Віце-президент Союзу вірмен Росії взяв участь в роботі Круглого столу o можливості проведення амністії окремих категорій мігрантів

15 березня 2016 року в Московському будинку національностей відбувся круглий стіл «Про можливість проведення амністії окремих категорій мігрантів з неврегульованим правовим статусом з урахуванням міжнародного досвіду», організований ООД «Російський конгрес народів Кавказу». У залі були присутні представники Федерального агентства у справах національностей (ФАДН), члени національних громадських організацій і науково-експертного співтовариства міста Москви, журналісти.

Всі вже прекрасно розуміють, які закони нам намагаються нав'язати. Вірменський і російський експерти про активізацію ЛГБТ-руху в Закавказзі

Зі вступним словом до учасників круглого столу звернувся голова Комісії з міграційних питань Ради при Президентові Російської Федерації з міжнаціональних відносин, член Громадської ради МДН А.Б. Паскачев. Він назвав основні питання порядку денного. Експерт зазначив, що в рамках реалізації Стратегії державної національної політики на період до 2025 року було здійснено ряд важливих кроків, в числі яких створення Федерального агентства у справах національностей. З точки зору А.Б. Паскачева, підтримка з боку національної громадськості та експертного співтовариства значно підвищить ефективність роботи цього відомства.

Потім з доповіддю на тему «Про проект державної програми Російської Федерації в сфері реалізації державної національної політики на період з 2017 р» виступив статс-секретар - заступник керівника ФАДН П.В. Семенов. Доповідач подякував присутнім представників НГО та науково-експертного співтовариства за готовність надати допомогу в розробці та реалізації програми. Вона розрахована на період з 2017 по 2025 рр. і спрямована на вирішення завдань, закладених в Стратегії державної національної політики. У розробці програми брали участь кілька федеральних відомств. Структура її включає кілька підпрограм - щодо підтримки російської мови, козацтва, збереження малочисельних народів, протидії ксенофобії та екстремізму і т.д.

П.В. Семенов зазначив, що в контексті сьогоднішнього круглого столу найбільший інтерес викликає підпрограма по адаптації та інтеграції мігрантів. Основними завданнями в рамках проекту цієї підпрограми є протидія формуванню етнічних анклавів, забезпечення доступу іноземних громадян до освітніх і соціальних послуг, навчання мігрантів російській мові, ознайомлення їх з культурними традиціями приймаючої спільноти і ряд інших. Виступаючий наголосив, що ФАДН дуже розраховує на підтримку експертів та лідерів національних організацій з їх багатим досвідом в роботі з виявлення ключових проблем і механізмів їх вирішення.

Після цього присутні задали П.В. Семенову цілий ряд питань і виступили з репліками. Надійшла низка пропозицій щодо вдосконалення проекту підпрограми з міграції. Всі без винятку виступаючі висловили готовність надати Федеральному агентству будь-яку можливу допомогу в його діяльності по гармонізації міжнаціональної обстановки в країні.

Другу частину заходу, присвячену можливості амністії окремих категорій мігрантів, відкрив доповіддю «Про міжнародний досвід амністії нелегальних мігрантів і можливості його використання в Російській Федерації» А.Б. Паскачев. Вчений розповів як про позитивний, так і про негативний досвід в сфері амністії окремих категорій мігрантів в ряді західних країн - США, Італії та інших. Резюмуючи, який виступає підкреслив, що проблема є дуже складною і багатогранною. Потрібна якісна і всеосяжна оцінка ризиків як проведення, так і відмови від амністії частини нелегальних мігрантів.

Міжнародного досвіду в своїй доповіді торкнулася також керівник відділу трудової міграції Бюро Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Москві Ю.В. Мельничук. У загальному і цілому вона зазначила, що заходи з легалізації мігрантів з неврегульованим правовим статусом вважаються неефективними, так як після цього ті часто прагнуть перевезти свої родини, родичів, і в результаті кількість нелегалів не зменшується.

Заступник голови Ради - голова виконкому Асамблеї народів Росії М.М. Абдугані висловив ідею, що в першу чергу необхідна амністія і інтеграція представників інтелігенції - лікарів, вчителів і т.п. Вони можуть послужити свого роду містком між Україною і Російською Федерацією і колишніми радянськими республіками, посприяти зміцненню дружніх відносин між країнами і народами.

Перший заступник директора Інституту міграції та міжнаціональних відносин, доктор політичних наук, професор В.А. Волох закликав провести повноцінне дослідження з обговорюваної теми силами науково-експертного співтовариства Москви і надати його результати тим, хто приймає рішення в сфері міграційної політики.

Всі вже прекрасно розуміють, які закони нам намагаються нав'язати. Вірменський і російський експерти про активізацію ЛГБТ руху в Закавказзі

Підводячи підсумки, А.Б. Паскачев подякував усім учасникам дискусії за висловлені ідеї та закликав надсилати пропозиції за обома пунктами порядку денного в електронному вигляді.

У підготовці та проведенні круглого столу брали участь співробітники МДН Н.Л. Пікінер, Ф.Д. Соловей, Н.І. ОНАТ.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация