Від одного світу до єдиного

Гана Кулганкова   Ми розмовляємо з директором фестивалю «Один світ» Ганою Кулганковой Гана Кулганкова Ми розмовляємо з директором фестивалю «Один світ» Ганою Кулганковой.

- Фестиваль не перший рік експандірует за межі Чехії - зокрема, він дістався і до Брюсселя, до Європейського парламенту. Що є основною начинкою брюссельської програми?

- Я дуже рада, що вже шостий рік нам вдається організовувати «Один світ» в Брюсселі, в цьому році захід заплановано на другу половину травня. Весь цей період нам вдається показувати в Брюсселі обрані фільми з тих, що показувалися на фестивалі в Празі. Ми вибираємо кінострічки, які могли б резонувати як в позитивному, так і в негативному сенсі з європейською політикою, з тим, щоб вони якимось чином надихали європейських чиновників і політиків. І це здорово, що ми можемо влаштовувати проекції прямо в будівлі парламенту, там, де вершиться ця сама політика.

Прямо в парламенті і обговорюються за імпровізованими «круглими столами» злободенні питання - тут нерідко зустрічаються представники різних таборів і поглядів.

- Потім дуже цікаво спостерігати за дискусіями, які виникають між подивились фестивальні фільми глядачами, які працюють в парламенті, і цивільними активістами, яких ми туди привозимо в якості гостей - Потім дуже цікаво спостерігати за дискусіями, які виникають між подивились фестивальні фільми глядачами, які працюють в парламенті, і цивільними активістами, яких ми туди привозимо в якості гостей. Ми віримо, що такі зустрічі можуть поліпшити ситуацію в багатьох сферах, тому що депутати ЄП здатні змінити закони або лобіювати за те, щоб простір демократії розширювалося далі.

- Чи відомо, скільки численне число європейських депутатів або чиновників, проявляюжіх інтерес до фільмів про права людини, які можна побачити в рамках вашого фестивалю?

- Точної інформації та статистики у мене немає. Однак ми щорічно прагнемо показувати фільми, які, скажімо, далекі від одностороннього погляду на певну тематику. У нинішньому році це, наприклад, буде кінокартина Мартіна Маречка «Під сонцем тьма».

- Це, я нагадаю, стрічка-фаворит глядачів на фестивалі документальних фільмів в Йіглаве, звідки вона привезла приз вже восени минулого року, а також придбала «Чеського лева» в першу березневу суботу, знята на фотоапарат. Про що вона?

«Під сонцем тьма»   - Ця картина критикує допомогу Чехії країнам, що розвиваються «Під сонцем тьма» - Ця картина критикує допомогу Чехії країнам, що розвиваються. На нашу думку, це якраз той тип фільму, який повинні подивитися в європейському парламенті, та й взагалі в Брюсселі, тому що ми можемо запросити туди представників організацій, за допомогою яких здійснюється така допомога, запросити політиків і тих, у кого є досвід в сфері такої допомоги. І вони можуть дискутувати про те, що було показано в рамках цього кінофільму.

У секції «Головний конкурс» буде показаний фільм відомого режисера Джона Шенка The Island President ( «Острівний президент») про колишнього президента Мальдівських островів Мохаммеда Нашид, двадцять років очолював демократичну опозицію проти диктатора Момун Абдула Гаюма. Глобальне потепління може стати причиною зникнення Мальдів, і Нашид нині прагне перешкодити цьому.

Big Boys Gone Bananas (2011) шведського режисера Фредріка Герта (секція «У вас є право знати») є продовженням фільму «Банани» про вкрай тривожну ситуацію нікарагуанських працівників на бананових плантаціях найбільшого в світі постачальника бананів та інших свіжих фруктів компанії Dole, і їх здоров'я підірване використанням на полях пестицидів Big Boys Gone Bananas (2011) шведського режисера Фредріка Герта (секція «У вас є право знати») є продовженням фільму «Банани» про вкрай тривожну ситуацію нікарагуанських працівників на бананових плантаціях найбільшого в світі постачальника бананів та інших свіжих фруктів компанії Dole, і їх здоров'я підірване використанням на полях пестицидів. Організатори Лос-Анджелеського фестивалю, де була оголошена прем'єра цієї стрічки, в останню хвилину викреслили її з конкурсної секції з тим, що вона, мабуть, взагалі не буде показана глядачам. Свідоцтво про те, що свобода слова і в «найдемократичнішою країні світу» зовсім не є само собою зрозумілою.

- Ми щороку прагнемо не тільки показувати правду про різні форми порушень прав людини, але і переміщати кордону табу в суспільстві. В цьому році я відчуваю величезну радість з того приводу, що ми покажемо фільм «Пурпурне шлях» (в оригіналі Scarlet Road - A Sex Workers Journey). Фільм на тему відносини інвалідів до сексу, вона ілюструється на прикладі повії, головними клієнтами якої є саме інваліди. Нам це дає привід відкрити дверцята цього «шафи», тому що люди дуже часто вважають, що інваліди не мають сексуальних інстинктів і не живуть сексуальним життям. Так що я з цікавістю чекаю, які у глядачів будуть реакції на цей фільм і які дискусії він викличе.

«Пурпурне шлях» (в оригіналі Scarlet Road - A Sex Workers Journey)   - У минулому році ЗМІ зареєстрували факт проходження в Чехії семінару, присвяченого сексуального життя людей з різними відхиленнями у розвитку - ви не подумували про включення до фестивальної програми картини, яка освячувала б також можливість сексуальних контактів між інвалідами, що виникають на основі любові, прихильності або симпатій , а не тільки комерційних відносин «Пурпурне шлях» (в оригіналі Scarlet Road - A Sex Workers Journey) - У минулому році ЗМІ зареєстрували факт проходження в Чехії семінару, присвяченого сексуального життя людей з різними відхиленнями у розвитку - ви не подумували про включення до фестивальної програми картини, яка освячувала б також можливість сексуальних контактів між інвалідами, що виникають на основі любові, прихильності або симпатій , а не тільки комерційних відносин?

- Якраз у цьому конкретному випадку ми збираємося співпрацювати з організацією Inventura - це чеська громадська некомерційна організація, яка спеціалізується саме на цій проблематиці. У минулому, вони, наприклад, вже зняли мультиплікаційний фільм про інтимне життя інвалідів.

У програму фестивалю потрапив і канадський фільм, знятий режисером Юлією Іванової, «Чорно-білий сімейний портрет», героїнею якого є багатодітна опікунка Ольга Неня.

«Чорно-білий сімейний портрет»   - «Чорно-білий сімейний портрет» - це один з найулюбленіших моїх фільмів цьогорічного фестивалю «Чорно-білий сімейний портрет» - «Чорно-білий сімейний портрет» - це один з найулюбленіших моїх фільмів цьогорічного фестивалю. Ми включили його в тематичну категорію Spolu navzdory ( «Разом незважаючи»). Це історія опікунства в одній українській родині. Власне кажучи, сім'я в даному випадку - це мати-опікунка і більш ніж двадцять дітей під її опікою. Всі ці прийомні діти є біологічними синами і дочками, які з'явилися на світ як плід любові українок і африканців. І ця картина показує, як проблематично цим темношкірим дітям жити в Україні, як їх там сприймає суспільство. Дуже часто через свого походження такі діти не мають інших шансів на життя, крім як в дитбудинках. У багатьох з них просто немає можливості жити нормальним сімейним життям.

За словами Кирила, одного з прийомних дітей Ольги, жінка, яка замінює йому мати, прагне оточити довірених їй дітей всілякої турботою, одночасно проте не визнаючи їх індивідуальність. І виховує вона їх в дусі сталінських часів, які сформували її власний характер.

Гуманітарний фонд «Людина в біді» в цьому році відзначає своє двадцятиріччя, що знайшло своє відображення і в програмі організованого фондом кінофестивалю «Один світ» Гуманітарний фонд «Людина в біді» в цьому році відзначає своє двадцятиріччя, що знайшло своє відображення і в програмі організованого фондом кінофестивалю «Один світ».

- Ми вирішили, що було б добре відзначити цей ювілей в рамках нашого фестивалю, тому створили спеціальну сторінку на порталі Чеського телебачення. Тут можна знайти перелік того, що «Людині в біді» вдалося зробити за ці двадцять років, і крім цього, подивитися фільми про діяльність цього гуманітарного фонду. Простежити шлях його розвитку з пелюшок до масштабної організації.

24 березня в 22.00 по Другому каналу Чеського телебачення буде показаний німецький документальний фільм Янa Тенхафенa «Herbstgold - Wettlauf gegen die Zeit» (в чеському прокаті під назвою Na stupnich vítězů / «На сходинках переможців») найуспішнішою, з точки зору глядацького інтересу, кінокартини фестивалю «Один світ» 2011 року. І в Німеччині картина, що розповідає про долю п'яти спортсменів похилого віку від вісімдесяти до ста років в процесі їх підготовки до участі в чемпіонаті світу з атлетики серед літніх людей, красувалася на престижних позиціях в артхаусних рейтингах. Стрічка відобразила на стадіоні в фінляндському Лахті також 82-річного Іржі Соукупа з Чехії.

Що є основною начинкою брюссельської програми?
Чи відомо, скільки численне число європейських депутатів або чиновників, проявляюжіх інтерес до фільмів про права людини, які можна побачити в рамках вашого фестивалю?
Про що вона?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация