вічна Росія

1988

"У сотнях тисяч репродукцій розійшлася по всьому світу одна з центральних для творчості художника картина" Вічна Росія ". І знову, як і в" Містерії XX століття ", ми повинні відзначити справжнє новаторство творчої волі художника який показує нам в одній картині всю історію Росії .

Світове мистецтво не знає прикладу подібної картини як за своїм змістом, так і за своєю складністю. Один з глядачів, пам'ятається, мені на виставці сказав: "Боже мій, скільки сили у цієї картини! Я відчуваю гордість, що я народився російським! Багато тут на виставці запитують:" А хто це? А хто це? "І це прекрасно, що глядачі починають багато дізнаватися про Росію і відчувати свою причетність нашої Великої Історії".

Слід зазначити, що в цій картині Глазунов виступає перш за все як історик, що бачить витоки російського слов'янського племені в сиву давнину "Рігведи" і "Авести". У давньоруському мистецтві, а точніше в мистецтві церковних фресок, хтось із дореволюційних критиків знайшов гарне слово - "килимовий". І справді, дорогоцінний покрив колористичного вирішення цієї великої картини Іллі Глазунова вражає навіть його ворогів. Адже розмір картини 3 х 6 м. Глазунова, на відміну від його багатьох колег, ніколи не давали державних замовлень. Справжня слава великого художника стала наслідком багатотисячних черг глядачів на його виставки у нас і за кордоном. Свого часу західнонімецький "Шпігель" написав: "Хто проти Глазунова, той проти Росії".

Незвичайні задуми художника, історика і філософа, втілюються в вражають своєю красою музичні колірні співзвуччя справжнього колориста, яким доступні найсміливіші ракурси, угруповання людей і ритми композиції.

Сьогодні по різноманіттю творчих устремлінь і звершень рівних Іллі Сергійовичу Глазунова немає!

Історик - це той, любить повторювати художник, хто оперує документами, а не ідеологічними догмами. "Всю моє свідоме життя я займаюся історією. І ось чому. Я не можу погодитися з багатьма концепціями наших істориків-антірусістов, які продовжують розвивати расистські брудні німецьких вчених - Шлецера і компанії. Не можу погодитися з Л. Гумільовим, якого сьогодні піднімають на щит, і іншими. Завжди ненавидів марксизм-ленінізм, який стверджував, що у пролетарів нема Вітчизни і що історія є боротьба класів. Повторюю, я спираюся на документи і на віддані сьогодні забуттю роботи російських істориків XIX століття. Починаючи з геніального Ломон ова, Єгора Классена, Гильфердинга, Івана Забєліна, а також померлого не так давно в Австралії професора Парамонова, відомого у нас під псевдонімом "Сергій Лісовий".

Картина "Вічна Росія" - підручник російської історії в її справжньому велич, пісня слави нашої держави. Говорили, що "ікони - це книги для неписьменних". Картини Глазунова - це відкриті книги для всіх, хто хоче знати і краще розуміти Росію ".

http://www.glazunov.ru/RU/000_bibliogr.htm

Ілля Глазунов

«... Явна в своїй точної проникливою характеристиці робота Глазунова« Петербург Достоєвського »(1970), що показує характерний пейзаж міста, описаний в« Злочин і кару »,« Ідіоті »та інших його романах. Похмура низка казенних будинків, що відбивається в холодних водах каналу, пустельність вулиць з самотніми зіщулився фігурками, вогка сирість бруківці, стихія осіннього неба - весь цей типово петербурзький пейзаж натхненний внутрішнім життям героїв Достоєвського ».


Багато тут на виставці запитують:" А хто це?
А хто це?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация