Вибори в Греції

  1. Виборче право [ правити | правити код ]
  2. Виборчі округи [ правити | правити код ]
  3. голосування [ правити | правити код ]
  4. Результати виборів [ правити | правити код ]
  5. Національні вибори [ правити | правити код ]

Вибори в Греції проходять з 1974 року , Коли на референдумі остаточно була скасована монархія.

Оскільки Греція - парламентська республіка , За результатами національних парламентських виборів формується більшість в грецькому парламенті , А лідер партії-переможниці партії стає прем'єр-міністром держави . Парламент також обирає Президента Греції .

грецький парламент складається з 300 депутатів, що обираються на чотирирічний термін за системою «посиленого» пропорційного представництва по 56 виборчих округах, 48 з яких багатомандатні і 8 одномандатні. Місця визначаються по виборчому округу голосуванням, і виборці можуть вибрати кандидата або кандидатів за власним вибором, зазначивши ім'я учасника голосування. Проте, партія, що отримала найбільшу кількість голосів виборців, отримує додатково 50 мандатів для тих її кандидатів, які перебували у виборчому списку партії на нижчих щаблях, і попередньо не пройшли в парламент.

Право голосу мають всі громадяни Греції у віці 18 років і старше. Починаючи з цього віку громадянин Греції отримує право бути обраним в Грецький парламент. Особливість грецького виборчого права полягає в наданні права голосу грецьким громадянам, які постійно проживають за кордоном (близько 7 мільйонів чоловік).

Виборче право [ правити | правити код ]

Виборче право в Греції з 1974 рокуТип виборчої системиЧас веденняКим введенаЗастосуванняОрієнтовний загальнонаціональний відсоток голосів, необхідний для абсолютної більшості місць в парламенті для набрала найбільшу кількість голосів партіїПроцентний бар'єрПосилено пропорційна

1974 1974   вибори 1974, '77, '81, '85 (додаткову кількість мандатів для партії-переможниці скорочено) практично в будь-якому випадку (40% і явна перевага була необхідно на виборах '74 року) відсутній бар'єр при першому розподілі мандатів (по префектурах), але діє 17% -й поріг для другого розподілу по перифериям (цей поріг не був в силі під час виборів '85 року) Проста пропорційна 1989   '89 (травень), '89 (листопад), '90 47% + відсутня Посилено пропорційна 1990   '93, '96, '00, '04 практично в будь-якому випадку 3% Посилено пропорційна чинна 2004   '07,   '09   41 вибори 1974, '77, '81, '85 (додаткову кількість мандатів для партії-переможниці скорочено) практично в будь-якому випадку (40% і явна перевага була необхідно на виборах '74 року) відсутній бар'єр при першому розподілі мандатів (по префектурах), але діє 17% -й поріг для другого розподілу по перифериям (цей поріг не був в силі під час виборів '85 року) Проста пропорційна 1989 '89 (травень), '89 (листопад), '90 47% + відсутня Посилено пропорційна 1990 '93, '96, '00, '04 практично в будь-якому випадку 3% Посилено пропорційна чинна 2004 '07, '09 41.5% + 3% Посилено пропорційна 2007 Необхідні зміни в Конституцію не були внесені, тому ця система не діяла на наступних виборах 39% + 3%

Виборчі округи [ правити | правити код ]

Виборчі округи в Греції традиційно багатомандатні, вони в основному збігаються з номами (префектурами). Кількість мандатів переглядається раз в десять років, після перепису населення. Префектура округу не може бути позбавлена ​​представництва і не може бути об'єднана з іншими префектурами. Однак якщо її населення зростає непропорційно, вона може бути розділена на більш дрібні округу.

Остання зміна виборчих округів в Греції відбулося в 1967 році . Виходячи з демографічної ситуації, тільки 8 номів залишилися одномандатними: Кефалонія , Лефкас , Еврітанія , Гревена , Самос , Теспротія , Фокида і Закінф . Інші номи були розділені на кілька виборчих округів. Наприклад, в складі номархії Афін виборчий округ «Афіни А» включає власне муніципалітет Афіни і частина метрополії Великих Афін, інші території охоплює виборчий округ «Афіни Б». В останній входить 15 відсотків всього електорату Греції, які обирають 42 з 300 місць в Грецькому парламенті. Округ «Афіни А» обирає 15 місць в парламенті, округ «Салоніки» - 16 місць, «Аттика» (за винятком 4 округів Афін і двох округів Пірея) - 12 місць. Решта округу вибирають тільки 1 депутата.

голосування [ правити | правити код ]

Голосування проводиться в основному в шкільних установах в неділю. Після дня виборів школи не працюють ще протягом 4 днів, поки йде підрахунок голосів та інші процедури. До складу виборчої комісії входить голова комісії - юрист, який призначається місцевої Асоціацією правників. Як секретарів йому допомагають місцеві жителі, яких вибирають за жеребом, оскільки бути присяжним у Греції - громадянський обов'язок. В ході голосування чергує поліція . Місцевим представникам партій також дозволено контролювати підрахунок голосів, їх теоретична роль полягає в забезпеченні прозорості, на практиці вони ніяк не беруть участь в підрахунку.

Традиційно голосування триває з 7 ранку до 7 або 8 годин вечора. В індивідуальному порядку час може продовжити Голова комісії, якщо на ділянці залишається черга бажаючих проголосувати. Виборець віддає посвідчення особи, отримує повний комплект бюлетенів і порожній конверт. Виборець віддає свій голос в окремій кабінці, запечатує конверт і опускає в урну для голосування (конверт можна кидати тільки запечатаним). Після цього він отримує назад своє посвідчення особи (в Греції це - ідентифікаційна карта).

Виборці можуть вибирати конкретних кандидатів в бюлетені, ставлячи позначку «хрест» навпроти їхніх імен. Максимально допустима кількість позначок визначається кількістю мандатів по конкретному округу. Якщо поставлені інші знаки, крім хреста, поруч з ім'ям кандидата, то бюлетень може бути визнаний недійсним, оскільки їх наявність може тлумачитися як порушення таємниці голосування. Бюлетені з великою кількістю обраних кандидатів, що перевищує зазначений максимум, зараховуються в загальну кількість набраних голосів партією, але не мають права враховуватися під час другої частини підрахунку, коли визначаються конкретні кандидати, які потрапляють в парламент від партії.

Як тільки на місцях підрахунок закінчився, результат підрахунку повідомляється офіційно, тоді бюлетені запечатують і транспортують в Центральну виборчу службу при Міністерстві внутрішніх справ . Служба перераховує всі бюлетені. Якщо виникають розбіжності, для їх з'ясування спеціально скликається Еклогодікейон, тобто виборчий суд. Він виносить офіційні рішення, а потім офіційно публікує імена депутатів, які увійшли до новообраного парламенту. Виборчий суд може скликатися повторно, вже після початку роботи парламенту, для заповнення місць, які стануть вакантними в разі смерті або відставки депутата. Такі місця заповнюються відповідно до нижчими ступенями партійного списку.

Результати виборів [ правити | правити код ]

Європейські вибори [ правити | правити код ]

Партія Фракція в Європарламенті Лідер Голоси Місця Число% ±% Число ± Коаліція радикальних лівих (ΣΥΡΙΖΑ) Європейські об'єднані ліві Алексіс Ціпрас 1.516.634 26,60% +21,90% 6 +5 Нова демократія Європейська народна партія Антоніс Самарас 1.295.967 22,71% -9,59% 5 -3 Народна асоціація - Золота Зоря - Нікос Міхалоліакос 536.409 9,38% +8,92% 3 +3 Оливкове дерево ( ПАСОК і союзники) Прогресивний альянс соціалістів і демократів Евангелос Венізелос 457.573 8,02% -28,62% 2 -6 річка Прогресивний альянс соціалістів і демократів Ставрос Теодоракис 376.629 6,61% Нова 2 Нова Комуністична партія Греції Європейські об'єднані ліві Дімітріс Куцумбас 347.467 6,07% -2,28% 2 - незалежні греки
Європейські консерватори і реформісти Панос Камменос
197.536 3,47% Нова 1 Нова Народний православний заклик Європа за свободу і демократію Георгіос Каратзаферіс 153.920 2,70% -4,45% - -2 Грецькі європейські громадяни - Георгіос Хадзімаркакіс 82.220 1,46% Нова - Нова Демократичні ліві - Прогресивне співпрацю
Прогресивний альянс соціалістів і демократів Фотіс Кувеліс 68.695 1,21% Нова - Нова

Національні вибори [ правити | правити код ]

Глава держави - Президент Грецької Республіки - обирається парламентом на п'ятирічний термін і не більше двох термінів поспіль. Балотуватися в президенти може будь-яка людина, якщо:

  • має грецьке громадянство протягом мінімум 5 останніх років,
  • має батька грецького походження,
  • досяг 40 років або більше,
  • має право голосу.

Коли закінчується термін президентських повноважень, парламент голосує за обрання нового президента. У перших двох голосуваннях кандидатура повинна набрати 2/3 голосів (від 200 голосів). У третьому і останньому голосуванні кандидатура повинна набрати від 3/5 (від 180 голосів) більшості. Якщо третя голосування не змогло обрати президента, парламент розпускається. Нові парламентські вибори призначає колишній президент протягом наступних 30 днів. Новообраний парламент повторює процедуру виборів президента, однак в першому голосуванні кандидатура повинна набрати від 3/5 більшості в другому голосуванні - абсолютна більшість (від 151 голоси), а під час третього голосування достатньо простої більшості голосів. Система спланована таким чином, щоб сприяти досягненню консенсусу серед кандидатів в президенти від основних політичних партій.

Президенти Грецької Республіки з 1975 року

На місцевих виборах в Греції обираються супер-номархи (гіперномархі), номархи та мери відповідно в 3 супер-номархи, 54 номарха, 900 муніципалітетах і 135 комунах Греції, а також радники для роботи в супер-префектурах, префектурах, муніципальних і комунальних радах.

За нинішньої системи голосування, кандидати в супер-номархи, номархи та мери муніципалітетів вважаються переможцями, якщо в першому турі голосування набирають від 42% голосів виборців. Якщо жоден кандидат не досягає цього процентного порогу, другий тур голосування проводиться між двома лідерами першого туру.

Перші вибори номархов відбулися в 1994 році (Закон 2218/1994). До цього номархи призначалися на свої посади. 42% -й поріг був введений правовою реформою 2006 року , Раніше поріг становив 50 відсотків у першому турі.

Вибори до рад комун проходять по мажоритарним принципом в один тур, коли президентом комуни стає той кандидат, який в першому турі набрав найбільшу кількість голосів виборців.

Місцеві вибори в Греції проводилися раз на кожні чотири роки, традиційно в жовтні. Після прийняття в 2010 році Програми «Каллікратіса» поділ на номи було скасовано, а місцеві вибори будуть проходити раз в 5 років [1] . хоча нове адміністративний поділ Греції вступить в силу в 2011 році [2] , Місцеві вибори 2010 року пройшли відповідно до Програми тільки в периферії, муніципалітетах і комунах [3] .

Чинна Конституція Греції передбачає два види референдумів:

  • Референдум з питання «прийнятого закону»
  • Референдум з питання «національного інтересу».

Всі референдуми і плебісцити, проведені в Греції в період з 1920 по 1974 рік , Стосувалися форми правління, а саме збереження, відновлення або скасування монархії. На останньому плебісциті в 1974 році монархія остаточно була скасована і в якості конституційної моделі обрана парламентська республіка. Наступний референдум був проведений тільки через 41 рік, в 2015 році, на якому була відхилена запропонована ЄЦБ і МВФ допомогу, яка, однак, була заблокована урядом.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация