Вибух на Чорнобильській АЕС: як це було і до чого призвело

  1. Вибух на ЧАЕС був неминучий
  2. дії персоналу
  3. Пошук причин
  4. Те, що довелося пережити нашій планеті
  5. Вибух на АЕС в Чорнобилі - пам'ять держави

Диспетчери ЧАЕС за роботою

25 квітня 1986 був звичайним днем, чи не передвіщає нічого нового в роботі Чорнобильської АЕС. Хіба що був запланований експеримент по випробуванню вибігу турбогенератора четвертого енергоблоку ...

Як завжди, ЧАЕС зустрічала нову зміну. Вибух на Чорнобильській АЕС - це те, про що не думав ніхто з тієї фатальної зміни. Однак до початку проведення експерименту все-таки з'явився насторожує момент, який повинен був звернути на себе увагу. Але не звернув.

Але не звернув

Диспетчерська ЧАЕС, наші дні

Вибух на ЧАЕС був неминучий

В ніч з 25 на 26 квітня четвертий енергоблок готувався до профілактичного ремонту і експерименту. Для цього потрібно заздалегідь знизити потужність реактора. І потужність знизили - до п'ятдесяти відсотків. Однак після зниження потужності було відзначено отруєння реактора ксеноном, який був продуктом поділу палива. На цей факт ніхто навіть не звернув уваги.

Персонал настільки був упевнений в РБМК-1000, що часом ставився до нього дуже безтурботно. Про вибух Чорнобильської АЕС навіть мови не могло йти: вважалося, що це було просто неможливо. Однак реактор подібного типу був досить складною установкою. Особливості управління його роботою вимагали підвищеної уважності та відповідальності.

4 енергоблок після вибуху

дії персоналу

Щоб відстежити момент, коли стався вибух на Чорнобильській АЕС, необхідно вникнути в послідовність дій персоналу в цю ніч.

Майже до півночі диспетчери дали свій дозвіл на подальше зниження потужності реактора.

Ще на початку першої години ночі всі параметри стану реактора відповідали заявленому регламенту. Однак через кілька хвилин потужність реактора різко впала з 750 мВт до 30 мВт. У лічені секунди її вдалося підвищити до 200 мВт.

У лічені секунди її вдалося підвищити до 200 мВт

Вид на вибухнув енергоблок з вертольота

Варто зауважити, що експеримент повинен був проводитися при потужності 700 мВт. Однак, так чи інакше, було вирішено продовжити випробування при існуючій потужності. Завершити експеримент мав натискання кнопки А3, що є кнопкою аварійного захисту і здійснює глушіння реактора.

Парадоксальним виявився той факт, що саме ця кнопка о 1 годині 23 хвилини, можливо, стала причиною вибуху Чорнобильської АЕС. Чому кнопка, яка повинна блокувати аварійні ситуації, спровокувала вибух АЕС в Чорнобилі, пізніше з'ясовували слідчі комісії.

Чому кнопка, яка повинна блокувати аварійні ситуації, спровокувала вибух АЕС в Чорнобилі, пізніше з'ясовували слідчі комісії

Руйнування 4 енергоблоку крупним планом

Пошук причин

Дата вибуху Чорнобильської АЕС назавжди залишиться на сторінках історії. Фатальний день 26 квітня 1986 запам'ятається багатьом тривогами, термінової евакуацією, радіаційним полум'ям. Десятки пожежних-ліквідаторів залишили своє життя в цьому пекучому вогні, щоб уберегти своїх рідних, свою країну від навислої радіаційної загрози.

Як і чому стався вибух на Чорнобильській АЕС, почала розслідувати міжвідомча комісія і МАГАТЕ. Про те, що під час зведення ЧАЕС допускалися помилки і порушення технологій, а також були присутні невідповідність в роботі реактора, ніхто не хотів визнавати. Адже це безпосередньо підтверджувало провину відповідальних осіб.

Люди, що усували наслідки вибуху на атомній станції

Не дивно, що в радянські роки причину, через що вибухнула Чорнобильська АЕС, знайшли в діях персоналу нещасливої ​​ночі 26 квітня 1986 року. Вибух на АЕС в Чорнобилі став найбільшою техногенною катастрофою. Однак навіть в умовах страшних наслідків вибуху на Чорнобильській АЕС знайшлися люди, для яких влада і приземленість була на першому місці.

ЧАЕС після вибуху була у вогні, навколо кружляла спеціальна техніка, а вхід йшло особливе спорядження. Багато роботи було і попереду, але все ж знаходилися люди, які явно недооцінювали ситуацію. Так, Б.Е.Щербіна, який на момент катастрофи був головою урядової комісії, до осені 1986 року віддав розпорядження про відновлення зруйнованого енергоблоку.

Щербіна, який на момент катастрофи був головою урядової комісії, до осені 1986 року віддав розпорядження про відновлення зруйнованого енергоблоку

Будівництво тунелю до 4 реактору, який опинився під уламками енергоблоку

Те, що довелося пережити нашій планеті

Після катастрофи в Чорнобилі світ потрясла не менше велика аварія - аварія на Фукусімі-1. Вибух АЕС в Японії в 2011 році віднесений до максимального рівня за шкалою ядерних подій.

Причиною цієї аварії стало сильний землетрус, який, плюс до всього, спричинив цунамі. Протягом декількох днів з території 40-кілометрової зони було евакуйовано населення, а людям, які проживали в 80 кілометрах від Фукусіми-1, рекомендувалося самостійно покинути територію.

Як і після вибуху на Чорнобильській АЕС у 1986 році, жителі заражених регіонів Японії зазнали ряд наслідків. Серед них зокрема медичні, екологічні та фінансові наслідки.

Серед них зокрема медичні, екологічні та фінансові наслідки

ЧАЕС після вибуху, кадр з фільму

Вибух на АЕС в Чорнобилі - пам'ять держави

Детально розкажуть про вибух на Чорнобильській АЕС документальні та художні фільми, зняті в різний час. Завдяки зібраним режисерами даними звичайній людині легше вивчити обставини аварії і вникнути в атмосферу трагічного минулого.

Потрібно сказати, що тему вибуху в ЧАЕС вітчизняні та зарубіжні режисери не залишають і зараз. Глядачам пропонується нова і сучасна фільмографія. Ознайомитися з даними про вибух на Чорнобильській АЕС коротко допоможуть і презентації, і короткі відеоролики, які знайти в інтернеті сьогодні так само легко, як взяти книжкове видання в бібліотеці.

Пам'ять про трагедію і людей, які рятували свій народ, буде зберігатися не тільки на сторінках історії. Пам'ять про ті дні збережеться і в серцях, і в умах багатьох поколінь людства планети Земля. Не допустити помилку, зберегти народ і землю - головне гасло сучасного світу.

Примітно, що час вибуху на Чорнобильській АЕС назавжди закріпилася на старих радянських часах героїв-ліквідаторів. Безумовно точно: це знак, який не випадковий.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация