Вибори в Одесі: старі-нові депутати і пасивні виборці

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

28 жовтня 2014 року, 8:15 Переглядів:

Депутати від Одеси. Фото: "Сегодня".

Процес громадянського волевиявлення в Одесі 26 жовтня пройшов відносно спокійно, якщо не враховувати ряду дрібних порушень, зафіксованих КВУ, а також телефонного мінування і тисяч зайвих бюлетенів на двадцяти спецдільницях. Поки окружкоми рахували голоси на підтримку кандидатів, "Сегодня" дізнавалася, хто лідирує в одномандатних округах Одеської області (див. Інфографіку).

СЛАБКА ЯВКА. Південний регіон став третім з кінця в списку активності виборців, після Донецької та Луганської областей, на позачергових виборах до Верховної Ради. За даними Центральної виборчої комісії, явка на вибори в Одеській області склала 39,52%, в той час як на Луганщині та Донеччині проголосували 32,87% і 32,40% відповідно. Трохи більш активними були виборці Херсонського регіону: там проголосувати прийшли 41,36% громадян. На думку ряду експертів, люди не прийшли на дільниці через досить примітивної піар-кампанії - кандидати використовували банальні речівки і слогани, нічим не виділяючись на тлі один одного. Другою причиною слабкої явки експерти називають криза , А третій - погану погоду і невіра в зміни, мовляв, через похолодання, а також впевненості, що "все вже вирішено наперед", багато одеситів залишилися вдома. Самі ж городяни свою громадянську пасивність найчастіше пояснюють відсутністю гідних кандидатів. "Я не пішла голосувати, бо не бачила гідних кандидатів. У списках тільки старі обличчя, перебіжчики. Та й моя галочка нічого не змінила б: більшість голосів відображає політичні амбіції людей, засліплених пропагандистської рекламою і гречкою", - говорить одеська вчителька Антоніна Азарова.

НЕ ЯК ВСЕ. Незважаючи на слабку явку і холодну погоду, ті одесити, які все ж прийшли на дільниці, щоб виконати свій громадянський обов'язок, відзначилися і проголосували по-своєму. Так, якщо в більшості регіонів України на третьому (максимум - четвертому) місці в списку проходять в Раду партій розташувалася "Самопоміч" львівського мера Андрія Садового, то в Одесі вона набрала лише 7% голосів. Неохоче голосували за західного кандидата і інші жителі півдня - в Миколаївській області Садової набрав 8%, а в Херсонській - 6%. Незважаючи на це, на думку політологів, результати виборів у багатомандатному окрузі, де за Одещині лідирує Блок Петра Порошенка, а слідом за ним йде "Народний фронт" Арсенія Яценюка, цілком можна назвати демократичними. Коригують ситуацію підсумки голосування в мажоритарних округах, де в Раду проходять колишні регіонали. "У більшості округів, як і передбачалося, до Верховної Ради пройдуть представники колишньої Партії Регіонів. Сенсація сталася тільки в 143-му окрузі (Ізмаїл. - Авт.), Де вперед вирвався політик з" Сильної України "Олександр Урбанський ", - зазначає президент Південноукраїнського центру етнічних і політичних досліджень" Лад "Геннадій Чижов. І додає, що в 137-му окрузі ще зберігається інтрига - там переможе або президент ФК" Чорноморець "Леонід Клімов, або кандидат від Блоку Петра Порошенко Валерій Понепалюк.

А ось в 140-му окрузі (Біляївка), за даними нашого джерела, розгорівся скандал національного масштабу. Там втекли члени окружної комісії, пустивши на самоплив підрахунок голосів.

ДУМКА ПОЛІТОЛОГІВ. Експерти відзначають, що через апатію електорату ситуація з виборами нового парламенту далека від оптимістичної. Мовляв, політики потраплять в Раду і займуться колишніми справами - поводитимуться байдуже і зволікатиме з ухваленням важливих законів. Під личиною самовисуванців, а також в партіях Петра Порошенка, Сергія Тігіпка ( "Сильна Україна") і Арсенія Яценюка ( "Народний фронт") в крісла Ради сядуть старі обличчя, відомі нам по розваленої Партії Регіонів. "Вони створять внефракционную групу і будуть прикривати свій бізнес", - резюмує Чижов.

На думку політолога Миколи Шутова, результат виборів був зумовлений, а молодим прогресивним партіям був максимально утруднений прохід в Раду. "Вибори в мажоритарних округах нагадують 2004-2005 року, коли м'якотілість президентської команди привела до перевороту. Янукович став прем'єр-міністром, а регіонали прийшли до влади ", - згадує Шутов. За його словами, зараз є передумови до приходу до влади" неорегіоналов ". На думку експерта, президентом України була допущена стратегічна помилка, коли під час свого візиту до Одеси він , презентуючи стратегію розвитку, намагався "запалити" місцеву еліту. "перетрушувати суспільство треба було знизу, а не зверху. Починати з глав районів і міст ", - вважає він. І додає, що Рада вже не заважала Порошенко, адже хребет регіоналів був зламаний: депутати слухняно голосували і за люстрацію, і за посилення покарання за порушення під час гонки.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Вибори в Одесі: старі-нові депутати і пасивні виборці". інші Новини Одеси дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Катерина Фоміна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация