Видатний британський письменник Джон Фаулз (1926 - 2005). Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

Цитата повідомлення Томаовсянка Видатний британський письменник Джон Фаулз (1926 - 2005)

Джон Фаулз - один з найбільш видатних і популярних британських письменників, сучасний класик Джон Фаулз - один з найбільш видатних і популярних британських письменників, сучасний класик.

Джон Роберт Фаулз народився 31 березня 1926 року в Лі-он-Сі (графство Ессекс) неподалік від Лондона, в сім'ї процвітаючого торговця сигарами. Закінчивши престижну школу в Бедфорді, вступив до Единбурзького університету, однак в 1945, незадовго до закінчення Другої світової війни, залишив його заради військової служби. Після двох років у морській піхоті Фаулз відмовився від військової кар'єри і вступив до Оксфордського університету, спеціалізуючись у французькій і німецькій мовах. У 1950-1963 рр. Фаулз викладав в університеті міста Пуатьє у Франції, потім в гімназії на грецькому острові Спецес, що послужив прообразом місця дії в романі «Волхв», і в лондонському коледжі Святого Ґодрика.

Перший же опублікований роман Фаулза, «Колекціонер» (1963), приніс йому успіх і позбавив від необхідності заробляти на життя вчительським працею. До кінця 1960-х років з'явилися на світ ще два романи, великих за обсягом і зухвалих за задумом, - «Волхв» (1977) і «Жінка французького лейтенанта» (1969), а також два видання книги «Аристос», підзаголовок якої - «Автопортрет в ідеях» - дає уявлення і про зміст цієї роботи, і про її значення для розуміння раннього етапу творчості Фаулза.



У «Колекціонер», «Волхве» і «АРИСТОС» увага автора зосереджена на проблемі людської свободи (її природа, межі і пов'язане з нею почуття відповідальності), а також на основоположному співвідношенні любові, самопізнання і свободи вибору. По суті, ці проблеми визначають тематику всіх творів Фаулза. Його герої і героїні - нонконформісти, які прагнуть хоч якось реалізувати себе в рамках конформістського суспільства.

Відзначена престижної літературної премії книга «Жінка французького лейтенанта», на думку багатьох критиків, кращий твір Фаулза. Це одночасно експериментальний і історичний роман, який переносить читачів в досконально відтворений вікторіанський світ, але ні на хвилину не дозволяє їм забути про те, що вони - сучасні люди і відокремлені від того, що відбувається величезною історичною дистанцією. У книзі «Черв'як» (1986) вісімнадцяте століття описаний настільки ж докладно, як у «Жінці французького лейтенанта» - вік дев'ятнадцятий. У проміжку між публікаціями цих чудових історико-експериментальних романів вийшли в світ ще два зразка оригінальної прози Фаулза - гігантська епопея «Деніел Мартін» (1977) і дещо несподівана своєю мініатюрністю повість «Мантиса» (1982) - фантазія на тему протиборства між творцем і його музою.



Багато книги Фаулза були екранізовані. У 1965 на екрани вийшов фільм «Колекціонер». А в 1981 фільм за романом письменника «Жінка французького лейтенанта» з Меріл Стріп і Джеремі Айронсом в головних ролях був номінований на отримання премії «Оскар».

У 1988 Фаулз переніс інсульт, після чого страждав від порушень серцевої діяльності. Живучи в самоті, письменник рідко з'являвся на публіці.

За підсумками загальнонаціонального опитування британців під назвою «Велике читання», проведеного в 2004, роман Джона Фаулза «Волхв» увійшов до сотні найпопулярніших і читаних книжок у Великобританії.

fantlab.ru > Джон

«Волхв» служить Фаулз свого роду візитною карткою. У цьому романі на загубленому грецькому острові загадковий «маг» ставить нещадні психологічні досліди на людях, піддаючи їх тортурам пристрастю і небуттям. Реалістична традиція поєднується в книзі з елементами містики і детектива. Еротичні сцени - можливо, найкраще з написаного про плотське кохання в другій половині ХХ століття.

Цитати з книги Джона Фаулза "Волхв"

Вимирають не тільки рідкісні види тварин, а й рідкісні види почуттів.

Вільний лише той, хто вміє посміхатися.

Чи не жінка, а бумеранг. Кидаєш її, а в наступну суботу вона тут як тут і хліба не просить.

Кожен з нас Кожен з нас   - острів - острів. Інакше ми давно б свихнулись. Між островами ходять судна, літають літаки, протягнуті дроти телефонів, ми перемовляємось по радіо - все що хочете. Але залишаємося островами. Які можуть затонути або розсипатися в прах.

Любов до ближнього - фантом, необхідний нам, поки ми включені в суспільство.

кількість щастя і горя закладається в нас при народженні. Грошові мінливості на нього мало впливають.

Є три види людей:
перші настільки розумні, що, коли їх називають розумними, це виглядає справедливим і природним; другі досить розумні, щоб відрізнити правду від лестощів; треті швидше дурні, бо все приймають на віру.

Чим глибше ви усвідомлюєте свободу, тим менше нею володієте.

- Рід людський - дурниця. Головне - не зрадити самого себе.
- Але ж Гітлер, наприклад, теж собі не зраджував.
Повернувся до мене.
- Вірно. Залишався вірним. Але мільйони німців собі змінили. Ось у чому трагедія. Чи не в тому, що одинак ос мелілся стати провідником зла. А в тому, що мільйони оточуючих не наважилися стати на бік добра.

Беручи себе такими, якими ми є, ми позбавляємося надії стати тими, якими повинні бути



Цитати з книги Джона Фаулза "Колекціонер"

Життя - це щось на зразок жарту, нерозумно приймати її всерйоз. Серйозного ставлення заслуговує лише мистецтво, а все інше слід сприймати іронічно.

Це нова форма убогості. У тих немає ні гроша за душ Це нова форма убогості ой, а у цих немає душі.

Люблю чесність, волелюбність, прагнення віддавати. Творення і творчість. Життя захлинаючись. Люблю все, що протилежно пасивному наблюдательству, наслідування, омертвіння душі.

Знаєте, ми ж не можемо мати все, що нам хочеться. Бути людиною порядною - значить зрозуміти це і прийняти, а не домагатися неможливого за всяку ціну.

Ненавиджу невігластво і неосвіченість. Пихатість і фальш. Злість і заздрість. Буркотливість, низькість і дріб'язковість. Всіх пересічних дрібних людців, що не соромляться своєї пересічності, коснеют в невігластві і сірості. Ненавиджу тих, кого Ч.В. називає "новими людьми", цих нуворишів, вискочок з їх машинами, грошима, телеком; ненавиджу їх тупу вульгарність і плазування перед старими буржуазними родинами і рабське прагнення їх наслідувати.
Люблю чесність, волелюбність, прагнення віддавати. Творення і творчість.

Ординарність - бич цивілізації.

... любов приходить до нас по-різному, в різних іпостасях, в різному одязі, і, іожет бути, потрібно дуже багато часу, щоб зрозуміти, прийняти і називати її по імені.



Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация