Вибори в Держдуму пройдуть 18 вересня 2016 року

  1. Дата проведення виборів
  2. виборче законодавство
  3. Схема одномандатних округах в
  4. Соціологія

Держдума прийняла в першому читанні проект закону про суміщення єдиного дня голосування з федеральними парламентськими виборами в третю неділю вересня, починаючи з 2016 року. Ініціатива була внесена на розгляд нижньої палати в червні спікером Держдуми Сергієм Наришкіним, а також лідерами трьох парламентських фракцій Володимиром Васильєвим ( "Єдина Росія"), Володимиром Жириновським (ЛДПР) і Сергієм Мироновим ( "Справедлива Росія").

Як зазначає т ТАСС , Документ був запропонований одночасно з ініціативою про перенесення думських виборів з грудня на 3 неділю вересня, яку депутати прийняли в кінці весняної сесії. "Цей законопроект об'єднує малі вибори з великими. Це технічна частина", - заявив, представляючи ініціативу на засіданні один з її авторів Володимир Жириновський.

В даний час єдиний день голосування проводиться в другу неділю вересня. Проектом передбачається можливість суміщення чергових виборів депутатів Державної Думи, які повинні пройти в третю неділю вересня, з єдиним днем ​​голосування. Таким чином, єдиний день голосування пройде в 2016 році не 11 вересня, а 18 одночасно з федеральними парламентськими виборами.

Як пояснив раніше глава профільного комітету Держдуми з конституційного законодавства і держбудівництва Володимир Плігін ( "Єдина Росія"), "в даний час ми говоримо про те, що голосування на виборах до Держдуми в 2016 році співпаде з єдиним днем ​​голосування". "Що стосується єдиного дня голосування поза думських кампаній, то він залишається в другу неділю вересня", - додав парламентарій.

вікіпедія

Вибори депутатів Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації VII скликання відбудуться на території всієї Російської Федерації 18 вересня 2016 року в єдиний день голосування . [1] .

Вибори пройдуть по змішаною виборчою системою : З 450 депутатів 225 будуть обрані за партійними списками по єдиному федеральному округу ( пропорційна система ), А ще 225 - за одномандатних округах ( мажоритарна система ). Для попадання в думу за пропорційною системою партіям необхідно подолати 5% бар'єр , А кандидатам в округах - просту більшість голосів. Перш змішана система застосовувалася на виборах +1993 , 1995 , 1999 і 2003 років.

Станом на 1 липня 2015 року в Російській Федерації (включаючи республіку Крим і місто Севастополь ) Було зареєстровано 109 902 583 виборців, а з урахуванням зареєстрованих за межами РФ і в місті Байконур - 111 782 877 виборців. Вибори будуть визнані такими, що відбулися за будь-якої явки, так як поріг явки не встановлено.

Дата проведення виборів

Починаючи з весни 2015 року депутатами Держдуми VI скликання розглядалося питання про перенесення виборів з 4 грудня 2016 року на більш ранній термін. У числі можливих дат дострокових виборів називалися друге і третє неділі вересня, а також жовтень 2016 року. На думку багатьох опозиційних політиків, а також політологів та журналістів, ця ініціатива пояснюється бажанням російської влади не допустити перемоги непідконтрольною Кремлю опозиції, зокрема, партії РПР-ПАРНАС . досвід єдиних днів голосування , Які в РФ починаючи з 2013 року проводяться у другу неділю вересня, показує, що в цю пору року багато виборців просто фізично не доходять до виборчих дільниць, так як відпочивають на дачах . А ті, що доходять, вважають за краще робити вибір на користь єдиної Росії , КПРФ , ЛДПР або справедливої ​​Росії , Так як більша частина агітаційного періоду припадає на літні відпустки, коли у більшості виборців немає ні часу, ні сил, ні бажання дізнаватися щось про кандидатів і партіях, і в результаті вони вважають за краще голосувати «по-старому». У свою чергу, один з прихильників цієї ініціативи, голова генради партії Єдина Росія Сергій Неверов говорить про те, що влада лише хоче того, щоб вибори відбулися до того моменту, коли Держдума буде приймати бюджет на наступний рік. Вдруге Державна дума обиратиметься строком на п'ять років. Як і в 1993-2003 роках, вибори будуть проводитися за змішаною системою : Половина депутатів буде обрано від партійних списків при 5-відсотковому бар'єрі, а інша половина - по одномандатних округах в один тур.

виборче законодавство

Згідно з чинним законодавством вибори в Державну Думу проходять за змішаною системою. Це означає, що голосувати можна буде і за партійний список, і за кандидатів в одномандатних округах. По одномандатних округах буде обиратися рівно половина чисельного складу Держдуми - 225 осіб.

Партійний список допускається до розподілу депутатських мандатів в тому випадку, якщо за нього проголосувало більше 5% виборців від числа тих, що взяли участь в голосуванні. Згодом парламентські партії зможуть без збору підписів висувати своїх кандидатів на виборах президента Росії. При цьому всі партії, які отримали на виборах не менше 3% голосів отримують ряд державних пільг і привілеїв: прямий допуск до наступних виборів в Держдуму і всіх виборів в законодавчі (представницькі) органи державної влади в суб'єктах РФ, які відбудуться не пізніше, ніж наступні вибори в Держдуму; відшкодування всіх витрат за минулі вибори і підвищений фінансове забезпечення на весь час до наступних виборів. 5 грудня 2014 року депутат Держдуми від ЛДПР Олексій Діденко вніс законопроект № 670120-6 про зниження прохідного бар'єру для політичних партій з 5 до 2,25%; на нього є 1 позитивний і 2 негативних відкликання регіональних парламентів . До виборів безпосередньо допускаються партії, які отримали від 3% голосів на минулих думських виборах і ті, що представлені хоча б в одному з регіональних парламентів РФ. На сьогоднішній день до таких відносяться: Єдина Росія, КПРФ, Справедлива Росія, ЛДПР, яблуко ; патріоти Росії , Гідна справа , РПР-ПАРНАС, Громадянська платформа , комуністи Росії , Російська партія пенсіонерів за справедливість , Вітчизна , Громадянська сила і зелені . Ліберальні партії обіцяли організувати коаліцію і йдуть до цього. відкрита Росія , партія прогресу , РПР-ПАРНАС, Лібертаріанська партія Росії і ще ряд партій підтвердили це.

Держдума прийняла в першому читанні проект закону про суміщення   єдиного дня голосування   з федеральними парламентськими виборами в третю неділю вересня, починаючи з 2016 року

Хто залишився не разом з нами? Залишилася єдина організація - це партія «Яблуко», яка поки не приходить на наші координаційні зустрічі і

консультації. Але вони нам говорили про те, що, мабуть, в майбутньому і вони, можливо, приєднаються. Ми не закриваємо для них двері. Ті організації, які

усвідомлюють негайну необхідність консолідації і перетворення себе з «п'ятої колони» в першу колону, в альтернативу владі, - вони все це рішення

прийняли. На нашій конференції 18 квітня всі представники цих організацій були, і вони зробили відповідні заяви, і мені було вже передані

паперу про це, ними підписані. Тому ми дуже задоволені тим, як пройшла наша робота останнього місяця з проведення консультацій та вироблення

єдиної платформи. - Михайло Касьянов .

Що буде до 18-вересня 2016 року поки навряд чи хто знає ..

Схема одномандатних округах в

Всю територію РФ Центрвиборчком розділив на 225 виборчих округів з урахуванням кордонів суб'єктів федерації. На території кожного суб'єкта утворено не менше одного округу. Для нарізки округів вираховувалася єдина норма представництва (ЄНП): число всіх виборців за даними на літо 2015 року - 109 902 583, розділили на 225 думських мандатів і отримали число 488 455. Потім кількість виборців в кожному регіоні країни розділили на норму представництва. Отримане число - кількістю мандатів, які отримує суб'єкт федерації.

2 вересня 2015 року Центрвиборчком обнаровал нарізку одномандатних округів. Найбільше округів отримали Москва (15), Московська область (11), Санкт-Петербург і Краснодарський край (по 8). У приєднаному Криму буде створено 4 одномандатних округу: 1 в Севастополі і 3 в Республіці Крим. У 32 суб'єктах - по одному округу, в 26 суб'єктах - по два округи, в 6 суб'єктах - по три округи, в 10 суб'єктах - по чотири округи, в трьох суб'єктах - по 5 округів, в двох суб'єктах - по 6 округів, ще в двох суб'єктах - по 7 округів, ще в двох - по 8 округів. Самим нечисленним виявився виборчий округ на території Ненецького автономного округу - близько 33 тисяч чоловік. Найлюднішим вийшов округ в Астраханській області - 747 тисяч.

Держдума повинна затвердити проект нарізки округів до 5 грудня 2015.

Соціологія

Заливка сірим кольором означає подолання партією п'ятивідсоткового бар'єру, необхідного для отримання місць в Держдумі.

Опитування Дата Єдина

Росія

КПРФ ЛДПР Партія

прогресу

Громадянська

платформа

Справедлива

Росія

Яблуко Інші /

проти

всіх

ВЦИОМ

12 липня

2015

58,8 6,4 5,1 - - 3,9 - 1,8 ВЦИОМ

5 липня

2015

58,4 5,9 7,0 - - 5,4 - 1,5 ВЦИОМ

19 липня

2015

57,9 6,3 4,8 - - 3,9 - 1,7 ВЦИОМ

26 липня

2015

56,4 6,6 5,6 - - 3,3 - 2,7

Левада-

центр

квітень

2015

63 17 7 1 4 2 <1 5

Левада-

центр

Березень

2015

69 14 5 1 1 3 <1 5

Левада-

центр

лютий

2015

68 14 8 1 3 4 <1 2

Левада-центр

січень

2015

66 10 10 <1 1 3 2 9

Хто залишився не разом з нами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация