Вибори в Держдуму обіцяють бути найцікавішими за останні 12 років

  1. Завжди вибираємо по-новому

Завжди вибираємо по-новому

8 вересня 2016 р відбудуться сьомі вибори в Державну думу Федеральних зборів Російської Федерації. Що змінилося в порівнянні з попередніми кампаніями?
Прийнята в 2014 р президентська редакція закону «Про вибори депутатів Держдуми» передбачає їх обрання за змішаною системою, коли половина з 450 місць віддається одномандатникам - вперше з 2003 року, нагадує політолог Аркадій Любарі. При цьому прохідний поріг для партій знижено з 7 до 5%.
Безперешкодно брати участь у виборах можуть 14 партій, які набрали на попередніх думських виборах більше 3% голосів або зуміли провести партспісок хоча б в одне регіональне заксобранія. Іншим необхідно зібрати 200 000 підписів, але не більше 7000 в одному суб'єкті.
У виборах 2011 р брали участь всього сім партій, оскільки з 2007 р йшла ліквідація партій з чисельністю менше 50 000 чоловік і відділеннями менш ніж в половині регіонів. Але в 2012 р в закон про партії внесли зміну про зниження їх мінімальної чисельності до 500 осіб. Це теоретично дозволяє взяти участь у виборах 2016 74 партіям. Напевно будуть брати участь отримали парламентську пільгу, а з інших - тільки одиниці, вважає Любарі.
Для самовисуванців в порівнянні з 2003 р з'явилося кілька факторів, що ускладнюють участь у виборах, продовжує він. Раніше їм можна було реєструватися по заставі, а в разі збору підписів був потрібний 1% підписів жителів округу. Зараз - 3% підписів. При цьому допустима частка шлюбу знижена з 25 до 5%, до того ж потрібно нотаріально засвідчувати дані про збирачів підписів. Великою проблемою стане і те, що через перенесення кампанії на літо відпочиваючі не почують і не побачать агітацію одномандатників, вважає Любарі.
Вступив в силу і ряд нових заборон. Так, в агітації не можна буде використовувати зображення людей, які не є кандидатами. Висуватися в Держдуму не зможуть люди з судимістю за тяжкі злочини - до закінчення 10 років з дня зняття чи погашення судимості. Крім того, НКО, визнаним іноземними агентами (на кшталт руху «Голос»), заборонено будь-яку участь у виборчому процесі. Нарешті, складніше буде журналістам і спостерігачам. Представникам ЗМІ тепер необхідно заздалегідь акредитуватися для роботи на виборах. Списки спостерігачів теж потрібно подавати заздалегідь - за три дні, а одній людині можна бути спостерігачем не більше ніж на одній ділянці. Ну а для тих, хто порушить порядок роботи виборчкому або створить перешкоди участі в голосуванні (будь то журналісти або спостерігачі), передбачений штраф - від 2000 до 50 000 руб.

Що змінилося в порівнянні з попередніми кампаніями?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация