Відмова від блакитних беретів ВДВ України давно назріло - військові

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

7 листопада 2017, 8:50 Переглядів: 7 листопада 2017, 8:50 Переглядів:   Фото: Архів Сегодня

Фото: Архів "Сегодня".

Зміну блакитних беретів на берети кольору maroon в прес-службі ВДВ пояснюють тим, що саме такі кольори носять воїни-десантники в більшості країн світу, включно з членами НАТО.

Крім того, як вважає офіцер командування високомобільних десантних військ Володимир Сікан, єдиноначальності в армії ніхто не відміняв. Наказ про введення нової форми одягу будуть виконувати всі.

Крім того, на думку Володимира Сікану, більшість хлопців все-таки підтримують нововведення. Головним мотивом є бажання якомога швидше розпрощатися з радянським минулим.

"Необхідність в цьому давно назріла. Блакитний берет - це спадщина СРСР. Але такої країни вже немає. Правонаступницею всього радянського стала Російська Федерація. Від Росії нам треба відходити", - пояснив Володимир Сікан.

Схожої думки дотримується і командир одного з взводів 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Сергій Липко.

"У десанті я відносно недавно. Але я знаю хлопців, які не одну бойову операцію пройшли в цьому блакитному береті. Це наша історія і наша пам'ять, яка нікуди від нас не дінеться. Але час не стоїть на місці, все змінюється. Настав час дещо -що змінити і в українській армії. Якщо ми є союзниками НАТО , То нам потрібно і виглядати так, як виглядають військовослужбовці з армій країн-членів Альянсу ", - вважає Сергій Липко.

До речі, і в радянському десанті, традиції якого спочатку успадкували ВСУ, також спочатку був введений темно-бордовий бере. Саме такий варіант в червні 1967 року був затверджений тодішнім командувачем ВДВ генералом армії Василем Маргелова. Берети кольору maroon навіть почали надходити у війська, але в 1969 році офіційним розпорядженням міністра оборони СРСР їх замінили на блакитні. Передував цьому факт вторгнення радянських військ до Чехословаччини в 1968 році. Під час цих подій військовослужбовці 317-го парашутно-десантного полку носили малинові берети, а бійці 7-ї повітряно-десатний дивізії чогось наділи блакитні. Через це місцеві жителі спочатку переплутали радянських десантників з миротворцями ООН.

Самі десантники тоді поставилися до зміни символіки по-різному. Головне заперечення - це подібність берета кольору maroon з краповим беретом Внутрішніх військ МВС. Десантура хотіла б уникнути подібних асоціацій. Однак ВВ в нашій країні більше не існує, а краповий берет все ж трохи відрізняється від maroon приблизно так само, як зелений колір відрізняється від оливкового.

Полковник запасу Юрій Повх також вважає, що від радянської символіки потрібно якомога швидше відмовлятися.

"Може, це не всім сподобається, але це необхідно зробити. Позбутися і від блакитних беретів, і від так званого" прусського кроку "в стройовій підготовці. Те, що ми не повинні бути схожі на" непереможну і легендарну ", - це абсолютно однозначно ", - говорить Повх.

Детальніше читайте на сайті "Сегодня" в статті " Десант по-новому: як Україна буде жити без блакитних беретів ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Відходити від спадщини СРСР і Росії: як в ВДВ України сприйняли відмову від блакитних беретів". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Денис Попович

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация