Від екопоселення Гришине - до екологічного світовому уряду по-російськи

  1. Знайомство з екопоселення Про екологічний поселенні в селі Гришине в Подпорожском районі Ленінградської...
  2. Від екопоселення Гришине - до екологічного світовому уряду по-російськи
  3. Щастя є!

Знайомство з екопоселення

Про екологічний поселенні в селі Гришине в Подпорожском районі Ленінградської області знають тільки ті люди, які цікавляться даною тематикою. Хотілося б, щоб про нього дізналися і інші люди. Нещодавно відвідав цей віддалений район Ленінградської області. 5 днів жив і працював в екопоселенні Гришине. Цей край Ленобласті являє собою цілу мережу річок і озер, безкраї ліси і збереглися дерев'яні храми сивий російської старовини. Село Гришине розділяє річка Важінка, вода в якій досить чиста, її можна пити. Щоб потрапити на півострів, де розташувалося екопоселення Гришине, потрібно переплисти на човні цю річку. У екопоселенні красиво і затишно, тут розташувалися дерев'яні будиночки, в яких і живуть однодумці і гості. Є загальна територія, що знаходиться в зоні особливої ​​уваги всіх екопоселенців - це відкрита літня кухня і спільний дім, де проходять семінари по різних екологічних і культурологічним темам.

Тему екопоселень потрібно розвивати в ЗМІ. Для багатьох вона ще зовсім незрозуміла. Деякі люди уявляють собі, що в екопоселення живуть ледарі, які не вміють працювати. Це не так. Навпаки, в екопоселення живуть люди, які вміють не просто працювати, а працювати добре. Причому види діяльності пов'язані і з будівництвом, і з народними промислами, і з культурою, і з умінням готувати якісну екологічно чисту їжу. Просто в екопоселення працю іншого характеру - він пов'язаний з землею і природою.

Екопоселення Гришине невелике, але має величезну енергетику, сюди потрапляють люди з чистими помислами, з ідеєю побудови життя на планеті Земля на основі природосообразного світогляду.
Екопоселення Гришине невелике, але має величезну енергетику, сюди потрапляють люди з чистими помислами, з ідеєю побудови життя на планеті Земля на основі природосообразного світогляду
Засновник екопоселення Гришине Владислав Кірбятьев довгі роки йшов до втілення ідеї екопосленія. І йому це вдалося. У невеликому інтерв'ю він поділився своїми думками:

Великі міста - це тупиковий шлях розвитку. Міста повинні бути не більше 100 000 чоловік. Мегаполіси ведуть до деградації не лише екосистеми, але і до деградації біосистеми людини, підривають психіку. Подивіться, як матюкаються водії автомобілів в пробках, багато психічної енергії перепалюють даремно, при цьому забруднюючи ноосферу. Вернадський говорив про ноосферу, як про сферу розуму, але він і гадки не мав, що ноосфера може забруднюватися далеко не чистими думками і словами людей.

Інша справа жити в лісі, чути спів птахів, пити чисту воду з річки, без фільтрів. Екопоселення Гришине знаходиться в 5 годинах їзди від Петербурга, на відстані близько 330 км. Тут інша атмосфера. Крім екопоселення, як ідеї цивілізаційного розвитку і практичного її втілення, екопоселенці проводять ще семінари і відновлюють традиції, пов'язані з культурою здорового способу життя та вживання Іван-чаю. Цей чудовий напій завжди був в пошані у російських людей, даючи їм сили. Вороги Росії намагалися вилучити з обороту Іван-чай, забути давню російську традицію, але у них нічого не вийшло.
Інша справа жити в лісі, чути спів птахів, пити чисту воду з річки, без фільтрів
Моє відвідування екопоселення Гришине збіглося зі святкуванням Дня Росії. Святкування цього дня, на мій погляд, має сполучатися з розумінням того, що Росія повинна бути справедливою, великої і екологічно чистою. При цьому слід мати на увазі, що під Росією ми маємо на увазі не обрубок у вигляді РРФСР, а велику Росію у вигляді СРСР і майбутнього Євразійського союзу.

Коментарі в Фейсбук на моїй сторінці

Після публікації інформації на моїй сторінці в Фейсбук про знаходження в екопоселенні Гришине - посипалися коментарі. Всі вони цікаві, кожна людина по-своєму правий. Наведу деяку частину з них, полярні думки, без редагування, зі збереженням авторського стилю і емоційного настрою коментаторів. Інший раз коментарі суперечать один одному, але вони дають певний зріз громадської думки активної частини громадянського суспільства.

Валентин Авраменко: Я ніяк не наважуся - зав'язати з містом і махнути жити в провінцію ... ще не час напевно ...

Ольга Миколаївна: А храм є в селищі Гришине?

Наталя Гілевський: Села треба обживати, ніхто не сперечається, і громаду слід відроджувати, а головне відновлювати Храми і Православ'я, як основу нашого світогляду. Соборність - велика справа, це підтримка і позбавлення від страху самотності.

Янна Новохатько: Екопоселення - крок до майбутнього! На рахунок храмів не погоджуся. Якщо немає віри в істину - жоден храм не допоможе. А зомбувати і знеособлювати храмами сьогодні все можуть. Віра і релігія - дуже різні речі. Будь-яка релігія спотворює істину (віднесло трохи, сорі).

Тетяна Самарська: Чи не патріот, православна, але до ідеї екопоселень приєднуюся повністю. Роблю своє «родовий маєток». Бажаю успіху всім на цьому шляху!

Дмитро Тузов: Все правильно сказано. Про екологію. Але навіщо ось це: «... під Росією ми маємо на увазі не обрубок у вигляді РРФСР, а велику Росію у вигляді СРСР, або майбутнього Євразійського союзу». У мене друг повернувся з центральної Росії. Возив дитячу команду на турнір з хокею. Надивившись на сувору дійсність, заявив, що краще з гранатою під танк, ніж в Митний Союз. Кілька батьків, які супроводжували команду, повернулися в стані істерики. Надивилися. Кажуть, що красиво - тільки в Москві і Пітері. А ви нам про Євразійський союз ... Навіщо? У сусідній Польщі, в далекому Таїланді і навіть в бунтує Туреччини люди живуть краще, ніж у всіх країнах ТЗ разом узятих (звичайно, якщо ви не олігарх, який качає нафту і газ з безмежних російських просторів і продає це багатство за кордон). Давайте краще про екологію.

Ivan Kolmanok: Місто з нульовим викидом за проектом Нормана Фостера, бюджет 22 млр, початок будівництва 2008 рік. Масдар - місто майбутнього.

Таїсія Тихонова: Розумні люди кажуть, що Москву треба ділити на більш дрібні поселення а не укрупнити як робить Собянін, якщо думати про жителів цього міста, а не про свою теорію панувати.

Тетяна Столбова: Чудове початок про екологію і - раз ... про політику. Чи не в'яжеться. Без мегаполісів не можна. Країна відстане в розвитку. А ті водії, які матюкаються в пробках, в Гришине будуть бухати, кидати в лісі недопалки і, вибачте, мочитися в річку. З якої Ви поки ще п'єте без фільтра. Просто мова йде про культуру поведінки: або вона є, або її немає. То нехай вже краще матюкаються в пробках ...

Ольга Савельєва: Якщо міста монстри «зжере» все населення Росії - нам кінець. Абсолютно згодна, - треба ухилятися від безвиході.

Олег Новіков: Мегазаводи і екопоселення відмінно уживаються. А в екопоселення живуть пошкоджені розумом ледарі і дармоїди, а також проїдають гроші пройдисвіти. Без праці людина стає мавпою.

Сергій Авер'янов: І хто б сперечався. Але люди доцентровою силою затягуються в мегаполіси. Там робота, житло, навчання для дітей. І чому то співається в екологічно чистих селах і селищах. Рівень життя і її інфраструктура притягує і буде завжди притягувати людей. Достаток дає можливість жити за містом у власному будинку і приїжджати на роботу. А краще мати її поруч і ходити пішки або на велосипеді. Скільки це все коштує і де ж усього цього набратися. Стати трошки фінами?

Ігор Андріанов: Щодо шкоди великих міст повністю згоден. Сам вже 39 живу в місті, де спочатку було близько 90 тисяч жителів, а зараз в кращому випадку близько 70 тисяч лишилися. Проблема тільки в тому, що в таких містах туго з роботою. Ось молодь і їде в мегаполіси ...

Від екопоселення Гришине - до екологічного світовому уряду по-російськи

Після прочитання коментарів в Фейсбук, можна сказати відразу - потрібно шукати баланс між розвитком техносфери і збереженням природних екосистем. Треба підніматися до рівня планетарного планування. Раніше в СРСР був Держплан, що стосується в основному економіки. А зараз потрібен глобальний екологічний Держплан. Може бути, потрібно створювати єдине Світовий Уряд. Але не таке, де будуть домінувати США, Англія і Ізраїль, а таке де будуть представлені пропорційно всі народи планети. ООН під ці цілі не підходить. Нове екологічне Світовий Уряд не повинно мати прив'язку до території, воно повинно з року в рік переміщатися по планеті, бути динамічним, мати чітку мету - збереження природних екосистем з урахуванням необхідності розвивати щадні для природи технології. (Зрозуміло, що мова не йде про закриття виробництв, люди повинні працювати, годувати свої сім'ї). Росія, як країна, яка зберегла в більшій мірі, ніж інші країни свій природний потенціал має займати в Світовому Уряді ключове положення. Головним мовою спілкування в Світовому Уряді повинен стати російська мова - мова Пушкіна, Толстого, Ціолковського, Вернадського, Єфремова і т.д. Потрібно менше конфліктувати з різних приводів, а більше думати про майбутнє. Планета у нас одна і вона дуже маленька.

Щастя є!

Побувавши в цьому чудовому райському куточку - екопосленіі Гришине, відчуваєш, як відпочив і душею і тілом. Природа - це великий лікар. Люди в екопоселенні хороші і майстровиті, нероб і ледарів я там не зустрічав. Як правило, люди там вміють самоорганізовуватися і доповнювати один одного. Коли приїжджає новачок, йому підкажуть що і як - і він сам включається в неметушливі життя екопоселення. Нудьгувати там теж не доводилося. 14 червня ми відкрили сезон збору Іван-чаю. Його потрібно не тільки зібрати, але і обробити: обірвати листочки, перемолоти, висушити, розкласти по пакетиках. Це кропітка праця.

Вечорами екопосленци теж не нудьгували. За ці 5 днів життя в Гришине все разом співали народні та сучасні пісні, парилися в лазні по-чорному, слухали лекцію про острів Пасхи, їздили на вепська фестиваль «Древо Життя» в селищі Вінниці.

У експоселеніі Гришине життя вирує чистим ключем. Добре б провести виїзне засідання Громадської екологічної ради при губернаторі Ленінградської області в цьому чудовому місці. Редакція газети «Суспільство і Екологія» з великою увагою і далі стежитиме за розвитком екопоселення і розповідати про це читачам.

Повертаючись в Санкт-Петербург, перебував при здоровому дусі і позитивному настрої.

Вловив свою думку: щастя є!

джерело

Навіщо?
Стати трошки фінами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация