіону з правом голосу.

Громадянин України, підтриманий «корпорацією»
Вадим Красносельський (46 років) - до середини жовтня нинішнього року очолював Верховну раду (парламент) невизнаної республіки, кожен третій депутат якого одночасно займає ключові посади в компаніях місцевого холдингу «Шериф». подробиці: ТУТ

подробиці:   ТУТ

Сам Красносельський дистанціюється від холдингу. Разом з тим, з 2012 року по листопад 2015 року він був радником голови ради директорів фірми «Інтердністроком» (IDC), - єдиного в регіоні оператора мобільного зв'язку, який входить в групу компаній «Шериф» . До цього працював у місцевій міліції, дослужившись до генерала внутрішніх справ. З 2007 по 2012, під час перебування президентом Придністров'я Ігоря Смирнова, Красносельський займав посаду міністра МВС самопроголошеної республіки.

Кандидатуру Вадима Миколайовича на майбутніх виборах підтримує тираспольський телеканал ТСВ, заснований батьками-засновниками "Шерифа», - олігархом Віктором Гушан і його бізнес-партнером Іллею Казмали. Цей же телеканал критикує діяльність чинного президента Придністров'я і головного опонента Красносільського на виборах, - Євгенія Шевчука.

Згідно з реєстром юридичних осіб Придністров'я, Вадим Красносельський обіймає посаду президента Республіканської громадської організації «Федерація веслувального спорту Придністров'я».

Нерухомого майна в Придністров'ї кандидат не зареєстрував, зате у власності Красносільського, згідно його декларації до ЦВК, - 2 автомобілі - «Тойота» і «Лексус». подробиці: ТУТ

Передвиборна агітація кандидата стилізована під стиль і кольори партійної символіки прокремлівської партії «Єдина Росія». Про підтримку цієї партією кандидатури Красносільського йдеться і в одному з агітаційних буклетів кандидата. У буклеті фото кандидата з'явилося поруч з відомим російським співаком, депутатом Держдуми РФ Йосипом Кобзоном. У свою чергу, Кобзон висловив обурення використанням своєї фотографії, повідомивши придністровським журналістам, що «я не знаю його [Красносільського] і ніколи не знав».

«Я дуже шкодую, що деякі опоненти використовують мою фотографію в своїх пропагандистських, так би мовити, метою», - сказав депутат Держдуми Подробиці: ТУТ

За даними з українського кордону, що є у розпорядженні RISE Moldova , За останні 10 років, з 2005 по 2015 рік, Красносельський перетинав молдавсько-український кордон за паспортами громадянина Російської Федерації, а з 2012 року і по паспорту громадянина України. подробиці: ТУТ

Конфронтація з холдингом і чартери президента
Чинний (з кінця 2011 року) президент Придністров'я, 48-річний Євген Шевчук також балотується на вищу посаду глави регіону.

Цей кандидат також використовує фотографію Йосипа Кобзона, - на вулицях Тирасполя з'явилися білборди з фразою під фото Кобзона: «Якби я був придністровців, то вибрав би Євгена Шевчука».

У минулому Шевчук працював віце-директором компанії «Шериф» (з 1998 по 2000 рік), був депутатом Верховної ради трьох скликань (з 2000 по 2011 рік)
У минулому Шевчук працював віце-директором компанії «Шериф» (з 1998 по 2000 рік), був депутатом Верховної ради трьох скликань (з 2000 по 2011 рік). У 2006 році став першим головою партії «Оновлення», представленої сьогодні в ВС більшістю депутатів.

У 2010 році (як то кажуть на сторінці кандидата, і в усіх його біографіях, розміщених в інтернеті), Шевчук вийшов з партії, пояснивши це тим, що спонсор даної політичної сили запропонував йому подати у відставку з поста голови політформування, а ще про відхід його попросили в керівництві «Оновлення».

У березні 2016 року головою "Оновлення" була обрана Галина Антюфеева, дружина колишнього глави КДБ регіону Володимира Антюфеева, яка також є і заступником голови ВС, тобто Вадима Красносільського.

Протягом останніх п'яти років Шевчук жорстко конфліктував зі своїми колишнім роботодавцем, намагаючись обмежити його економічний і політичний вплив (Подробиці: ТУТ ). Але особливих успіхів не досяг: на минулих рік тому вибори у Верховну раду представники «фракції» «Шерифа» отримали більшість.

Згідно з реєстром юридичних осіб регіону, Євген Шевчук є керівником НВО «Придністровський гуманітарний фонд» і головою Громадської організації «Союз платників податків Придністров'я».

З 2012 року Шевчук, уже будучи президентом регіону, став співзасновником і громадської організації, зареєстрованої в Москві, - Центру сприяння соціально-економічному розвитку Придністров'я (ЦС СЕРП). Головою правління Центру значиться громадянин РФ Владислав Волков, керівний і володіє в Москві ще однією компанією, - «Енергія Сходу» спеціалізується на торгівлі нафтопродуктами. подробиці: ТУТ

Судячи з поданої до ЦВК, в Придністров'ї у нинішнього лідера регіону є нерухоме майно: однокімнатна квартира в Тирасполі площею 76,4 кв.м та гараж на 21 кв. м .; трикімнатна квартира на 89,8 кв.м в місті Рибниця, а також льох площею понад 260 кв. метрів в селі Строенци того ж району; земельні ділянки в Тирасполі (24 кв. м.) і в селі Строенци на 22,8 тис. кв. метрів. подробиці: ТУТ

Транспортні засоби на ім'я Шевчука не зареєстровані.

Як з'ясували журналісти RISE Moldova, проаналізувавши дані українських прикордонників, ставши главою Придністров'я Євген Шевчук, за паспортом громадянина Російської Федерації, мінімум 5 разів літав через Одесу на приватних літаках. У квітні 2013 рік, на борту австрійської авіакомпанії EUROP STAR, Шевчук злітав з Одеси в салоннік (Греція) і назад. У листопаді 2013 року, на приватному літаку казахської компанії ORIENTEAGLE, нинішній глава Придністров'я злітав за маршрутом Одеса-аеропорт Сабіха (Туреччина) -Сабіха-Одеса. У грудні того ж року, теж на приватному літаку російської компанії Transaero, Шевчук побував у Москві. подробиці: ТУТ

Послуги від головного комуніста
Лідер Придністровської комуністичної партії Олег Хоржан (40 років) також балотується на посаду президента Партію він зареєстрував в 2004 році і з тих пір є її беззмінним головою ( ДОК ). В даний час працює і депутатом Верховної ради. З 1992 року Хоржан встиг попрацювати і вчителем, і юристом.

У 2007 році, за організацію в Придністров'ї мітингу протесту проти зростання цін і тарифів, судом Тирасполя засуджений умовно на один рік. подробиці: ТУТ

подробиці:   ТУТ

Хоржан повідомив ЦВК, що володіє будинком в місті Дубоссари (82,6 кв.м.); однокімнатної квартири близько 18 кв. м. в Рибниці; двокімнатної квартири на 36 кв. м. в Бендерах і сараю на 7 кв. метрів. У Тирасполі головному комуністу Придністров'я ще належить 50% офісної будівлі на 129,5 кв.м .; 50% земельної ділянки на 87 кв.м, а також легковий автомобіль «Тойота Камрі» (у спільній власності).

У соціальних мережах його називають молодшим помічником Шевчука. І це не безпідставно. Хоржан розділяє точку зору лідера регіону. Наприклад, 7 жовтня 2016 року, на позачерговому пленарному засіданні Верховної ради, Хоржан підтримав чинного президента, потім вийшов із залу засідання слідом за Шевчуком.

Як і президент, головний комуніст регіону виступає проти місцевих олігархів. 7 листопада Хоржан організував в Тирасполі партійний мітинг проти «Шерифа», але в підтримку Шевчука. У свою чергу, кількома місяцями раніше, Шевчук нагородив Хоржана орденом першого ступеня, в тому числі за «активну громадську діяльність». подробиці: ТУТ

Головний комуніст регіону балотувався в президенти і в 2011 році, набравши тоді 5,09% голосів.

Суддя зі стажем
Пост глави регіону хоче зайняти і колишній суддя, 56-річний Володимир Григор'єв. При першому президенті Придністров'я, Ігоря Смирнова, працював його радником з правових питань, суддею Арбітражного суду в Тирасполі, головою Конституційного суду, першим віце-міністром юстиції.

З 2010 по 2013 рік нинішній кандидат Григор'єв керував юридичною компанією «ЮрКомп» З 2010 по 2013 рік нинішній кандидат Григор'єв керував юридичною компанією «ЮрКомп». З 2013 року по теперішній час займає посаду директора філії Національного університету «Одеська юридична академія» в Тирасполі. подробиці: ТУТ

У столиці Придністров'я у Григор'єва є дві земельні ділянки площею 636 кв.м. і 860 кв.м (так вказав сам кандидат), а також він задекларував у своїй власності легковий автомобіль «Мерседес-Е 320»

Володимир Григор'єв: У першу чергу, ставши президентом, я маю намір винести на референдум питання про розпуск нинішнього Верховного ради, а потім перевести всіх депутатів на професійну основу. Негоже, коли парламент перетворився в ставлеників одного холдингу.

Прокурор без майна
На посаду президента претендує і екс-міністр юстиції регіону, а сьогодні - головний прокурор невизнаної республіки, 38-річний Олександр Делі, призначений на цю посаду в кінці 2012 року, - Прокурор без майна   На посаду президента претендує і екс-міністр юстиції регіону, а сьогодні - головний прокурор невизнаної республіки, 38-річний Олександр Делі, призначений на цю посаду в кінці 2012 року, -   після приходу Шевчука до влади після приходу Шевчука до влади.

Делі працював на різних посадах в органах прокуратури (2000-2006); в 2006 очолював Торгово-промислову палату. В цьому ж році знову працевлаштувався в рокуратуру. З 2009 року по 2012 працював в Міністерстві юстиції. подробиці: ТУТ

У Придністров'ї нерухомим майном і транспортними засобами офіційно не володіє. подробиці: ТУТ

«Особистий» психолог Шевчука
Серед зареєстрованих кандидатів є і жінка, 41 -жітельніца села Суклея (Слободзейський район) Ірина Васілакі, відома як народний цілитель і блогер. Жінка повідомляє, що сьогодні вона безробітна, але в своєму відеоблозі на YouTube стверджує, що раніше нібито працювала особистим психологом у президента Євгена Шевчука.

Ірина Васілакі перша подала документи в ЦВК і, відповідно, перша отримала підписні листи для збору підписів Ірина Васілакі перша подала документи в ЦВК і, відповідно, перша отримала підписні листи для збору підписів. Зібрати в свою підтримку, для реєстрації кандидатом, 10 тис. Голосів виявилося непросто. Проте, 18 листопада Васілакі все-таки отримала офіційний статус кандидата в президенти регіону, хоча і зареєстрована в місцевому Центрвиборчкомі, після перевірки підписних листів, останньої.

У селі Суклея у неї є житловий будинок площею 103,8 кв.м. і в м Тирасполь підвал площею 112,8 кв.м.

Ірина Васілакі: Як майбутній гарант Конституції, я не можу порушувати закон, а тому будь-який коментар пресі повинна погоджувати з Центрвиборчкомом. Я не хочу, щоб за кілька днів до виборів знайшли привід і мене зняли з виборчих перегонів. Так, я можу підтвердити, що була особистим психологом Шевчука. До його обрання президентом ми зустрічалися майже щодня. Більше деталей надати не можу.

Їх не беруть в президенти
Посада президента регіону бажали зайняти ще п'ятеро інших місцевих жителів. З різних причин вони не були зареєстровані ЦВК як кандидати або їх виключили з передвиборної гонки. Основна причина відмови в реєстрації: надання недостатньої кількості достовірних підписів на підтримку свого висунення або надання невірної інформації про агітаційних матеріалах.

Це колишній глава Верховної ради, 74-річний Григорій Маракуца ; Екс-глава служби безпеки президента Євгена Шевчука, колишній глава придністровської митниці та Міністерства внутрішніх справ, 50-річний Геннадій Кузьмичов ; Євген Вьюшков - 52 річний пенсіонер, полковник МВС Придністров'я; Анастасія Козодаева, - 55 річну безробітну і 48 річний житель регіону - Володимир Герасютенко.

Марія ТУЗЛОВА, Володимир ТХОРИКА

Дана стаття публікується в рамках проекту «Якісна журналістика для демократії», що впроваджується на основі гранту, наданого Європейським союзом. Сума європейського гранту покриває 90% вартості проекту. Співфінансування проекту «Якісна журналістика за демократію» в 2016 році забезпечено Бюро з прав людини і праці при Державному департаменті США. Висловлені думки і зауваження належать автору і не обов'язково відображають думку Європейського союзу.
Переопубликования статей з www.rise.md допускається, але обсягом не більше 1000 символів. В обов'язковому порядку необхідно цитувати джерело і автора інформації, а в разі переопубликования інформації веб-порталами необхідно проставляти і пряму гіперпосилання на цитовану на rise.md статтю. Повний переопубликования можливо тільки за умови угоди, укладеної з RISE Moldova. Матеріали on-line платформи www.rise.md захищені Законом №139 про авторське право і суміжні права, а також деонтологічних кодексом журналіста Республіки Молдова.

Стаття З ТЕМИ:

«Різники» придністровського бюджету

Бізнес-корпорація «Верховна рада»

Республіка Шериф

Вибори у Придністров'ї: від генерала до мага: Rise Moldova

За 26 років самопроголошеної Придністровської молдавської республікою встигли «покермувати» два президента. У неділю, 11 грудня, близько півмільйона жителів регіону очікують на виборчих дільницях. Їм належить вибрати одного з шести кандидатів, які беруть участь у передвиборній боротьбі за президентське крісло. Фаворитами є нинішній президент регіону і спікер так званої Верховної ради (місцевого парламенту). Перший, після обрання в 2011 році главою самопроголошеної республіки, неодноразово літав по російському паспорту на чартерних літаках, а другий, що просувається у владу найманими менеджерами місцевих олігархів, до того ж до російського встиг обзавестися і українським громадянством. журналісти RISE Moldova зробили «рентген», вивчивши майно і інтереси, всіх претендентів на президентське крісло, серед яких є люди різних професій: юристи, економісти і навіть маг.

Т.зв. президент Придністров'я, який обирається на 5 років, визначає основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики невизнаної республіки, визначає склад місцевого уряду, призначає глав міст і районів. Це серйозний політичний ресурс і боротьба за нього ведеться теж серйозна.

У прийдешніх в грудні 2016 року виборах виявили бажання брати участь 13 осіб, але з них змогли зареєструватися семеро. З різних причин, до самих виборів «дійшли» шестеро: Вадим Красносельський, Євген Шевчук, Олег Хоржан, Володимир Григор'єв, Олександр Делі, Ірина Васілакі.

Будь-який з них переможе в першому турі, якщо заручиться підтримкою як мінімум 50% виборців, що прийшли на вибори за умови, що явка складе не менше 25% Будь-який з них переможе в першому турі, якщо заручиться підтримкою як мінімум 50% виборців, що прийшли на вибори за умови, що явка складе не менше 25%. Всього у виборчих урн очікують 417 тис. Жителів регіону з правом голосу.

Громадянин України, підтриманий «корпорацією»
Вадим Красносельський (46 років) - до середини жовтня нинішнього року очолював Верховну раду (парламент) невизнаної республіки, кожен третій депутат якого одночасно займає ключові посади в компаніях місцевого холдингу «Шериф». подробиці: ТУТ

подробиці:   ТУТ

Сам Красносельський дистанціюється від холдингу. Разом з тим, з 2012 року по листопад 2015 року він був радником голови ради директорів фірми «Інтердністроком» (IDC), - єдиного в регіоні оператора мобільного зв'язку, який входить в групу компаній «Шериф» . До цього працював у місцевій міліції, дослужившись до генерала внутрішніх справ. З 2007 по 2012, під час перебування президентом Придністров'я Ігоря Смирнова, Красносельський займав посаду міністра МВС самопроголошеної республіки.

Кандидатуру Вадима Миколайовича на майбутніх виборах підтримує тираспольський телеканал ТСВ, заснований батьками-засновниками "Шерифа», - олігархом Віктором Гушан і його бізнес-партнером Іллею Казмали. Цей же телеканал критикує діяльність чинного президента Придністров'я і головного опонента Красносільського на виборах, - Євгенія Шевчука.

Згідно з реєстром юридичних осіб Придністров'я, Вадим Красносельський обіймає посаду президента Республіканської громадської організації «Федерація веслувального спорту Придністров'я».

Нерухомого майна в Придністров'ї кандидат не зареєстрував, зате у власності Красносільського, згідно його декларації до ЦВК, - 2 автомобілі - «Тойота» і «Лексус». подробиці: ТУТ

Передвиборна агітація кандидата стилізована під стиль і кольори партійної символіки прокремлівської партії «Єдина Росія». Про підтримку цієї партією кандидатури Красносільського йдеться і в одному з агітаційних буклетів кандидата. У буклеті фото кандидата з'явилося поруч з відомим російським співаком, депутатом Держдуми РФ Йосипом Кобзоном. У свою чергу, Кобзон висловив обурення використанням своєї фотографії, повідомивши придністровським журналістам, що «я не знаю його [Красносільського] і ніколи не знав».

«Я дуже шкодую, що деякі опоненти використовують мою фотографію в своїх пропагандистських, так би мовити, метою», - сказав депутат Держдуми Подробиці: ТУТ

За даними з українського кордону, що є у розпорядженні RISE Moldova , За останні 10 років, з 2005 по 2015 рік, Красносельський перетинав молдавсько-український кордон за паспортами громадянина Російської Федерації, а з 2012 року і по паспорту громадянина України. подробиці: ТУТ

Конфронтація з холдингом і чартери президента
Чинний (з кінця 2011 року) президент Придністров'я, 48-річний Євген Шевчук також балотується на вищу посаду глави регіону.

Цей кандидат також використовує фотографію Йосипа Кобзона, - на вулицях Тирасполя з'явилися білборди з фразою під фото Кобзона: «Якби я був придністровців, то вибрав би Євгена Шевчука».

У минулому Шевчук працював віце-директором компанії «Шериф» (з 1998 по 2000 рік), був депутатом Верховної ради трьох скликань (з 2000 по 2011 рік)
У минулому Шевчук працював віце-директором компанії «Шериф» (з 1998 по 2000 рік), був депутатом Верховної ради трьох скликань (з 2000 по 2011 рік). У 2006 році став першим головою партії «Оновлення», представленої сьогодні в ВС більшістю депутатів.

У 2010 році (як то кажуть на сторінці кандидата, і в усіх його біографіях, розміщених в інтернеті), Шевчук вийшов з партії, пояснивши це тим, що спонсор даної політичної сили запропонував йому подати у відставку з поста голови політформування, а ще про відхід його попросили в керівництві «Оновлення».

У березні 2016 року головою "Оновлення" була обрана Галина Антюфеева, дружина колишнього глави КДБ регіону Володимира Антюфеева, яка також є і заступником голови ВС, тобто Вадима Красносільського.

Протягом останніх п'яти років Шевчук жорстко конфліктував зі своїми колишнім роботодавцем, намагаючись обмежити його економічний і політичний вплив (Подробиці: ТУТ ). Але особливих успіхів не досяг: на минулих рік тому вибори у Верховну раду представники «фракції» «Шерифа» отримали більшість.

Згідно з реєстром юридичних осіб регіону, Євген Шевчук є керівником НВО «Придністровський гуманітарний фонд» і головою Громадської організації «Союз платників податків Придністров'я».

З 2012 року Шевчук, уже будучи президентом регіону, став співзасновником і громадської організації, зареєстрованої в Москві, - Центру сприяння соціально-економічному розвитку Придністров'я (ЦС СЕРП). Головою правління Центру значиться громадянин РФ Владислав Волков, керівний і володіє в Москві ще однією компанією, - «Енергія Сходу» спеціалізується на торгівлі нафтопродуктами. подробиці: ТУТ

Судячи з поданої до ЦВК, в Придністров'ї у нинішнього лідера регіону є нерухоме майно: однокімнатна квартира в Тирасполі площею 76,4 кв.м та гараж на 21 кв. м .; трикімнатна квартира на 89,8 кв.м в місті Рибниця, а також льох площею понад 260 кв. метрів в селі Строенци того ж району; земельні ділянки в Тирасполі (24 кв. м.) і в селі Строенци на 22,8 тис. кв. метрів. подробиці: ТУТ

Транспортні засоби на ім'я Шевчука не зареєстровані.

Як з'ясували журналісти RISE Moldova, проаналізувавши дані українських прикордонників, ставши главою Придністров'я Євген Шевчук, за паспортом громадянина Російської Федерації, мінімум 5 разів літав через Одесу на приватних літаках. У квітні 2013 рік, на борту австрійської авіакомпанії EUROP STAR, Шевчук злітав з Одеси в салоннік (Греція) і назад. У листопаді 2013 року, на приватному літаку казахської компанії ORIENTEAGLE, нинішній глава Придністров'я злітав за маршрутом Одеса-аеропорт Сабіха (Туреччина) -Сабіха-Одеса. У грудні того ж року, теж на приватному літаку російської компанії Transaero, Шевчук побував у Москві. подробиці: ТУТ

Послуги від головного комуніста
Лідер Придністровської комуністичної партії Олег Хоржан (40 років) також балотується на посаду президента Партію він зареєстрував в 2004 році і з тих пір є її беззмінним головою ( ДОК ). В даний час працює і депутатом Верховної ради. З 1992 року Хоржан встиг попрацювати і вчителем, і юристом.

У 2007 році, за організацію в Придністров'ї мітингу протесту проти зростання цін і тарифів, судом Тирасполя засуджений умовно на один рік. подробиці: ТУТ

подробиці:   ТУТ

Хоржан повідомив ЦВК, що володіє будинком в місті Дубоссари (82,6 кв.м.); однокімнатної квартири близько 18 кв. м. в Рибниці; двокімнатної квартири на 36 кв. м. в Бендерах і сараю на 7 кв. метрів. У Тирасполі головному комуністу Придністров'я ще належить 50% офісної будівлі на 129,5 кв.м .; 50% земельної ділянки на 87 кв.м, а також легковий автомобіль «Тойота Камрі» (у спільній власності).

У соціальних мережах його називають молодшим помічником Шевчука. І це не безпідставно. Хоржан розділяє точку зору лідера регіону. Наприклад, 7 жовтня 2016 року, на позачерговому пленарному засіданні Верховної ради, Хоржан підтримав чинного президента, потім вийшов із залу засідання слідом за Шевчуком.

Як і президент, головний комуніст регіону виступає проти місцевих олігархів. 7 листопада Хоржан організував в Тирасполі партійний мітинг проти «Шерифа», але в підтримку Шевчука. У свою чергу, кількома місяцями раніше, Шевчук нагородив Хоржана орденом першого ступеня, в тому числі за «активну громадську діяльність». подробиці: ТУТ

Головний комуніст регіону балотувався в президенти і в 2011 році, набравши тоді 5,09% голосів.

Суддя зі стажем
Пост глави регіону хоче зайняти і колишній суддя, 56-річний Володимир Григор'єв. При першому президенті Придністров'я, Ігоря Смирнова, працював його радником з правових питань, суддею Арбітражного суду в Тирасполі, головою Конституційного суду, першим віце-міністром юстиції.

З 2010 по 2013 рік нинішній кандидат Григор'єв керував юридичною компанією «ЮрКомп» З 2010 по 2013 рік нинішній кандидат Григор'єв керував юридичною компанією «ЮрКомп». З 2013 року по теперішній час займає посаду директора філії Національного університету «Одеська юридична академія» в Тирасполі. подробиці: ТУТ

У столиці Придністров'я у Григор'єва є дві земельні ділянки площею 636 кв.м. і 860 кв.м (так вказав сам кандидат), а також він задекларував у своїй власності легковий автомобіль «Мерседес-Е 320»

Володимир Григор'єв: У першу чергу, ставши президентом, я маю намір винести на референдум питання про розпуск нинішнього Верховного ради, а потім перевести всіх депутатів на професійну основу. Негоже, коли парламент перетворився в ставлеників одного холдингу.

Прокурор без майна
На посаду президента претендує і екс-міністр юстиції регіону, а сьогодні - головний прокурор невизнаної республіки, 38-річний Олександр Делі, призначений на цю посаду в кінці 2012 року, - Прокурор без майна   На посаду президента претендує і екс-міністр юстиції регіону, а сьогодні - головний прокурор невизнаної республіки, 38-річний Олександр Делі, призначений на цю посаду в кінці 2012 року, -   після приходу Шевчука до влади після приходу Шевчука до влади.

Делі працював на різних посадах в органах прокуратури (2000-2006); в 2006 очолював Торгово-промислову палату. В цьому ж році знову працевлаштувався в рокуратуру. З 2009 року по 2012 працював в Міністерстві юстиції. подробиці: ТУТ

У Придністров'ї нерухомим майном і транспортними засобами офіційно не володіє. подробиці: ТУТ

«Особистий» психолог Шевчука
Серед зареєстрованих кандидатів є і жінка, 41 -жітельніца села Суклея (Слободзейський район) Ірина Васілакі, відома як народний цілитель і блогер. Жінка повідомляє, що сьогодні вона безробітна, але в своєму відеоблозі на YouTube стверджує, що раніше нібито працювала особистим психологом у президента Євгена Шевчука.

Ірина Васілакі перша подала документи в ЦВК і, відповідно, перша отримала підписні листи для збору підписів Ірина Васілакі перша подала документи в ЦВК і, відповідно, перша отримала підписні листи для збору підписів. Зібрати в свою підтримку, для реєстрації кандидатом, 10 тис. Голосів виявилося непросто. Проте, 18 листопада Васілакі все-таки отримала офіційний статус кандидата в президенти регіону, хоча і зареєстрована в місцевому Центрвиборчкомі, після перевірки підписних листів, останньої.

У селі Суклея у неї є житловий будинок площею 103,8 кв.м. і в м Тирасполь підвал площею 112,8 кв.м.

Ірина Васілакі: Як майбутній гарант Конституції, я не можу порушувати закон, а тому будь-який коментар пресі повинна погоджувати з Центрвиборчкомом. Я не хочу, щоб за кілька днів до виборів знайшли привід і мене зняли з виборчих перегонів. Так, я можу підтвердити, що була особистим психологом Шевчука. До його обрання президентом ми зустрічалися майже щодня. Більше деталей надати не можу.

Їх не беруть в президенти
Посада президента регіону бажали зайняти ще п'ятеро інших місцевих жителів. З різних причин вони не були зареєстровані ЦВК як кандидати або їх виключили з передвиборної гонки. Основна причина відмови в реєстрації: надання недостатньої кількості достовірних підписів на підтримку свого висунення або надання невірної інформації про агітаційних матеріалах.

Це колишній глава Верховної ради, 74-річний Григорій Маракуца ; Екс-глава служби безпеки президента Євгена Шевчука, колишній глава придністровської митниці та Міністерства внутрішніх справ, 50-річний Геннадій Кузьмичов ; Євген Вьюшков - 52 річний пенсіонер, полковник МВС Придністров'я; Анастасія Козодаева, - 55 річну безробітну і 48 річний житель регіону - Володимир Герасютенко.

Марія ТУЗЛОВА, Володимир ТХОРИКА

Дана стаття публікується в рамках проекту «Якісна журналістика для демократії», що впроваджується на основі гранту, наданого Європейським союзом. Сума європейського гранту покриває 90% вартості проекту. Співфінансування проекту «Якісна журналістика за демократію» в 2016 році забезпечено Бюро з прав людини і праці при Державному департаменті США. Висловлені думки і зауваження належать автору і не обов'язково відображають думку Європейського союзу.
Переопубликования статей з www.rise.md допускається, але обсягом не більше 1000 символів. В обов'язковому порядку необхідно цитувати джерело і автора інформації, а в разі переопубликования інформації веб-порталами необхідно проставляти і пряму гіперпосилання на цитовану на rise.md статтю. Повний переопубликования можливо тільки за умови угоди, укладеної з RISE Moldova. Матеріали on-line платформи www.rise.md захищені Законом №139 про авторське право і суміжні права, а також деонтологічних кодексом журналіста Республіки Молдова.

Стаття З ТЕМИ:

«Різники» придністровського бюджету

Бізнес-корпорація «Верховна рада»

Республіка Шериф

Вибори у Придністров'ї: від генерала до мага: Rise Moldova

За 26 років самопроголошеної Придністровської молдавської республікою встигли «покермувати» два президента. У неділю, 11 грудня, близько півмільйона жителів регіону очікують на виборчих дільницях. Їм належить вибрати одного з шести кандидатів, які беруть участь у передвиборній боротьбі за президентське крісло. Фаворитами є нинішній президент регіону і спікер так званої Верховної ради (місцевого парламенту). Перший, після обрання в 2011 році главою самопроголошеної республіки, неодноразово літав по російському паспорту на чартерних літаках, а другий, що просувається у владу найманими менеджерами місцевих олігархів, до того ж до російського встиг обзавестися і українським громадянством. журналісти RISE Moldova зробили «рентген», вивчивши майно і інтереси, всіх претендентів на президентське крісло, серед яких є люди різних професій: юристи, економісти і навіть маг.

Т.зв. президент Придністров'я, який обирається на 5 років, визначає основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики невизнаної республіки, визначає склад місцевого уряду, призначає глав міст і районів. Це серйозний політичний ресурс і боротьба за нього ведеться теж серйозна.

У прийдешніх в грудні 2016 року виборах виявили бажання брати участь 13 осіб, але з них змогли зареєструватися семеро. З різних причин, до самих виборів «дійшли» шестеро: Вадим Красносельський, Євген Шевчук, Олег Хоржан, Володимир Григор'єв, Олександр Делі, Ірина Васілакі.

Будь-який з них переможе в першому турі, якщо заручиться підтримкою як мінімум 50% виборців, що прийшли на вибори за умови, що явка складе не менше 25% Будь-який з них переможе в першому турі, якщо заручиться підтримкою як мінімум 50% виборців, що прийшли на вибори за умови, що явка складе не менше 25%. Всього у виборчих урн очікують 417 тис. Жителів регіону з правом голосу.

Громадянин України, підтриманий «корпорацією»
Вадим Красносельський (46 років) - до середини жовтня нинішнього року очолював Верховну раду (парламент) невизнаної республіки, кожен третій депутат якого одночасно займає ключові посади в компаніях місцевого холдингу «Шериф». подробиці: ТУТ

подробиці:   ТУТ

Сам Красносельський дистанціюється від холдингу. Разом з тим, з 2012 року по листопад 2015 року він був радником голови ради директорів фірми «Інтердністроком» (IDC), - єдиного в регіоні оператора мобільного зв'язку, який входить в групу компаній «Шериф» . До цього працював у місцевій міліції, дослужившись до генерала внутрішніх справ. З 2007 по 2012, під час перебування президентом Придністров'я Ігоря Смирнова, Красносельський займав посаду міністра МВС самопроголошеної республіки.

Кандидатуру Вадима Миколайовича на майбутніх виборах підтримує тираспольський телеканал ТСВ, заснований батьками-засновниками "Шерифа», - олігархом Віктором Гушан і його бізнес-партнером Іллею Казмали. Цей же телеканал критикує діяльність чинного президента Придністров'я і головного опонента Красносільського на виборах, - Євгенія Шевчука.

Згідно з реєстром юридичних осіб Придністров'я, Вадим Красносельський обіймає посаду президента Республіканської громадської організації «Федерація веслувального спорту Придністров'я».

Нерухомого майна в Придністров'ї кандидат не зареєстрував, зате у власності Красносільського, згідно його декларації до ЦВК, - 2 автомобілі - «Тойота» і «Лексус». подробиці: ТУТ

Передвиборна агітація кандидата стилізована під стиль і кольори партійної символіки прокремлівської партії «Єдина Росія». Про підтримку цієї партією кандидатури Красносільського йдеться і в одному з агітаційних буклетів кандидата. У буклеті фото кандидата з'явилося поруч з відомим російським співаком, депутатом Держдуми РФ Йосипом Кобзоном. У свою чергу, Кобзон висловив обурення використанням своєї фотографії, повідомивши придністровським журналістам, що «я не знаю його [Красносільського] і ніколи не знав».

«Я дуже шкодую, що деякі опоненти використовують мою фотографію в своїх пропагандистських, так би мовити, метою», - сказав депутат Держдуми Подробиці: ТУТ

За даними з українського кордону, що є у розпорядженні RISE Moldova , За останні 10 років, з 2005 по 2015 рік, Красносельський перетинав молдавсько-український кордон за паспортами громадянина Російської Федерації, а з 2012 року і по паспорту громадянина України. подробиці: ТУТ

Конфронтація з холдингом і чартери президента
Чинний (з кінця 2011 року) президент Придністров'я, 48-річний Євген Шевчук також балотується на вищу посаду глави регіону.

Цей кандидат також використовує фотографію Йосипа Кобзона, - на вулицях Тирасполя з'явилися білборди з фразою під фото Кобзона: «Якби я був придністровців, то вибрав би Євгена Шевчука».

У минулому Шевчук працював віце-директором компанії «Шериф» (з 1998 по 2000 рік), був депутатом Верховної ради трьох скликань (з 2000 по 2011 рік)
У минулому Шевчук працював віце-директором компанії «Шериф» (з 1998 по 2000 рік), був депутатом Верховної ради трьох скликань (з 2000 по 2011 рік). У 2006 році став першим головою партії «Оновлення», представленої сьогодні в ВС більшістю депутатів.

У 2010 році (як то кажуть на сторінці кандидата, і в усіх його біографіях, розміщених в інтернеті), Шевчук вийшов з партії, пояснивши це тим, що спонсор даної політичної сили запропонував йому подати у відставку з поста голови політформування, а ще про відхід його попросили в керівництві «Оновлення».

У березні 2016 року головою "Оновлення" була обрана Галина Антюфеева, дружина колишнього глави КДБ регіону Володимира Антюфеева, яка також є і заступником голови ВС, тобто Вадима Красносільського.

Протягом останніх п'яти років Шевчук жорстко конфліктував зі своїми колишнім роботодавцем, намагаючись обмежити його економічний і політичний вплив (Подробиці: ТУТ ). Але особливих успіхів не досяг: на минулих рік тому вибори у Верховну раду представники «фракції» «Шерифа» отримали більшість.

Згідно з реєстром юридичних осіб регіону, Євген Шевчук є керівником НВО «Придністровський гуманітарний фонд» і головою Громадської організації «Союз платників податків Придністров'я».

З 2012 року Шевчук, уже будучи президентом регіону, став співзасновником і громадської організації, зареєстрованої в Москві, - Центру сприяння соціально-економічному розвитку Придністров'я (ЦС СЕРП). Головою правління Центру значиться громадянин РФ Владислав Волков, керівний і володіє в Москві ще однією компанією, - «Енергія Сходу» спеціалізується на торгівлі нафтопродуктами. подробиці: ТУТ

Судячи з поданої до ЦВК, в Придністров'ї у нинішнього лідера регіону є нерухоме майно: однокімнатна квартира в Тирасполі площею 76,4 кв.м та гараж на 21 кв. м .; трикімнатна квартира на 89,8 кв.м в місті Рибниця, а також льох площею понад 260 кв. метрів в селі Строенци того ж району; земельні ділянки в Тирасполі (24 кв. м.) і в селі Строенци на 22,8 тис. кв. метрів. подробиці: ТУТ

Транспортні засоби на ім'я Шевчука не зареєстровані.

Як з'ясували журналісти RISE Moldova, проаналізувавши дані українських прикордонників, ставши главою Придністров'я Євген Шевчук, за паспортом громадянина Російської Федерації, мінімум 5 разів літав через Одесу на приватних літаках. У квітні 2013 рік, на борту австрійської авіакомпанії EUROP STAR, Шевчук злітав з Одеси в салоннік (Греція) і назад. У листопаді 2013 року, на приватному літаку казахської компанії ORIENTEAGLE, нинішній глава Придністров'я злітав за маршрутом Одеса-аеропорт Сабіха (Туреччина) -Сабіха-Одеса. У грудні того ж року, теж на приватному літаку російської компанії Transaero, Шевчук побував у Москві. подробиці: ТУТ

Послуги від головного комуніста
Лідер Придністровської комуністичної партії Олег Хоржан (40 років) також балотується на посаду президента Партію він зареєстрував в 2004 році і з тих пір є її беззмінним головою ( ДОК ). В даний час працює і депутатом Верховної ради. З 1992 року Хоржан встиг попрацювати і вчителем, і юристом.

У 2007 році, за організацію в Придністров'ї мітингу протесту проти зростання цін і тарифів, судом Тирасполя засуджений умовно на один рік. подробиці: ТУТ

подробиці:   ТУТ

Хоржан повідомив ЦВК, що володіє будинком в місті Дубоссари (82,6 кв.м.); однокімнатної квартири близько 18 кв. м. в Рибниці; двокімнатної квартири на 36 кв. м. в Бендерах і сараю на 7 кв. метрів. У Тирасполі головному комуністу Придністров'я ще належить 50% офісної будівлі на 129,5 кв.м .; 50% земельної ділянки на 87 кв.м, а також легковий автомобіль «Тойота Камрі» (у спільній власності).

У соціальних мережах його називають молодшим помічником Шевчука. І це не безпідставно. Хоржан розділяє точку зору лідера регіону. Наприклад, 7 жовтня 2016 року, на позачерговому пленарному засіданні Верховної ради, Хоржан підтримав чинного президента, потім вийшов із залу засідання слідом за Шевчуком.

Як і президент, головний комуніст регіону виступає проти місцевих олігархів. 7 листопада Хоржан організував в Тирасполі партійний мітинг проти «Шерифа», але в підтримку Шевчука. У свою чергу, кількома місяцями раніше, Шевчук нагородив Хоржана орденом першого ступеня, в тому числі за «активну громадську діяльність». подробиці: ТУТ

Головний комуніст регіону балотувався в президенти і в 2011 році, набравши тоді 5,09% голосів.

Суддя зі стажем
Пост глави регіону хоче зайняти і колишній суддя, 56-річний Володимир Григор'єв. При першому президенті Придністров'я, Ігоря Смирнова, працював його радником з правових питань, суддею Арбітражного суду в Тирасполі, головою Конституційного суду, першим віце-міністром юстиції.

З 2010 по 2013 рік нинішній кандидат Григор'єв керував юридичною компанією «ЮрКомп» З 2010 по 2013 рік нинішній кандидат Григор'єв керував юридичною компанією «ЮрКомп». З 2013 року по теперішній час займає посаду директора філії Національного університету «Одеська юридична академія» в Тирасполі. подробиці: ТУТ

У столиці Придністров'я у Григор'єва є дві земельні ділянки площею 636 кв.м. і 860 кв.м (так вказав сам кандидат), а також він задекларував у своїй власності легковий автомобіль «Мерседес-Е 320»

Володимир Григор'єв: У першу чергу, ставши президентом, я маю намір винести на референдум питання про розпуск нинішнього Верховного ради, а потім перевести всіх депутатів на професійну основу. Негоже, коли парламент перетворився в ставлеників одного холдингу.

Прокурор без майна
На посаду президента претендує і екс-міністр юстиції регіону, а сьогодні - головний прокурор невизнаної республіки, 38-річний Олександр Делі, призначений на цю посаду в кінці 2012 року, - Прокурор без майна   На посаду президента претендує і екс-міністр юстиції регіону, а сьогодні - головний прокурор невизнаної республіки, 38-річний Олександр Делі, призначений на цю посаду в кінці 2012 року, -   після приходу Шевчука до влади після приходу Шевчука до влади.

Делі працював на різних посадах в органах прокуратури (2000-2006); в 2006 очолював Торгово-промислову палату. В цьому ж році знову працевлаштувався в рокуратуру. З 2009 року по 2012 працював в Міністерстві юстиції. подробиці: ТУТ

У Придністров'ї нерухомим майном і транспортними засобами офіційно не володіє. подробиці: ТУТ

«Особистий» психолог Шевчука
Серед зареєстрованих кандидатів є і жінка, 41 -жітельніца села Суклея (Слободзейський район) Ірина Васілакі, відома як народний цілитель і блогер. Жінка повідомляє, що сьогодні вона безробітна, але в своєму відеоблозі на YouTube стверджує, що раніше нібито працювала особистим психологом у президента Євгена Шевчука.

Ірина Васілакі перша подала документи в ЦВК і, відповідно, перша отримала підписні листи для збору підписів Ірина Васілакі перша подала документи в ЦВК і, відповідно, перша отримала підписні листи для збору підписів. Зібрати в свою підтримку, для реєстрації кандидатом, 10 тис. Голосів виявилося непросто. Проте, 18 листопада Васілакі все-таки отримала офіційний статус кандидата в президенти регіону, хоча і зареєстрована в місцевому Центрвиборчкомі, після перевірки підписних листів, останньої.

У селі Суклея у неї є житловий будинок площею 103,8 кв.м. і в м Тирасполь підвал площею 112,8 кв.м.

Ірина Васілакі: Як майбутній гарант Конституції, я не можу порушувати закон, а тому будь-який коментар пресі повинна погоджувати з Центрвиборчкомом. Я не хочу, щоб за кілька днів до виборів знайшли привід і мене зняли з виборчих перегонів. Так, я можу підтвердити, що була особистим психологом Шевчука. До його обрання президентом ми зустрічалися майже щодня. Більше деталей надати не можу.

Їх не беруть в президенти
Посада президента регіону бажали зайняти ще п'ятеро інших місцевих жителів. З різних причин вони не були зареєстровані ЦВК як кандидати або їх виключили з передвиборної гонки. Основна причина відмови в реєстрації: надання недостатньої кількості достовірних підписів на підтримку свого висунення або надання невірної інформації про агітаційних матеріалах.

Це колишній глава Верховної ради, 74-річний Григорій Маракуца ; Екс-глава служби безпеки президента Євгена Шевчука, колишній глава придністровської митниці та Міністерства внутрішніх справ, 50-річний Геннадій Кузьмичов ; Євген Вьюшков - 52 річний пенсіонер, полковник МВС Придністров'я; Анастасія Козодаева, - 55 річну безробітну і 48 річний житель регіону - Володимир Герасютенко.

Марія ТУЗЛОВА, Володимир ТХОРИКА

Дана стаття публікується в рамках проекту «Якісна журналістика для демократії», що впроваджується на основі гранту, наданого Європейським союзом. Сума європейського гранту покриває 90% вартості проекту. Співфінансування проекту «Якісна журналістика за демократію» в 2016 році забезпечено Бюро з прав людини і праці при Державному департаменті США. Висловлені думки і зауваження належать автору і не обов'язково відображають думку Європейського союзу.
Переопубликования статей з www.rise.md допускається, але обсягом не більше 1000 символів. В обов'язковому порядку необхідно цитувати джерело і автора інформації, а в разі переопубликования інформації веб-порталами необхідно проставляти і пряму гіперпосилання на цитовану на rise.md статтю. Повний переопубликования можливо тільки за умови угоди, укладеної з RISE Moldova. Матеріали on-line платформи www.rise.md захищені Законом №139 про авторське право і суміжні права, а також деонтологічних кодексом журналіста Республіки Молдова.

Стаття З ТЕМИ:

«Різники» придністровського бюджету

Бізнес-корпорація «Верховна рада»

Республіка Шериф

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация