Вибух авто в Києві: спецслужби РФ вбили борця з режимом Путіна і особистого ворога Кадирова

Напередодні ввечері, 8 вересня, Україна були вражена черговим терактом: в районі Бессарабського ринку в центрі Києва стався вибух автомобіля Toyota Camry, в якому знаходилися троє пасажирів Напередодні ввечері, 8 вересня, Україна були вражена черговим терактом: в районі Бессарабського ринку в центрі Києва стався вибух автомобіля Toyota Camry, в якому знаходилися троє пасажирів. В результаті підриву чоловік загинув, жінка і дитина - госпіталізовані. Українські спецслужби назвали ім'я загиблої людини, який був імовірною метою кілерів, і висунули ряд припущень про версії події.

Про це йдеться в сьогоднішньому матеріалі в Newsader.

За заявою слідчих, спрацював потужний вибуховий пристрій, практично повністю знищило транспортний засіб. Спосіб, яким пристрій привели в дію, встановлюється. Ужен відомо, що автомобіль мав грузинську реєстрацію.

Поліція кваліфікувала вибух автомобіля як умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя оточуючих способом, проте в світлі встановлених обставин та зібраних даних поліція може перекваліфікувати подію як терористичний акт, вказує   LIGA Поліція кваліфікувала вибух автомобіля як умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя оточуючих способом, проте в світлі встановлених обставин та зібраних даних поліція може перекваліфікувати подію як терористичний акт, вказує LIGA.net .

В СБУ підкреслюють, що Махаурі боровся з режимом Путіна і був особистим ворогом глави Чечні Рамзана Кадирова. Офіційна версія і підозрювані поки озвучені не були, проте представники і СБУ, і МВС чітко вказують на той факт, що за Махаурі вже довгий час полювали російські і чеченські спецслужби.

В тему - Як Кадиров обдурив Путіна - Vox

Слід зазначити, що раніше в Києві неодноразово відбувалися аналогічні теракти в вигляді підривів автомобілів. В одному з таких вибухів загинув журналіст Павло Шеремет, в іншому загинув командир спецназу Міноборони України Максим Шаповал. У всіх цих випадках українські правоохоронці знаходили слід російських спецслужб.

Про постраждалих

Наталю - так, за даними ЗМІ, звуть жінку, яка перебувала в автомобілі - госпіталізували з важкими травмами і пораненнями. У той же час 10-річна дівчинка майже не постраждала, повідомили медики Охматдиту.

Журналістам вдалося з'ясувати, що жінка і дитина не є родичами загиблого: за Наталею після вибуху приїхав її чоловік і супроводжував до лікарні. За деякими відомостями, постраждала - всесвітньо відома модель, яка була обличчям компанії Dior.

Медики поки не дають прогнозів про здоров'я постраждалої. Її операція тривала більше чотирьох годин, а можливість ампутації ноги поки не виключається, повідомив лікар-хірург 17-й лікарні Києва Дмитро Мясников в ефірі телеканалу 112. За словами медика, у жінки пошкоджено не тільки стегно, але і кінцівки, обличчя і очі, виявлена ​​травма скелета, постраждали м'які тканини і внутрішні органи.

особу загиблого

Загиблий в результаті вибуху - 39-річний Тимур Махаурі, що народився в Чеченській республіці і є громадянином Грузії. Протягом останнього року він постійно проживав в Києві.

загрузка ...

Радник глави МВС Антон Геращенко називає ще два імені, які використовував загиблий - Руслан Папацкорія і Алі дабу. При цьому в СБУ ім'я Махаурі позначають як «нікнейм», вказуючи, що загиблого звали Алі Тіма. Грузинські ЗМІ наводять ще одне прізвисько загиблого - Зона.

Його друг Тімерхан Нунан розповів, що Махаурі - член чеченського добровольчого батальйону імені Джоахара Дудаєва, який воював на боці Києва в антитерористичній операції проти російсько-сепаратистських військ. СБУ не підтверджує участь Махаурі в бойових діях на сході України, відзначаючи лише, що він «підтримував дружні стосунки з бійцями АТО». У той же час спікер МВС Артем Шевченко повідомив, що раніше у Махаурі було вилучено посвідчення, в якому говорилося, що він нібито був бійцем батальйону імені Шейха Мансура - іншого неофіційного військового формування, що брав участь в бойових діях на сході України.

До Грузії з Чечні Махаурі перебрався на початку двотисячних. За даними СБУ, Махаурі воював на боці Грузії під час грузинсько-російської війни в 2008 році, а також брав участь в бойових діях в Дагестані проти російських військ під час другої чеченської війни в період з 1999 по 2000 роки.

За часів президентства Михайла Саакашвілі він отримав грузинське громадянство і служив в батальйоні спецпризначення, передає Hromadske. За даними ЗМІ, в 2012 році Махаурі в Сирії тренував повстанців, які виступають проти режиму Башара Асада.

У свою чергу Геращенко заявив, що близько трьох років тому Махаурі був затриманий турецькою владою за підозрою у вбивстві п'яти чеченців, які переховувалися від російських спецслужб. Влада Туреччини і преса звинуватили Махаурі в роботі на Кремль і ліквідації чеченського терориста, який, будучи пов'язаний з Шамілем Басаєвим, воював проти Росії ( фашистська держава , Визнане 27.01.15 Верховною Радою країною-агресором) з 1991 по 2006 роки в Чечні і був активним учасником терористичної боротьби за вихід невизнаної Республіки Ічкерія зі складу РФ.

«Цей укладений (Махаурі) підготував вантажівка, при вибуху якого в липні 2006 року загинув Басаєв. Хоча звучать і припущення, що Махаурі міг не знати, що вантажівка зі зброєю, відправлений ним Басаєва, чекісти начинили вибухівкою », - наводить Геращенко повідомлення турецької преси в своєму Facebook .

Прокуратура Стамбула зажадала для Махаурі довічного ув'язнення за «вбивство п'ятьох прихильників чеченських сепаратистів». Двоє з них, Рустам Альтеміров і Заурбек Амрієв, розшукувалися Слідчим комітетом Росії за підозрою в причетності до теракту в аеропорту Домодєдово, а третій - Алі Осаев - був повпредом Доку Умарова в Туреччині.

Сам Махаурі свою провину заперечував. В цілому він провів в турецькій в'язниці 3,5 року. Незадовго до спроби військового перевороту в країні, в квітні 2016 року, його виправдали і відпустили.

«Махаурі ... навіть прийшов на похорон своєї жертви і висловлював співчуття родичам, стверджуючи, що він і сам родич убитого», - йдеться в повідомленні Геращенко.

У Грузії Махаурі називали патріотом, а причетність до терористів або російської ФСБ заперечували. Його підтримував в тому числі заступник міністра внутрішніх справ Георгій Лорткіпанідзе.

«Тимур також добре відомий в Грузії як учасник подій в ущелині Лопота, де у вересні 2012 року грузинський спецназ знищив групу бойовиків, які намагалися перебратися в Дагестан, - повідомляє Геращенко. - Його тоді підтримував тодішній заступник міністра внутрішніх справ Георгій Лорткіпанідзе (і екс-глава одеської поліції), який говорив, що Махаурі не терорист і не агент ФСБ, а «патріот Грузії» », - заявив Геращенко, приводячи наступний вислів Лорткіпанідзе:« Руслан шалено любить Грузію, він біженець з Чечні, а під час вбивства в Туреччині, в якому його звинувачують турецьку владу, він взагалі був у Грузії, а не на території Туреччини », - говорив Лорткіпанідзе.

Раніше Махаурі пережив три замахи, в тому числі в Тбілісі в березні 2009 року. Тоді намагалися підірвати за допомогою саморобного вибухового пристрою в під'їзді житлового будинку.

В Україні в 2017 році Махаурі отримав умовний термін за незаконне зберігання зброї. Як заявили в МВС, він «мав стійкі зв'язки з різного роду чеченськими колами». У справі про незаконне зберігання зброї Махаурі свою провину визнав і уклав угоду зі слідством.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация