відділення Тула

  1. список керівників

Рішення про створення Тульського відділення Державного банку з метою фінансування торгівлі і промисловості Тульської губернії було прийнято на початку 1882 року. Відділення розпочало свою діяльність 14 травня (1 травня по ст. Ст.) 1882 року. Тульське відділення здійснювало обмін кредитних квитків, оплату купонів процентних паперів, прийом грошових коштів від казначейств і приватних осіб, а також видачу позик під заставу. Першим керуючим Тульським відділенням був призначений чиновник особливих доручень Міністерства фінансів колезький радник барон Густав Густавович Дрізен. Структура відділення, як і обов'язки керуючого, визначалися Статутом відділень Державного банку. Спочатку чисельність банківських працівників Тульського відділення без допоміжного обслуговуючого персоналу становила вісім чоловік.

Тульське відділення Державного банку розміщувалося на розі вулиць Дворянській і Площадний (в наші дні - вулиці Свободи і Камінського) в двоповерховому кам'яному будинку купця Смирнова. Там же знаходилися квартири керуючого і касира, в мезоніні розташовувалися два сенатських лічильника. Військовий караул, що складається з єфрейтора і чотирьох рядових гренадерського Таврійського полку, займав кухонний корпус у дворі, контролер відділення жив в одному з флігелів.

Військовий караул, що складається з єфрейтора і чотирьох рядових гренадерського Таврійського полку, займав кухонний корпус у дворі, контролер відділення жив в одному з флігелів

Перша будівля Тульського відділення Державного банку

Перша будівля Тульського відділення Державного банку

Перша будівля Тульського відділення Державного банку в даний час
(вул. Камінського, 47)

Тульському відділенню були підзвітні створені в повітових містах Тульської губернії казначейства - Алексинського, Бєлевського, Богородицкое, Веневском, Епифанские, Єфремовське, Каширське, Крапивенский, Тульська, Новосільскій, Одоєвського, Чернському, а також деякі з казначейств Калузької губернії. Казначейства були зобов'язані надсилати вільні гроші в Тульське відділення.

Відділення активно кредитував як промисловий сектор, так і приватних осіб. Відкривалися кредити ощадно-ощадних товариствам, торговим домам, оформлялися кредити ремісникам і кустарям. Якщо в 1867 році в Тулі і Тульській губернії було 150 різних заводів і фабрик, то в 1898 році їх налічувалося 1012. Велася робота по фінансуванню збанкрутілих підприємств і приватних кредитних організацій, банк приймав їх у свою власність, здійснював управління і подальший продаж. Так, в 1899 році ресурси Тульського відділення були спрямовані на ліквідацію Александрінського тульського банку.

Через відсутність нумерації будинків будівлю банку в довідкових виданнях фігурувало як «будинок Відділення банку». Будівля старів і все менше задовольняло потребам розширює свої операції фінансової установи. У 1903 році почалося будівництво нової будівлі для Тульського відділення, на яке Державним банком було виділено 117 120 рублів. Для охорони старої будівлі Відділення тимчасово на 1 рік була введена посада сторожа.

Лист Канцелярії Державного банку про виділення посади сторожа для охорони старої будівлі Тульського відділення. 12 листопада 1905 року

Лист Канцелярії Державного банку про виділення посади сторожа для охорони старої будівлі Тульського відділення. 12 листопада 1905 року

Будівництво нової будівлі велося за проектом тульського архітектора
С.М.Серебровского під керівництвом Керуючого Відділенням А.І.Световідова на вулиці Київській, 22. В архівах збереглося листування керівництва Відділення з Правлінням Національного банку і будівельними організаціями з питань облаштування нової будівлі - установки центрального водяного опалення, підключення електричного освітлення, асфальтування під'їздів .

В архівах збереглося листування керівництва Відділення з Правлінням Національного банку і будівельними організаціями з питань облаштування нової будівлі - установки центрального водяного опалення, підключення електричного освітлення, асфальтування під'їздів

Лист Тульського відділення Державного банку в Канцелярію Державного банку про оснащення нового будинку відділення електричним освітленням. 8 листопада 1905 року

8 листопада 1905 року

Лист Тульського відділення Державного банку в Канцелярію Державного банку про виділення кредиту на утримання посади машиніста парового опалення. 9 листопада 1905 року

9 листопада 1905 року

Лист Міської управи керуючому Тульським відділенням Державного банку В. А. Неверовича про оплату робіт з асфальтування переходу. 22 листопада 1905 року

11 вересня 1906 року Відділення переїхало до нової будівлі, в якому, крім робочих приміщень і комор, розташовувалися квартири для керівництва і службовців банку з кухнями і ванними кімнатами.

Будівля Тульського відділення Державного банку на вулиці Київській

У період передвоєнного промислового підйому спостерігалося значне зростання операцій Тульського відділення, особливо в сфері кредитування промисловості і торгівлі. За звітними показниками Тульське відділення входило в десятку найбільш успішно працюючих установ. 1 січня 1911 року постановою Ради Державного банку Тульське відділення було переведено з другого розряду в перший. У зв'язку з ростом числа операцій збільшилася чисельність персоналу. До 1911 року контрольна служба була збільшена в 2 рази, касова - в 3,5 рази, бухгалтерська - в 7 разів.

У 1914 році архітектором В.Н. Сироткіна була виконана перебудова будівлі Тульського відділення Державного банку на вулиці Київській, в результаті якої був добудований третій поверх.

Сироткіна була виконана перебудова будівлі Тульського відділення Державного банку на вулиці Київській, в результаті якої був добудований третій поверх

Колишня будівля Тульського відділення Державного банку в даний час
(проспект Леніна, 38)

Історичні події 1917 року не обійшли стороною комерційні банки і Національний банк. У 1917 році Декретом ВЦВК «Про націоналізацію банків» банківська справа було оголошено державною монополією, і відповідно до цього, акціонерні комерційні банки, товариства взаємного кредиту, акціонерні земельні банки і банківські установи контори підлягали націоналізації і злиття з колишнім Державним банком.

У 1918 році Тульське відділення Народного (колишнього Державного) банку підпорядковувалося Московської міської конторі Народного банку і йому були передані всі грошові кошти колишніх приватних банків Тульської губернії. Передбачалося, що цей захід сприятиме розвитку промисловості, сільського господарства і товарообігу.

Проведена в той період політика військового комунізму, посилилася інфляція, підрив і згортання товарно-грошових відносин в державному секторі народного господарства призвели до різкого звуження сфери кредитування і розрахунків. В кінці 1919 року Тульське відділення Народного банку було реорганізовано в підвідділ губернського фінансового відділу. Декретом РНК від 19 січня 1920 Народний банк РРФСР був скасований.

З початком НЕПу почалося відновлення товарно-грошових відносин і відтворення банківської системи. 12 жовтня 1921 був опублікований Декрет ВЦВК РРФСР про заснування Державного банку РРФСР, слідом за цим в країні стали відкриватися його контори та відділення. На Тульської землі відділення Державного банку РРФСР відкрилося 13 лютого 1922 року і розташовувалося на вулиці Комунарів, 8. Будівля була знесена в 1970-х роках.

Будівля була знесена в 1970-х роках

Будівля, в якому розташовувалося Тульське відділення Державного банку
в 1922-1961 роках

У серпні 1957 року рішенням Тулгорісполкома Ради депутатів трудящих для будівництва адміністративної будівлі Тульської обласної контори Держбанку СРСР була відведена земельна ділянка на вулиці Радянській. Будівництво здійснювалося в 1958-1961 роках за проектом архітектора Б.Д. Сергєєва (обласна контора «Тулоблпроект»). У цій будівлі, згодом реконструйованому, Відділення Тула розташовується і в даний час.

Будівля Тульської обласної контори Державного банку на вулиці Радянській,
1960-і роки

Будівля Тульської обласної контори Державного банку на вулиці Радянській,   1960-і роки

Вид на будівлю Тульської обласної контори Державного банку з боку перехрестя вулиць Радянської та Пирогова, 1960-і роки

У зв'язку зі створенням в Протягом 1990 року на базі Російського республіканського банку Держбанку СРСР підзвітної Верховній Раді Української РСР Центрального банку РРФСР (Банку Росії), 25 лютого 1991 Головне управління Держбанку РРФСР по Тульській області перейменовано в Головне управління Центрального банку РРФСР по Тульській області.

У 1994-1996 роках за участю іноземних фахівців був розроблений і реалізований проект з реконструкції будівлі Головного управління Центрального банку Російської Федерації по Тульській області і будівництва нових корпусів, в яких розташувалися Міжрегіональний навчальний центр Банку Росії (на фото - будівля зліва) і готель відділення ( на фото - будівля праворуч), на базі яких Банком Росії стали проводитися семінари та інші навчальні заходи, в тому числі за участю іноземних представників.

У 1994-1996 роках за участю іноземних фахівців був розроблений і реалізований проект з реконструкції будівлі Головного управління Центрального банку Російської Федерації по Тульській області і будівництва нових корпусів, в яких розташувалися Міжрегіональний навчальний центр Банку Росії (на фото - будівля зліва) і готель відділення ( на фото - будівля праворуч), на базі яких Банком Росії стали проводитися семінари та інші навчальні заходи, в тому числі за участю іноземних представників

Комплекс будівель Відділення по Тульській області Головного управління Центрального банку Російської Федерації по Центральному федеральному округу в даний час

23 січня 2014 року Головне управління Центрального банку Російської Федерації по Тульській області перетворено в Відділення по Тульській області Головного управління Центрального банку Російської Федерації по Центральному федеральному округу (Відділення Тула).

У 2014 році введено в експлуатацію нову будівлю касового вузла Відділення Тула (вулиця Марата, будинок 41а), в якому розміщений сучасний апаратно-програмний комплекс на базі лічильно-сортувальних машин ВРS С4 і створена система автоматизованого стелажного обладнання в коморі.

У 2014 році введено в експлуатацію нову будівлю касового вузла Відділення Тула (вулиця Марата, будинок 41а), в якому розміщений сучасний апаратно-програмний комплекс на базі лічильно-сортувальних машин ВРS С4 і створена система автоматизованого стелажного обладнання в коморі

Будівля Відділення Тула на вулиці Марата, 41а

У 2018 році Міжрегіональний навчальний центр Банку Росії перетворений в Міжрегіональний навчальний центр (г.Тула) Університету Банку Росії.

список керівників

П.І.Б. Роки управління Дрізен Г.Г. 1882 - 1888 Мілоглазов В.І. 1888 - 1892 Щигровський І.М. 1892 - 1897 Световідов А.І. 1897 - 1904 Неверович В.А. 1904 - 1906 Скворцов И.А. 1906 - 1913 Плющівська-Плющик Н.Х. 1913 - 1916 Кутейщіков Н.П. 1918 - 1919 Коблов А.В. 1922 - 1924 Степанов В.С. 1924 - 1928 Захватаєв Н.Г. 1928 - 1929 Крощенко М.І. 1930 - 1936 Орлова Т.В. 1937 - 1939 Передера С.Ф. 1939 - 1948 Лопасов І.А. 1948 - 1951 Пермінов А.В. 1951 - 1960 Фомін Г.І. 1960 - 1976 Куликов Л.І. 1976 - 1982 Лисенков М.Є. 1983 - 2013 Шабля Б.А. 2014 - 2015 Новиков Д.М. з 2015

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация