Вибори-вибори, кандидати - журналісти

Наш брат медійник ніколи не стояв від великої справи в стороні. А минулі вибори стали предтечею великих змін журналістів у велику політику. Я вирішила простежити долю кандидатів-медійників, які балотувалися як за партійними списками, так і по мажоритарних округах. І ось який пазл склався ...

Спочатку буквально пару слів про щасливчиків - тому як їх можна перерахувати по пальцях оператора пилорами. Медійний цех у Верховній Раді представлятимуть спортивний журналіст Ігор Мірошниченко і генпродюсер ТВі Микола Княжицький . Обидва обрали правильну тактику - йшли за виборчими списками партій: Мірошниченко - в обоймі Олега Тягнибока ВО «Свобода» під п'ятим номером. З огляду на, що «Свобода» набрала більше 10% голосів при прохідному балі 5%, можна вважати, що Ігор вже змінив хиткий репортерський стілець на надійне депутатське крісло.

Спортивний журналіст Ігор Мірошниченко готовий приймати поздоровлення. Як ми раді, що ти в раді

Княжицький йшов під свідомо прохідним 11-м номером у списку «Об'єднаної опозиції» . Ще перед виборами Микола передав всі свої повноваження глави каналу Наталії Катеринчук. У разі проходу до Верховної Ради він пообіцяв піти з посади. Ну дик тепер тримайте слово, Коля.

Ну дик тепер тримайте слово, Коля

Заради мандата депутата Княжицький залишить свій пост генпродюсера TВi

Детальніше зупинюся на лузерів виборів-2012. Головною причиною їх провалів стала зайва впевненість у власній популярності. Так на виборчому окрузі №223 в Києві одіозний письменник і блогер Олесь Бузина набрав всього 7% голосів, програвши Віктору Пилипишину (28%). Правда, офіційно перемогу ще не визнали через безліч скандалів, та й протоколи ще не все пораховані (82% на сьогоднішній день). Але на своєму авторське сайті Бузина вже встиг похникать, що у нього вкрали 40% голосів на користь Пилипишина і назвав вибори нечесними. Ай, поганий Пилипишин, поганий ...

Бузина - Пилипишину: "Ти вкрав у мене 40% голосів"

Наталія Розинська , Як і Бузина, намагалася пробратися до Верховної Ради по 223-му київському округу. Але голосів набрала ще менше, ніж Олесь. Втім, переживала вона не довго - адже до неї «з неволі» повернувся її майор.

Втім, переживала вона не довго - адже до неї «з неволі»   повернувся   її майор

Наталія Розинська на виборах провалилася, зате знайшла щастя в особистому житті

У 133-му окрузі (Одеська область) балотувався ще один блогер, дотепник та провокатор Вова Петров . Його передвиборна кампанія супроводжувалася великою галасом в інтернеті і знущаннями над Олексієм Гончаренко - суперником Петрова по округу. Але Петров не набрав і одного відсотка голосів - за нього проголосували всього 525 чоловік. Не здивуюся, якщо всі вони - суцільно гарні дами, а не бабусі за гречку.

Голосів Вова не набрав, зате тепер точно знає кількість своїх фанів

телеведуча Ольга Герасим'юк вже не новачок у Верховній Раді. У 2006 році вона пройшла за партійним списком «Нашої України». Цього разу Ольга балотувалася від партії «Удар» по мажоритарці в Одеській області. І зайняла "почесне" друге місце в 139-му окрузі, відставши майже на 30% від переможця-регіонала Олександра Пресмана. А раз Оля вже не депутат, є надія частіше бачити її в рідних пенатах - телевізорі.

А раз Оля вже не депутат, є надія частіше бачити її в рідних пенатах - телевізорі

Герасим'юк не потрапила в парламент. Чи повернеться в телевізор?

Журналіст телеканалу ТВі Костянтин Усов теж балотувався через Одеську область. У 134-му окрузі Кості не вистачило якихось 10 тисяч голосів, щоб випередити депутата Сергія Гриневецького: всього лише третє місце і 18%.

Скільки не фліртував Костянтин з одеськими пенсіонерок, а вибрали вони іншого

Тільки скандально відома журналістка Тетяна Чорновіл здогадалася, що в Одесі кандидатів-журналістів не люблять. Тому обиралася у Львові. І набрала таки 38% (!). Але підприємець Ярослав Дубневич набрав ще більше - 46%. Біда одна не ходить. Мало того, що на п'єдесталі вона була не першою, так ще й відро з фарбою на голову вилили . Думаю, без злого промислу конкурентів тут не обійшлося.

Думаю, без злого промислу конкурентів тут не обійшлося

Подавшись до Львова, Тетяна стратегічно вчинила мудро, але тактично - необачно

Другий серйозний прорахунок кандидатів-журналістів - зайняли місця в списках свідомо непрохідний партії. Здається мені, багато хто і не прагнули до Верховної Ради - так, попіаритися ... Найбільш реальні шанси були у телеведучого і народного артиста Остапа Ступки , Який йшов третім номером у списках "королівської раті" "Україна вперед!" . Але саме ця партія стала головним невдахою виборів-2012. При такій-то агресивно-масштабної передвиборної агітації набрати жалюгідні 1,58 відсотка! До слова, разом зі Ступкою «на дно» пішов Андрій Шевченко, який перестав бути футболістом, але так і не став депутатом.

Партія Королевської блискуче провалилася на виборах

Не будучи власне медійником, переможець першого сезону шоу "Голос країни" Іван Ганзера примкнув до вагітну дівчину, багатодітній матері і іншим маргінальним особистостям в Радикальної партії Олега Ляшка . Вибори партія програла, але в Чернігівській області їм вдалося набрати 10% голосів. Не інакше народ за Ганзеру голосував. Сам же народний гладіатор Ляшко на своєму виборному шляхом пішов наліво - по мажоритарці - і успішно потрапив до Верховної Ради.

Сам же народний гладіатор Ляшко на своєму виборному шляхом пішов наліво - по мажоритарці - і успішно потрапив до Верховної Ради

Ганзера з вагітними і багатодітними йшов на вибори в партії Ляшко. А в Раду пройшов один Ляшко зі своїм сільгоспінвентарем ... Питання завдання: кого кинув Ляшко - тільки Гензеріх або всю партію?

Шоумен і телеведучий Андрій Джеджула намилився в парламент від партії «Зелені». Тільки не спитайте з «Партією зелених» і з Партією «Зелена планета», які також брали участь у виборах. У Джеджули був козирний третій номер, ось тільки партія виявилася непрохідною - 0,25% голосів.

Андрій Джеджула намагається розібратися у відтінках зеленого. Втім, з кольором він промахнувся

У кільватері «Джеджулі і Ко.» Прилаштувалася партія «Україна майбутнього» , Другим номером в списку якої значилася Дарина Шилова, більш відома широкому загалу як ведуча передачі «Дурнєв + 1» Даша Ши . Партія набрала мізерні 0,19%, зате Даша зробила собі на виборах непоганий піар, та й народ повеселила .

Партія набрала мізерні 0,19%, зате Даша зробила собі на виборах непоганий піар, та й народ   повеселила

Політик Даша Ши

колишня журналістка СТБ Наталія Соколенко хотіла балотуватися в Раду з партією «Демократичний альянс» та була четвертою в списку. І навіть обіцяла перед виборами піти у відпустку, щоб зосередитися на виборчій кампанії. В результаті відпустки Соколенко не отримала: «альянс» знявся з виборів.

Наталію Соколенко і у відпустку не сходила, і з виборами облом вийшов

Замикає список невдах виборного марафону 2012 спортивний кореспондент Валентин Щербачов - дев'ятий номер у списку партії «Українська національна асамблея». Партія набрала 0,08 відсотка, зайнявши передостаннє 20-е місце. Гірше - лише Ліберальна партія - 0,07%.

Гірше - лише Ліберальна партія - 0,07%

Спортивний журналіст Валентин Щербачов опинився позаду планети всієї. Але спорт вчить гідно програвати ...

А тим журналістам, які стояли по інший бік виборних забігів, як зазвичай, вставляли палиці в колеса. Вибори 2012 ознаменувалися статистикою нападів на журналістів. Всього зафіксовано 16 таких випадків. Один з найрезонансніших відбувся в Києві. На 215-ій дільниці двоє журналістів видання "Лівий берег" висвітлювали хід виборів. В об'єктив фотографа Макса Левіна потрапив автобус з добримолодцамі спортивної статури, один з яких бризнув Левіну в обличчя сльозогінним газом.

Фотограф Макс Левін поплатився за професійну допитливість

Постраждала на виборах і кандидат в нардепи Ольга Герасим'юк, коли з помічницею на 139-му виборчому окрузі намагалися перешкодити т.зв. "Каруселі" (коли підставні особи голосують по колу). Але тут до них під'їхав автомобіль, з якого вискочили четверо невідомих, відібрали у помічниці камеру і розбили її.

Знімальну групу СТБ і зовсім виштовхали з ЦВК перед прямим включенням. Камера каналу стояла в коридорі і не заважала засідання ЦВК. Але главу комісії Шаповала дуже дратував освітлювальний прилад, який перебував в сорока метрах. Він розпорядився прибрати журналістів. Про інцидент написала журналістка відділу новин Ольга Червакова

А поки - чекаємо другої акт виборного вистави. Дивишся - в недалекому 2015-му наші і в президенти виб'ються ... Ну хоча б в масовці візьмуть участь.

Фото - Іванни Зубович, Яни Новосьолова,

Яна Сонячного, Артема Атаманюка,

kr.ua , segodnya.ua , gaganews.com.ua ,

telegraf.com.ua , zhushman.livejournal.com ,

vybory.mediasapiens.ua , sport.bigmir.net ,

kp.ua , delfi.ua

Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter

Автор: МедіаНяня

Чи повернеться в телевізор?
Питання завдання: кого кинув Ляшко - тільки Гензеріх або всю партію?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация