Вибух на ядерному об'єкті у Франції: загрози витоку радіації немає

Photo: Photo: kmaschke, flickr Photo: Photo: kmaschke, flickr.com

"Це французький аналог Селлафільда. Зараз дуже складно оцінити серйозність ситуації, грунтуючись на наявній на даній момент інформації », - повідомив експерт Беллона з ядерних питань Нільс Бемер.

Місцева газета «Міді Лібре» (Midi Libre newspaper) повідомила на своєму сайті, що на станції вибухнула піч для переробки низькоактивних відходів. Одна людина загинула, один серйозно поранений. Про витік радіації не повідомляється, але уточнюється, що карантину або наказів про евакуацію населення з прилеглих районів не оголошувалося.

У той же час, через загрозу витоку радіації був встановлений периметр безпеки. Вибух стався на майданчику в 11:45 за місцевим часом.

Євангелія Петі (Evangelia Petit) з Агентства ядерної безпеки заявила, що стався вибух, але відмовилася повідомити які-небудь деталі. Офіційні особи підтвердили, що вранці в понеділок стався вибух, але також відмовилися повідомити подробиці.

Пізніше Агентство ядерної безпеки (Nuclear Safety Authority) випустило офіційну заяву, згідно з яким, витоку радіації за межі майданчика з переробки низькоактивних відходів не сталося. Персонал станції зреагував на подію згідно з посадовими інструкціями.

Варто відзначити, французьке Агентство ядерної безпеки не відрізняється особливою прозорістю і відкритістю в наданні інформації.

АЕС Маркуль була введена в експлуатацію в січні 1956 року. Місто Маркуль є одним з центрів атомної промисловості у Франції. Ядерний об'єкт розташовується в департаменті Гар на півдні країни, в долині річки Рони, недалеко від узбережжя Середземного моря.

Станція управляється CEA (Комісаріат з атомної енергії) і компанією Areva. На її території знаходиться декілька заглушених ядерних реакторів. Єдиний функціонуючий водо-водяний реактор використовується для виробництва тритію. Водозабір для охолодження об'єкта здійснювався з Рони.

Франція, яка в своїх потребах залежить майже на 80% від атомної енергетики, є однією з європейських країн, що не переглянули своїх планів після аварії на Фукусімі.

Німеччина прийняла рішення про закриття своїх ядерних реакторів до 2022 року, в Італії за результатами референдуму влітку 2011 року прийнято рішення про відмову від будівництва АЕС. Швейцарія також розглядає рішення про закриття своїх п'яти АЕС до 2035 року.

«Беллона» стежить за розвитком подій, інформація про аварію буде оновлюватися.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация