Вибори в Херсоні: Екс-регіонал-сепаратист намагається взяти реванш

112.ua

У Херсоні вже відомі перші кандидати, які бажають посперечатися за крісло мера міста

До осінніх місцевих виборів залишилося менше трьох місяців, і 112.ua запускає серію матеріалів, в яких ми спробуємо проаналізувати передвиборчі розклади в великих містах країни. Почнемо з Херсона. Благо, там вже деякі кандидати заявили про свою участь в гонці за крісло міського голови і навіть вималювалися лідери.

Волею долі Херсонська область стала фактично прифронтовій, а значить, підвищеної уваги до місцевих передвиборчим баталій їй не уникнути. Херсон повинен вирішувати проблеми кримських татар та інших переселенців з Криму, регіон повинен забезпечити зведення оборонних споруд на кордоні з окупованих півостровом - і це тільки додатковий тягар, яке впало на плечі місцевої влади. Звичайних і звичних завдань, як то комуналки і дороги, ніхто не відміняв. Спробуємо розібратися, хто на що в Херсоні буде претендувати.

Фаворит від БПП?

Цікава ситуація склалася з висуненням кандидата від "Блоку Петра Порошенко". За даними місцевих ЗМІ, президентська партія має намір підтримати нині діючого народного депутата, який пройшов в Раду саме по округу в Херсоні, Андрія Гордєєва. У відповідь на це вирішив балотуватися помічник чергового переможця округу в Херсоні від БПП Олександра Співаковського - Юрій Погрібний. Він заявив, що визначився, від якої політичної сили балотуватиметься на посаду міського голови і що це не "Блок Петра Порошенко".

"У мене було кілька пропозицій, і в результаті я зупинив свій вибір на" Громадянської позиції ". У них сильна команда", - сказав Погрібний, додавши, що херсонська організація БПП ніколи не планувала висувати його ні в мери , Ні в депутати міськради.

Щоб не потрапити в неприємну ситуацію, Співаковський відмовився від послуг свого помічника і заявив, що підтримає Гордєєва.

Фото з відкритих джерел

Керівник Херсонської міської організації "Громадянська позиція" Валерій Синявський вважає, що "Партійні рейтинги київські в Херсоні не танцюють абсолютно". Він вважає, що тут будуть голосувати за місцевого лідера думки. І хоча місцеві ЗМІ називають таке рішення Погрібного демаршем проти керівництва БПП, Синявський запевняє, що помічник Співаковського, на відміну від свого боса, членом БПП ніколи не був . Відзначимо, що Погрібний чотири роки пропрацював секретарем міськради. А зараз вже розмістив агітацію на бордах в місті.

Однак повернемося до Гордєєва. Поки що він бачиться чи не головним претендентом на перемогу. Молодий нардеп (народився 13 червня 1983 року) починав свою політичну кар'єру в "Ударі". Отримавши добру юридичну освіту, Гордєєв пішов працювати на завод "Дельта" в Херсоні. Звідти він перейшов в юрвідділ на ТОВ "Механічний завод". Рік пропрацював директором "Логістіктранссервіса", поки в 2012 році не став депутатом Херсонської міськради і паралельно помічником народного депутата-ударівці Андрія Путилова. У 2014 році вже сам Гордєєв перемагав на окрузі Путилова на позачергових виборах в Раду (сам Путілов очолив Херсонську область).

Про те, що у Гордєєва серйозні шанси на перемогу, говорить і той факт, що його кандидатуру готові підтримати не тільки в ББП, але і в "Самопомочі" і "Народному фронті". Про це пишуть місцеві ЗМІ, однак питання до кінця ще не вирішене.

Фото з відкритих джерел

Втім, розраховувати тільки на допомогу з боку Гордєєв не став. Будучи нардепом, він веде активну діяльність в рідному регіоні. За підсумками роботи членів фракції в регіонах, в межах закріплених територіальних виборчих округів більше всіх у фракції БПП провів зустрічей з виборцями як раз Гордєєв (5,6 тис.). У фракції про нього відгукуються позитивно. "Це молода людина з унікальною швидкістю зростання. У нього серйозну вагу, він член бюджетного комітету Верховної Ради. Думаю, ті зв'язки, які він може принести в Херсон, також дуже важливі", - заявив його колега Співаковський. Чи не соромляться в компліментах і потенційні опоненти. "Гідний суперник, поборемося", - зазначив ще один кандидат на крісло мера Юрій Погрібний.

А боротися з Гордєєвим буде кому. Наприклад, очікується висунення відомого херсонського політичного і громадського діяча Віталія Богданова. Днями він офіційно оголошений координатором обласної організації політичного об'єднання "Кріп" . Також в місті вже з'явилися рекламні щити з фотографіями Богданова і цитатами з забороненого в Україні фільму "Брат-2" ( "Вся сила в правді").

Мабуть, випробує удачу і колишній начальник міськуправління комунального господарства Херсона Олексій Рибаков, який, як пише " Херсон Онлайн "," Вже щосили готується до майбутніх виборів ". Про це говорять борди, які агітують за Рибакова, які можна спостерігати в різних точках Херсона. Рибаков піде на вибори в складі команди" Всеукраїнської партії духовності і патріотизму ". Поки що складно сказати, на що може розраховувати Рибаков, крім як на удачу.

Ще одним кандидатом на посаду міського голови стане екс-губернатор Херсонщини Борис Сіленков. Поки що його активність зводиться до критики чинного мера, звинуваченням прихильників "Батьківщини" в атаці на його соцмережі, а також бажанням запросити потенційних кандидатів на дебати.

"Ліберальний" екс-регіонал

Але ці кандидатури бажаючих керувати півторамільярдним бюджетом Херсона меркнуть на тлі одіозного екс-нардепа Михайла Опанащенко. Розповідати про це екс-регіонала можна багато. Щоб потрапити до Верховної Ради, Опанащенко перед виборами 2012 року вступив в Партію регіонів. Це дало результат, і по рідному округу в Каховці він обрався до парламенту. У Раді запам'ятався лобістськими законопроектами і голосуванням за "диктаторські закони 16 січня". Після революції, щоб очистити репутацію, відкликав свій голос за "драконівські закони", вийшов з Партії регіонів і очолив Ліберальну партію. Джерела кажуть - просто купив політичний проект. Однак офіційного бізнесу у Опанащенко немає (неофіційно володіє компанією "Укрмостобуд"), а заробітки дуже скромні. Звідки тоді гроші на партію?

Конформізм, зміна позицій в залежності від політичної кон'юнктури, політична безпринципність стали відмітними рисами багатьох політиків на останніх парламентських виборах. Уже в 2014 році Опанащенко, незважаючи на всі гучні заяви про ліберальні цінності (депутат підкуповував виборців гаслами типу "Збільшимо мінімальну зарплату до 4 тис. Грн"), не наважився йти на вибори від своєї нової партії. Більш того, він в останній момент навіть округ змінив, відмовившись від балотування в рідній Каховці після отримання вразила даних соцопитувань, які прогнозують провал Опанащенко (городяни навіть мали намір вручити йому орден "золотого унітазу"). Втім, в Херсоні його чекав не менш гучний програш, не дивлячись на підкуп виборців і залякування конкурентів і журналістів . Примітно, що поступився екс-регіонал якраз своєму нинішньому супернику - Андрію Гордєєва.

Зараз Опанащенко вже сповістив весь Херсон про свій намір стати мером. І, схоже, ніяких уроків з попередньої кампанії він не зробив. Про своє балотування він заявив на сторінках газети "Сьогодення", які невідомі агітатори розкидали по поштових скриньках. Опанащенко обіцяє віддати всю владу райрад, створити ІТ-майданчики і збільшити кількість жителів в місті до 500 тис. Чоловік. Для того щоб сподобатися городянам, Опанащенко нібито зайнявся допомогою бійцям АТО (волонтери, правда, підтвердити це не можуть), а його риторика дуже патріотична. Однак в Раді минулого скликання він не голосував за посилення відповідальності за сепаратизм, не підтримав закон про люстрацію і навіть був викритий місцевими ЗМІ в підтримці сепаратистських настроїв . У рекламі його команда також наробила дурниць. По місту розвішані рекламні щити, які сусіди з дуже цікавими персонажами.

Фото з відкритих джерел

А з огляду на минуле Опанащенко (він після виходу з ПР вступив в групу екс-регіоналів "За мир і стабільність", чиї члени в розпал АТО літали в Москву скаржитися на українську владу , а пізніше отримав дозвіл на в'їзд до Криму ), У місцевих жителів уже виникають цікаві асоціації, про що можна судити, виходячи з повідомлень на міських форумах.

"Розмах кампанії, яку веде Опанащенко (борди на кожному розі, безкоштовна газета, благодійна допомога), явно перевищує фінансові можливості Мишкового підприємства" Укрмостобуд ". Цілком очевидно, що платить хтось інший. Хто?" - пише сайт " Херсонські вести ".

Цікаву інформацію оприлюднило видання "Херсонські вісті". За даними порталу, Опанащенко не зміг домовитися з партією "Відродження" про підтримку своєї кандидатури на майбутніх місцевих виборах. Про це "Херсонським вістям" стало відомо від джерела, близького до керівництва партії. За словами джерела, Опанащенко більше двох місяців намагався домовитися про свою підтримку, проте керівництво партії вирішило відмовити екс-регіоналу. Колишні колеги не хочуть мати справу з Опанащенко, пам'ятаючи про те, що він три рази міняв політичну приналежність в 2014 році.

Після цього Опанащенко згадав про свій проект "Ліберальна партія" і випустив в своїй газеті рекламу, в якій він вперше з початку позачергових виборів в ВРУ почав асоціювати себе з Ліберальною партією України, з якої і піде на вибори мера міста Херсона. Опанащенко рік тому програв Гордєєва, і зараз незрозуміло, за рахунок чого він зможе змінити ситуацію в свою користь.

Фото з відкритих джерел

Також на вибори мера може піти і колишній градоначальник Херсона Володимир Сальдо. Він офіційно ще не заявляв про вступ до гонку, проте за інформацією "Херсонських вістей", піде на вибори з новим політичним проектом - партією "Наш Край", навколо якої об'єдналися екс-регіонали, які не ризикнули продовжити свою політичну кар'єру в "Опозиційному блоці ".

Невизначеність "Батьківщини"

Володимир Миколаєнко виграв торішні весняні вибори мера Херсона з впевненими 36% голосів. Однак в цьому році цього результату ні йому, ні його суперникам вже не вистачить - вибори в обласному центрі будуть проходити в два тури, і перемогти можна буде, набравши понад 50% голосів виборців. А це вже, як то кажуть, зовсім інша передвиборна стратегія. У травні минулого року Миколаєнко перемагав в Херсоні, маючи за плечима підтримку "Батьківщини" і свого однопартійця Юрія Одарченка як губернатора області.

Цього разу, якщо Миколаєнко зважиться піти на вибори, схоже, що ні першого, ні другого у нього не буде. Лідер обласного партійного осередку "Батьківщини" Одарченко днями "пройшовся" по своєму колезі, пригрозивши того відсутністю підтримки на осінніх виборах мера. "Відбулися збори майбутніх кандидатів від" Батьківщини "всіх рівнів. На цих зборах всі ці питання (робота чиновників часів мера-регіонала Сальдо в команді Миколаєнко, - ред.) Були підняті знову. Але на цей раз в ультимативному характері: або Миколаєнко звільняє чиновників -коррупціонеров, або партія перегляне питання про його підтримку ", - заявив Одарченко.

За інформацією соратників Юлії Тимошенко, в місті всі колишні регіонали об'єднуються в партію "Третя сила" і збираються створити в наступному міськраді потужну фракцію. "Схоже, що в наступному скликанні Миколаєнко вирішив будувати більшість в міській раді саме з" Третьою силою ", члени якої, звичайно ж, збережуть свої посади", - відверто каже Одарченко.

Не грає на руку Миколаєнко і особистість його першого заступника Ігоря Пастуха. Одіозний чиновник до "Батьківщини" встиг побувати в рядах партії Наталії Вітренко, звинувачувався місцевими активістами і ЗМІ в незаконних оборудках, що завдають збитків міському бюджету .

Сам Миколаєнко українській публіці запам'ятався хіба що незрозумілим висловлюванням про Гітлера і подальшої перестрілкою з російським політиком Володимиром Жириновським. На посаді мера особливих успіхів він не знайшов. А з напливом кримських татар і переселенців з Криму ні область, ні місто не впоралися.

За інформацією "Херсонської Правди", "Батьківщина" на чолі з Одарченко на виборах може підтримати Владислава Мангера - члена партії, який очолює обласну федерацію боксу. Втім, шансів у нього ще менше, ніж у Миколаєнко.

Безсумнівно, виборча кампанія ще не стартувала, і пізніше в гонку вступить ще хтось із видатних херсонських політиків (наприклад, все-таки зважиться Юрій Одарченко). Однак з упевненістю можна прогнозувати, що за перемогу боротимуться вищезгадані особи. Інтерес до виборів херсонського мера підігрівається ще й тим фактом, що очевидного фаворита немає, а значить, гонка буде цікавою. Поки що небагато кращі стартові позиції у Андрія Гордєєва, хоча офіційно він ще про свою участь у виборах не оголошував (але це справа часу). Цікаво буде подивитися на результат одіозних колишніх регіоналів (Опанащенко, Сальдо), а також чинного мера Миколаєнко, що конфліктує з обласним керівництвом "Батьківщини".

Олександр Кальченко, спеціально для 112.ua

Фаворит від БПП?
Звідки тоді гроші на партію?
Хто?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация