Види і породи голубів: фото з назвами різновидів птахів

  1. дикі види
  2. Сизий голуб або Сизара
  3. скелястий
  4. клинтух
  5. Припутень
  6. вінценосний голуб
  7. м'ясні голуби
  8. Кінг
  9. Англійська модена
  10. Льотні або гонние голуби
  11. Миколаївська порода
  12. Берлінський короткоклювих Турман
  13. німецький монах
  14. Берлінський Длінноклювий
  15. Спортивні, або поштові голуби
  16. бельгійський поштовий
  17. англійська кар'єр
  18. декоративні голуби
  19. павича
  20. Барб
  21. Брненський дутиша
  22. Богемська космоногая чарівна ластівка
  23. саксонський священик
  24. кучерявий

Голуби супроводжують людину ще з найдавніших часів. За біблейськими оповіданнями саме біла голубка предзнаменовало Ною про завершення потопу. Вважається, що одомашнення цих птахів почалося ще 5 тис. Років тому. А на фресках древніх народів були відображені перші види. Розглянемо всі основні породи голубів.

дикі види

Разом з людьми голуби заселяли весь світ. Сьогодні цю птицю можна побачити практично на кожному континенті. При цьому в силу різних кліматичних умов і способу життя все вони відрізняються і зовні, і поведінкою. Ще з найдавніших часів людина намагалася не тільки одомашнити цю птицю, а й поліпшити її якості.

Так, наприклад, створювалися спеціальні льотні поштові голуби і незвичайні декоративні для палаців. Найбільше порід було виведено в країнах Євразії. Однак в природі багато живе і диких представників.

Сизий голуб або Сизара

Сизий голуб або Сизара

Це, мабуть, найпоширеніший і найчисленніший вид диких голубів на нашому континенті. Свою назву птах отримала завдяки особливій сизої або світло-сірої забарвленням. Їх часто плутають зі скелястим диким голубом, але у цієї породи є своя відмінна риса - темніший хвіст.

Сьогодні цей дикий вид поширений в країнах Європи, Азії та в північній частині Африки. Як правило, живуть вони в гірських місцевостях, так як люблять будувати гнізда на скелястих схилу. Деякі популяції зустрічаються поблизу степів і лісів, а також в містах. Найчастіше представники породи ведуть осілий спосіб життя, але можуть і переміщатися в різні зони континенту.

скелястий

скелястий

Ще один відомий вид диких голубів, який дуже схожий на Сизара, але має світлий хвіст і чорний дзьоб. Також ці птахи набагато менше своїх побратимів. Живе ця порода в горах Тибету, Алтаю, Тянь-Шаню, в Гімалаях і в Кореї. Найчастіше гніздиться парами в ущелині або в міських покинутих будівлях. Що стосується інших аспектів, то вони схожі з сизим видом.

клинтух

клинтух

Ці дикі птахи відомі своїм незвичайним синюватим кольором оперення. При цьому шия у них зеленуватого відливу, зоб червоний, крила сіро-блакитні і хвіст з чорними смугами. Ця порода поширена в Туреччині, в Китаї, в північній частині Казахстану, в Африці, в Іраку і навіть в південній частині Сибіру. У холодних регіонах птиці на зиму відлітають в теплі країни, на півдні ведуть осілий спосіб життя. Живе в лісах, в парках, де багато великих дуплистих дерев. Цей птах може нам бути знайома за незвичним звуку під час воркування «ху-хуу», «ху-хуу».

Припутень

Припутень

Припутень - це найбільша порода голубів з усіх диких. Тільки сама довжина його хвоста перевищує 15 сантиметрів. Що стосується забарвлення оперення, то як і у попередніх видів вона сірувато-сиза, плавно переходить на спині в буру. На шиї видніється яскравий зелений відлив. Сьогодні вони поширені в багатьох країнах як Європи, так і Азії. Живуть в лісах і в міських парках. Прекрасно пристосовується до різних кліматичних умов.

вінценосний голуб

вінценосний голуб

Цей птах нам малознайомими, так як проживає в теплих країнах, наприклад, в Новій Гвінеї, на тропічних островах. Населяють голуби вологі ліси, мангові зарості і болотисті джунглі. Судячи з назви, ви вже, напевно, здогадалися, що головна риса цієї породи - чубчик на голові. Він, до речі, піднімається і опускається, як у папуг, в залежності від настрою птиці. За розміром такі голуби не перевищують канарку і мають довгі ноги.

м'ясні голуби

Перші селекції голубів мали саме м'ясний напрямок. Сьогодні також в багатьох країнах цих птахів вживають в їжу, тому виводять спеціальні породи з поліпшеними гастрономічними якостями. У Європі, особливо в Східній, м'ясо голубів рідко вживали в їжу, чого не скажеш, наприклад, про США і Західній Європі. Саме тут виводилися різні м'ясні види цих птахів.

Кінг

Кінг

Кінг - це улюблена порода м'ясних голубів в США. Вперше вона була виведена ще в XIX столітті в результаті схрещування римських і деяких поштових видів. Кінги відрізняються широким м'ясистим тілом, мають добре розвинені м'язи і міцний кістяк. Колір пір'я буває як однотонний, наприклад, білий, чорний або коричневий, так і плямистий і навіть тигровий. До речі, через свого вузького спрямування і дуже великого круглого тіла, ці голуби практично повністю втратили здатність літати.

Англійська модена

Англійська модена

Ще одна відома порода м'ясних голубів, виведена в Англії. Предками цих птахів є стародавні італійські Модени. За зовнішності це також дуже широкі, м'язисті, масивні птахи, які мають практично вертикально поставлений хвіст. Вони мають велику масу тіла, близько кілограма (700- 950 грам), тому погано літають. Колір оперення буває двох видів: однотонний і сорочий (темне тіло і світлі крила).

Льотні або гонние голуби

Крім м'ясних якостей люди оцінили і інші достоїнства цих птахів. Так, наприклад, було помічено особливу здатність повертатися голубів на свої звичні місця проживання - їх стали застосовувати як поштових птахів. Потім чоловік зацікавився красою пернатих і особливою здатністю літати. Так з'явилися спеціальні льотні породи. Всі вони відрізняються особливим стилем польоту. До цієї групи зараховують дуже багато видів голубів, в тому числі і декоративні. Залежно від стилю і здатності літати виділяють:

  • високольотні породи - голуби злітають високо в небо, роблячи кілька кіл. Відлітаючи високо в небо, птахи можуть там затримуватися від 2 до понад 10 годин.
  • гонние - піднімаються в небо, здійснюючи незвичайний кругової політ. Їх особливість - це вміння робити повороти через крило, як би перекидаючись.
  • бійні - такі голуби піднімаються в небо не дуже високо, але при польоті перекидаються через хвіст. Можуть робити як горизонтальні, так і вертикальні перекиди «стовп». При цьому під час перекиду вони сильно вдаряють крилами, створюючи особливі клацання.
  • ролери - птиці, які здійснюють гвинтоподібний політ за рахунок перекидів через крило. Здається, що голуб кружляє навколо своєї осі.

Миколаївська порода

Миколаївська порода

З усіх високольотні порід голубів, ця найпопулярніша і була вперше представлена ​​в місті Миколаїв на Україні. Ці птахи серед багатьох виділяються тим, що не роблять під час польоту кругових рухів, а піднімаються вгору по прямій вертикальній лінії. На великій висоті вони затримуються в повітрі і тремтять крилами. У голубів цього виду дуже довгі крила, досить короткі ноги, невелика шия, але досить мускулиста. Зустрічаються чорної, сизої, білою, червоною і жовтого забарвлення, як на фотографії.

Берлінський короткоклювих Турман

Берлінський короткоклювих Турман

Це найчисельніші турмани з групи бійні. Порода була виведена ще в 19 столітті в Берліні. Птахи цієї породи мають невелике тіло, маленьку голову, опуклий лоб і дуже короткий дзьоб. Відмінна риса - віслокрилость, тобто, крила звисають нижче хвоста. Мають бійню характер і відрізняються високою активністю. Зустрічаються як строкатого, так і однотонного забарвлення.

німецький монах

німецький монах

Ще одна дуже красива порода льотних голубів, які відносяться до типу турманів. Виведена була в 17 столітті в Німеччині. Відмітна риса в тому, що хоч птахи літають недовго і невисоко, але заманюють до себе в політ інших птахів. Раніше їх тому використовували для крадіжки інших голубів. Мають невеликий розмір, опуклий лоб, невеликий дзьоб і красивий «капюшон» з пір'я на потилиці. Однак сьогодні можна зустріти і гладкоголових представників породи.

Берлінський Длінноклювий

Берлінський Длінноклювий

Сьогодні ця дуже рідкісна порода голубів, які зустрічаються лише в окремих містах Німеччини і відрізняються гарним екстер'єром. Так, наприклад, вони тримають голову, дзьоб і тіло в горизонтальному положенні, а саму шию - вертикально. Більш детально дивіться фото. Голова у цих птахів вузька, а також довгий тонкий дзьоб, за що порода отримала свою назву. Сьогодні цих птахів зараховують до бійні.

Спортивні, або поштові голуби

Про те, що раніше голуби перевозили і доставляли пошту, знають, напевно, все. Так, наприклад, з цією метою птахів застосовували ще в Давньому Римі і Греції. Потім в Середні століття поштових голубів тримали королі та вельможі. На той час це була найшвидша і точна доставка листів. Птахів використовували аж до самого 20 століття і навіть під час Другої світової війни птиці послужили людям своєю дивовижною здатністю.

Але навіть сьогодні в мирний час техніки, високою комунікації і зв'язку голуби не залишаються без роботи. Правда, тепер вони просто називаються спортивними і змагаються за швидкістю польоту. Світовим центром такого виду спорту є Бельгія. Важливо відзначити, що здатність швидко долати тривалі відстані і орієнтування у голубів вроджена і передається у спадок. Ось чому інші породи птахів не володіють таким даром.

бельгійський поштовий

бельгійський поштовий

Сьогодні ця порода вважається найкращою з усіх поштових. Зовні вони схожі на дикого скелястого голуба, але це не має значення, так як головне в цих птахів - швидкість і вміння орієнтуватися в просторі. У «бельгійців» широка масивна груди, не дуже довгий хвіст, кругла голова. Найчастіше забарвлення зустрічається синій зі світлими крилами. Важлива риса - гладке шовковисте оперення. Це птахи-рекордсмени. Наприклад, кілька років тому саме голуб цієї поштової породи був проданий за найбільшу ціну - 328 тисяч доларів.

англійська кар'єр

англійська кар'єр

Ще одна відома і улюблена багатьма порода поштових голубів, яка виведена на основі азіатських кар'єрів. Вони відрізняються від інших спортивних птахів наявністю шкірних складок біля дзьоба і очей. Це робить їх схожими з декоративними. Англійська птах має велике тіло, широку, але неопуклого груди і вертикальну стійку. Також у них довга пряма шия і довгі ноги. Колір буває однотонним і строкатим.

декоративні голуби

Ці птахи від всіх інших видів відрізняються певними зовнішніми прикрасами, наприклад, чубчиками, довжиною і формою пір'я, наявністю наростів і т.д. Також особливий ефект може досягатися поставою або формою тіла, незвичайної забарвленням пір'я. Наприклад, є окремі види голубів, які мають забарвлення інших птахів. Їх відповідно до цього називають жайворонками, чайками, лелеками, ластівками і навіть снегирями. Розводять такі породи виключно для краси.

павича

павича

Це, мабуть, найкрасивіша порода декоративних голубів. Головна риса - широкий хвіст з пишними пір'ям. Створюється ефект павичевого виду. Такі птахи зустрічаються різних квітів, але найбільш популярні білі. Саме їх використовують на весіллях, в циркових шоу і на виставках.

Барб

Барб

Незвичайна порода, яка належить до групи бородавчатих голубів і відрізняється особливими шкірними наростами навколо очей. У них також опуклий лоб, короткий дзьоб. Барби бувають тільки одноколірними, наприклад, жовтими, чорними, білими або червоними.

Брненський дутиша

Брненський дутиша

Ці голуби мають дуже струнке тіло і незвичайний прямий високий над землею постав корпусу. Складається враження, що птах після зоба, як би перев'язана поясом. А ось сам зоб сильно збільшений і надутий, за що порода і отримала свою назву. Також у цього виду довгі лапи і птиці наступають тільки на пальці, а не на всю стопу. Вони ходять як «навшпиньки».

Богемська космоногая чарівна ластівка

Богемська космоногая чарівна ластівка

Ці чеські породисті голуби завжди привертають увагу незвичайним і навіть чарівним шаховим малюнком на крилах і лапах. Дивіться фотографії. Вони мають велике тіло з сильним оперенням на лапах. Відносяться до групи кольорових голубів.

саксонський священик

саксонський священик

Ще одна дуже красива незвичайна птах з багатим пір'яним прикрасою .Так, наприклад, у них довгі пір'я на лапах і відразу два чубчика на голові. При цьому при будь-якому забарвленні лоб у цих голубів завжди білий. Оперення нагадує капюшон ченця, за що порода і отримала таку назву.

кучерявий

кучерявий

Цих голубів мріють завести багато цінителів пташиної краси. У них дуже гарне рідкісне кучеряве оперення. При цьому забарвлення може бути і плямистим і однотонним. В'ються у цієї породи опахала пір'я на крилах і на лапах.

У світі ще дуже багато незвичайних і дуже красивих різновидів голубів. Про них читайте на нашому сайті, а також дивіться на відео.

Відео «Породи голубів»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация