Від чого помер Висоцький ?. Обговорення на LiveInternet

Ця стаття не присвячується фільму. Все, що можна було обмусоліть, вже обмусоліть. Інтрига виявилася спроможною.

Я взяла на себе сміливість розповісти про іншому сюжеті, пов'язаному з Висоцьким з різницею в рік, від розказаного в фільмі. Володимир Семенович помер через рік після випадку, про який йде мова у фільмі. Помер, але міг вижити.

Про його смерть і про те, що їй передувало, розповів шість років тому Віталій Манський в документальному фільмі «Володимир Висоцький. Смерть поета ». Доля цієї картини складалася непросто. Журналістам, запрошеним на закритий показ, видали «листівки» з наступним текстом: «Чверть століття тому не стало великого російського Поета Володимира Висоцького. Йому було 42 роки. Він не загинув на дуелі як Пушкін і Лермонтов, не занепав від кулі і петлі, як Маяковський і Єсенін. Причина його смерті була менш драматичною. Висоцький довго боровся зі смертю. Але до початку 1980 року цей поєдинок перетворився в запеклу сутичку. Через 25 років автори фільму пред'являють перші документальні свідчення цієї боротьби. Кожен має право на власну думку про смерть великого поета, але нічиє судження не може претендувати на абсолютну істину. За свідченням очевидців, після зустрічі нового 1980 роки хвороба Висоцького стала прогресувати і перетворилася на справжню агонію. Події у фільмі відновлюються з хронологічною точністю з 1 січня аж до 25 липня 1980 року. Розповідь у фільмі ведуть люди, які близько знали Висоцького в останній рік його життя: Їх розповідь трагічний, але без цих свідчень для мільйонів тих, хто цінує поезію Висоцького, вона не до кінця ясна, не до кінця зрозумілі обставини, в яких народжувалися багато великих його пісні. Автори фільму сподіваються, що спроба розповісти правду про обставини загибелі поета не буде шокувати глядача. Володимир Висоцький любив правду, як би не була вона груба. І ненавидів брехню, нехай і в красивих одежах ... ».

»

Коли з'явився фільм Манського, родичі Володимира Семеновича і, перш за все, його син Микита - збунтували. Така правда їх не влаштовувала. Потрібна була інша - чистенька, гладенька. Перед прем'єрою на ТБ розгорівся серйозний скандал, спровокований спадкоємцями Висоцького. Йшлося про авторські права на деякі пісні. Але режисер не здався, він хотів встигнути випустити картину до 25-ї річниці від дня смерті Висоцького. І зробив це, щоб виконувати всі правила етикету. Він розповідь про свій проект Микиті Висоцькому, той навіть збирався почитати вірші батька, і, раптом, передумав. Замість цього, на контакт вийшов адвокат, який зажадав повну розшифровку тексту фільму, щоб спадкоємці прийняли рішення: хочуть вони такого Висоцького чи ні. Рішення прийшло разом з загрозою: «Такий картини бути не повинно. Інакше вам доведеться заплатити не менше трьох мільйонів рублів штрафу ... ». Але це не зупинило режисера. «Правда дорожче», - скромно коментував він. А в чому вона - правда? Висоцький - не загинув від пияцтва, він не зашивався, його вбили - наркотики. І він міг би жити, якби родичі прийняли запропоновані медиками заходи.

І він міг би жити, якби родичі прийняли запропоновані медиками заходи

До речі, і до 20-річної річниці смерті Висоцького був виконаний досить відвертий документальний фільм Петра Солдатенкова «Володимир Висоцький. Історія кохання, історія хвороби », присвячений« високим »відносинах Володі з Мариною Владі в період його запойного алкоголізму. І тоді Микита Висоцький теж встав на диби, він посварився з самої Влади, звинувативши в надмірній відвертості, і подав на неї до суду.

У фільмі Манського «Володимир Висоцький. Смерть поета »- головні герої - друзі, лікарі, колеги поета. Вони вперше за 25 років розповіли правду про легендарного поета.

На екрані - Аксьонов, Любимов, Шемякін. З їхніх розповідей складається портрет вже неіснуючого людини. Вони бачили поколені руки, різкі перепади настроїв, згаслий погляд. Всі все знали, але ніхто не міг допомогти. Тоді в нашій країні цією проблемою не займалися, тому що її, нібито, не було.

Вперше про Володиної хвороби заговорили ті, хто ніколи не говорив про це - лікар швидкої допомоги Леонід Сульповар і Ксенія Афанасьєва (дружина Леоніда Ярмольника), Володимир Шехмана (товариш Висоцького і його водій, який в останній рік життя жив в його будинку). Ще один рідкісний свідок - Вадим Туманов. З свідоцтва Шехмана слід, що за 23 дні (всі події у фільмі точно розписані по днях) до смерті Висоцькому був куплений квиток на літак. Він повинен був полетіти до Туманову, який підготував йому «притулок» в тайзі. Там, у відриві від світу, його хотіли врятувати від наркотиків. Але Висоцький не полетів.

Хто такий - цей Туманов? Перший офіційний радянський капіталіст, головний золотошукач країни. За все разом узяте Туманов відсидів років 25 років. Що не завадило йому стати найвірнішим і близьким другом Висоцького. Коли Володимир одружився на Влади, він не знав, куди йому привести молоду дружину. Не було у нього квартири. І тоді вони з Тумановим облетіли на вертольоті всі видимі оку артілі золотошукачів. Висоцький співав, хто хотів - дякував. Так були зібрані гроші на першу в Володиної життя квартиру. Висоцький дуже дорожив цією дружбою і мріяв, щоб хто-небудь зняв про нього фільм, а він би зіграв. Але радянський кінематограф не міг оспівувати таких героїв.

(про новий документальний фільм, присвяченому Туманову, читайте). Зате в своїх піснях Володимир Семенович «закривавленим» голосом проживав трагічну Колимську долю свого друга.

Фільм «Володимир Висоцький. Смерть поета »- це історія хвороби. Результат - летальний. Ніщо і ніхто вже не в силах допомогти - ні воля, ні лікар, ні один. Завіса опущений. Реквієм написаний. Щось ще пишеться - пророче, страшне, але вже не співаються нові пісні. Фільм хронометром відміряє життя, точніше, те, що від неї залишилося. Замість музики - стук годин. Висоцький в чорному (так його і поховали), він - вічний Гамлет. Це був його останній спектакль, він задихався, але грав. Вмираючий Гамлет. У титрах - два тижні до смерті, тиждень, останні години ... І завжди поруч жінка. Висоцького любили несамовито, його домагалися, за ним, можна сказати, полювали, але він рідко відгукувався на чужі почуття. Він хотів любити, а не бути коханим. Любов - як порятунок ...

З Владі все було скінчено, але вона не відступала, намагалася лікувати Володю у Франції. А він - втік і від лікування, і від неї. Але один був недовго. З'явилася нова любов і її ілюзія, не важливо. Юне створіння на ім'я Оксана (Ярмольник) запаморочила поетові голову, справа дійшла до вінчання ...

Оксана після довгих умовлянь погодилася взяти участь у фільмі. Інтерв'ю писали в шумному кафе. Переписати вже не вийшло, вона тягнула, тягнула, можливо, злякалася, що наговорила зайвого і сподівалася, що розмова не увійде у фільм. Оксана розповіла, як Володя страждав, скільки разів забирали в лікарню, як двічі робили гемодіаліз, як кололи всім, що було під рукою, часто, навмання - аби щось зробити, врятувати. Одна з останніх фотографій: Оксана біля ліжка Висоцького, він - тінь життя, вона - тінь кохання ...

Насправді - Висоцький міг би жити. За словами Юрія Любимова, Володю могли врятувати в Японії, але не було грошей, щоб все організувати поїздку. Тут ще й Олімпіада! І без того пильна міліція триразово посилила контроль. Про те, щоб дістати наркотики, не було й мови. Ніхто не міг допомогти, навіть присвячені лікарі.

Висоцького лікували три лікаря: Леонід Сульповар, Ігор годиться і Анатолій Федотов. Годяться і Федотов померли. Причому Федотов після смерті Висоцького сам став наркоманом. Не міг пробачити собі втрату такого пацієнта, пішов слідом за ним. Леонід Сульповар пам'ятає фатальну дату, 24 липня, коли він і Федотов приїхали до Висоцького додому. Стояло питання, чи робити йому інтубацію, хотіли відправити в Скліфа, що було спряж з великими складнощами. Перш за все, не хотіли родичі, вони боялися, що після цієї трубки Володя втратить голос. Ніхто не хотів брати на себе відповідальність. Вони не чули лікарів, не розуміли, що під питанням життя. Висоцького не дожив до ранку.

Коли знімали з обличчя посмертну маску, вона так прилипла, що не віддерти. Рідкісний випадок. Чи не віддавав Висоцький маску смерті.

Фільм Віталія Манського розбурхав громадськість. Чи потрібна така правда про улюбленого поета? Чи не принижує він вона образ кумира? Режисер відповідав: «Хірург не може бути неженкой, коли йому доводиться щодня розкривати грудну клітку. Документаліст - той же лікар ».

І ось тепер Микита Висоцький розповідає свою правду про батька. Що це за правда? Чи може син бути об'єктивним? Або це черговий міф про легендарного поета? Подивимося, поговоримо ...

Подивимося, поговоримо

Висоцький: «Безруков. Спасибі, що живий ».

28 листопада 2011 р

А в чому вона - правда?
Хто такий - цей Туманов?
Чи потрібна така правда про улюбленого поета?
Чи не принижує він вона образ кумира?
Що це за правда?
Чи може син бути об'єктивним?
Або це черговий міф про легендарного поета?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация