Вид на проживання без РВП (без дозволу на тимчасове проживання)

  1. Вид на проживання без РВП для громадян Республіки Білорусь
  2. Вид на проживання носіїв російської мови
  3. Вид на проживання без дозволу на тимчасове проживання в РФ для інших категорій заявників
  4. Вид на проживання без РВП при наявності права на придбання громадянства РФ

У даній статті нашого сайту ми розглянемо, хто саме має право отримати посвідку на проживання без РВП.

У деяких випадках чинне російське законодавство передбачає можливість отримання посвідки на проживання без попереднього отримання РВП , А значить, і без необхідності для цього тимчасово проживати в Росії протягом року.

Дана «пільга», т. Е. Можливість отримати вид на проживання без РВП, істотно полегшує і прискорює процедуру отримання права постійного проживання в країні, т. Е. Посвідки на проживання в Росії, а значить, і значно спрощує всю процедуру отримання громадянства Росії , якщо розглядати її в «широкому сенсі».

Однак скористатися правом на отримання виду на проживання без дозволу на тимчасове проживання в Росії має право вельми обмежене коло іноземних громадян і осіб без громадянства.

Вид на проживання без РВП для громадян Республіки Білорусь

В даний час найпоширеніша і найбільш часто зустрічається на практиці категорія іноземних громадян, які мають право на отримання виду на проживання без дозволу на тимчасове проживання в Росії - громадяни Республіки Білорусь.

Дане право громадян цієї держави (на взаємній основі), закріплено в ч. 1 статті 4 Угоди від 24 січня 2006 року, між РФ і Республікою Білорусь на свободу пересування, вибір місця перебування і проживання на територіях держав - учасниць Союзної держави.

Законною підставою для реалізації зазначеного права на отримання виду на проживання без РВП є вже сам факт наявності у заявника громадянства Республіки Білорусь.

При цьому, термін тимчасового перебування зазначеного громадянина на території Росії не має ніякого значення, а його право звернутися з заявою про видачу посвідки на проживання без дозволу на тимчасове проживання в РФ виникає відразу ж після оформлення міграційного обліку за місцем перебування, який, як відомо, здійснюється для громадян Республіки Білорусь без подання міграційної карти.

Слід також зазначити, що громадянам Республіки Білорусь при подачі заяви про видачу їм посвідки на проживання в Росії не потрібно представляти документ, що підтверджує володіння ними російською мовою, знання історії Росії та основ російського законодавства.

В іншій частині перелік документів, необхідних для отримання громадянами цієї держави посвідки на проживання в Росії повністю аналогічний переліку документів, що подаються для цього громадянами інших держав.

Термін прийняття рішення про видачу посвідки на проживання в Росії для громадян цієї держави становить не більше трьох місяців з дня прийняття посадовими особами підрозділів з питань міграції МВС Росії відповідної заяви, необхідних і належним чином оформлених документів та фотографій .

Вид на проживання носіїв російської мови

Інший досить поширеною на сьогоднішній день категорією іноземних громадян і осіб без громадянства, які мають право на отримання виду на проживання в нашій країні без попереднього отримання дозволу на тимчасове проживання в Росії є особи, визнані в установленому порядку носіями російської мови.

Однак слід зазначити, що процедура отримання посвідки на проживання в Росії особами, визнаними носіями російської мови, а також правові наслідки отримання ними такого документа значно відрізняються від інших випадків.

Наприклад, іноземний громадянин, до звернення із заявою про видачу посвідки на проживання в Росії в розглянутому порядку, повинен:

  1. бути офіційно визнаним носієм російської мови;

  2. звернутися з питання відмови від наявного громадянства іноземної держави;

  3. подати заяву про видачу посвідки на проживання саме в той територіальний орган з питань міграції МВС Росії, рішенням комісії якого він був визнаний носієм російської мови.

Крім цього, вид на проживання в Росії, виданий носію російської мови:

  • має термін дії 3 роки (в інших випадках, як правило, - 5 років);

  • не підлягає продовженню;

  • анулюється, якщо його власник не звернеться із заявою про прийом в російське громадянство протягом 2 наступних років з дня отримання цього документа.

Важливим є також те обставина, що повторне отримання іноземним громадянином дозволу на проживання в Росії, якщо раніше йому вже видавався дозвіл на проживання в зв'язку з визнанням його носієм російської мови, не допускається (п. 3 ч. 6 ст. 9 Федерального закону від 25 липня 2002 року № 115-ФЗ Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації).

Вид на проживання без дозволу на тимчасове проживання в РФ для інших категорій заявників

Є ще сім, досить рідко зустрічаються на практиці, категорій іноземних громадян і осіб без громадянства, які володіють правом на отримання виду на проживання без попереднього отримання дозволу на тимчасове проживання в Росії. Отже, на отримання посвідки на проживання без РВП мають право:

  • висококваліфіковані фахівці;

  • члени сімей висококваліфікованих фахівців;

  • проживають в Росії особи, у яких припинено громадянство Росії.

  • особи, щодо яких скасовано рішення про придбання ними російського громадянства;

  • іноземні громадяни, які отримали в Росії політичний притулок;

  • особи, піддані незаконному депортації з території Кримської АРСР або мають (мали) родичів по прямій висхідній лінії, усиновителя чи дружину (чоловіка) підданих незаконної депортації з території Кримської АРСР;

  • іноземні громадяни, які прибули в Росію в екстреному масовому порядку, отримали тимчасовий притулок на території нашої країни або визнані в установленому порядку біженцями і стали учасниками Державної програми зі сприяння добровільному переселенню в Росію співвітчизників, які проживають за кордоном, а також переселилися спільно з ними члени їх сім'ї.

Вид на проживання без РВП при наявності права на придбання громадянства РФ

Є ще одна категорія заявників, коли людина має право на отримання виду на проживання без РВП. У силу значної, за багатьма критеріями, специфіки даної ситуації, розглянемо її окремо.

Особливість в даному випадку полягає в наступному - в передбачених російським законодавством про громадянство випадках, іноземний громадянин або особа без громадянства, який має право на набуття громадянства Росії, при відсутності бажання на це, має право не звертатися з відповідною заявою, а подати до підрозділу з питань міграції МВС Росії заяву про видачу йому посвідки на проживання в Росії.

Мова йде про ту ситуацію, коли у заявника є підстави для звернення із заявою про прийом в громадянство РФ відповідно до ст. 41.3. Федерального закону "Про громадянство РФ" N 62-ФЗ від 31.05.2002 року або із заявою про визнання його громадянином Росії відповідно до ст. 41.2. зазначеного закону.

Але в обох зазначених випадках, якщо заявник не бажає приймати громадянство РФ або не бажає бути визнаним громадянином Росії, то він має право звернутися із заявою про видачу йому посвідки на проживання в РФ без попереднього отримання РВП і навіть без оформлення міграційного обліку за місцем перебування.

Така можливість передбачена, відповідно, частинами 2 і 4 ст. 41.1 вищевказаного федерального закону.

Небажання заявника на придбання громадянства Росії цілком можливо і іноді зустрічається на практиці. Воно може бути обумовлено, наприклад, небажанням виконувати військовий обов'язок, яка, як відомо, поширюється виключно на російських громадян.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация