Відлуння дніпропетровських вибухів. Огляд донецьких ЗМІ

Теракти в Дніпропетровську і скандал в Шахтарському педучилищі стали головними темами донецьких ЗМІ на минулому тижні. Преса Донецька разом з виданнями всієї країни гадає, кому могли бути вигідні вибухи чотирьох бомб і як події в Дніпропетровську позначаться на іміджі країни.

Терористи, влада, опозиція чи кримінал?

Газета «Донецкие новости» висуває кілька версій того, що сталося. На думку видання, вибухи могли бути потрібні для того, щоб відвернути українців від синців Тимошенко, зірвати проведення Євро-2012, дестабілізувати ситуацію в країні або спровокувати перестановки в керівництві області. Втім, є і неполітична, чисто кримінальна версія.

Кілька тижнів тому в Дніпропетровську відбулося резонансне вбивство підприємця Геннадія Аксельрода. Його соратник Геннадій Корбан побоюється за своє життя і вже був мішенню для кілера. До речі, його намагалися підірвати, але злочинець не розрахував заряд і бізнесмен вижив.

Корбан каже, що в місті йде прихована війна за майно Павла Лазаренка, який різними методами отримав контроль над багатьма привабливими об'єктами.

Близький до Партії регіонів ресурс КИД передбачувано звинувачує у вибухах опозицію, в особі наближених Юлії Тимошенко. Коментуючи заяви бютівців Авакова і Шкіля, які звинуватили в організації вибухів влада, видання натякає, що теракти в Дніпропетровську могли бути вигідні самим бютівцям для роздування нового скандалу.

«Шкіль і Аваков, входячи в нетрі конспірології, забувають, що в цих нетрях можна знайти і абсолютно протилежні припущення. Ну, наприклад, дивіться, яка цікава картина: опозиція не раз заявляла, що навесні почне "наступ на режим"; 20 квітня Тимошенко везуть до лікарні; 23 квітня уповільнена фаза тимошенківського опору "владе" переходить в фазу істеричну: зірка Качанівської колонії заявляє, що її побили, потім підтягує на допомогу раптом "прозріла" Карпачову, демонструє фото з синцями неясного походження; практично відразу наспів масований "політичний артобстріл" з боку зарубіжних партнерів; Турчинов виводить колону аж з 2 тисяч чоловік в центр Києва; вибухи в Дніпропетровську; відразу слідом за цим заяву Шкіля і марення Авакова ... Чим не скоординовані дії по дестабілізації ситуації в країні напередодні Євро-2012 і напередодні парламентської виборчої кампанії? Адже, схоже? А якщо ще опозиціонери почнуть говорити про те, що вибухи в Дніпропетровську - спроба відволікання уваги від синців Тимошенко, а саме в Дніпропетровську - тому що це її батьківщина, і влада мстить дніпропетровцям, і взагалі хоче таким чином ввести в країні диктатуру, то ось всіх таких опозиціонерів, за методом Шкіля, точно треба буде перевірити на можливу причетність до організації вибухів. До речі, можна почати з самого Шкіля. А чому ні?"

ресурс « Донецька правда »Називає вибухи в Дніпропетровську« лайт-тероризмом »і зазначає, що пекельні машини були спеціально сконструйовані так, щоб принести людям менше каліцтв, а значить - були розраховані лише на зовнішній ефект. На думку видання, вибухи могли бути вигідні владі для відволікання уваги від того, що відбувається навколо Тимошенко.

Саме час вводити в ужиток спеціальний термін - «український тероризм». Багато шуму, ефектна картинка, і стійке відчуття що ховається за всім цим бутафорії. У всіх випадках ніхто не висуває ніяких вимог, теракти відбуваються невідомо ким і невідомо з якою метою, єдиний незаперечний ефект від всіх вибухів - потужна інформаційна хвиля. Відволікання уваги від інших подій та проблем і перемикання його на терористичну загрозу.

Які ж події передували дніпропетровським вибухам? Перш за все, це, звичайно ж, скандал з побиттям Тимошенко в колонії і багатотисячні виступи на її захист у столиці. Блокада трибуни парламентською опозицією, фотографії гематом на животі екс-прем'єра і пов'язані з ними різкі заяви західних політиків. Як не крути, але факти - річ незаперечна. До терактів увага країни була головним чином прикута саме до цих подій - досить бридким і досить незручним саме для правлячого режиму. Саме режиму Януковича було вигідно влаштувати невелику щодо безкровну «заварушку», щоб змусити громадськість на якийсь час забути про скарги і синцях Леді Ю.

Жодна з версій, озвучених у ЗМІ, поки не підтверджена і не спростована. Правоохоронці ведуть пошук злочинців. Тим часом, газета « КП в Донбасі »Повідомляє, що один із загадкових дніпропетровських терористів ймовірно засвітився на відео, знятому камерою спостереження, встановленою на одному з будинків.

Після того як в Інтернеті з'явилося відео першого вибуху на перетині вулиці Сєрова та проспекту Карла Макса, зіркі користувачі Інтернету визначили одного з підозрюваних. Відео знято камерою, встановленою на будинку по іншу сторону від трамвайної зупинки. "У правому нижньому кутку дуже цікавий персонаж, - пише один з блогерів. - Він підійшов до краю проїжджої частини за кілька секунд до вибуху, поліз в штани (мається на увазі за мобільним. - Ред.) І відійшов на пару кроків. Навколо нього ходили, бігали люди, а він стояв і спостерігав. Думаю, це міг бути той, хто заклав вибухівку. він єдиний поводився так, ніби знав про вибух ".

Скандал в Шахтарському педучилищі

газета « Сьогодні. Донбас »Пише про скандальну історію в ШПУ, де учнів під загрозою проблем з навчанням змушують прибирати міські звалища будівельного сміття і трасу Донецьк-Ростов.

«Гучний скандал в місті Шахтарську. Студентки місцевого педучилища, віком від 17 до 19 років щодня після уроків копали газони і очищали від сміття територію біля свого навчального закладу. Трудову активність дівчат під суворим оком вихователя показали центральні канали. При цьому одна з вихованок - 18-річна Тетяна Коченкова розповіла на камеру, що прибирати учениць змушують кожен день, в тому числі і під час уроків, після таких прибирань вони приходять в гуртожиток, а на уроки вже сил не залишається.

Юристи заявили, що використання праці дітей, яким не виповнилося 18 років є порушенням норм конвенції «Про захист прав дитини», а покарання за це до 5 років в'язниці. Тут і закрутилося ... ».

Студентці, яка виступила в пресі проти примусової праці, непереливки. Адміністрація училища незаконно замкнула її в гуртожитку і відібрала у дівчини мобільний телефон.

Після сюжетів в ЗМІ у Коченкова викладачі вилучили телефон, а потім і ноутбук, який належав її подрузі. «Я на ноутбуці заходила в соцмережі і розповідала про конфлікт. У мене вчителька забрала телефон, потім викладачі заходили на мою особисту сторінку, читали повідомлення і дивилися особисту інформацію. Довелося спочатку поміняти пароль, а потім тимчасово видалити сторінку », - розповіла« Сьогодні »Тетяна. У середу, коли в Шахтарськ приїхали журналісти з різних видань, дирекція педучилища замкнула гуртожиток і нікого звідти не випускали нібито через рішення студради.

На даний момент долею Коченкова перейнялися правозахисники і журналісти. Люди домагаються звільнень директора училища і припинення репресій проти студентки.

Регіонали проти комуністів

У Донецькій області політичний скандал. Главу міста Дебальцеве Володимира Проценка відправили у відставку рішенням міськради. Мер Проценко складався в КПУ і був незручною фігурою для Партії регіонів, яка становила в міськраді Дебальцеве більшість.

Володимир Проценко був обраний Дебальцевським міським головою за результатами місцевих виборів 2010 року. Він балотувався на посаду мера від КПУ і набрав 35,7% голосів виборців, що прийшли на вибори. Явка в місті склала всього 39%. Той, хто програв Проценко кандидат від Партії регіонів Андрій Бондарчук отримав близько 28% голосів, а третє місце зайняв «кандидат» проти всіх. Таким чином, спочатку фактична підтримка Проценко серед населення міста була невисокою - 13,8%, оскільки в Дебальцеве проживають близько 37,5 тис. Осіб, що мають право на участь у виборах, а за кандидата-комуніста було віддано всього 5217 голосів.

Проценко приймало місто в досить пристойному стані - за підсумками соціально-економічного розвитку в 2010 році Дебальцеве зайняло серед обласних міст 17 місце, а за підсумками 2011-го скотилося на передостаннє. Всього за рік місто-донор Дебальцеве став дотаційним.

Причому перші проблеми почали виникати відразу ж після приходу до влади Проценко - відзначалися складності в ході опалювального сезону 2010-2011 років, коли без тепла залишилися об'єкти соціальної сфери, почали накопичуватися інші проблеми, в першу чергу, з виконанням міського бюджету. - описує ситуацію ресурс « УРА-Информ. Донбас ».

Відставка відбулася після 45-хвилинного звіту градоначальника, який депутати визнали незадовільною. За те, щоб зняти міського голову з посади проголосувало 37 депутатів. - пише сайт 062.ua.

Після того як депутати оголосили своє рішення, колишній градоначальник покинув сесійну залу, побажав депутатам і своїм колишнім колегам з міськвиконкому удачі. Його відставку пов'язують з регіоналом Ігорем Шкірею, який вважає Дебальцеве своєю вотчиною і самого початку болісно сприйняв перемогу людини від КПУ на «підконтрольної території».

Першотравень

Про те, як Донецьк відзначав 1 травня, повідомляє ресурс « Донецьк. Коментарі ».

Першими на площі Леніна відсвяткували Першотравень 300 членів Комуністичної партії України. О 10.00 вони пройшли колоною від пам'ятника Тарасу Шевченку до пам'ятника Леніна по вулиці Артема.

Через півгодини після початку мітингу комуністів на площу Леніна прийшли члени Революційної Конфедерації анархо-синдикалістів імені Нестора Махна (анархісти). Вони провели свій мітинг біля фонтану - на протилежному боці від комуністів.

Святкування Дня Праці в Донецьку пройшло без ексцесів і скандалів, порушень правопорядку правоохоронці не зафіксували.

Огляд підготував Станіслав Кметь, «ОстроВ»


Терористи, влада, опозиція чи кримінал?
Чим не скоординовані дії по дестабілізації ситуації в країні напередодні Євро-2012 і напередодні парламентської виборчої кампанії?
Адже, схоже?
А чому ні?
Які ж події передували дніпропетровським вибухам?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация