Вибори в США - результати і прогнози для України

  1. Перемога демократії не похитнула позиції Трампа, але відкриває нові можливості для України
  2. Трамп зумів об'єднати проти себе всіх демократів
  3. Піррова перемога демократів
  4. Що чекає Україну
  5. Перші українці-губернатори США
  6. АВТОР:
  7. Орфографічна помилка в тексті:

8 листопада 2018, 14:22 Переглядів:

Перемога демократії не похитнула позиції Трампа, але відкриває нові можливості для України

8 листопада 2018, 14:22 Переглядів:   Перемога демократії не похитнула позиції Трампа, але відкриває нові можливості для України   6 листопада в США відбулися проміжні вибори в США

6 листопада в США відбулися проміжні вибори в США. В результаті цього голосування переобрані 35 з 100 сенаторів, все 435 членів Палати представників Конгресу, 39 губернаторів штатів і територій, а також 6073 члена законодавчих зборів штатів, судді і члени рад шкільних округів.

Проміжними вони називаються тому, що проводяться через два роки після попередніх президентських виборів і за два роки до наступних. Нинішні вибори називають доленосними, адже від них залежить, якою буде політика Америки в наступні два роки і наскільки вектор Конгресу буде збігатися з політикою Трампа.

За результатами виборів до Конгресу США, Демократична партія вперше за вісім років заволоділа більшістю в Палаті представників, зате республіканці утримують контроль над Сенатом. Про це повідомили американські телеканали CNN і Fox News.

Так, в нижній палаті Конгресу США - Палаті представників - демократи зайняли 223 місця з 435, зате у депутатів від Республіканської партії - 197. Демократам вдалося здобути перемогу в 26 штатах, які раніше були "республіканськими".

У той же час у верхній палаті Конгресу США - Сенаті - республіканці утримали 51 місце, а демократи займають поки лише 46 місць з 100. Ще два місця дісталися кандидатам, які називають себе незалежними політиками - один з них кандидат на президентських виборах 2016 року Берні Сандерс .

Незважаючи на те, що 7 листопада все ще тривав підрахунок голосів в окремих штатах, це не завадило президенту США Дональда Трампа привітати лідера демократів і визнати поразку республіканців на виборах . Про це в Twitter повідомив глава передвиборного штабу демократів Дрю Хаммам.

Про це в Twitter повідомив глава передвиборного штабу демократів Дрю Хаммам

"Президент Трамп подзвонив о 23.45 лідеру Пелосі (лідер фракції демократів у Палаті представників. - Ред.), Щоб привітати з отриманням більшості в палаті. Він закликав до дотримання принципу двопартійності", - написав він.

Нагадаємо, що Палата представників налічує 435 членів, що беруть участь в голосуванні, кожен з яких представляє свій виборчий округ і переобирається раз в два роки. Місця в палаті представників розподіляються серед штатів на основі чисельності населення.

Сенат складається з 100 членів, що працюють шестирічний термін. Кожен штат має двох сенаторів, незалежно від населення. Раз на два роки приблизно одна третина Сенату переобирається в порядку ротації.

Трамп зумів об'єднати проти себе всіх демократів

Зазвичай явка на проміжних виборах в Сполучених Штатах невисока. Але експерти прогнозували в цьому році рекордну кількість виборців, і не помилилися. The Washington Post пише про неймовірно високу явку - в першу чергу, серед виборців, які раніше ніколи не голосували. Причому забезпечили її не тільки дорогі ролики за участю кінозірок. (Це були найдорожчі вибори - майже 5,5 млрд доларів.) Скільки сам діючий президент Дональд Трамп.

"Перші два роки хаотичної роботи його адміністрації, відмічені високою плинністю кадрів, потоками брехні та образ на адресу іммігрантів, союзників США і ЗМІ - все це об'єднало Демократичну партію", - пише The Washington Post.

В цьому році, на думку журналістів видання, демократам вдалося активізувати ті групи, які не змогла залучити на свою сторону на минулих президентських виборах Хілларі Клінтон: молодих виборців, латиноамериканців і тих, хто рідко ходить на вибори.

Крім того, значне падіння рейтингу глави Білого дому за останні місяці призвело до того, що частина виборців, які завжди голосували за Республіканську партію, в цьому році віддали перевагу демократам.

Піррова перемога демократів

Демократів дійсно є з чим привітати. У Палати представників право гаманця - вона затверджують бюджет і має великий вплив на внутрішню політику. Зокрема, тепер нижня палата може ініціювати розслідування проти членів уряду і президента.

Але така перспектива не дуже турбує Дональда Трампа. Зараз для нього куди важливіше збереження республіканської більшості в Сенаті. Адже Сенат, неформально вважається верхньою палатою Конгресу США, приймає рішення з усіх кадрових призначень. Саме в Сенаті обговорюються всі законопроекти, прийняті нижньою палатою представників. Так що немає дивного в тому, що американський лідер прокоментував попередні результати виборів як "грандіозний успіх".

Так що немає дивного в тому, що американський лідер прокоментував попередні результати виборів як грандіозний успіх

"Хоча перемога демократів в Палаті представників стане серйозним ускладненням для законодавчого порядку денного президента Трампа і дає нову надію лібералам, які хочуть просунути розслідування і, можливо, навіть імпічмент президента, зміст республіканцями Сенату забезпечує їм контроль над усіма важливими призначеннями федеральних суддів", - повідомляє Fox News.

Іншими словами, контроль над Сенатом дає Трампом можливість висувати потрібних йому людей на високі державні пости. Імпічмент Трампу точно не загрожує: хоча сама процедура проводиться через Палату представників, все одно за імпічмент голосують сенатори. Причому потрібно не менше 2/3 голосів.

Що чекає Україну

Результати голосування нададуть вирішальний вплив на внутрішню політику США. Її зміна може спричинити зміни у відносинах з іншими країнами, але в Україні причин для хвилювання немає, впевнені політологи.

"Я не думаю, що те, що відбувається тут, в Америці, становить небезпеку Україні. США дуже підтримують Україну, обидві партії. Українські виборці дуже важливі в США і вони в основному живуть на Середньому Заході. Це найбільш спірний регіон", - стверджує політичних аналітик Андерс Аслунд.

Більш того: перемога демократів відкриває перед Україною ще більше можливостей для поглиблення співпраці з Штатами. Про це в коментарі сайту "Сегодня" розповіла політолог-міжнародник Віра Константинова.

"Як відомо, Сполучені Штати і Україна знаходяться в постійному інтенсивному політичному діалозі, сфери співпраці між країнами є досить широкими: від питань підтримки процесів реформування до міжнародного концептуального згоди з принципових для України питань щодо російської агресії (підтримка режиму санкції, політика невизнання анексії Криму Росією, відновлення територіальної цілісності і т.д.). Велике значення в двосторонніх відносинах двох країн має фінансова підтримка еформ, яка надається з боку уряду США. З огляду на результати виборів, можна говорити про те, що підтримка України в її боротьбі за вільний цивілізований світ може мати новий імпульс за допомогою законодавчих ініціатив обох палат Конгресу. Однак, ми повинні розуміти, що внутрішньополітичний аспект в США теж не варто списувати як фактор аналізу, зокрема, що стосується подальшої долі розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера ", - спрогнозувала експерт.

А ось Росії варто готується до нових санкцій. Демократи будуть використовувати своє нове більшість в Палаті представників Конгресу США, щоб впливати на підхід республіканців до зовнішньої політики американського президента і наполягати на більш жорстких відносинах з Росією, Саудівською Аравією і Північною Кореєю. Про це пише The New York Times.

Демократи спробують натиснути на Трампа для введення в дію всіх санкцій з широкомасштабного законопроекту, який він неохоче підписав в серпні 2017 року. Також демократи можуть використовувати своє право на організацію допиту в Конгресі, щоб дізнатися більше про те, що Трамп обговорював з президентом РФ Володимиром Путіним за зачиненими дверима в Гельсінкі. Демократи не збираються пробачати в Росії ні втручання в американські президентські вибори, ні агресію проти України, ні втручання в громадянську війну в Сирії.

Перші українці-губернатори США

Звичайно ж, на виборах не обійшлося без курйозів. Наприклад, в нижню палату Конгресу Невади 68,3% голосів виборців був обраний республіканець Денніс Хоф, за професією - власник будинку розпусти. Але головне тут не пікантний рід занять містера Хофа, а той факт, що ще 16 жовтня - через день після святкування з свого 72-річчя, переможець тихо-мирно помер.

Такий конфуз стався через законодавчої заборони на коригування виборчих списків перед виборами. Тим часом, той факт, що переможець давно відійшов в інший світ, зовсім не означає, що його місце в Палаті представників дістанеться опонентці Хофа від демократів, співробітниці сфери освіти Лесі Романової. Наступника Хофа визначить спеціальна визначить комісія з представників місцевих виборчкомів, що діють на території округу.

Але є і хороші новини: жителі двох американських штатів обирали своїми губернаторами кандидатів з українським корінням. Як повідомляє "Голос Америки", представники Демократичної партії 53-річний Джей Роберт Пріцкер і 43-річний Джаред Поліс очолять Іллінойс і Колорадо відповідно.

До слова, об'єднує їх і те, що обидва вони є представниками ще і єврейської громади, а також успішними підприємцями.

Зокрема, сім'я Пріцкер входить в список 15 найбагатших кланів світу, володіючи світовою мережею готелів Hyatt, один з яких знаходиться в центрі української столиці. На сьогоднішній день загальний капітал сім'ї оцінюють в 33,5 млрд доларів. Дід переможця виборів Микола Якович Пріцкер емігрував до Чикаго з Києва в 1881 році.

Джаред Поліс, будучи представником третього покоління іммігрантів, які прибули в США з Польщі та України на початку 20 століття, є засновником двох успішних компаній - BlueMountain.com і ProFlowers.

Крім того, в Конгресі він стане першим відкритим представником ЛГБТ-спільноти, який виховує двох дітей разом зі своїм партнером.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Підсумки виборів в США: все, що потрібно знати". інші США дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Росовецький Олексій

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация