Відкрити фермерське господарство з нуля: з чого почати?

  1. Як організувати фермерське господарство з нуля?
  2. Чи вигідно займатися фермерством?
  3. Громадяни, що створили фермерське господарство

Ведення фермерського господарства - перспективна діяльність, навіть з огляду на всі ризики. Мало хто підприємці вирішуються на організацію КФК (селянське фермерське господарство), оскільки такий вид бізнесу вимагає чималих грошових вкладень, а результати роботи будуть видні лише через 9-12 місяців. Організувати агробізнес з нуля в Білорусі коштує недорого - за реєстрацію доведеться заплатити одну базову величину. Також в деяких випадках передбачена державна підтримка фермерської діяльності. Ведення фермерського господарства - перспективна діяльність, навіть з огляду на всі ризики

Розведення ВРХ

Як організувати фермерське господарство з нуля?

СФГ - це комерційна організація, організована громадянином або членами однієї сім'ї, для ведення підприємницької діяльності з виробництва (переробки, зберігання, транспортування, продажу) сільгосппродукції, на виділеному державою ділянці землі.

Майбутньому фермеру слід визначити з напрямком діяльності:

  • бджільництво (мед, прополіс, віск, перга);
  • птахівництво (Гуси, кури, качки, фазани, індики);
  • рибництво (коропи, щуки, форель, осетрові і т.д.);
  • скотарство (кози, вівці, коні, корови, кролики, свині);
  • рослинництво (виноградарство, лісівництво, луговодство, овочівництво, садівництво, насінництво і ін.).

Фермерське господарство «ДАК»

У безоплатне довічне користування можна отримати до 50 гектарів сільськогосподарських площ. Ділянка не можна продавати і обмінювати, але можна передавати у спадок. Державна фінансова підтримка може бути надана присадибним господарствам протягом року з моменту їх створення, а також фермерам, чия виручка від виробленої сільгосппродукції (крім квітів, декоративних рослин, хутрового звірівництва) становить не менше 50% від загальної виручки попереднього року.

Після вибору напрямок діяльності можна розробляти бізнес-план відкриття фермерського справи, який буде представляти собою програму ведення бізнесу.

Фермер повинен продумати наступні пункти:

  • найменування СФГ;
  • склад осіб, що входять в господарство;
  • місцезнаходження СФГ;
  • мета;
  • розмір статутного фонду, розмір вкладів в УФ;
  • права і обов'язки членів СФГ, порядок їх вступу;
  • порядок розподілу прибутку і ін.

Створення діяльності СФГ регулюється наступними документами:

  • Закон РБ «Про селянське (фермерське) господарство»;
  • Указ Президента Білорусі № 667 «Про вилучення і надання земельних ділянок»;
  • Земельний кодекс РБ.

Після складання бізнес-плану, він подається до місцевого Райвиконком разом із заявою про можливість розміщення СФГ на певній земельній ділянці. Заява має бути розглянута владою протягом одного місяця. При позитивній відповіді, сільгосппідприємство слід зареєструвати.

Чи вигідно займатися фермерством?

Якщо хочете мінімізувати ризики, детально вивчіть ринок і рівень конкуренції, а також можливі місця збуту сільгосппродукції. Розведення великої рогатої худоби - прибутковий напрямок, тому що попит на м'ясну продукцію буде завжди. Але цей вид агробізнесу вимагає великих грошових вкладень. При правильному підході справа окупиться протягом 2-5 років. Якщо хочете швидше отримати прибуток, займіться птахівництвом або рослинництвом. Даний бізнес не вимагає великих площ і грошей. Овочі, фрукти і ягоди можна вирощувати весь рік в теплицях. Особливо актуально це для зимового періоду: ціни на продукцію різко виростуть. Рибництво при грамотному керівництві приносить пристойний дохід не тільки з продажу риби, але і з організації платної риболовлі. Інвестиції в розведення бджіл також окупляться в короткі терміни.

Інвестиції в розведення бджіл також окупляться в короткі терміни

Островецького фермерське господарство

оподаткування:

  • перші три роки за користування земельною ділянкою податок стягуватися не буде. У наступні роки фермер повинен платити податок. Також є можливість отримати пільги від місцевої влади;
  • якщо в СФГ трудяться наймані робітники, то фермер повинен сплачувати внески ФСЗН, страховку і ін .;
  • СФГ може перейти на сплату єдиного податку (платіж у фіксованій сумі) для виробників сільгосппродукції.

Також з 1 січня 2018 року набирає чинності указ №311 про спрощення форми бухобліку для невеликих фермерських господарств . КФК із середнім числом працівників 15 і менше осіб і виручкою в рік не більше 110 тис базових величин надається право на ведення бухобліку за спрощеною формою у книзі обліку доходів і витрат фермерського господарства, в тому числі особисто їх керівниками.

Громадяни, що створили фермерське господарство

Про те, що заробляти на агробізнесі можна, довів Михайло Шруб: 3% землі Житковичский району приносять близько 30% від сільськогосподарської виручки підприємств району. Білорус успішно займається не тільки овочівництвом, а й тваринництвом.

Білорус успішно займається не тільки овочівництвом, а й тваринництвом

Фермер Михайло Шруб

У 1989 році в Білорусі вперше з'явилися фермери. Їх діяльність становила 2% від сільгоспвиробництва країни. На даний момент більшість державних сільгосппідприємств країни збиткові, а кількість присадибних господарств скорочується. Головна причина - вимирання села і зменшення чисельності жителів сіл. За 25 річний період в Білорусі було зареєстровано близько 7 тисяч СФГ, але з різних обставин 64% з них ліквідовувалися.

За даними Белстата, У 2016 році в користуванні білоруських селян було 2% від усіх сільськогосподарських площ країни. Станом на 1 січня 2017 року 2531 фермерське господарство здійснювало свою роботу. 2,3% працівників доводиться на частку СФГ. Всього за 2016 рік фермери виробили сільгосппродукції на суму 291 млн рублів.

Автор: Ніка Щукіна

Як організувати фермерське господарство з нуля?
Чи вигідно займатися фермерством?
Чи вигідно займатися фермерством?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация