Відень будує супервокзал

Вони почали будувати в австрійській столиці Центральний вокзал, який безпересадним чином з'єднає транс'європейських залізничні лінії з півночі на південь, зі сходу на захід - в загальному, в будь-якому напрямку. Одночасно він стане і центральним пересадочних вузлом на міські види транспорту, включаючи особистий автомобіль, запаркований на підземній стоянці вокзалу.

Від пронизливого вітру на майданчику 67-метрової вежі дівчата щільніше закутується в хустки і міцніше стискають перила, хоча заходи безпеки тут, на «Банораме», в повному розумінні слова на високому рівні, однак вниз дивитися все одно страшнувато.

Bahnorama - це вдало змінене слово «панорама» з використанням слова «Bahn», що означає «дорога». З оглядового майданчика відкривається неосяжна будівельна територія, Bahnorama   - це вдало змінене слово «панорама» з використанням слова «Bahn», що означає «дорога» і тільки звідси, практично з висоти пташиного польоту, можна побачити і зрозуміти масштаби цього грандіозного проекту - будівництво Центрального вокзалу у Відні (приблизно 40 га).

«Певною мірою ми увійшли в нову фазу будівництва, - розповідає інженер Едуард Вінтер. - Новий транспортний вузол чітко видно з вежі «Банорами», нульовий цикл досяг своєї максимальної висоти до платформ, і вже розпочато роботи з монтажу ромбовидного сталевого перекриття над платформами.

Будівельні роботи йдуть за графіком, на будівництві зайнято приблизно 500 робочих ... 5 тис. Тонн сталевих смуг, відштампованих в формі об'ємних полуромбов, повинні не тільки перекрити 40 тис. Кв. м площі вокзалу, а й стати візитною карткою, архітектурним символом Центрального вокзалу Відня ... »

Про технічні аспекти будівництва нового вокзалу і транспортного вузла, таких як 1400 гвинтових паль на глибині до 34 м або бетономішалка, що дозволяє безпосередньо на будмайданчику виробляти до 1200 куб. м бетону в день і т.д., можна багато говорити.

Але розповідати тільки про будівництво вокзалу і транспортного вузла було б не зовсім точно. Масштаби проекту набагато грандіозніше. Йдеться, власне, про будівництво великого міського кварталу з необхідною інфраструктурою і з усіма соціальними і житловими об'єктами. І площа цього міського кварталу, тобто будівельного об'єкта, становить уже не 40, а 109 га. Це 5 тис. Квартир для 13 тис. Осіб, 550 тис. Кв. м офісних площ, парк на 8 га, школи, дитячі садки та всі види міського транспорту.

Одним словом, жити і працювати в новому кварталі будуть 30 тис. Чоловік. Та й сам вокзал - це, власне, не вокзал, а самостійний містечко зі своїми готелями, офісами, медпунктами для подорожуючих, гастрономічними і сервісними підприємствами.

Будівництво вокзалу дійсно йде повним ходом, і в цьому може переконатися кожен житель міста. У так звані дні відкритою будівництва її відвідують тисячі городян, які можуть оглянути будмайданчик практично повністю.

Наприклад, 17 червня 2011 року на будівництві побувало 7 тис. Відвідувачів. Щодня городяни відвідують «Банораму» з музеєм і вежею. Підйом на оглядову вежу, яка була створена з деревини ялиці групою молодих архітекторів і сама є витвором архітектури, варто для дорослих 2,5 євро, для дітей до 13 років - 0,10 євро. Для особливо активних відвідувачів був введений навіть річний абонемент. Вхід до музею безкоштовний.

Такий підхід влади міста до діалогу з жителями Відня з приводу нового масштабного проекту здивував мене задовго до початку будівництва, яке практично стартувало на початку 2010 року. Під час відряджень до Відня, починаючи з 2006 року, співробітникам компанії ComPRess (мережа бюро зі зв'язків мерії Відня в європейських містах) обов'язково влаштовували зустріч з представниками магістрату або «Австрійських залізниць», на якій детально розповідали про майбутній проект, про хід роботи над ним. Особливо вражала в цих оповіданнях ретельна, продумана до дрібниць концепція і технічна опрацювання проекту.

З 2006 року, вже на стадії планування, в межують з будівельним об'єктом округах міста - 3, 5, 10 і 12-м - проводилися виставки з повною інформацією про майбутнє будівництво, а також про значення нового проекту для австрійців і віденців.

«З точки зору відкритої інформаційної політики для нас особливо важливо інформувати населення найближчих округів і, природно, всіх інших про проект, про стадії планування, щоб постійно тримати жителів у курсі справи.

Ми приділяємо велику увагу тому, щоб громадяни мали можливість висловити свою думку про проект », - заявила його керівник Юдіт Енгель Ми приділяємо велику увагу тому, щоб громадяни мали можливість висловити свою думку про проект », - заявила його керівник Юдіт Енгель.

Для багатьох було не зовсім звично, що будівництво такого грандіозного об'єкту почалося ... з створення музею про цей проект і зведення 67-метрової вежі «Банорама», з якою будь-який житель або гість Відня може спостерігати процес будівництва.

Весь проект під загальною назвою «Центральний вокзал» - це дійсно найбільш значимий проект для міста і для його жителів, так і в усій Європі зараз немає йому рівних. Проект такого масштабу не може зводитися без належного інформаційного центру, вирішили архітектори.

Так була створена «Банорама», де будь-який бажаючий може отримати інформацію і відповідь на будь-яке питання: навіщо потрібен такий вокзал, що за цим стоїть, хто фінансує, що вийде в результаті і т.д. В музеї створена велика тематична виставка (площа 550 кв. М), що складається з чотирьох так званих платформ, на яких не тільки просто цікавий, але і професіонал може отримати цікаву інформацію. Пол в музеї, покритий рельєфним пластиком, являє собою велику схему всього будівельного об'єкту.

Відвідувачів в «Банораме» завжди багато. І це допомагає городянам відчувати себе причетними до будівництва. Музей, виставка і «банорама»-кафе відкрито 15 листопада 2010 року практично перед початком будівельних робіт.

Мер Відня доктор Міхаель Хойпль з приводу цього проекту зауважив наступне: «Центральний вокзал робить Відень залізничним вузлом першого класу. Але важливий і другий позитивний ефект: там, де європейські транспортні лінії з'єднуються з міською мережею, виникає високоякісна частина міста для життя і роботи ».

Але важливий і другий позитивний ефект: там, де європейські транспортні лінії з'єднуються з міською мережею, виникає високоякісна частина міста для життя і роботи »

Ще більше цікавого в нашому каналі Яндекс.Дзен. Підпишіться!

Читайте також

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация