Відгодівлю свиней Ландрас Дюрок в домашніх умовах на м'ясо і сало

  1. Що повинно входити в раціон харчування свиней
  2. Корисні і шкідливі продукти
  3. режими годування
  4. Харчування тварин в залежності від віку
  5. Раціон поросят-сосунов
  6. годування молодняка
  7. Годування дорослих особин
  8. Відгодівлю свиней на забій
  9. на м'ясо
  10. беконний відгодівлю
  11. Відгодівлю для отримання сала
  12. Огляд кращих порід
  13. Відео
  14. висновок

Свині - дуже популярні тварини у фермерів і заводчиків по всьому світу. Вони невибагливі в утриманні та при цьому здатні давати смачне м'ясо і сало, а також фінансовий прибуток. Перед забоєм свиней необхідно окармлівать, щоб отримати максимальну віддачу від їх змісту. Однак далеко не всі знають, як це правильно зробити. Важливо врахувати те, що для цього існують певні правила і хитрощі.

Що повинно входити в раціон харчування свиней

Норми годівлі свиней багато в чому залежать від породи. Вважається, що вони є практично всеїдними тваринами, проте слід взяти до уваги і те, що деякі їх види відносяться до травоїдним. В цьому випадку основу щоденного меню повинні складати соковиті трави і овочеві продукти, а також зернові культури.

У раціон найбільш поширених порід повинні входити:

  • злакові: горох, ячмінь, пшениця, кукурудза, гречка;
  • соковиті продукти: буряк, морква, гарбуз, капуста, огірки, кабачки, гарбузи, картопля;
  • зелень;
  • груба їжа: трав'яна труха, висівки;
  • молочні відходи та продукти;
  • м'ясна продукція;
  • концентрати і комбікорми. Більше подробиць про склад і приготуванні комбікорму для свиней дивіться тут ;
  • м'ясо-кісткове і рибне борошно.

При цьому їжа повинна бути збагачена вітамінами і мінералами. У тому випадку, якщо даних елементів недостатньо, можна додавати покупні премікси.

Корисні і шкідливі продукти

Для того, щоб м'ясо набуло відмінні смакові якості, а сало - зернистість, важливо, щоб хоча б п'ятдесят відсотків від сукупного раціону складали зернові, соковиті, молочні і м'ясні продукти. Рекомендується не збільшувати кількість концентратів, комбікормів і висівок в щоденному меню, оскільки в них не так багато корисних речовин і калорій.

Рекомендується не збільшувати кількість концентратів, комбікормів і висівок в щоденному меню, оскільки в них не так багато корисних речовин і калорій

Рибні продукти слід додавати в меню обережно, оскільки вони можуть зіпсувати смак отриманих м'ясних продуктів.

Деякі заводчики намагаються годувати тварин макухою, соєю і вівсом. Для того, щоб вони активно набирали і зберігали вагу, кількість таких продуктів в раціоні рекомендується звести до мінімуму, особливо в період відгодівлі на забій.

режими годування

Швидкість зростання і набору ваги молодняку ​​залежить не тільки від того, як був складений раціон, але і від того, який був обраний режим годування.

  • "Досхочу". Дана форма годування вважається найменш вигідною, оскільки передбачає відсутність економії продуктів і необмежений доступ молодняку ​​до їжі. Його застосовують після відриву поросят від свиноматки. В цьому випадку у них в годівниці повинен постійно бути присутнім корм;
  • Нормоване. Даний спосіб передбачає годівля молодняку ​​по кілька разів на день в один і той же час. При цьому режим прийому їжі складається на основі спостережень за поведінкою і апетитом тварин. Його можна вважати найбільш оптимальним, однак він може вимагати певного досвіду в розведенні і вирощуванні свиней. Спосіб підходить для годування тварин різного віку;
  • Обмежене. Передбачає заміну соковитих кормів на більш грубі з мінімальним вмістом жиру. Найбільше підходить для відгодівлі на м'ясо для свиноматок, а також для харчування поросят. У другому випадку слід давати менше їжі, ніж могла б з'їсти дана група молодняка або ж годувати їх відповідно до фіксованою шкалою.

Обмежене годування не рекомендується застосовувати новачкам, оскільки воно вимагає певного досвіду. Якщо допустити помилку в складі раціону, тварини можуть хворіти, страждати авітаміноз і голодувати.

Харчування тварин в залежності від віку

Склад раціону для тварин різного віку повинен бути різним.

Раціон поросят-сосунов

З перших днів після появи на світло поросята отримують всі необхідні вітаміни, поживні компоненти і мікроелементи з молоком матері. Однак у міру зростання і розвитку може виникнути і недолік даних речовин. Тому вже через два-три тижні слід вводити прикорм.

Поступово в раціон вводиться обрат і коров'яче молоко, трав'яне борошно, концентрати і соковите харчування. Обов'язково в їжу слід додавати кухонну сіль, а також крейду і кісткову муку. Таким чином, відбирання від свиноматки проводиться в термін від сорока п'яти до шістдесяти днів.

годування молодняка

Молодняк необхідно годувати так, щоб до віку в десять місяців вони мали масу близько ста кілограмів, а до віку в один рік - сто вісімдесят. Частка концентратів і комбікормів тут повинна скласти від шістдесяти до вісімдесяти відсотків, соковиті - десять-двадцять, грубі - до десяти і корми тваринного походження - не більше п'яти відсотків.

Від правильного співвідношення їжі в кормах залежить розвиток і збереження маси тварини, а також загальний стан здоров'я і організму в цілому.

Годування дорослих особин

Раціон харчування дорослих тварин мало відрізняється від меню молодняка. Різниця зазвичай складається тільки в кількості їжі. У період відгодівлі співвідношення повинно змінюватися в залежності від вибору: на пісне м'ясо або жирне. Відповідно у другому випадку має бути більше соковитих і жирних кормів.

Відгодівлю свиней на забій

Відгодівлю тварин на забій значно відрізняється від звичайного годування, оскільки в цьому випадку харчування стає більш інтенсивним.

на м'ясо

Зміст на забій для отримання м'яса починається у поросят після досягнення тримісячного віку і триває до тих пір, поки тварина не набере вагу в сто-сто двадцять кілограмів. В Зміст на забій для отримання м'яса починається у поросят після досягнення тримісячного віку і триває до тих пір, поки тварина не набере вагу в сто-сто двадцять кілограмів цьому випадку виходять великі м'ясні туші з соковитим м'ясом і товщиною жиру близько трьох з половиною сантиметрів.

Відгодівлю складається з двох етапів: при першому середня прибавка в масі становить півкілограма, у другому - близько семисот п'ятдесяти грамів. Такі показники досягаються харчуванням, багатим білком, а також вітамінами і мінералами. Раціон повинен складатися з найбільш поживних соковитих, зелених і концентрованих кормів з низьким вмістом жиру. В останні періоди перед забоєм половину всього меню повинен складати картопля, другу половину - комбікорм. Найбільш вигідний час для відгодівлі - літній і весняний.

Перед забоєм рекомендується виключити з раціону рибні продукти, просо і сою, оскільки вони негативно позначаться на смакових властивостях м'яса і сала.

беконний відгодівлю

Для того, щоб отримати ніжне і соковите м'ясо з жировими прошарками, необхідно забезпечити молодняку ​​раціон, що містить, в першу чергу, зелений корм і молочні продукти, концентрати і комбікорми, коренеплоди, сіль і премікси. В обов'язковому порядку в їжі повинен бути присутнім ячмінь.

На самому початку періоду відгодівлі щоденний приріст повинен скласти близько чотирьохсот п'ятдесяти грамів, останні три місяці він повинен бути не менше шестисот грамів. Для того, щоб підвищити апетит і засвоюваність їжі, необхідно забезпечити особинам щоденні прогулянки на свіжому повітрі.

Відгодівлю для отримання сала

Для того, щоб в загальній масі тваринного знаходилося не менше сорока відсотків сала і жиру, основою раціону необхідно зробити соковиті коренеплоди і вуглеводні продукти. Дуже важливі для набору маси кукурудза, пшениця, просо, ячмінь, баштанні, а також комбіновані корми і концентрати.

Незалежно від того, з якою метою проводиться відгодівлю, кнурів перед забоєм необхідно каструвати, інакше м'ясні продукти придбають характерний неприємний запах.

Огляд кращих порід

В першу чергу при придбанні свиней заводчики і фермери звертають увагу на більші м'ясні породи. Вони зазвичай невибагливі в харчуванні і швидко набирають необхідну масу.

  • Велика біла. Дана порода дуже популярна в Росії. Її представники відрізняються міцним кістяком, гармонійним статурою, широкою спиною і грудьми. До віку на півроку тварини досягають маси в сто кілограмів, кожна свиноматка здатна приносити до дванадцяти поросят;

Довжина тулуба дорослих тварин може скласти до двох метрів

  • Ландрас. Маса тулуба свиней породи Ландрас може досягати трьохсот кілограмів, а довжина тулуба - двох з половиною метрів. За рахунок хорошого апетиту і малої рухливості особини швидко набирають масу. При цьому за один опорос самка здатна приносити по десять-одинадцять поросят. При цьому вони вимагають близько чотирьох кілограмів їжі на кожен кілограм живої маси в день;
  • Дюрок. Головна зовнішня відмінність даної породи свиней складається бурою забарвленням. Довжина тулуба тварин зазвичай становить до двох метрів, маса тіла - двох з половиною центнерів. Відсоток м'яса в період відгодівлі може становити вісімдесят відсотків, товщина сала - трьох сантиметрів. При цьому свині породи Дюрок досить рухливі і невибагливі в утриманні;
  • П'єтрен. Порода відмінно підходить для відгодівлі на м'ясо, оскільки у них відсутня генетична схильність до набору жиру. При цьому тварини швидко набирають масу і досягають ваги в два з половиною центнери. Приплід свиноматок відносно невеликий - до восьми поросят;
  • Кемеровська. Порода підходить як для м'ясного, так і беконного відгодівлі. Зовні її представники відрізняються густою шерстю і темним кольором шкіри. Щоденний приріст молодняку ​​при цьому становить до дев'ятисот грамів

Тварини добре переносять зміну клімату та можуть досягати маси більше трьохсот кілограмів.

Мангал. Свині і поросята породи мангал відрізняються наявністю густого волосяного покриву. За рахунок нього тварини можуть з легкістю переносити низькі температури і придатні для вирощування в північних регіонах. поросята мангалица дуже активні, тому рекомендується тримати їх у відкритому загоні.

Відео

Більше деталей щодо відгодівлі свиней в домашніх умовах дивіться на відео

висновок

Вирощувати свиней на м'ясо, бекон і сало досить просто, якщо дотримуватися певних правил. При цьому меню тварин можна коригувати в залежності від смакових уподобань заводчиків. В період утримання та відгодівлі важливо зберігати збалансованість харчування і забезпечувати правильне співвідношення продуктів в щоденному раціоні.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация