Від Першої до Третьої Пречистої - дні жіночої сили (або як приворожити чоловіка за допомогою калини)

  1. Лада Лузіна письменниця 26 серпня 2016, 10:33 Переглядів: Успіння Богородиці (Перша Пречиста...

Лада Лузіна

письменниця

26 серпня 2016, 10:33 Переглядів:

Успіння Богородиці (Перша Пречиста 28 серпня) - прямо асоціюється з початком осені і початком довгого сну Матері Землі, яку для наших предків представляла богиня Макош.

Саме осінь - від Першої до третьої Пречистої - вважалася у нас особливими жіночими днями ворожіння. Тут і "бабине літо", і цілий розсип свят Богородиці - Друга Пречиста (весняне рівнодення), Покрова , Дві загадкові "П'ятниці" (які часто припадають на зовсім інші дні тижня), Третя Пречиста - і з кожним з цих днів пов'язаний свій ритуал.

(Всі жіночі ведьмацкіе пустощі закінчувалися на третій шабаш року Петрівки і Брикса , Припинялися на весь залишок Перунового літа і починалися знову лише з п'ятниці напередодні 28-го з приходом осіннього Макош. При чому, чим глибше Мати Природа занурювалася в сон - тим сильніше були дні, тим голосніше молитви, тим міцніше змови і загадковіше ритуали).

Осінь вважалася не тільки періодом сватань і весіль, а й часом жіночої сили!

Від Першої до Другої Пречистої жінки спеціально заготовляли чарівні трави.

У ці осінні дні дівчата ламали калину, вішали її на вікна, клали на підвіконня і під образи - вважалася, що вона привертає і женихів, і жіноче щастя (Пучок червоної калини на хаті означав, що в будинку є дівчина на виданні, пізніше калина прикрашала і весільний коровай). Ось і виходить, що сам символ України - за сумісництвом відмінне приворотне зельюшко ... еcли, звичайно, зірвати його в правильний день.

еcли, звичайно, зірвати його в правильний день

Горщик з чарівним зельюшком)))

П`ятниця (жіночий день) напередодні Першої Пречистої вважалася важливим днем. Цієї п'ятниці заборонялася працювати, рекомендувалося молитися (особливо за своїх дітей), але не заборонялося трохи поворожити. Наші прабабусі вірили: якщо покласти в п'ятницю в рот дві ягоди калини і подумки вимовити ім'я улюбленого - він неодмінно зверне на тебе увагу! (Втім, ритуал можна виконати і напередодні Другої Пречистої)

1 вересня обряджали Будяк - з його допомогою загадували бажання, очищали будинок і робили обереги для рідних і улюблених.

І оскільки я власноруч займаюся воскресінням цієї давньої київської традиції , Яка померла на цілих 150 років, щиро прошу всіх - приєднуйтесь до мене - не забудьте пов'язати на наш споконвічний вересневий Новий рік на чортополох-реп'ях яскраву стрічку і попросити для себе всього самого-самого!

Так ми наряджали Будяк на Лисій горі в минулому році

Колись свято Успіння Богородиці, Перша Пречиста билзаветним київським днем ​​- своєрідним Днем Міста. Щороку на Першу Пречисту 15 серпня (28 - за новим стилем) в Київ з'їжджалися сотні паломників, заповнюючи його до країв, натовпи людей тягнулися на кілька кілометрів - від річкового порту та залізничного вокзалу до Лаври. Успіння Богородиці відзначали хресним ходом і бенкетом на церковному подвір'ї, де сам митрополит сідав за один стіл з простими жебраками, як робили колись засновники лаври - монахи Антоній і Феодосій.

У жодному іншому місті Імперії - свято цей не відзначався з такою помпою як в Києві!

Чому?

Тому що саме Київ вважався однією з чотирьох земних обителей Богородиці на землі! Пречиста Діва шанувалася як перша захисниця нашого Міста. А в лаврі зберігалася ікона Успіння Богоматері, подарована, згідно з легендою, граду Києву самої Царицею Небесною.

На початку ХХ столітті кияни останній раз спостерігали чудове дійство, як найдавніша київська ікона Успіння, укладена в золото-срібло, прикрашений перлами і діамантами коло, спускається під час служби на ременях з високих царських врат в Успенській церкві до народу.

Побачити це можна і нині, хоч дві збережені в Лаврі ікони-списки з давньої Успенської, вони шануються як чудотворні.

І свято Успіння - свято світлий. У цей день Богородиця не вмерла, а зникла - перемістившись з землі прямо на Небо. Не втратила силу - а стала ще сильніше.

Успіння - НЕ день смерті, а день безсмертя. Богоматері. Самої природи.

Успіння - час молитися Пречистій Діві, і вірити, що вона, як і раніше живе на київській благословенній землі і надає своє заступництво всім нам!

Успіння - початок довгого осіннього сну Матері Землі ... але сон цей віщий!

Тому саме восени кожна жінка, як втілення Матері Землі, набуває особливої сили ...

І лише вам вирішувати, чи готові ви скористатися нею!

1 вересня запрошую на екскурсію "Містика Києва" наряджати Будяк.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Чому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация