відділення Кострома

  1. Список керівників:

Подільське відділення Державного банку було відкрито 1 сентября (за старим стилем) 1884 року. Подільське відділення Державного банку було відкрито 1 сентября (за старим стилем) 1884 року

Перша будівля Костромського відділення Державного банку. 1904 рік

Відділенню пропонувалося виконання наступних операцій:

- обмін старих кредитних квитків на нові, великих - на дрібні і назад;

- продаж, покупка і виплата відсотків по купонах 5-процентних квитків;

- прийом сум з Казначейства і від приватних осіб для переказу в інші контори та відділення Державного банку;

- прийом вкладів на зберігання, на поточний рахунок і «на звернення з відсотків»;

- облік купонів урядових і гарантованих урядом паперів, а також свідоцтв Державного банку і його контор терміном до 6 місяців;

- надання позик під заставу державних процентних паперів, акцій і облігацій на розсуд Правління Державного банку;

- отримання платежів за строковими документами від Казначейства, Державного банку або приватних осіб, що мають поточні рахунки.

Костромська губернія на рубежі XIX-XX століть поряд з Московській, Ярославській, Володимирській, Нижегородської, Тверській і Калузької губерніями входила до складу Центрального промислового району. Сприятливе географічне положення, близькість до Москви і Нижнього Новгороду з його рекордною за величиною торгових оборотів ярмарком дозволяли костромським підприємцям вдало збувати свої товари промислового і сільськогосподарського виробництва, а натомість купувати необхідне для місцевого виробництва сировину. У міру збільшення торгових оборотів розвивалося кредитування і інші банківські операції. У Костромській губернії поряд з відділенням Державного банку функціонували Костромської міський громадський банк, Подільське відділення Об'єднаного банку, Костромської комерційний банк, Подільське відділення Селянського поземельного банку, Подільське відділення Банкірського будинку братів Рябушинських (з 1912 року - Московського банку).

У 1897 році до відділень Державного банку були приписані казначейства. На казначейства були покладені не тільки податкові функції, а й виконання найпростіших банківських операцій. До 1913 р в губернії діяло 12 казначейств - Буйського, Варнавінского, Ветлужских, Галицьке, Кінешемское, кологрівскіх, Подільське, Макарьевская, Нерехтском, Солігалічского, Чухломского, юр'євецькі.

Штат відділення був невеликим. За даними за 1900 г. - близько 20 осіб. Розташовувалося воно на перетині вулиць Лавровской і Златоустівській (зараз - вулиця Князєва). У наш час в будівлі розташовується перший корпус Відділення по Костромській області Головного управління Банку Росії по Центральному федеральному округу.

Після Жовтневої революції основним завданням Костромського відділення Народного банку (колишнього Державного банку) стала підтримка націоналізованих підприємств аж до видачі безвідсоткових позичок, а також державних органів, приватних торгових організацій і організацій споживчої кооперації. Поступово банківські функції Народного банку РРФСР і, відповідно, його відділень звелися до мінімуму. В кінці 1919 року Подільське відділення було реорганізовано в підвідділ губфінотдела. У січні 1920 року Народний банк РРФСР був скасований, а його активи і пасиви передані Центральному бюджетно-розрахунковому управління Наркомфіну.

У жовтні 1921 року було створено Державну банк РРФСР (з 1923 року - Державний банк СРСР). Відкрилося 15 березня 1922 року Подільське відділення Державного банку РРФСР у своїй діяльності зосередилося головним чином на кредитуванні кооперативних установ і державних підприємств як найбільш фінансово стійких в той час організацій.

В кінці 1920-х - початку 1930-х років в СРСР було здійснено комплекс реформ, в результаті яких сформувалися основні функції Держбанку радянського типу. Відповідно до цих функцій відділення приступило до планового кредитування підприємств і організацій, розрахунковими операціями і касового виконання обласного бюджету.

Постановою ВЦВК СРСР від 14 січня 1929 р з Іваново-Вознесенської, Костромської і Ярославської губерній була утворена Івановська промислова область з центром в Іваново-Вознесенську. Подільське відділення перейшло в підпорядкування Іванівської обласної контори Держбанку СРСР. У 1936 р, у зв'язку з утворенням Ярославської області, Подільське відділення було підпорядковане Ярославської обласної конторі Держбанку СРСР.

У 1938 р в структуру Костромського відділення входили: кредитно-економічний відділ, операційний відділ, головна бухгалтерія, касовий відділ, секретаріат, госпчастина. На співробітників відділення було покладено великий обсяг робіт, пов'язаний і з розрахунково-касовим обслуговуванням населення і з кредитуванням промисловості і колгоспів. У цей період починають закладатися основи ведення касових операцій, документообігу, трудового розпорядку, охорони відділень.

Під час Великої Вітчизняної війни Подільське відділення проводило велику роботу по мобілізації грошей для потреб фронту, поповненню кас військових частин і формування фондів польових установ. Крім того, вона забезпечувала безперебійне кредитування господарства області, здійснювала розрахунки між організаціями, вела обов'язкову підписку на військові позики, переводила добровільні грошові внески громадян в фонд оборони.

У серпні 1944 року після утворення Костромської області Подільське відділення було перетворено в Костромську обласну контору Державного банку СРСР з 4 міськими та 25 районними відділеннями.

У серпні 1944 року після утворення Костромської області Подільське відділення було перетворено в Костромську обласну контору Державного банку СРСР з 4 міськими та 25 районними відділеннями

Виписка з Наказу про освіту Костромської обласної контори Держбанку СРСР

У повоєнні роки діяльність Костромської обласної контори Держбанку СРСР була пов'язана, перш за все, з кредитуванням народного господарства. На відновлення зруйнованого війною господарства були потрібні значні кошти, мобілізація яких здійснювалася через установи Держбанку СРСР.

Після проведення грошової реформи 1947 року й скасування карткової системи постачання населення гроші стали основною формою трудових заощаджень. Обсяг вкладів населення в ощадних касах області став стабільно зростати.

30 грудня 1949 року Постановою Ради Міністрів СРСР був затверджений новий Статут Державного банку СРСР. Ухвалення нового Статуту супроводжувалося роботою по зниженню вартості утримання банківського апарату. В результаті на місцях було проведено скорочення штатів і реорганізація окремих структурних підрозділів.

У міру відновлення і зміцнення економіки країни завдання відділень Держбанку СРСР ставали серйозніше, а робота - складніше. Основні напрямки кредитно-розрахункової роботи зводилися до поліпшення платіжної дисципліни госпорганів, проведення заходів по поверненню позичок колгоспам, ліквідації незабезпеченої заборгованості по позиках, до прийняття заходів щодо поліпшення кредитно-розрахункового обслуговування сільгосппідприємств, а також до надання практичної допомоги колгоспам в організації їх фінансового господарства, забезпечення контролю за станом товарно-матеріальних цінностей у госпорганів і випуском товарів обмеженого збуту.

Основним завданням відділення було виконання касового плану і недопущення надпланового випуску грошей в обіг на основі збалансування грошових доходів і витрат населення всередині районів області. У цей період фахівці відділу грошового обігу виконували в числі основних такі зараз невластиві їм функції, як, наприклад, участь в перевірках підприємств побутового обслуговування населення.

З середини 1940-х років Костромську обласну контору Держбанку СРСР очолювали Т.І. Шелухіна (1944-1958 рр.), Ф.Г. Астаф'єв (1958-1960 рр.) І А.А. Пластинін, який керував конторою протягом чверті століття - з 1960 по 1985 рік.

31 грудня 1987 р Костромська обласна контора Держбанку СРСР була перетворена в Подільське обласне управління Держбанку СРСР. З 1 січня 1988 р зі складу контори була виділена мережа спеціалізованих банків, яким були передані функції по кредитуванню і розрахунково-касового обслуговування госпорганів.

17 серпня 1990 р Подільське обласне управління Держбанку СРСР було перетворено в Головне управління Держбанку РРФСР по Костромській області, а з 1 березня 1991 року - в Головне управління Центрального банку РРФСР (Банку Росії) по Костромській області. У 1992 році Головне управління Центрального банку РРФСР (Банку Росії) по Костромській області було перейменовано в Головне управління Центрального банку Російської Федерації (Банку Росії) по Костромській області.

У 1992 році Головне управління Центрального банку РРФСР (Банку Росії) по Костромській області було перейменовано в Головне управління Центрального банку Російської Федерації (Банку Росії) по Костромській області

Будівля Відділення Кострома

В районах області почалася організація мережі розрахунково-касових центрів на базі відділень спеціалізованих банків, були створені перші комерційні банки. Банк Росії почав здійснювати купівлю-продаж іноземної валюти на організованому ним валютному ринку, встановлювати та публікувати офіційні котирування іноземних валют по відношенню до рубля, а також впроваджувати інструменти регулювання банківської діяльності, включаючи систему рефінансування.

Фінансовий криза 1998 р став серйозним випробуванням на міцність для банківського сектора регіону. Велику роль в збереженні ліквідних банківських коштів зіграло здійснення клірингових розрахунків. Головне управління Банку Росії по Костромській області було допущено до участі в багатосторонньому клірингу 2 жовтня 1998 року.

Світова фінансова криза 2008 року також позначилося на динаміці основних показників банківського сектора регіону. Разом з тим, планомірна реалізація антикризових федеральних програм, зусилля регіональної влади по відновленню економіки і своєчасні заходи, вжиті Головним управлінням в тісній взаємодії з банківським співтовариством регіону, дозволили зберегти стійкість банківського сектора Костромської області.

За минулі роки в роботі територіального установи відбулися значні зміни - модернізувалися банківські технології, зміцнилася матеріально-технічна база, підвищився освітній рівень працівників, вдосконалені правила корпоративної роботи і обслуговування клієнтів з урахуванням світових стандартів. Значно розширилися функції територіального установи в зв'язку з наділенням Банку Росії повноваженнями мегарегулятора фінансового ринку.

23 січня 2014 року в рамках оптимізації територіальної мережі Банку Росії Головне управління Центрального банку Російської Федерації по Костромській області було перетворено в Відділення по Костромській області Головного управління Центрального банку Російської Федерації по Центральному федеральному округу (Відділення Кострома). Основними завданнями Відділення Кострома на сучасному етапі є участь у проведенні єдиної державної грошово-кредитної політики, в розвитку і зміцненні банківського сектора, організації готівкового грошового обігу, в забезпеченні стабільності і розвитку національної платіжної системи, а також розвитку і забезпеченні стабільності функціонування фінансового ринку на території регіону.

Список керівників:

П.І.Б. Період управління Яковлєв Д.П. 1893 - 1895 Голубина І.М. 1896 - 1899 Ростовський Н.А. 1900 - 1906 гутного Д, А. 1907 - 1910 Звіринський М.М. 1911 - 1917 Ріхтер Б.І. 1922 - 1924 Ястребов Ф.А. 1924 - 1928 Владимиров (ім'я та по батькові не встановлені) 1930 - 1937 Уланов М.П. 1937 - 1938 Шелухіна Т.І. 1944 - 1958 Астаф'єв Ф.Г. 1958 - 1960 Пластинін А.А. 1960 - 1985 Аленін В.В. 1985 - 2013 Рибаченок А.В. з 2013

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация