Вибори! Вибори ... на Україні. Підсумки.

Поки опубліковані не всі офіційні результати минулих 25 жовтня на Україні регіональних виборів

Поки опубліковані не всі офіційні результати минулих 25 жовтня на Україні регіональних виборів. Але вже можна зробити короткі висновки:

1. Навіть з урахуванням фальсифікацій, про які говорить надмірно затягнутий процес підрахунку голосів, явка виборців була досить низькою. Така явка буває або в стабільних країнах, або на територіях, де населення не довірять державі в принципі.

2. Пройшли політичні похорони відразу декількох сил:

- Яценюка і його партії - їх неучасть у виборах є констатацією політичної смерті, відставка кабінету міністрів тепер просто питання зручного моменту,

- проекту під назвою "Самопоміч", який навіть в своїй фундаментальній регіоні - у Львові отримав лише друге місце,

- партії Олега Ляшка, який отримав тільки одне друге місце в Чернігівській області,

- ультранаціоналістів з "Свободи", які були, після виборів в "Верховну Раду", поховані повторно, отримавши друге місце в невеликій і бідній Тернопільській області.

Таким чином, з усіх учасників повалення Януковича на плаву поки залишиться тільки Порошенко.

3. З'явилися п'ять партій, які взяли перші місця в одному або декількох регіонах і практично не представлених в інших:

- "Опозиційний блок" отримав 4 перших місця і 1 друге в п'яти областях Новоросії,

- Партія Кернеса "Відродження" - Харківська область,

- "Конкретні справи" - партія бізнесмена з Хмельницької області, до речі, колишнього "регіонала". Зараз виступає за "європейський вибір" і має перше місце в своїй області.

- Партія Віктора Балоги "Єдиний центр" - Закарпатська область,

- "Кріп" Коломойського - Волинська область і друге місце в Дніпропетровській.

4. "Батьківщина" Юлії Тимошено зайняла цілих 10 других місць, ставши, таким чином, частковим кандидатом на звання всеукраїнської партії. Частковим, тому що всі другі місця "Батьківщина" отримала виключно в регіонах, де перші місця у "Солідарності". Тобто Тимошенко може виступати як дублер Петра Порошенка, однак на співвідношення сил між регіонами вона вплинути не в змозі.

5. На території України залишилася всього одна всеукраїнська партія - "Солідарність" ім. Петра Порошенко. За результатами виборів в обласні парламенти у неї цілих 15 перших місць. В інших областях, крім Дніпропетровської - другі.

Партія є створений на швидку руку конгломерат з різних політичних сил, в тому числі і колишніх "регіоналів". І по рейтингу, і за якістю представників, і за кількістю контрольованих депутатських мандатів вона поступається як "Партії регіонів" так і "Батьківщині" часів піку їхньої могутності.

Особливо варто підкреслити, що перше місце не означає контролю над відповідному парламентом. Наприклад, в рідній для Порошенка Вінницькій області його партія набрала всього 30% голосів. А в Чернігівській області "перемога" відповідає 18,75% голосів.

6. Головним результатом сформованої політичної конфігурації є те, що Порошенко і його "Солідарність" стають єдиним вигодонабувачем концепції "єдиної унітарної України". Всі інші значимі політичні сили зацікавлені в ослабленні влади Києва.

7. Оскільки ресурс нездійсненних обіцянок у Порошенка вже вичерпано, а економічна ситуація, через вступ в силу договору про асоціацію з ЄС, продовжить погіршуватися, для утримання поточних позицій Петро Порошенко буде нагнітати необхідну йому напруженість на Донбасі. Прикриваючи політичні репресії військовою необхідністю.

На повномасштабний наступ на Народні Республіки Порошенко, без прямого наказу США, не зважиться - військова авантюра чревата для нього швидкою втратою влади, а можливо, і життя. А ось підтримувати періодичні обстріли Донбасу, Порошенко зацікавлений сам, без будь-яких американців.

Good Master

This entry passed through the Full-Text RSS service - if this is your content and you're reading it on someone else's site , please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация