Відомі люди: Австрії | PersonBio.com - Біографії коротко і повністю

Навігація

Знаки зодіаку

Знаки зодіаку

Адлер Альфред

Альфред Адлер (7 лютого 1870 році, Рудольфсхайм, Відень, Австрія - 28 травня 1937 Абердін, Великобританія) - австрійський психолог і психіатр один з попередників неофрейдизму, творець системи індивідуальної психології. Його власний життєвий шлях, можливо, з'явився важливою підмогою в створенні концепції індивідуальної теорії особистості.

Больцман Людвіг

Людвіг Больцман (повне ім'я Людвіг Едуард) (1844-1906) - австрійський фізик, один з найвидатніших фізиків-теоретиків кінця 19 - початку 20 століття, і один із засновників статистичної фізики і фізичної кінетики, іноземний член-кореспондент Петербурзької АН (1899). Вивів функцію розподілу, названу його ім'ям, і основне кінетичне рівняння газів. Дав статистичне обгрунтування другого початку термодинаміки в 1872 році. Вивів один із законів теплового випромінювання (закон Стефана - Больцмана).

Брох Герман

Брох Герман (Broch) (1 листопада 1886 Відень - 30 травня 1951, іншими Нью-Хейвен, штат Коннектикут, США) - австрійський письменник, автор «багатовимірних романів», в яких він, використовуючи новаторську літературну техніку, представляє широкий спектр людських переживань.

У 1927 Брох продав сімейну текстильну фабрику, щоб закінчити навчання у Віденському університеті, вивчав математику, філософію і психологію. Першим його великим твором стала трилогія «Сновиди» (1931-32), тема якої - дезінтеграція європейського суспільства в період між +1888 і 1913 роками. У трилогії реаліст торжествує над романтиком і анархістом. Роман як би рухається паралельно історичного процесу: від тонкої пародії - через експресіонізм - до безпосереднього сусідства і злиття безлічі різних форм, включаючи поезію, драму, повість і есе.

Вальц Крістоф

Крістоф Вальц (нім. Christoph Waltz; рід. 4 жовтня 1956 (19561004), Відень, Австрія) - австрійський актор, який здобув широку популярність завдяки ролі штандартенфюрера СС Ганса Ланди у фільмі Квентіна Тарантіно «Безславні виродки». За цю ж роль був удостоєний всіляких кінопремій, включаючи «Оскар» і «Золотий глобус».

Гайдн Йозеф

Гайдн народився в сім'ї майстра і провів перші роки життя в крихітній австрійській селі. У 5-річному віці він опинився в невеликому містечку Гайнбург, де став жити у свого двоюрідного брата, який працював хормейстером. Той став вчити хлопчика співати, і через три роки Гайдн став півчим в соборі святого Стефана у Відні. Враження, отримані Гайдном в дитинстві, коли його "пороли набагато частіше, ніж годували", виявилися настільки сильними, що він по жертвував свободою і незалежністю заради фінансової стабільності. Її забезпечувало місце викладача музики і диригента в аристократичній родині Естергазі, де він пропрацював 30 років. Але перш, ніж отримати цю роботу, він підписав вельми жорсткий контракт, в якому, крім усього іншого, обмовлялося, що Гайдн буде "утримуватися від зайвих розмов, вульгарності, що не помірності в їжі і вживанні міцних напоїв".

Герберштейн Сигизмунд фон

[Ньому. Herberstein] Сигізмунд (Зигмунд), фон (тисяча чотиреста вісімдесят шість, Віпп, нині Віпава, Словенія - 1566), австр. дипломат і письменник, автор «Записок про Московію» (Rerum Moscoviticarum commentarii).
Барон Сигізмунд фон Герберштейн. Гравюра. XVI ст.

Глязер Гуго

Глязер Гуго - відомий австрійський публіцист і громадський діяч професор Гуго Глязер народився 13 жовтня 1881 року в Відні. У 1905 році він закінчив медичний факультет Віденського університету.

У роки першої світової війни Глязер був старшим лікарем фортеці Перемишль і незабаром після початку війни потрапив в полон до росіян.
Як військовополоненого Гуго Глязер провів кілька років у Сибіру та інших районах Росії. Тут він став свідком Жовтневої революції.

Грильпарцер Франц

Грильпарцер Франц (Grillparzer, Franz) (1791-1872), видатний австрійський драматург і поет. Народився 15 січня 1791 у Відні. У 1813 вступив на державну службу, в 1832 став директором імперських архівів, в 1856 вийшла на пенсію в чині надвірного радника.

Грильпарцер серйозно вивчав історію, філософію та літературу багатьох країн - як давню, так і сучасну, і це позначилося не тільки в його численних критичних есе, але і в драмах. Його перу належить безліч ліричних віршів, зокрема цикл Елегії з Понта (Tristia ex Ponto, 1835), і дві прекрасні новели - Сандомирський монастир (Das Kloster bei Sendomir, 1828) і Бідний музикант (Der arme Spielmann, 1847).

Єлінек Ельфріда

Єлінек Ельфріда (р. 1946) - австрійська письменниця-феміністка, поет, автор романів, есе, драматургічних творів, літературний критик. Основні теми творчості - жіноче домінування і підпорядкування. Лауреат Нобелівської премії 2004 року в галузі літератури.

Ельфріда Єлінек ( «Єлінек» в перекладі з чеської «оленятко») народилася 20 жовтня 1946 року в курортному містечку Мюрцушлаг земля Штирія на півдні Австрії. Дитинство і юність пройшли у Відні. Батько, хімік, чесько-єврейського походження, під час Другої світової війни працював на стратегічному виробництві, внаслідок чого уникнув нацистських переслідувань.

Зальтен Фелікс

Фелікс Зальтен (нім. Felix Salten, наст. Ім'я - Зигмунд Зальцман, ньому. Siegmund Salzmann, 6 вересня 1869, Будапешт - 8 жовтня 1945 року, Цюріх) - австрійський письменник, журналіст, критик.

Автор багатьох статей про театр і літературу. Після захоплення Австрії фашистською Німеччиною Зальтен поїхав до Цюріха в Швейцарії. Автор драми «Рядовий», антимонархической сатири «Книга королів», романів «Ольга Фрогемут», «Дзвінкий дзвіночок» та інших.

Канетті Еліас

Еліас Канетті (англ. Elias Canetti 25 липня 1905-14 серпня 1994) - австрійський, болгарський, британський письменник, драматург, культуролог, соціальний мислитель.

Народився в м Русе в Болгарії і все життя зберігав болгарське громадянство. Походить з єврейської (сефардской) сім'ї, де говорили на ладіно. Дитинство і юність його пройшли в Болгарії, Великобританії, Швейцарії, Австрії та Німеччини. Закінчив хімічний факультет Віденського університету. У 1938 у зв'язку з аншлюсом Австрії поїхав в Париж, потім до Лондона. З 1952 - громадянин Великобританії.

Клімт Густав

Густав Клімт (нім. Gustav Klimt) (14 липня 1862, Баумгартен, Австро-Угорщина - 6 лютого 1918 року, Відень, Австро-Угорщина) - широко відомий австрійський художник, основоположник модерну в австрійському живописі. Головним предметом його живопису було жіноче тіло, і більшість його робіт відрізняє відвертий еротизм.

Кончіта Вурст

Томас (Том) Нойвірт (нім. Thomas «Tom» Neuwirth), більш відомий під жіночим альтер-его Кончіта Вурст (нім. Conchita Wurst; рід. 6 листопада 1988, Гмунден, Австрія) - австрійський поп-співак і Драг-Квін. Переможець конкурсу пісні Євробачення-2014 в Копенгагені. Образ «жінки з бородою» був створений Нойвірт в 2011 році. За допомогою нього співак прагне дати людям привід задуматися про природу інакшості, ксенофобії і про толерантність.

Краус Карл

Карл Краус (нім. Karl Kraus, 28 квітня 1874 Йічин, тоді Австро-Угорщина, нині Чехія - 12 червень 1936 Відень) - австрійський письменник, поет-сатирик, літературний і художній критик, фейлетоніст, публіцист, унікальна фігура німецькомовної громадської і культурного життя першої третини XX ст.

Народився в Богемії, в багатій єврейській родині, в 1877 переїхав до Відня. У 1892 вступив на юридичний факультет, в цей же період виступив як літературний критик, пробував свої сили на сцені. У 1894 перейшов на факультет філософії і літератури, в 1896 залишив університет, не отримавши диплома.

Ланг Фріц

Фріц Ланг народився 5 грудня 1890 року у Відні, в родині архітектора. За бажанням батька вивчав архітектуру, але незабаром виїхав до Мюнхена, а потім в Париж, де вважав за краще присвятити себе живопису. Подорожував по Малій Азії, Північній Африці, Росії, Китаю, Японії та Індонезії, заробляючи малюванням і продажем листівок. Повернувшись в Париж в 1913 році, Ланг працював художником, дизайнером одягу і карикатуристом. З початком війни виїхав останнім поїздом до Відня, вислизнувши від Франції поліції, і був покликаний в армію рядовим. Отримавши чотири поранення і осліпнувши на праве око, він був демобілізований в 1916 і, довго поправляючи від поранень у госпіталі, почав писати оповідання та кіносценарії. Кілька сценаріїв Фріца були куплені німецькими студіями, і він незабаром виїхав до Берліна, де перепробував ряд кіноспеціальностей, в тому числі актора на епізодичних ролях.

лист Ференц

Ференц Ліст (Liszt) (1811-86) - угорський композитор, піаніст, диригент. Творець нового напряму в піанізму. Надав фортепіано оркестрову міць і барвистість звучання, збагатив фортепіанний репертуар (фантазії на оперні теми, обробки і транскрипції для фортепіано, симфонічні та інші твори).

Майринк Густав

Густав Майринк, справжнє ім'я Густав Майєр (нім. Gustav Meyrink, 19 січня 1868 Відень, Австро-Угорщина - 4 грудня 1932 Штарнберг, Баварія, Німеччина) - австрійський письменник-експресіоніст, драматург, перекладач і банкір. Всесвітню славу йому приніс роман «Голем», який став одним з перших бестселерів XX століття. Майринк поряд з Кафкою і Перуцем зробив літературну Празьку школу знаменитою.

Густав Майринк народився 19 січня 1868 у Відні. Він був незаконнонародженим сином державного міністра Карла Варнбюллера фон Хеммінг і актриси Марії Вільгельміни Адельхайд Майер.

Малер Густав

Густав Малер (Mahler) (1860-1911) - австрійський композитор, диригент, оперний режисер. З 1880 року було диригентом різних оперних театрів Австро-Угорщини, в тому числі в 1897-1907-х роках - Віденської придворної опери; з 1907 - в США. З 1897 неодноразово виступав в Росії. У музиці Малера проявилися тенденції пізнього романтизму і риси експресіонізму, обумовлені трагічним усвідомленням соціальних протиріч епохи. 10 симфоній, симфонії для солістів та оркестру «Пісня про Землю» (1908), вокальні цикли, в тому числі для голосу з оркестром ( «Пісні про померлих дітей», 1904).

Марія Антуанетта

Марія Антуанетта (1755-1793) - французька королева, дружина Людовика ХVI. Дочка австрійського імператора. Страчена в роки Великої французької революції.

Марія-Антуанетта була молодшою ​​дочкою імператриці Марії-Терезії та Франца I, правителів Священної Римської імперії. Коли дівчинці виповнилося десять років, її батько помер, залишивши дружині імперію і вісьмох дітей. Марія-Терезія виявилася вельми діловою жінкою, вона не тільки відмінно управляла державою, а й влаштувала своїм нащадкам вдале майбутнє. Найблискучішу партію австрійська імператриця підготувала молодшої дочки. Марія-Антуанетта була заручена зі спадкоємцем Франції - Людовіком.

Мендель Грегор Іоганн

Грегор Мендель (Грегор Іоганн Мендель) (1822-84) - австрійський натураліст, вчений-ботанік і релігійний діяч, чернець, основоположник вчення про спадковість (менделізм). Застосувавши статистичні методи для аналізу результатів по гібридизації сортів гороху (1856-63), сформулював закономірності спадковості (див. Закони Менделя).

Вам також будуть цікаві:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация